Skocz do zawartości

Janusze w beemwe


maroon

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, może ktoś mnie oświeci, skąd to się bierze. Któryś raz z rzędu. Wysyp jakiś. Wyskakuję sobie rekreacyjnie polatać, na spokojnie, bo moje 600cc żaden wielki smok. No ale odejście jakieś ma. 

 

Staję sobie na światłach, a obok przepierdziane beemwu, często z młodym łebkiem w środku. I gazuje te tdi czy inne 1.6 w benzynie, gazuje, znaczy ścigać się chce. Potem daje z piskiem, dym z rury, biedna beta się mało nie rozleci. A ja na spokojnie sobie ruszam. 

 

Skąd się tacy kretyni biorą? Zawsze mi wpajano, że jak chcesz się ścigać to trzeba mieć czym, a teraz byle januszkowi się wydaje, że Kubicą jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maroon napisał:

Skąd się tacy kretyni biorą?

Ja nie wiem i wątpię, że na forum ktoś jest w stanie na to odpowiedzieć jednoznacznie.

Raczej wątpię, że są tutaj takie osoby, więc może być ciężko o odpowiedź z pierwszej ręki. ?

 

7 godzin temu, maroon napisał:

Zawsze mi wpajano, że jak chcesz się ścigać to trzeba mieć czym

No ale...

7 godzin temu, maroon napisał:

tdi czy inne 1.6

Przecież 1.9tdi czy 1.6 to mocarne silniki!

Czego nie rozumiesz??

????

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Leniwiec napisał:

Tam marka przyciąga debili, jak świeże gówno muchy.

A audi przyciąga typów, którzy na autostradzie siedzą na zderzaku przy 160.*??

 

Taka prawda pewne marki mają niestety moc przyciągania pewnych typów ludzi.

5 minut temu, Leniwiec napisał:

Czy to tylko ja takich spotykam? 

Ja spotykam zjebów w każdej marce auta. ? 

BMW może ma po prostu wyższe prawdopodobieństwo na posiadanie kierowcy debila. ?

 

*- sam mam audi ale raczej trzymam odstępy. ?

 

11 minut temu, maroon napisał:

Jeszcze parę lat temu nie było takiej masakry na drogach jak obecnie

No ale zauważ, że spadają ceny takich e46 czy e49, do tego z zachodu ściąga się tego w chuj. BMW można mieć za kilka kafli dosłownie.

 

Ja zauważyłem, że e46 teraz jest bardziej pospolite niż passat b5 serio.

 

Jak jeszcze jeździłem autobusem to zacząłem patrzeć będąc na przystanku jakie auta jeżdżą. 

Przejechały  może 3 passaty B5 a a tym czasie widziałem z 20 sztuk e46.

 

1 minutę temu, Obliteraror napisał:

zachowanie najczęściej prezentują ci użytkownicy marki, których BMW trzyma się już praktycznie tylko na lakierze

Ludzie w tych dużych, błyszczących nowych SUVach  też często czują się panami drogi. ;)

Ale tu już marka nie robi takiego znacznia. ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, SSydney said:

Ludzie w tych dużych, błyszczących nowych SUVach  też często czują się panami drogi. ;)

Ale tu już marka nie robi takiego znacznia. ?

W Suvach do wiwatu pańcie dają Ostatnio mi się na moich oczach na osiedlu pańcia cayenne rozbiła na płocie, bo nosek w tele i zakrętu nie zauważyła. Ogólnie ludzie w suvach mam wrażenie mniej uważają na to co na drodze. 

 

Jak jadę za granicę, to najczęściej betę wynajmuję. Fajne, komfortowe autko. Ale u nas nigdy sobie tego nie kupię. 

 

Fakt ilość szrotów na drogach dramatycznie się zwiększyła. Jadę przez wioskę, to prawie na każdym podwórku po 3-5 fur stoi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma sporta, też 600cc.

Mówi, że często siadają mu na dupie, gazują na światłach, chcą się ścigać. 

Najczęściej w BMW, Audi i VW. 

Raz coś mówił, że gościu Peugeotem RCZ coś tam na autostradzie próbował. 

Ale najczęściej to te trzy marki. 

