Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale ten 1000+ spowoduje jeszcze większą inflacje i zuborzenie społeczeństwa.

Dobrze że kupiłem sobie nowy telefon w tamtym roku, a w tym kupiłem sobie koudrę z merinosa bo coś czuje że ceny pójdą w górę ze względu na pandemie COVID-19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Analconda napisał:

Nie, nie powinni. Co to ma do tematu?

Hmmm PiSowcy będą rozdawać kasę obcym świetny pomysł!

Obcym którzy uczą się polskiego, czesto chcą tu zamieszkać. Którzy tu pracują. Budują ekonomię w różnych sektorach.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Polska = bieda. 1000zł... Twierdzicie, że to rozkręci gospodarkę? To kurwa czemu by nie po 10 000 sypnąć? To byłby ostatni przekręt (rozkręcamy) gospodarki. Ale raczej nie, bo po takim zabiegu, zamiast wody w Wiśle, płynęłoby mleko z miodem, a susza tuż za rogiem.

 

 

 

Jak myślicie, co ładowanie pieniędzy (moich, Twoich, pomniejszonych o ileś tam procent, przechodząc przez machinę urzędniczą) w dany segment gospodarki (w rozrywkę!) może przynieść? (w imię walki z kryzysem, haha, naiwniacy). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy "socjal' to rodzaj zorganizowanej korupcji. Dlatego ustrój demokratyczny jest z gruntu korupcjogenny np. "kiełbasa wyborcza".

2 godziny temu, KolegiKolega napisał:

Dawno się tak nie uśmiałem czytając te dyrdymały. Tak zadłużmy się jeszcze bardziej. A wystarczyło do k.urwy jędzy nie zamrażać gospodarki.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Libertyn napisał:

Norma. Jak kupujesz coś u prywaciarza wartego 1000 złotych to płacisz więcej bo prywaciarz poza tym czymś musi jeszcze opłacić księgową i sprzątaczkę.

Ale za te pieniądze masz wybór, idziesz tam gdzie jest lepiej i taniej, wiedząc, że to są twoje, podczas gdy rząd, nie daje nic taniej i lepiej, tylko nowe daniny i podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Analconda napisał:

Mnie zastanawia...

Czy upaińcy i inni będą mogli korzystać? Przecież ten zasiłek jak każdy inny powinien być tylko dla obywateli.

 

Myśle, że sporo z nich ma polskie obywatelstwo, często mam u siebie klientów niby Aleksiej czy inna Kateryna, ale Pesel posiadają. Więc tacy raczej dostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Boromir napisał:

Ale za te pieniądze masz wybór, idziesz tam gdzie jest lepiej i taniej, wiedząc, że to są twoje, podczas gdy rząd, nie daje nic taniej i lepiej, tylko nowe daniny i podatki.

Daje masę rzeczy, których nie zauważasz bo są dla Ciebie oczywiste. Jestem ciekaw jakbyś odnalazł się w świecie gdzie rząd nie narzucił choćby zasad ruchu drogowego czy waluty czy wykładni prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 18:59, orkest napisał:

Jak zwykle Polska = bieda. 1000zł... Twierdzicie, że to rozkręci gospodarkę? To kurwa czemu by nie po 10 000 sypnąć?

Z dodruku? Miodzio. Błyskawicznie ludzie by uciekali z kapitałem z banķów i lokat 1% i zamiast tego by inwestowali w jakiś biznes. To by zabiło skłonność do tezauryzacji. Napędziłoby też konsumpcje. "Dzis x kosztuje 100, jutro może kosztować więcej, więc kupię to dziś"

 

Cytat

Jak myślicie, co ładowanie pieniędzy (moich, Twoich, pomniejszonych o ileś tam procent, przechodząc przez machinę urzędniczą) w dany segment gospodarki (w rozrywkę!) może przynieść? (w imię walki z kryzysem, haha, naiwniacy). 

Co może przynieść ładowanie pieniędzy w drogi, sektor it, innowacje, w sektor w którym pracujesz?

Dokładnie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.