Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Pewnie część z Was słyszała o pracy nad programem wakacje+ lub czegoś w tym rodzaju, jeśli nie to załączam artykuł na ten temat:

https://polskatimes.pl/dla-kogo-bon-1000-plus-na-wakacje-szczegoly-programu-kto-dostanie-pieniadze-na-urlop-od-rzadu-1000-zl-dla-zatrudnionych-na/ar/c1-14964070

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jeśli dojdzie to do skutku to zamierzacie skorzystać? 

 

Dzisiaj podczas mało istotnej wymiany informacji z partnerem wymieniliśmy poglądy na ten temat. Ja niestety na program się nie załapię najprawdopodobniej, jednak mój narzeczony już tak. Nie zamierza z tego korzystać, ponieważ nie jest zwolennikiem partii rządzącej i "nie, bo nie". Osobiście również daleko mi do zwolenniczki PiS, jednak jego podejście kojarzy mi się z "na złość babci odmrożę sobie uszy".

 

Co myślicie o tym pomyśle rządu? Uważacie, że w ogóle dojdzie on do skutku?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Boromir napisał:

Wszystko z naszych podatków, kaszanka wyborcza, by kupić elektorat, ciemny lud, ludzi, którzy mało wiedzą.

Nie no, oczywiście, że tak. Ale skoro już te podatki płacę i uczciwie zarabiam, nie pobieram kompletnie żadnych dodatków od państwa, grzecznie łożę co miesiąc na 500+ dla samotnych mamuś to nie uważam, że skorzystanie z takiej okazji jest czymś złym i niedopuszczalnym. Myślę, że (o ile to faktycznie zostanie wprowadzone) Jarkowi Kaczyńskiemu nie zrobi się przykro dlatego, że dumny Pan taki i taki odmówił przyjęcia tego dodatku, więc też nie widzę sensu takiego zapierania się. W tym chorym kraju wszystko należy się patologii, bezrobotnym i "mamuniom", więc szczerze mówiąc to nawet spoko, że chociaż jeden jedyny raz pracujący też mieliby dostać jakiś ochłap. Nie miałabym oporów w przyjęciu darmowej kasy, gdybym jednak mogła z tego skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rząd mi daje pieniądze, to biorę. Traktuję to jako zwrot części podatku. Powiedzmy, że w życiu zapłaciłem podatków "trochę" więcej, niż ten tysiąc.

 

1000+ nie dostanę, bo nie mam UoP, a motać teraz jakieś fikcyjne zatrudnienie tylko po to, żeby wyciągnąć tysiaka, wydaje mi się przerostem formy nad treścią.

1 minutę temu, Elfii napisał:

W tym chorym kraju

W tym antyludzkim państwie ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku oni dają 90% na to.

Czyli od następnego pewnie 100% ma dać pracodawca. I bardzo dobrze, mają już wille i samochody teraz niech się podzielą.

 

I ból dupy Januszy właścicieli wielkich zakładów bo za rok nie będą mieć na nowy samochód.

 

Lepiej by było zwolnić jednych i drugich z podatku ale jak już mają gnoić ludzi to najpierw niech utemperują pracodawców.

 

Tylko śmieszne to bo mały Januszex będzie musiał płacić tyle co wielki wyzyskiwacz.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Elfii napisał:

W zasadzie, dlaczego? Z tego, co udało mi się wyczytać to pracodawca ma dorzucać do tego zaledwie 100zł. 

Bo to wytworzy popyt. Perspektywa Warszawy to nie wszystko. 

1000+ = pełne hotele, pensjonaty, knajpki w całej masie nadmorskich miejscowości

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Analconda napisał:

I bardzo dobrze, mają już wille i samochody teraz niech się podzielą.

Ty to powinieneś się zapisać do jakiejś partii komunistycznej. Ale widzę tu problem, bo wiele razy wypowiadałeś się negatywnie o antifie itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Still napisał:

Wystarczy, że pracodawca nie da 100 zł

Wystarczy znacjonalizować ich wille i limuzyny i opłacić z tego. Najbardziej pazerni po politykach i lekarzach ale najłatwiejsi to ukrócenia.

6 minut temu, leto napisał:

Ty to powinieneś się zapisać do jakiejś partii komunistycznej.