 

Nawet wczoraj jak jechałem autem to siedzi mi na dupie jakiś młody w BMW serii 1, wyjechaliśmy z miasta zrobiły się dwa pasy to zaraz na lewy i mnie wyprzedza. 

Jak mam wolne i jadę do babci na parę dni to już nie będę pisał co ludzie wyprawiają po nocach Audi i BMW. 

Dodam, że mało policji tam jeździ :D 

 

28 minut temu, maroon napisał:

A to nie jest tak, że januszki pokupowały szroty za pińcet plus i inne socjale i panami życia się czują?

Zobacz jak np. BMW e60 i Audi a6 c6 staniało do tych około 20-25k to ile się tego pojawiło na drogach. 

Ludzie lubią się dowartościować, chuj, że złom, bity z cofniętym przebiegiem, zajeżdżony, zrobiony tylko pod sprzedaż.

Ważne, że to klasa premium, a że nie idealny... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Leniwiec napisał:

BMW i wszystko jasne. Tam marka przyciąga debili, jak świeże gówno muchy. Najczęściej ludzie z przerośniętym ego. Czy to tylko ja takich spotykam? ?

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Owszem wśród młodzieży, panował mit Bety :)Lans, kultowa marka powiązana z półświatkiem itp, itd.

Negatywne stereotypy rozwijają się (rozwijały?) wokół starych modeli tej marki, które i tak nabywa się poza salonami. Młodych kierowców nie stać na autko, prosto od dealera BMW.

 

Powiem tak. Za gówniarza jeździłem szybko. Czy to miasto, czy po za nim. Prędkość, muza. To było to.

 

Dziś po dwóch wypadkach, doświadczeniu jazdy z dzieckiem, stałem się niczym dziadek za kierownicą. Ruszając z pod świateł szanuję sprzęgło i przeguby :)

 

Marka BMW od zawsze mi się podobała. Ale ona kojarzy mi się z inżynierami z Monachium i doskonałą jakością.

 

Sam poluje na dobrą 5tke. Z tym, że w tej budzie.

 

SAVE-20200528-084233.jpg

 

Dla mnie to klasa sama w sobie :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Baca1980 said:

Ajwaj. Kto nigdy nie "ścigał" się spod świateł. Niech pierwszy rzuci kamieniem.

Nie mówiąc o parkowaniu. Bo nie które zachowują się jak by parkowały "Tira" z naczepą:).

Każdy się ścigał ? Ale na boga, Z MOTO? No ja na pewno nie. Chyba że bym jakieś podkręcone RS6 miał czy inne maserati. No ale nie przpierdziane dwa litry w gazie, litości ?

 

Co ciekawe za granicą się praktycznie nie spotkałem. Fury jeżdżą takie, że janusz może tylko pomarzyć, a ludzie na ogół spokojnie, nie robią z siebie pośmiewiska. Mentalność? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, maroon napisał:

Jeszcze parę lat temu nie było takiej masakry na drogach jak obecnie. 

Z mojej perspektywy była od kiedy można ściągać z zagranicy szrot na tony :) 

Jesteśmy społeczeństwem rozwijającym się, u nas samochód to wyznacznik statusu, w dodatku ponieważ jesteśmy jednocześnie społeczeństwem stosunkowo ubogim, to u nas "prestiż" marki przenosi się na używane szroty tych marek, na których utrzymanie i eksploatację zwykłe młodego nabywcy i tak nie stać. Racjonalizacja. To i upala się te biedne bejce, które już mają dość. Jak się pojedzie gdzieś w przysłowiową Polskę powiatową, to ilość min. 10 letnich aut VAG z przewagą VW i Audi + właśnie starsze bejce jest przytłaczająca. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Orybazy said:

To ja tak z drugiej strony, faceci, którzy chcą się ścigać, konkurować, lubią ryzyko to znak, że mężczyźni w Polsce jeszcze nie zniewieściali.

Ja bym powiedział, że głupotą zionie tylko i wyłącznie. Bo konkurować trzeba mieć czym i jak, a tego januszka chyba nikt nie nauczył. A potem z szablą na czołgi i wstyd przed panną że beta w sinej dali została. ?

 

Będę się jednak upierał, że u nas odsetek debili jest wyjątkowo duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Still napisał:

Dla mnie to klasa sama w sobie :D

Kapitalna maszyna. Dobrze się prowadzi. Niezawodna. Tylko ciężko trafić dobry egzemplarz. 

