Skocz do zawartości

Pytanie prawnicze odnośnie zakupu i promocji


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Bracia mam do was dzisiaj takie szybkie pytanko, sprawa dotyczy prawa handlowego.

 

Case study:

1. Jest produkt x, który został zakupiony przed kwarantanną podczas okresowej promocji -50% (za połowę ceny) - chyba trwała miesiąc lub niecały.

2. Ogólnie sklep oferuje gwarancje w postaci 3 miesięcy od daty zakupu na zamianę modelu jeśli nie będzie pasował z tym, że trzeba dopłacić różnicę cenową.

 

Jeszcze nie minęły 3 miesiące, więc można zamienić produkt.

[Zakupiony został produkt za połowę ceny ale:

a) obecnie jest już niedostępny

b) wrócił do swojej starej ceny

Podałem 2 możliwe warianty, ponieważ na chwilę obecną jeszcze nie wiem, który z nich jest prawdziwy ale też może się okazać, że to zupełnie nie istotna informacja.]

 

Pytanie brzmi:

Czy przy zamianie produktu x na inny model można się powołać na to, że zawarło się umowę w chwili kiedy produkty były za połowę ceny? (chyba nie wszystkie)

Chodzi o to, że wszystkie produkty teraz mają dosyć wysoką cenę i aby wybrać produkt taki jaki chciałem musiałbym sporo dopłacić a też wybór bardzo słaby.

Chyba nie mogę już się wycofać z tej transakcji, tyle, że albo mam dupny wybór albo muszę wybulić - trochę się nadziałem z tą promocją ?

 

Dodatkowe info:

1. Z powodu kwarantanny nie mogłem zamienić wcześniej.

2. W internecie nie ma nigdzie wzmianki o tym rabacie.

3. Jedynie rachunek wskazuje na to, że produkt "średniej półki" kosztuje mniej od najtańszego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.