Skocz do zawartości

Aplikacje/wtyczki na zwiększenie produktywności/oszczędność czasu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Z jakich aplikacji/wtyczek korzystacie na komputerze oraz telefonie, dla zwiększenia waszego czasu oraz optymalizacji pracy.

Bardzo mnie ciekawią w szczególności aplikacje które kontrolują ilość czasu spędzanego na poszczególnych stronach, oraz blokują do niej dostęp po określonym czasie (ustalonym przez usera)

 

Ja korzystam z:

Enhancer for youtube

Everynote

Tłumacz google

Pocket

 

A wy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z tego typu aplikacji. Poprzedniego dnia spisuje sobie listę rzeczy do wykonania. Dzięki temu udaje mi się zwiększać produktywność. Ostatnio zamiast oglądać TV czy też siedzieć na necie bezproduktywnie słucham audiobooki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalenie aplikacji mierzących czas, bo one zabierają czas?

Nie wynajdowanie zajęć na siłę, by cokolwiek robić, skoro czasem nic nie robienie jest właśnie robieniem?

 

Żyć a nie przejmować się, czy lepiej sikać i robić kupkę razem czy osobno i czy zaoszczędzę 5 minut na tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z komentarzami powyżej. Życie to nie jest wyścig i nie jesteśmy robotami do pracy. Jak masz do czegoś pasję to wejdziesz w stan flow i będziesz pracował nie walcząc z samym sobą. A jak tak bardzo nie lubisz swojego zajęcia, że musisz się do niego zmuszać to pomyśl nad zmianą. Ja z dystraktorami takimi jak facebook poradziłem sobie w ten sposób, że zrozumiałem, poczułem wewnętrznie, że mnie to nudzi i automatycznie przestałem chcieć na niego wchodzić, nie czuję potrzeby, a gdybym instalował programy i zmuszał się na siłę do wyłączenia to tylko stłumiłbym tę chęć i problem istniałby do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy czym ktoś się zajmuje / czy pracuje przy komputerze. 

 

Pracujac przy komputerze jest multum opcji, pokus żeby się rozkojarzyć. 

 

Ja korzystam z: 

Toogle (rozliczanie czasu pracy)

Technika pomodoro 

Bloker do stron, sam sobie ustawiam 

personalizacja Youtube

wywalenie tej środkowej kolumny z FB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.