Skocz do zawartości

GROMDA czyli walki bokserskie na gołe pięści


Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie koledzy o nowej formule walk, która właśnie weszła na rynek?

Zasady są nastepujące: walki na zasadach boksu, bez parteruz, bez kopnięć itp. na małym ringu (4x4) i wymiar czasowy 4 rund x 2 minuty. brak punktowania przez sedziow. Jeśli po 4 rundach nie będzie zwycięzcy to kolejne rundy aż jeden padnie.

 

Ciekawostka, czy może zbyt wielki hardcore?

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dwa miesiące temu oglądałem na yt kilka walk z jakiejś rosyjskiej federacji z quasi-amatorskimi walkami na [prawie] gołe pięści i całkiem nieźle to wyglądało.

Myślałem, że w Polsce nic podobnego na takiej zasadzie się nie pojawi. ;)

A tutaj prześcignęli ruskich fantazją heh.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie to widowiskowe, ale te chłopy za jakiś czas będą kalekami. Już nie mówię o względach fizycznych, tylko psychicznych. Można sobie poczytać o bokserach, którzy mieli dłuższe kariery niż kilka walk. Np o kliczkach. 

Od tego obijania łba cofają się w rozwoju, puszczają im nerwy i pamięć. Tutaj podejrzewam, że będzie to spotęgowane. (Nie maja rękawic-Nic nie absorbuje siły uderzenia).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, prod1gybmx napisał:

Może i będzie to widowiskowe, ale te chłopy za jakiś czas będą kalekami. Już nie mówię o względach fizycznych, tylko psychicznych. Można sobie poczytać o bokserach, którzy mieli dłuższe kariery niż kilka walk. Np o kliczkach. 

Od tego obijania łba cofają się w rozwoju, puszczają im nerwy i pamięć. Tutaj podejrzewam, że będzie to spotęgowane. (Nie maja rękawic-Nic nie absorbuje siły uderzenia).

Napewno masz rację , ale słyszałem tez opinie że de facto te walki są ... "bezpieczniejsze" dla mózgu w dłuższej perspektywie. Bo podczas standardowej 10 - 12 rundowej walki przyjmujesz 100 lub więcej różnych ciosów, niby jest rękawica ale to się kumuluje z czasem, ta ilość. A tutaj  reguły 2-3 ciosy lub nawet jeden celny i koniec

Edytowane przez EricCantona
.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odbyły się dwie gale organizacji WOTORE w Polsce na gołe pięści, oglądałem tydzień temu drugą galę i szacunek dla tych zawodników. Gala odbywała się w systemie turniejowym i brało w niej udział ośmiu zawodników. Zwycięzca Michał Pasterniak ograł trochę przeciwników taktycznie i nie było podziału na kategorie wagowe różnice wagowe między uczestnikami, były przerażające czasem i 40 kg. Klimat i oprawa też była ciekawa, trochę jak z filmu "Quest" z Van Damme. Gromda może być o tyle ciekawsza, że będą tylko walki w stójce, trochę przeszkadzało mi jednak zbyt częste schodzenie do parteru. https://www.youtube.com/watch?v=VER37Kq2lS8

Edytowane przez BrightStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, prod1gybmx napisał:

Tutaj podejrzewam, że będzie to spotęgowane. (Nie maja rękawic-Nic nie absorbuje siły uderzenia).

I tak i nie.
 

Kości twarzo-czaski są twardsze niż kości dłoni, uderzająć gołą pięścia z taką samą siłą jak w rękawicy, po prostu połamiesz sobie dłonie. Więc ciosy są raczej słabsze, a więc mniej niebezpiecznie dla mózgu.

