Skocz do zawartości

Trance - czy ktoś jeszcze?


Mironal

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Boromir napisał:

Znasz jakieś znane, mniej znane festiwale , które się w Polsce odbywają Trance, słyszałem o czymś takim jak Ozora, Goadupa.

Ozora - kilku znajomych było, uczucia bardzo mieszane :D Pobawić się można, ale dobry trance pojawiał się sporadycznie. 
Goadupa - podobnie jak wyżej, chociaż muzycznie chyba lepiej stoi, trance bardziej psychodeliczny.


Ja czaję się na tranceformations - z tego co słyszałem to naprawdę spoko poziom. W 2021 odbędzie się we Wrocku, a tak się składa że się tam za kilka miechów przeprowadzam ?


@Estranged @Maniek92 

Osobiście ramę bym przeciągnął od 2004 do +- 2013, ale oczywiście subiektywna opinia :D Do dzisiaj tak naprawdę wychodzi pełno perełek, a sam trance podupadł moim zdaniem przez to, że Armada zaczęła zmierzać troszkę w innym kierunku, a na samych ASOTach coraz mniej dobrego trance ? 

 

Ode mnie kilka kawałków: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Boromir napisał:

To też jest trance ?

Nie do końca.

 

15 godzin temu, SławomirP napisał:

A fani muzyki psychotrance?

Si.

 

Nadal słucham Trance, choć już mniej niż wcześniej. Zaczynałem od Uplifting, Vocal, aż do GOA, Psychodelic.

Obecnie więcej House i innych niszowych gatunków i wykonawców. 

 

 

Edytowane przez józekk
dopis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, józekk napisał:

Nie do końca.

 

Si.

 

Nadal słucham Trance, choć już mniej niż wcześniej. Zaczynałem od Uplifting, Vocal, aż do GOA, Psychodelic.

Obecnie więcej House i innych niszowych gatunków i wykonawców. 

 

 

Key4050 świetny projekt :D

 

@Boromir

 

Właśnie, odnośnie festiwali - Dreamstate w Gliwicach :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przez 10 lat dj'em... 1994 - 2004. Słucham techno/trance od drugiej połowy lat '80. Mam straszny sentyment do wczesnej niemieckiej sceny: Boy, Eye Q, Harthouse, Sound of Stuttgart, Fax, No Respect, Frankfurt Beat Prod, Sodom, Lunatec... Było bardzo dużo dobrych wydawnictw.

 

W domu mam jeszcze ponad 1000 winyli z początku lat '90.

 

 

 

  To jeden z moich TOP 10, był to "przebój" w półświatku:

 

 

Edytowane przez Tacritan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że na dzien dzisiejszy słucham głownie FSOE od Aly and Fila. A na dole kilka wałków które często słucham jadąc samochodem:)

https://www.youtube.com/watch?v=t5cUXow9y1U

https://www.youtube.com/watch?v=_tePuqEzPHs

https://www.youtube.com/watch?v=QJafnZd86BM

https://www.youtube.com/watch?v=Maizyu3E2eQ

https://www.youtube.com/watch?v=iUbQRevWX6s

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Boromir napisał:

 

No to jak się bawicie, tańczycie na takiej imprezie ? Opisz prosze, zawsze mnie to zastanawiało, jak się ludzie bawią na Trance :)

 

 

 

 

 

Raz w życiu byłem na festiwalu trance - w 2017 w Pradze na transmission. Jak się bawiłem? Na początku było ciężko (pomimo naprawdę wysokiego poziomu imprezy), niespecjalnie lubię przebywać w miejscach gdzie jest duże skupisko ludzi, ale po wypiciu "nieco" alkoholu nerwy przeszły, skakałem i tańczyłem, chociaż tu w dużej mierze pomogła Norweżka która całkiem przypadkiem towarzyszyła od połowy eventu. Aczkolwiek przyznam, że trance to specyficzny gatunek muzyki jak dla mnie, uwielbiam ale bardziej słuchać aniżeli się przy nim bawić - bardziej emocjonalnie podchodzę do trance. Koi moje nerwy i tak dalej, ale na trzeźwo jakoś ciężko byłoby mi tańczyć do trance :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Boromir napisał:

 Raz byłem na MAYDAY :) Chyba nie to samo ? Kolega mnie na siłę wyciągnął.

 

Mam prośbę, jak cytujesz to kasuj filmiki YouTube bo to bardzo nieestetycznie wygląda na twoim wątku.

Mayday właściwie ma renomę, ale sam festiwal widziałem jedynie na yt, także ciężko porównać. Na Mayday z pewnością masz więcej gatunków muzycznych aniżeli sam trance. Aczkolwiek na podstawie nagrań z mayday i mojego pobytu na transmission mogę z całą pewnością stwierdzić, że technicznie to genialny poziom :D A Tobie jak się podobało? 

 

Co do filmików - nie ma sprawy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 30.05.2020 o 00:23, Mironal napisał:

Na Mayday z pewnością masz więcej gatunków muzycznych aniżeli sam trance. Aczkolwiek na podstawie nagrań z mayday i mojego pobytu na transmission mogę z całą pewnością stwierdzić, że technicznie to genialny poziom

Byłem na wszystkich Mayday od 1994 do 1998. Stylistycznie wtedy to zdecydowanie trance i detroit techno.

Z pewnością były to najlepsze imprezy tego typu na świecie. To w tym okresie właśnie Westbam powiedział, że biali ukradli czarnym już absolutnie wszystko, nawet muzykę techno.

Ostatnim dobrym Mayday był Sonic Empire w 1997, później impreza zrobiła się mocno komercyjna, trzeba było konkurować z Nature One, z resztą sam WB stwierdził, że musi iść w komercję aby w ogóle przedsięwzięcie było opłacalne.

Mayday Save the Robots z 1998 roku to 150 000 marek straty dla Low Spirit. Do tego wszystkiego przyczynił się koncern Kontor, za którym stało silne lobby LGBT, stąd wszędzie widoczna była promocja pedalskiego house...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.