Skocz do zawartości

Gdzie sprzedać kolekcję znaczków?


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

Odziedziczyłem po Ś.P wujku jakiś czas temu pokaźną kolekcję znaczków pocztowych. Łącznie 11 klaserów. Najstarsze z nich sięgają lat 30-tych XX wieku. Wiele z nich to tzw. białe kruki z tego co się zdążyłem wywiedzieć.

 

Nie znam się na tym, ale chciałbym je w końcu, po 4 latach sprzedać. Wystawienie na Allegro pomijam - bo nie znam nawet przybliżonej wartości zbioru, a nikt nie kupi "kota w worku".

 

Jak pójdę do jakiegoś skupu filatelistycznego, to pewnie mnie orżną, bo wykorzystają moją niewiedzę.

 

Gdzie zatem najlepiej je opchnąć? Albo inaczej, kto mógłby zrobić mi orientacyjną lub nawet profesjonalną wycenę kolekcji?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję Vinc trafiła ci się niezła kasa= nie spierdol tego.

Forum filatelistów to jedno. Możesz zasięgnąć opinii w sprawie pewniaków.

Ale wg mnie najważniejsza sprawa to nawiązać znajomość z jakimś kumatym starszym panem, które powie ci co masz a przede wszystkim gdzie to opchnąć.

 

Za dzieciaka znałem takiego jednego. Z jednej części jednej strony klasera dom pobudował.

Miał dzieci. Z tego co odziedziczyły też pobudowały domy.

Tyle, że mogły ich pobudować ładnych kilka gdyby nie okazały się cymbałami.

Weź tą historyjkę pod uwagę.

 

No i nie rób niczego na szybko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent, jeszcze jedna metoda  2 - 3 niezależne wyceny, w rożnych miastach. Przychodzisz, mówisz że nie interesuje cię absolutnie sprzedaż tylko chcesz wycenić. Płacisz za wycenę i tyle, robisz 2, a najlepiej 3 dla pewności. Jeśli nie ma dużych rozbieżności najprawdopodobniej wyceniający był względnie uczciwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie się zgodzę Red. Jednak weź pod uwagę, że to towarzystwo nieco zamknięte i kiedy pojawi się news o nowej partii do wzięcia może się zrobić nieco dziwnie.

Swojego czasu znajoma miał trochę kamyczków do opchnięcia. Wycena w każdym kolejnym miejscu dotyczyła niższej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w zamkniętych środowiskach trzeba się z tym liczyć. Jeszcze jedna uwaga gdy już poznasz wartość zastanów się nad wystawieniem całości lub najcenniejszych egzemplarzy w domu aukcyjnym  ;)  dobra forma zbycia. Tyle że poznanie wartości towaru to podstawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.