Skocz do zawartości

Krytyka na forum


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, CastoR napisał:

" Battle arena" czy "Walki w klatce"

Wczoraj padła propozycja koloseum.:)

Fajna ale słuszny był argument, że wizerunkowo będzie to lekutko nienachalnie skowyrne.

7 godzin temu, goryl napisał:

żeby wszczynać kłótnie, a po drugie jaką masz pewność, że Twoja odpowiedź jest lepsza od innej? A

Kłótni NIE KARMIĆ, formą się NIE ONANIZOWAĆ, na treści SKUPIĆ SIĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tatarus napisał:

Szczerze współczuje, moderowanie to strasznie niewdzięczna, niedoceniana rola, tak więc przy okazji dziękuję w swoim i jak myślę nie tylko w swoim imieniu.

Nigdy na żadnym forum nie dałem się wciągnąć na moda. Łatwiej rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński, niż moderować publiczne forum. Nie zazdroszczę tej roboty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał:

Dam przykład, użytkownik domaga się usunięcia konta w okolicznościach dość burzliwych i definitywnie rezygnuje z uczestnictwa w forum.

Dlaczego użytkownik nie może sam sobie usunąć konta? Pytam z ciekawości, bo to tylko dodatkowa praca dla moderatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CastoR napisał:

PS: audycje bez reklam to też duży strategiczny błąd. Youtube nie jest tak skłonny kasowac kanały z których czerpie zyski

Włączam reklamy, po prostu ich nie widzi wiele osób przez adblocki itd. Jutro poproszę informatyka, żeby to ogarnął, ciekawe ile zarobiłem. Oczywiście pokażę też jakie to zyski.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Imbryk said:

@gorylo co Ci tak konkretnie chodzi?

Zapewne chodzi mu o bzdury, które pisał pt. 1) zarobisz 120 kafli rocznie = odłożysz 120 kafli rocznie, 2) wynajmiesz za 3500 = zarobisz 3500 itepe. bajki dla mlodocianych kandydatów na rentierów. 

 

Urażone ego = wylewanie żali na dwie strony. Nihil novi. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mosze Red napisał:

Próby wykorzystanie moderacji przez userów do karania userów, których oni nie lubią/ mają konflikt. Wygląda to zazwyczaj tak że user X szuka czegokolwiek w postach usera Y i to zgłasza, np. brak przecinka w poście, który ma pół strony, albo czeski błąd i domaga się natarczywie ukarania tego drugiego za błędy.

Jeżeli faktycznie takie coś dzieje się na forum, to jest w mojej opinii bardzo słabe i bardzo wiele mówi i tego typu osobach.

 

W związku z tym oraz w związku z tematem mam prośbę do tego typu osobników. Tak się składa, że forum daje możliwość ignorowania użytkowników i jeśli ktoś zalazł ci za skórę, wypisuje twoim zdaniem głupoty, nie trawisz jego postów, poczucia humoru itp. lub jesteś na niego wkur..., ponieważ pokazał, że nie masz racji albo się z tobą notorycznie nie zgadza, to dodaj takiego kogoś na listę ignorowanych.

 

Ja sam mam kilku faworytów na takiej liście i w moim przypadku to bardzo dobrze działa. Nie widzę ich postów oraz powiadomień gdy odnoszą się do moich wypowiedzi i tym samym moje forumowe życie stało się dużo prostsze i spokojniejsze. Polecam:D

 

Dla tych co nie wiedzą o czym piszę, niech klikną sobie w ustawenia konta i poszukają "Ignorowani użytkownicy".

 

Co do samego tematu, to uważam, że moderatorzy odwalają tu kawał zacnej roboty i należy się im za tę niewdzięczną robotę ogromny szacunek. Jest tu sporo użytkowników, każdy jest inny, każdy ma swoje doświadczenia, przemyślenia, styl ich wyrażania w formie pisemnej oraz własny styl bycia, co również w postach może być wyrażane. Jest to chyba jedno z nielicznych forów w sieci gdzie nie ma poprawności politycznej i tym samym jest spore pole do możliwości wyrażania swoich przekonań w takiej czy innej formie. Często nie ma tu owijania w bawełnę i rzeczy nazywa się po imieniu, co w różnorakich problemach dużo lepiej może przysłużyć się takiemu delikwentowi niż słodkie pierdzenie mu do ucha.

 

Ten temat potraktuję jako, używając postępowego języka. brak toleracji wobec innych poglądów czy stylu pisania. Jeśli ktoś uważa, że piszesz bzdury i to sensownie uzasadni, to nie ma w tym nic złego, a może jedynie otworzyć oczy na pewne zagadnienia. Takie nazywanie moim zdaniem bzdur bzdurami nie jest niczym złym. Jest stwierdzeniem faktu. Jeszcze nie znalazł się taki co by każdemu dogodził.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest szkiełkiem, przez które oglądamy społeczeństwo. Podstawową zasadą w życiu, którą kierować powinien się każdy jest: "Nie rób drugiemu co tobie niemiłe", jednak sporo osób jej nie ogarnia.  Przyjemność jaką odczuwają dosrywając innym, jest zapewne pochodną ich własnych problemów, niepowodzeń czy innych życiowych frustracji. Mimo tego ci, którzy lubują się w takim działaniu, najczęściej są święcie oburzeni, gdy za ich działalność spotka ich odpłata w tej samej monecie. Zawsze jestem tak samo zdziwiony, gdy widzę, że cham najbardziej oburza się na chamstwo innych, podczas gdy on zaczął tę zabawę... 

