Skocz do zawartości

Muza w aucie - transmiter, aux czy coś innego?


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio coś zaczęło mi się chrzanić z radiem w aucie :D

Czyta mi nagrane płyty cd np do 8 z 15 i po 8 utworze przestaje i widać cd error.

Radio to audi concert.

 

Wiem, że można podłączyć albo jakieś moduły bluetooth albo aux, tylko czy nie prościej dla kogoś kto chce tylko czasem posłuchać muzyki w aucie będzie zakupić takie coś:

https://belook.pl/sklep/polecane/wielofunkcyjny-transmiter-fm-x8/?utm_source=Google Shopping&utm_campaign=Google Shopping&utm_medium=cpc&utm_term=3735&gclid=CjwKCAjw_LL2BRAkEiwAv2Y3SaXmlFeuFjEcdta1D3nPAHuicJ8BER6i338K-gnU2-qwd5NEvzZRuRoCOQ0QAvD_BwE

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz auto ? Być może masz możliwość tak jak ja podłączyć kabel aux, który jest schowany za radiem i trzeba się do niego podłączyć specjalnym pinem

 

edit. Już widzę sorki nie doczytałem. Kumpel ma transmiter Xiaomi roidmi i jest bardzo zadowolony z jakości muzyki i możliwości?

Edytowane przez Wolverine1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SSydney Nie oczekuję nie wiadomo czego od sprzętu za ok. 100zł :D

Ma grać i nie przerywać, nie wiem czy taki transmiter się nada czy to jakiś badziew bo nigdy tego nie używałem.

 

Głównie odtwarzałem muzykę z płyt cd ale te nagrywanie ich jest upierdliwe.

Lepsze rozwiązanie to odtwarzanie z pendrive moim zdaniem.

 

@Wolverine1993 Mam ACZY te nowsze, po 2003r. Z tego co się orientuję to nie ma tam takiej możliwości, może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? a masz może zmieniarkę CD lub wyjście z radia na zmieniarkę ? Wtedy można podpiąć takie cudo i będziesz mógł odtwarzać pliki mp3 i sterować nimi z radia :

https://allegro.pl/oferta/emulator-cyfrowa-zmieniarka-mp3-usb-mazda-yatour-6732366613?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YjRkNTA2YmItNzMyZC00ZTkyLWI5MzgtYjA3ZTY0MWJlOWM1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=8a11a188-8362-41f1-8fb1-20593a3f4ec2

 

Pasuje do różnych modeli samochodów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Quo Vadis? napisał:

@SSydney Nie oczekuję nie wiadomo czego od sprzętu za ok. 100zł :D

Ma grać i nie przerywać, nie wiem czy taki transmiter się nada czy to jakiś badziew bo nigdy tego nie używałem.

 

Głównie odtwarzałem muzykę z płyt cd ale te nagrywanie ich jest upierdliwe.

Lepsze rozwiązanie to odtwarzanie z pendrive moim zdaniem.

 

@Wolverine1993 Mam ACZY te nowsze, po 2003r. Z tego co się orientuję to nie ma tam takiej możliwości, może się mylę.

Spróbuj te Xiaomi, na pewno do 100 zł znajdziesz, ew. poszukaj jakichś opinii jak się sprawuje w Twoim aucie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Wiem, że można podłączyć albo jakieś moduły bluetooth albo aux, tylko czy nie prościej dla kogoś kto chce tylko czasem posłuchać muzyki w aucie będzie zakupić takie coś:

https://belook.pl/sklep/polecane/wielofunkcyjny-transmiter-fm-x8/?utm_source=Google Shopping&utm_campaign=Google Shopping&utm_medium=cpc&utm_term=3735&gclid=CjwKCAjw_LL2BRAkEiwAv2Y3SaXmlFeuFjEcdta1D3nPAHuicJ8BER6i338K-gnU2-qwd5NEvzZRuRoCOQ0QAvD_BwE

Nie kupuj takich rzeczy, jakoś audio jest słaba.

