Skocz do zawartości

Prawnik w sprawie karnej, lepiej mężczyzna czy kobieta?


Rekomendowane odpowiedzi

@Boromir narazie miałem kontakt tylko z nim, nie jesteśmy na nic umówieni definitywnie, mogę zawsze wybrać kogoś innego. Jest to sprawa karna, więc chodzi mi tylko o porządne udupienie gościa, który mnie pobił. Z tego co się orientuję to prawnicy biorą pieniądze dopiero po zakończonej sprawie i od tego co wypracowali na sali rozpraw, także z zapłatą nie będzie aż takiego dużego kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie o wykroczenie (zniszczenie mienia) byłem u dwóch adwokatów, u mężczyzny i kobiety. Byłem po porady prawne, reprezentowałem się na sprawie sam (byłem obwiniany o popełnienie wykroczenia). Konkretniejsze rady dostałem od mężczyzny. Konkretniej podszedł też do tematu. Chciał przed spotkaniem dostać papiery jakie mam w danej sprawie by się przygotować itd.

 

Choć wiadomo, mój przypadek to przypadek jednostkowy i ciężko uznać go za konkretną tendencje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wilczek napisał:

Witam!

Próbowałeś się dowiedzieć, czy u ciebie jest jakieś forum prawne, gdzie mozna uzyskać info na temat, jak dany prawnik, adwokat u ciebie prowadził sprawy ? Szukałeś na necie konkretnego forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorą wynagrodzenie za pracę jak się umowicie. Najczęściej stawka za kazde posiedzenie, pismo i poświęcony czas na konsultacje itd. Za każdą czynność osobno. Bo za pracę się płaci xd

 

Poza tym jak pobicie to ścigane z urzędu. Ty możesz byc oskarżycielem posiłkowym i działać przez pełnomocnika obok oskarżyciela publicznego czyli prokuratura, który to wnosi akt oskarżenia do sądu.

 

Uważam że jak chcesz jakieś odszkodowanie to będzie trzeba cywilnej sprawy i tak. Ale to Ci wytłumaczy Twoj radca prawny/adwokat.

 

Ewentualnie odczytaj w google.

Edytowane przez alfa_sralfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wilczek napisał:

lepiej wziąć mężczyznę czy kobietę?

Kobieta lepiej ugra (zagra na)emocje oraz kasę(na kase).

Facet lepiej ogarnie merytoryke oraz argumenty.

 

...pytanie co ma być wynikiem sprawy oraz jaki będzie skład w.S. i obrońca .

 

Kompilacja ciężka.....analizuj. Sprawdź może już wiadomo kto prowadzi rozprawę.

 

Edytowane przez Tornado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wilczek napisał:

dotyczy ona sytuacji gdy zostałem pobity. I teraz pytanie, jako mojego prawnika lepiej wziąć mężczyznę czy kobietę? I czy myślicie że ma to jakieś większe znaczenie?

Uważam, że w tym wypadku płeć prawnika nie ma znaczenia.

 

Ma znaczenie przy sprawach chorej walki z byłą partnerką.

Edytowane przez Imbryk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomko napisał:

że nawet do urodzenia dziecka lepiej wziąć mężczyznę.

No a nie?

Facet nie pierdoli farmazonów tylko robi robotę. jest dziecko do urodzenia to rodzi.

A baba co? Ciąża, hormony, humory, awantury, a do dupy z takim rodzeniem.

Edytowane przez Imbryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alfa_sralfa tak, jeśli chodzi o zadośćuczynienie to będzie osobna sprawa, ta jest tylko, żeby uznać winę.

@Dassler89 czemu nie wziąłeś ze sobą prawnika do sądu, tylko sam się reprezentowałeś?

@Tornado jeśli jest tak jak piszesz to w tym wypadku lepiej wziąć mężczyznę. 

@Imbryk faktycznie, na forum przewijało się to w tematach o rozwodach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wilczek napisał:

Witam!

Niedługo czeka mnie sprawa w sądzie, dotyczy ona sytuacji gdy zostałem pobity. I teraz pytanie, jako mojego prawnika lepiej wziąć mężczyznę czy kobietę? I czy myślicie że ma to jakieś większe znaczenie?

Nie ma to żadnego znaczenia. Liczą się umiejętności i wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Wilczek said:

@Boromir  Z tego co się orientuję to prawnicy biorą pieniądze dopiero po zakończonej sprawie i od tego co wypracowali na sali rozpraw, także z zapłatą nie będzie aż takiego dużego kłopotu.

Znaczy się jak nie wygrasz sprawy to on nic nie weźmie?

Obudź się i zejdź na ziemię.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.