 

Z jaką maszynownią szukasz?

 

BTW. Kto jak był młody nie świrował samochodem nie pierwszy rzuci kamieniem. 

Edytowane przez Kali(NIE)baka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, tytuschrypus said:

Z mojej perspektywy była od kiedy można ściągać z zagranicy szrot na tony :)

Tutaj analiza wypadków po otwarciu granic na używki z zagranicy.

W skrócie jak mój znajomy zamiast kupić nowe Tico kupił Corse z maską i zderzakiem do wymiany.

Wybrał bezpieczniejsze auto jak na jego studenckie możliwości finansowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, SSydney napisał:

A audi przyciąga typów, którzy na autostradzie siedzą na zderzaku przy 160.*??

I kurła jeszcze mrugajom światłami, jak lewym pasem jadę ?

 

40 minut temu, maroon napisał:

W Suvach do wiwatu pańcie dają

Zapieprzają nieźle, i to nie tylko suvami.

Bo suvy jak nazwa wskazuje służą do zasuwania ?

31 minut temu, Still napisał:

Owszem wśród młodzieży, panował mit Bety

Wszelkich karków (budyni) pominąłeś w tym zestawieniu ? Ałto gangsterów.

31 minut temu, Still napisał:

Marka BMW od zawsze mi się podobała. Ale ona kojarzy mi się z inżynierami z Monachium i doskonałą jakością.

Mi się ta marka w ogóle nie podoba, nie mój gust, nie mój styl. Dodatkowo jest utożsamiana z takimi a nie innymi ludźmi, więc nigdy bym tego nie kupił. Mimo iż fakt faktem, są to komfortowe i solidnie zbudowane auta.

Edytowane przez Leniwiec
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maroon napisał:

Suvach do wiwatu pańcie dają Ostatnio mi się na moich oczach na osiedlu pańcia cayenne rozbiła na płocie, bo nosek w tele i zakrętu nie zauważyła

Za misia kupione, miś naprawi to po co szanować? :)

 

Nie chciałem wyjść na seksiste ale też zauważyłem, że odpierdalajacych ludzi w SUV to więcej widzę w postaci takich pańć.

Tu przykład z przed roku ponad z trójmiasta. ?

https://trojmiasto.tv/Niebezpieczna-sytuacja-na-parkingu-w-Kowalach-Gdansk-07-03-2018-video-26512.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Leniwiec napisał:

Mi się ta marka w ogóle nie podoba, nie mój gust, nie mój styl. Dodatkowo jest utożsamiana z takimi a nie innymi ludźmi, więc nigdy bym tego nie kupił.

Może i marka się podoba, ale spotykanie na drogach debili w BMW odstrasza niemiłosiernie. Skutecznie działa jak antyreklama, niestety.

I te kręcenie bączków pod Tesco czy innymi większymi parkingami... 

 

Captain-Picard-Facepalm.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Leniwiec said:

I kurła jeszcze mrugajom światłami, jak lewym pasem jadę

Kiedyś w UK wrzucam migacz żeby wyprzedzać trzecim pasem i wyłączam bo coś zasuwa szybko. Gość mruga światłami i hamuje, żebym nie przerywał manewru. Wiedział że jedzie za szybko i nie ma prawa spychać innych. Inna kultura.

27 minutes ago, maroon said:

Będę się jednak upierał, że u nas odsetek debili jest wyjątkowo duży. 

Mogę tylko porównać z UK, tam też sporo "Yob'ów" i "Azjatów" robiących głupie rzeczy na drogach. Obserwuje polskie drogi od 20 lat i generalnie widzę poprawę kultury jazdy i mniejszą ilość wariatów. To subiektywne wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Azizi napisał:

 

I te kręcenie bączków pod Tesco czy innymi większymi parkingami... 

Bez przesady, komuś dzieje się krzywda?

20 lat temu miałem E30 i też upalałem gdzie się da, teraz mam 4x4 i jak tylko jest pogoda (pierwszy śnieg albo gdzieś zobaczę bajoro) to biorę starszego syna i lecimy polatać bokami...

Na śniegu za to doskonale sprawdza się Fiat Doblo z pustą paką, bez problemu można wykręcić 360st na kawałku ośnieżonego placyku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.