Skocz do zawartości

Znikające sms-y w telefonie komórkowym


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mój znajomy kupił sobie ostatnio Samsunga za kilkaset złotych ze sklepu, ma z sieci T-mobile, teraz ma przedziwną sytuację ze swoim telefonem, ze znikają mu sms-y. Przykładowo z jedną osobą dużo pisał i w pamięci ma tylko dwa, czy to jest jakieś ustawienie w telefonie komórkowym, że same się kasują, jak zaczyna brakować pamięci ? Czy po prostu zależy to od operatora ?

 

Jak odczytać, odzyskać  stare sms-y , wejść do ustawień i kliknąć przejść do ustawień fabrycznych ? Mieliście kiedyś tak ze swoim telefonem dotykowym, że gubił zapisane sms-y ?

 

Proszę o porady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Znikające sms-y w telefonie komórkowym

Po przywróceniu ustawień fabrycznych straci wszystkie ustawienia i pewnie dane. Więc lepiej niech tego nie robi.

Pamięci jest zwykle kilkadziesiąt gigabajtów, więc na sms-y wystarczy :).

Najpierw zgłosić się do operatora. Może coś jest nie tak po jego stronie. Mi po zmianie sieci na T-Mobile sms-y nie przychodziły przez kilka dni. Telefon miałem już jakiś czas.

Jak nie pomoże to serwis.

 

Eru

Edytowane przez Eru Iluvatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Boromir napisał:

że same się kasują, jak zaczyna brakować pamięci

Jest coś takiego jak bufor i przepełnienie.

 

Pierwsi sprawdź gdzie jest ustawione zapisywanie. Zapewne na sim'ie skoro tak szybko zniknęły.

Kolejno odlicz w commurce  jest opcja 'zalegania'(czasu) oraz wielkość stosu wiadomości.

 

....przykładowo miałem ustawione na chyba 60 sms'ów/6 miesięcy.

....po przepełnieniu kolejka fifo/lub czas, co pierwsze.   

 

Edytowane przez Tornado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kodowania wiadomości pisanych. SMS jest ograniczony do 160 znaków i zależnie od sieci / telefonu można łączyć 2-3 ze sobą do ściany tekstu.

Jest na to obejście i właśnie jakoś w opcjach telefonów było to nazywane jako "Chat" gdzie tekst nie jest ograniczony właśnie jak SMS i można w pizdu literek wrzucać.

Na niektórych androidach jest to wrzucane automatycznie bo to była jedna z apek Googla.

Kiedyś mnie to uderzyło osobiście bo też mi wiadomości znikały, musiałem zmienić wartość w ustawieniach wiadomości bodajże - teraz już nie wspomnę, aż taki dobry nie jestem ;)

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.