Skocz do zawartości

Przedterminowe odzyskanie prawa jazdy


Amnesia Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mógłby mi ktoś z Was przybliżyć, jak wygląda sytuacja z odzyskaniem prawa jazdy przed upływem czasu, na które zostało odebrane? Mój wuja ostatnio narozrabiał w skutek czego ma odebrane prawko na 5 lat. Gdzieś od kogoś usłyszał, że po upływie połowy czasu zawieszenia prawka można powalczyć o jego szybsze przyznanie. Orientujecie się jak to wygląda w praktyce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Amnesia Haze napisał:

Siemka. Mógłby mi ktoś z Was przybliżyć, jak wygląda sytuacja z odzyskaniem prawa jazdy przed upływem czasu,

Musisz pisać podania do Wydziału komunikacji, zapytać musisz, gdzie możesz bezpośrednio zwrócić się, do jakiego urzędu, co musisz napisać. Szerzej musiałbyś opisać sprawę, za co zabrane, co ci powiedziała policja, wydział Komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie powiem jak to obecnie wygląda w praktyce. Jednak przypomniała mi się historia znajomego sprzed kilku lat, co jeszcze można było stracić prawo jazdę jadąc nietrzeźwym na rowerze. Było lato, znajomek X po pracy chciał się napić alkoholu i tak też uczynił. Jadąc rowerem, niestety zatrzymało go policja - miał trochę alkoholu we krwi. Zabrali mu prawo jazdy. Jednak znajomek X napisał odwołanie bo zabrali mu prawko również na inne kategorie. Uznali mu je. Uzasadnienie miał konkretne iż jest jedynym zywicilem rodziny i bez prawa jazdy nie mógłby prowadzić samochodu i traktoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.