 

Bracia samcy, to cenna inicjatywa, miejsce na którym znajduje się wiele unikatowych treści. Chwała za to jego twórcy, chwała ekipie zaangażowanej w to, aby na nim pilnować porządku. Ale forum, to my, jego użytkownicy. Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad i robić tu gnój, to nie dziwmy się, że coraz częściej będzie tu brzydko pachnieć. Jeśli zamiast merytorycznych treści będą dominować:

  • kółka wzajemnej adoracji, 
  • gównoburze,
  • wzajemne podjazdy i dosrywanie sobie w tematach, czy zgłoszeniami do modów,
  • pisanie komentarzy nic nie wnoszących do tematu (typu offtopy czy heheszki), byle tylko coś napisać i nabić sobie licznik
  • zniechęcanie nowych użytkowników komentarzami, których jedynym celem jest ponabijania się z "głupka-świeżaka", przez błyskotliwego autora prześmiewczego komentarza. 

To nie dziwmy się, że jego jakość merytoryczna będzie spadać. Mamy coś do powiedzenia, to dzielmy się swoją wiedzą. Nie mamy, nie podoba nam się temat, to odpuśćmy sobie pisanie w nim.

 

Oczywiście to tylko życie i każdy z nas coś czasem palnie, albo zrobi gorzej. Nie da się czasem nie popełniać błędów. Ale globalnie zainteresowanymi aby forum działało i miało jak najwyższą wartość merytoryczną, powinniśmy być my wszyscy, a nie tylko Marek Kotoński czy ekipa moderatorów. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj kultura przecież. Wszyscy starają się pisać poprawnie gramatycznie i nie walą za dużo byków ortograficznych. A co do hamstwa...Czasem trzeba zrozumieć iż ktoś w bardziej impulsywny sposób chce wyrażać swoją opinie. Jest to męskie forum w końcu. Brutalną prawda czasem zaboli. Jednak jak ktoś ma inne zdanie od nas, czy od razu należy iść na noże. Nie zawsze przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Krugerrand napisał:

Co do samego tematu, to uważam, że moderatorzy odwalają tu kawał zacnej roboty i należy się im za tę niewdzięczną robotę ogromny szacunek. Jest tu sporo użytkowników, każdy jest inny, każdy ma swoje doświadczenia, przemyślenia, styl ich wyrażania w formie pisemnej oraz własny styl bycia, co również w postach może być wyrażane. Jest to chyba jedno z nielicznych forów w sieci gdzie nie ma poprawności politycznej i tym samym jest spore pole do możliwości wyrażania swoich przekonań w takiej czy innej formie. Często nie ma tu owijania w bawełnę i rzeczy nazywa się po imieniu, co w różnorakich problemach dużo lepiej może przysłużyć się takiemu delikwentowi niż słodkie pierdzenie mu do ucha.

Ja mam podobną diagnozę do @maroon i kładę to na karb jakiegoś quasi-millennialsowego odruchu, że @goryl poczuł się urażony tonem odpowiedzi w wątku nieruchomościowym :) 

 

Znacznie większą wartością tego tematu jest to, co napisali @Marek Kotoński i @Mosze Red bo to nie są fajne tematy. Moderacja na forum odwala bardzo dobrą robotę, pisałem już o tym niedawno w kontekście wulgaryzmów i tego żenującego wątku Daytony. Podkreślam - bardzo dobrą. Na forum jest porządek, balans językowy i "kulturalny" jest świetny. O części zaangażowania moderatorów w jakiejś pierdoły już wiedziałem, ale nie zajmowałem się nigdy moderacją i skala tego mnie zaskoczyła. Oby tak dalej Panowie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Włączam reklamy, po prostu ich nie widzi wiele osób przez adblocki itd. Jutro poproszę informatyka, żeby to ogarnął, ciekawe ile zarobiłem. Oczywiście pokażę też jakie to zyski.

Po co, ta cała jawność zarobków? Przecież to kwestia czasu, zanim komuś to zacznie przeszkadzać, później zostanie do obrócone przeciwko Tobie. Podasz zyski, to za chwilę znajdą się tacy, którzy będą rozliczać nie swoje pieniądze :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum często pojawiają się osoby, które myślą że olśnią wszystkich swoimi przemyśleniami, pomysłami, poglądami, sposobem na życie .....,  kiedy jednak okazuje się że ktoś nie podziela ich poglądów, krytykuje, albo zaczyna niewygodnie pytać, to zaczynają się robić niemili, zaczyna się obrażanie i pogarda, ciężko im przyjąć do wiadomości że ktoś nie podziela ich zdania. ( np. jakieś texty o Generalnej Guberni, zaściankowości czy byciu ograniczonym, rzucaniem pereł .... itp i td ...)

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.