Nie - z psychicznie chorymi nie chcę mieć kontaktu bo zarażą mnie marksizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że ja jestem tym co to skacze z radości czytając takie wiadomości. Załóżmy, że dostanę 1000+ na wakację, a potem na tym wakacjach udam się do kawiarni i za poranną kawkę policzą mi np. 450zł;)  Żyć nie umierać.

 

Dlaczego tylko tysiąc, a nie dwa tysiące? Gospodarka przecież jeszcze bardziej się rozkręci, nie...

5 minut temu, Analconda napisał:

Nie - z psychicznie chorymi nie chcę mieć kontaktu bo zarażą mnie marksizmem.

Ciekawie czyta się posty gościa, który ledwie chwilę wcześniej napisał coś takiego:

 

5 minut temu, Analconda napisał:

Wystarczy znacjonalizować ich wille i limuzyny i opłacić z tego.

Mądrego to warto poczytać:lol: Niezła beka.

 

Jakbyś nie zrozumiał, a stawiam, że dokładnie tak jest, to już jesteś zarażony marksizmem nawet sobie z tego nie zdając sprawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Analconda napisał:

Czyli od następnego pewnie 100% ma dać pracodawca. I bardzo dobrze, mają już wille i samochody teraz niech się podzielą.

Myślisz że byle kto może zostać przedsiębiorcą i stworzyć biznes który super zarabia ? Trzeba być inteligentnym w chuuj  :)

 

Uzasadnij czemu ktoś bogaty miałby się dzielić swoim majątkiem z biednym?

Edytowane przez RENGERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RENGERS napisał:

Trzeba być inteligentnym w chuuj 

Niekoniecznie,czasami wystarczy otoczyć się odpowiednimi ludźmi. 

 

19 minut temu, RENGERS napisał:

Uzasadnij czemu ktoś bogaty miałby się dzielić swoim majątkiem z biednym?

Bo się na nich dorobił, płacąc im zazwyczaj najniższą stawkę ?

Jak ma to miejsce w wieeelu fabrykach.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko zdarzają się w ekonomii takie sytuacje, że niedrukowanie pieniędzy bez pokrycia przynosi większe szkody niż ich drukowanie. I chyba taką wyjątkową sytuację mamy obecnie.

 

Ten program 1000+ NIE ODBIEGA od podobnych programów przygotowywanych w innych krajach. Na przykład Szwajcarzy planują coś podobnego - jak dobrze pamiętam 200 CHF na obywatela (nie jest pewien, czy dzieci się liczą, ale chyba tak), bez limitu dochodów. Do wydania oczywiście tylko w Szwajcarii. 

 

Ciekawy i dość wyważony tekst na temat tego, co powinno się robić w obecnej sytuacji:

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25953116,piatkowski-polska-na-kryzysie-straci-mniej-niz-inni-dogonimy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapie się bo mam zbyt wysoką średnia zarobków . Czy bym skorzystał? Nie - nigdy nie korzystałem z socjalu i czułbym się z tym źle. 

 

Nawet w swojej pierwszej pracy na etacie nie złożyłem wniosku o bony pracownicze na święta.

 

Uznałem, że skoro wysokość bonów zależy od dochodu na członka rodziny a nie od efektywności to ja pierdole takie lewackie zabawy xD

 

Pomimo tego, że wówczas wynajmowalem z matką m2 i za wszystko płaciłem a robotę w tamtej firmie dopiero zaczynałem to uznałem, że się nie upokorze w taki sposób. 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
  • Zdziwiony 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracodawca daje 100 zł z 1000 zł hehe dobre, bo te pozostałe 900 zł to z czego? Z podatków, które płacą pracodawcy. Czyli kolejny dojnik z przedsiębiorców.

Całe 1000 zł dają pracodawcy. 

Bo przecież pracownicy  też płacą podatki? Tak? A który pracownik co miesiąc wysyła przelew PIT CIT i VAT do Skarbowego? No kto to robi? Który pracownik wysyła co miesiąc przelewy ubezpieczenia do ZUS? Z którego konta bankowego pracownika to idzie? Z żadnego. No to kto to robi? Kto płaci podatki?

 

Odpowiedź:

UWAGA:

To wszystko płacą pracodawcy - 100 % !!  

 

To kto płaci za te wszystkie +++?  

 

 

Edytowane przez alfa_sralfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.