Bardziej bym się martwił ciosami na tułów, np. na wątrobę. Tutaj to może być masakra, jakby ktoś ci młotkiem przyłożył :o

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, gdyby nie było oglądalności, to by nie powstawały. Chcą się sprawdzić, to niech sprawdzają. Dużo osób występuje też z grup kibicowskich. Wbrew pozorom kibice wielkie kloce średnio wypadają. Zresztą pokazała to ostatnia gala wotore. Jest ten zastrzyk emocji, że na gole pięści, ale nawet średni zawodnicy co ćwiczą MMA zawodowo, większość rozkładają. Oczywiście mówię o wotore i nie o wszystkich zawodnikach. Przekonamy się, jak będzie gromda, jak to będzie wyglądało w tej organizacji.

 

41 minut temu, prod1gybmx napisał:

Może i będzie to widowiskowe, ale te chłopy za jakiś czas będą kalekami. Już nie mówię o względach fizycznych, tylko psychicznych. Można sobie poczytać o bokserach, którzy mieli dłuższe kariery niż kilka walk. Np o kliczkach. 

Od tego obijania łba cofają się w rozwoju, puszczają im nerwy i pamięć. Tutaj podejrzewam, że będzie to spotęgowane. (Nie maja rękawic-Nic nie absorbuje siły uderzenia).

Zazwyczaj mają z tym problemy. W większości przypadków. Jednak są wyjątki. Akurat jeden z Kliczków po karierze utworzył własną partię i aktualnie jest burmistrzem Kijowa. Nawet chyba doktorat zrobił. ?

19 minut temu, BrightStar napisał:

Gromda może być o tyle ciekawsza, że będą tylko walki w stójce, trochę przeszkadzało mi jednak zbyt częste schodzenie do parteru.

Zgadzam się z tym. Lepiej ogląda się stójkę. Bardziej nieprzewidywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, PanKanapka napisał:

I tak i nie.
 

Kości twarzo-czaski są twardsze niż kości dłoni, uderzająć gołą pięścia z taką samą siłą jak w rękawicy, po prostu połamiesz sobie dłonie. Więc ciosy są raczej słabsze, a więc mniej niebezpiecznie dla mózgu.

Kości tak, ale jako amator widzę od razu punkty, które twardsze nie są - wyobraźcie sobie ciosy bez rękawicy w ucho, broda, z boku żuchwy (wyrwie, złamie?) oko (nie daj Panie dobry Boże, jedna z Pań od MMA w rękawicach prawie straciła oko ostatnio), szyja (tu może być szybka śmierć), nos (tu będzie po prostu miażdżenie wielokrotne, nie wiem co później z tym ortopeda będzie robił), o wątrobie i innych punktach nie ma co mówić nawet.

 

Mimo wszystko wolałbym więcej słabszych ciosów, niż jeden który Cię okaleczy.

 

 

Co do Kliczki to jest ewenement, zobaczcie na resztę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, PanKanapka napisał:

Bardziej bym się martwił ciosami na tułów, np. na wątrobę. Tutaj to może być masakra, jakby ktoś ci młotkiem przyłożył :o

U nas jest gość właśnie taki wielkolud ulany. Każdego składa. Raz poprosił, żebym przyszedł do niego i jego kolegów. Był nafukany i powiedział,,młody zobaczymy, jaki z ciebie zawodnik, zajeb mi z całej siły w brzuch'' ja mówię, że nie nie no ale w końcu dałem się namówić. Uderzyłem z całej siły lekko się odsunął i uśmiechnął. Mówi, że dobrze i że teraz on lekko. Koledzy jego zaczęli gadać, że nie nie i żeby sobie dał spokój. A on do mnie, żebym zacisnął brzuch i że będzie lekko, chce mi tylko pokazać jak przyjąć cios. Trafił prosto w wątrobę. Ciary mnie bardzo przeszły i zgięło w pół. Nie było mocno jak na niego, ale od takiego konia(185/135) to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sporty wbrew pozorom są znacznie bardziej bezpieczne niż boks w którym otrzymuje się niesamowitą ilość skumulowanych ciosów co po czasie daje znacznie gorsze efekty niż szybki nokaut tak jak to jest w MMA niby ciało bardziej pocharatane bo od razu leci krew ale mózg bardziej bezpieczny ile takich rund da się wytrzymać po kilku uderzeniach kostki się wgniataja rękawice od MMA pochłaniają do maks 20 % siły ciosu ale chronią i usztywniają dłoń z boksem nie ma co porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ciekawi mnie podejście taktyczne zawodników. Tarzania się nie będzie, trzymania na dystans kopnięciami też nie, gardy nie opłaca się trzymać bo przecież rękawic nie ma i nie ma na co parować ciosów.  Jedyne co zostaje to klincz, ale żeby go zastosować to też trzeba podejść do rywala,  co samo w sobie jest ryzykowne, nie mówiąc że po klinczu można złapać szybki sierp na brodę. No cóż ja chyba się skuszę i zapłacę te parę groszy za PPV bo czegoś takiego jeszcze nie oglądałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PanKanapka napisał:

