Skocz do zawartości

Głównym celem życia jest dobre samopoczucie


goryl

Rekomendowane odpowiedzi

On 5/22/2020 at 6:10 PM, mac said:

Jedynym celem życia jest śmierć. Reszta to tylko próba racjonalizacji, ugruntowanie świadomości.

Zapamiętałem jedną sytuację z wojska. Sierżant zapytał jednego chłopaka. Masz dziewczynę. Gość mówi nie. Wierzysz w Boga? Gość mówi nie. Sierżant na to: To twardy jesteś.

 

Życia nie można przeżywać bez celu czy bez wiary w cokolwiek. 

 

Tak prawdopodobnie jedynym celem życia jest śmierć, ale moim zdaniem trzeba po coś żyć. O coś walczyć. Z czymś walczyć. Dla kogoś walczyć. Problemem jest raczej to jak wiele nam odebrała obecna cywilizacja oparta na konsumpcjoniźmie.

 

Kiedyś byłem idealistą. Już nie jestem. Raczej przeszło w cynika - ponoć los wszystkich idealistów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Trevor napisał:

Tak prawdopodobnie jedynym celem życia jest śmierć, ale moim zdaniem trzeba po coś żyć. O coś walczyć.

No i tutaj odnosimy się do wątku podstawowego. Biologia to zorganizowała tak, że walczysz o odsunięcie dyskomfortu na rzecz komfortu. Walczysz o utrzymanie równowagi w organizmie. To jest wiara i to jest cel pośredni.

 

A i tak wszystko obraca się w proch.

 

Sam bezsens rzeczywistości to jest wiara i zupełnie odrębna filozofia. Wielu mędrców zabijało się po przejrzeniu na oczy. Walczysz o siebie, tylko i wyłącznie.

 

Skoro ten świat jest idealnie zaprojektowany pod kątem matematycznym według naukowców amerykańskich ? to dlaczego jest taki zjebany w większości obszarów podstawowych?

 

Gdzie zwierzę musi zjeść inne zwierzę w celu przetrwania? Świadomy umysł, gdyby nie hamulec biologiczny przetrwania nie zniesie takich porównań. Mój przyznam ledwie znosi. Muszę odsuwać myśli o rzeczywistości, o podstawach, żeby nie oszaleć.

Edytowane przez mac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, mac said:

Skoro ten świat jest idealnie zaprojektowany pod kątem matematycznym według naukowców amerykańskich ? to dlaczego jest taki zjebany w większości obszarów podstawowych?

Pewnie z tego samego powodu z którego statystyki czy tabelki w excelu nijak się mają do rzeczywistości.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.