 

kup nowe radio:

https://allegro.pl/oferta/radio-samochodowe-sony-dsx-a410bt-bluetooth-flac-7144758679

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Nie oczekuję nie wiadomo czego od sprzętu za ok. 100zł

Ja kiedyś kupowałem za kilkadziesiąt ziko. Może 30 to kosztowało no ale to było z 10 lat temu. ? 

Z tego co pamiętam to grało to ok. 

Znajoma w swoim aucie miał a coś takiego to jak z nią jechałem jakiś rok temu to też grało ok. 

10 minut temu, Leniwiec napisał:

 

Pasuje do różnych modeli samochodów

Curła Paaanie za takie pieniądze to radyjko z wejściem na pendrive kupisz. ?? 

Ma być TANIE. ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SSydney napisał:

Curła Paaanie za takie pieniądze to radyjko z wejściem na pendrive kupisz. ??

?

No fakt, ale czasami mamy dobre radio wkomponowane w deskę, to szkoda wymieniać. No i sterowanie z kierownicy działa, a po wymianie radia nie jest to takie oczywiste.

 

Co do transmiterów, to trzeba uważać, bo niektóre, to zwykłe badziewie.

Edytowane przez Leniwiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Czyta mi nagrane płyty cd np do 8 z 15 i po 8 utworze przestaje i widać cd error.

Mas leksusa is200*? ??

 

Za 5 dych pewnie już kupisz coś działającego. Możliwe, że będzie mieć zestaw głośnomówiący, który akurat słabo będzie dzilal przez dalekie umiejscowienie mikrofonu ale muzyczka będzie grała i o to chodzi. ?

13 minut temu, Leniwiec napisał:

Co do transmiterów, to trzeba uważać, bo niektóre, to zwykłe badziewie.

Na allegro ma się 14 dni na zwrot, jeżeli nie będzie grało, reklamować też można jak się szybko rozpierdoli. ?

Jeszcze jedno, wspominasz @Quo Vadis? o aux. Jak masz takie wejście to kupujesz kabel za grosze i lecisz na bezczela z telefonu** jak na słuchawkach. ?

 

* Kto ma największego kutasa w mieście?

Koleś posiadający leksusa IS 200!

** - z odtwarzacza mp3 czy innego cuda od ktoś także 

Edytowane przez SSydney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam auxa,  w tym problem.

Nie musi być to tanie ale szkoda mi by było widać więcej jak 100zł za kawałek kabla ? kuuurła Panie, kiedyś to było, druta w radio wsadzałes I do tej I grało kuuurła, nie to co teraz.

Transmitery, kovidy, cd error I tu ten.

52 minuty temu, SSydney napisał:

Mas leksusa is200*? ??

 

Nie, jako kolejne auto jakiegoś hujdaja albo coyotę sobie może kupię ale teraz mam szwaubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Miałem kiedyś A8 D3, audio też audi concert, ten sam problem z ze zmieniarką. Spróbuj z różnymi opcjami nagrywania płyt. 

 

Tu o tym piszą:

https://www.a3-club.net/forum/showthread.php?3670-Problem-rozwi%B1zany-8P-CONCERT-nie-czyta-CD

 

 

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis?Z tego co pamiętam, to w Audi roczniki 200X z tymi zmieniarkami jest problem. Mi niektóre płyty czytało inne nie. Samą zmieniarkę idzie chyba za stówę kupić.

 

Polecam jednak zainwestować w dobry emulator. Te dedykowane obsługują wszystkie funkcje, wyświetlają nazwę utworu na ekranie środkowym, mają wejście AUX, USB i na karty SD. W dodatku pasują w miejsce oryginalnej zmieniarki. W A8, ta była zamontowana w schowku na rękawiczki, więc idealnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że nieźle słyszę pomimo swojego wieku. Nie słucham muzyki w samochodzie (tak muzyki a nie żadnych tam bitów) tylko w chałupie gdzie mam pokój odsłuchowy.

Jednak, przez przypadek włączyłem CD Audio w swoim Volvo, płytę która ma miarę 8/10 jakości muzyk (wg mnie) i.......świetna soczystość, nie ma przesterowań, dynamika, etc.

To nie to co w zestawi stereo, ale namiastka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.