Skocz do zawartości

Dzień dobry, do widzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest Wasz stosunek do osób, które nie odpowiadają na uprzejmości lub pozdrowienia w stylu "dzień dobry", "cześć", "do widzenia"?

Wchodzicie do pomieszczenia i się witacie, ale nie słyszycie odpowiedzi lub idziecie ulicą i mówicie "dzień dobry" do sąsiada, a on udaje, że nie widzi albo odwraca głowę. Dajecie im jeszcze kilka szans, czekacie aż następnym razem oni pierwsi się przywitają czy też jej nie dajecie i później Wy udajecie, że nie słyszycie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. 

Mieszkam na wsi, ludzie się znają i wiem też, że buców nie brakuje. Często wychodzą z założenia, że młody szczyl ma obowiązek powiedzenia wymienionych przez Ciebie formułek, a oni już niekoniecznie. Wielu osobom do dziś nie mówię "dzień dobry" jak ich mijam, czasami ironicznie się uśmiechnę :D

Jeśli chodzi o miejsca publiczne w obcych miejscach bywa różnie, na ogół na brak odpowiedzi reaguję drwiącym śmieszkiem, generalnie już mam gdzieś na odpowiedź, jeśli powiem "dzień dobry" "na zdrowie" itd. w sposób donośny, a ktoś tylko zmierzy mnie wzrokiem (a czasem kompletnie ignoruje) no to jednak jakieś wnioski wynieść można. Byłem w kilku krajach Europy, obcy ludzie w Niemczech się uśmiechali i mówili "Guten tag", we Francji "Bonjour" tylko u nas tak jacyś kija w dupskach mają, chociaż zmienia się to i jednak brak kultury zauważyć częściej idzie u ludzi +50. Raz w poczekalni u lekarza po braku odpowiedzi (oczywiście kamienne twarze skupione na mnie) z uśmiechem na ustach rzuciłem z tekstem "utrata głosu straszna rzecz" co skończyło się odpaleniem kilku babć, konkretnej reakcji łańcuchowej i mimo, że podyskutować lubię to w pewnym momencie zaczęła robić się niepotrzebna trzoda. 

Edytowane przez Mironal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak w pytę strzelił, dziś mi sąsiadka nie odpowiedziała i się wkurzyłem ? gdyby nie to, że to sąsiadka to bym miał ją w pompie ale jak znów nie odpowie to już jej nigdy nie powiem - dzień dobry.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mapogo napisał:

Dajecie im jeszcze kilka szans, czekacie aż następnym razem oni pierwsi się przywitają czy też jej nie dajecie i później Wy udajecie, że nie słyszycie?

Czasem jedną, czasem kilka szans daję, zawsze może się zdarzyć że:

 

- nie usłyszał/a bo głuchy/a

- zmartwiony/a czymś srodze

- skupiony/a na czymś i nie słyszy świata

- gbur/ka jak chuj

 

Potem olewam i nic nie mówię.

33 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

sąsiadka nie odpowiedziała i się wkurzyłem ? gdyby nie to, że to sąsiadka to bym miał ją w pompie ale jak znów nie odpowie to już jej nigdy nie powiem - dzień dobry.

@SzatanKrieger weź daj jej szansę i wprowadzaj dobrą energię i dobrą karmę do świata, a nie zawiść i odwet.

1 minutę temu, Imbryk napisał:

zawsze może się zdarzyć że:

 

- nie usłyszał/a bo głuchy/a

- zmartwiony/a czymś srodze

- skupiony/a na czymś i nie słyszy świata

- gbur/ka jak chuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Imbryk napisał:
56 minut temu, SzatanKrieger napisał:

sąsiadka nie odpowiedziała i się wkurzyłem ? gdyby nie to, że to sąsiadka to bym miał ją w pompie ale jak znów nie odpowie to już jej nigdy nie powiem - dzień dobry.

@SzatanKrieger weź daj jej szansę i wprowadzaj dobrą energię i dobrą karmę do świata, a nie zawiść i odwet.

Rozumiem, że to było kąśliwe ;) 

 

Mylisz dobrą energię z pozwalaniem sobie na bycie chamskim w stosunku do kogoś, mam dobre intencje ale jak ktoś raz po raz sobie nimi wyciera pupę to mam wszelkie prawo bronić swojego dobra a wręcz to jest mój nakaz ;) 

 

To, że jestem w porządku nie oznacza, że nie mam się bronić przed chamstwem czy przed ludźmi, którzy nie są w porządku. Gdy się bronię jestem w porządku do siebie, tak jak Ty jesteś kąśliwy dla mnie, w tym wypadku. Póki co pominę, to a jak dalej byś to robił to na pewno dam na ignore i zgłoszę, jeśli będziesz to robił nagminnie - tyle ;) 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mapogo napisał:

Jaki jest Wasz stosunek do osób, które nie odpowiadają na uprzejmości lub pozdrowienia w stylu "dzień dobry", "cześć", "do widzenia"?

Mam w tyrce takiego prostaka...

Nic mu nie mówię i niech się buja. Pare razy powiedziałem i nie odpowiedział to tera dla mnie jest duchem.

 

Ogólnie mało jest takich ludzi jak ktoś nie odpowie mi to dla mnie to obraza i gardzę prostakami.

Wiadomo czasem ktoś jest zamyślony czy coś - witam się ze 2, 3 razy jak nic nie mówią to elo najgorszego dnia.

 

2 godziny temu, Mapogo napisał:

Wchodzicie do pomieszczenia i się witacie, ale nie słyszycie odpowiedzi.

Mam fobie społeczną więc jak jest dużo ludzi to się nie odzywam to nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z sytuacją, aby ktoś celowo unikał pozdrowień tego typu, bez jakiejś naszej wspólnej historii, która mogłaby to jakoś wytłumaczyć.

 

Co do wchodzenia do pomieszczeń, używam takich zwrotów zawsze i wszędzie, jednocześnie nigdy nie oczekując odpowiedzi, gdyż uważam, że świadczy to o kulturze twojej jak i o kulturze osób, które ewentualnie mają to gdzieś.

 

Poz tym, ludzie naprawdę, często potrafią być myślami gdzieś daleko stąd i najzwyczajniej w świecie nie zwrócić na taką osobę uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Rozumiem, że to było kąśliwe ;) 

Pół na pół, trochę kąśliwe a trochę refleksyjne, bo mam Cię za gościa, który podchodzi na wyższym poziomie wibracji do życia i codzienności, ale przecież Cię nie znam i to tylko moje wyobrażenie o Tobie na podstawie kilku postów na forum, więc moje prywatne opinie o kimś mogą być kompletnie błędne. 

 

Nie lubię być sarkastyczny bo mnie to wkurwia, ale czasem sobie pozwalam ;) 

Tym niemniej wytłumaczyłeś mi całkowicie Twoje podejście i rozumiem je.
 

A propos dzień dobry, przypomniał mi się ten pan:

https://www.youtube.com/watch?v=1M2386VX0Po&t=1m51s


 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.