Skocz do zawartości

Nic się nie stało - mone odczucia po filmie...


Nomad88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Obejrzałem kilka dni temu film sakielskich "Nic się nie stało" 

Nie obrażając niczyich uczuć religijnych chciałbym się odnieść do moich refleksji po seansie. 

 Moje zdanie jest takie ze każda religia to zło i ma na celu zniewolić oraz ogłupić człowieka. 

Jak słuchałem w filmie o przypadku gościa zgwałconego przez księdza to momentami aż mi się śmiać chciało. 

Już tłumaczę o co mi chodzi. 

Bohater filmu opowiada jak w wieku 13 lat bym molestowany i gwałcony przez księdza. Rodzice chodzili do do biskupa zgłaszać tą sytuację bez skutku zresztą. Facet po traumie jaka mu owy ksiądz wyrządził po latach spotyka się z nim w towarzystwie sakielskiego i kamery. I zadaje pytania typu : dlaczego mi to zrobiłeś. Dla tych co filmu nie ogladali dodaje niżej wypunktowane fakty z filmu które mogą mieć znaczenie dla historia tegoż pana.

- rodzina wierzącą. Ojciec organista

- młodszy brat również molestowany przez tego samego księdza. 

-ksiądz uczył go gry na gitarze. Podczas lekcji gry zostawał sam na sam z księdzem w zamkniętym pokoju. 

- ksiądz nie miał oporów dobierać sie do chłopaka nawet gdy rodzice byli w domu w pokoju obok. 

Moje odczucia i pytania które się nasuwają :

-gdzie logika i zdrowe myślenie rodzicow? Jak dla mnie chora sytuacja pozwolić komuś dorosłemu zamknąć się w pokoju ze swoim dzieckiem. I tu nie ma dla mnie znaczenia czy to ksiądz policjant czy kominiarz.... 

- chłopak 13lat i nie kuma że coś nie jest halo jak dorosły facet cię obmacuje itp. 

13lat więc juz zaczyna się okres dojrzewania. Więc chyba miał pojęcie co to sex itp. Ja w wieku 13 lat juz sie za dziewczynami oglądałem. Moze i juz freda marszczyłem. 

-13 lat i dalej to brnąć? Był molestowany przez dłuższy okres dokladnie nie pamiętam. 

- po latach spotyka swojego oprawcę i sie pyta dlaczego mi to zrobiłeś... 

- osobiście bym takiego chama połamał za swoje krzywdy będąc na miejscu bohatera. 

-rodzice nic praktycznie nie zrobili gdy dowiedzieli sie o molestowaniu ich dzieci. 

Gdyby jakiś facet zgwałcił mi dziecko a miałbym możliwość dojścia do niego na odległość zasięgu rąk. Skończyło by się to tym ze zabiłbym faceta gołymi rękoma.... 

To tyle jeśli chodzi o moje odczucia i refleksje po filmie. 

Ktoś z was oglądał? 

Ktoś ma ochotę się wypowiedzieć w kwestii tego filmu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nomad88 napisał:

Obejrzałem kilka dni temu film sakielskich "Nic się nie stało" 

Hmmm ciekawa gra słowna zbitek dwóch filmów w jednym tytule. Chyba że w jakiejś innej, alternatywnej rzeczywistości ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tatarus napisał:

Hmmm ciekawa gra słowna zbitek dwóch filmów w jednym tytule. Chyba że w jakiejś innej, alternatywnej rzeczywistości ... ?

Nie rozumiem twojej wypowiedzi? Mógłbyś to ująć inaczej bądź rozwinąć swoją wypowiedź? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nic sie nie stało" to film Sylwestra Latkowskiego i porusza temat pedofilii w klubie Zatoka Sztuki, film braci Sekielskich to "Zabawa w chowanego" i mówi o pedofilii w kościele. Polaczyles dwa filmy w jedno

Edytowane przez Trissm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocna rzecz, mimo że to tylko 6 minut.

 

https://niepoprawni.pl/video/bestia-z-tvnu

 

"Film ten wisiał na YT przez cztery dni, zanim ktoś się zorientował i go usunął. W końcówce widać, że twórcy zapowiadają, iż jest to część większej produkcji. Myślę, że to nieprawda. Ten film powstał po to, by sprawę wyczynów celebrytów w Zatoce Sztuki i innych zatokach ostatecznie i nieodwołalnie zamknąć. Miałem wczoraj skopiować link do niego, ale pomyślałem, że poczekam jeszcze dzień i zobaczę co się stanie. No i miałem rację. Film jest zwinięty, a wkrótce zniknie całkiem i będzie tylko mglistym wspomnieniem. Wojewódzki pójdzie do sądu, albo tylko zapowie, że pójdzie, wyda oświadczenie, wskaże na te momenty, które są rażącą i jawną manipulacją i wszyscy zgodnie przyznają mu rację. Tym zaś którzy wskazywali na to, że ze środowiskiem celebrytów jest coś nie tak, pokażą oni wszyscy środkowy palec i będzie to jak najbardziej na miejscu, albowiem w ten sposób uświadomiona politycznie młodzież komunikuje się ze zgredami, którzy nie rozumieją czym jest prawdziwa edukacja społeczna."

Komentarz z coryllus.pl

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.