Kości twarzo-czaski są twardsze niż kości dłoni, uderzająć gołą pięścia z taką samą siłą jak w rękawicy, po prostu połamiesz sobie dłonie. Więc ciosy są raczej słabsze,

Zgadzam się, ale jednak wymowa ciosu zadanego gołą ręką vs ciosu w rękawicy? Mimo wszystko wolę dostać czysto w dziób z rękawicy niż trochę słabiej z gołej pięści. 

 

7 godzin temu, PanKanapka napisał:

Bardziej bym się martwił ciosami na tułów, np. na wątrobę. Tutaj to może być masakra, jakby ktoś ci młotkiem przyłożył 

Swoją przygodę ze sportami walki zaczynałem od Karate Kyokushin, tam było hardcorowe obijanie się po tułowiu i przyznaję nie jest to nic miłego, bo po dobrej walce jesteś jednym wielkim sińcem.... W wątrobę na szczęście czysto trafić nie jest tak łatwo, bo jednak każdy zawodnik ma odruch, żeby ją chronić. A przynajmniej każdy, który kiedyś w nią dostał i odczuł nagły brak powietrza?

 

6 godzin temu, Analconda napisał:

Prawdziwy sport wreszcie. A nie bijatyka w rękawiczkach

Dla mnie to jednak mniej sport a więcej bijatyka właśnie. Boks w rękawicach, to szlachetny sport i szermierka na pięści. Jest z tym związana historia, tradycja, a walki na gołe pięsci mimo, iż też mają swoją historię ze sportem kojarzą mi się zdecydowanie mniej. 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, EricCantona napisał:

Co sądzicie koledzy o nowej formule walk, która właśnie weszła na rynek?

Wow, ja to się nie znam, gościu jak ten z filmiku jakby mnie tylko lekko walnął w mordę to by mi rozerwał kręgi szyjne i cześć pieśni.

 

W każdym razie filmik spoko - gołe tyłki są, klub nocny jest, osiłki są. Aha no i kasa jest też i prestiż. Generalnie komplet podstawowych fantazji emocjonalnych.

 

Jeśli panowie lubią to ryzyko i adrenalinę takiej walki to nie mam nic do tego.

Edytowane przez Imbryk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, EricCantona napisał:

Napewno masz rację , ale słyszałem tez opinie że de facto te walki są ... "bezpieczniejsze" dla mózgu w dłuższej perspektywie. Bo podczas standardowej 10 - 12 rundowej walki przyjmujesz 100 lub więcej różnych ciosów, niby jest rękawica ale to się kumuluje z czasem, ta ilość. A tutaj  reguły 2-3 ciosy lub nawet jeden celny i koniec

Dodałbym jeszcze, że wiele ciosów rękawicami, możesz po prostu zignorować, bo są zbyt słabe, aby zrobić na tobie wrażenie. W rękawicach bijesz mocno, aby odnieść skutek, bez rękawic nawet te słabsze ciosy mogą przeciwnika spowolnić i nie są mu tak obojętne. W walce z rękawicami, często jest tak, że skutki odczuwasz dopiero później (np. boląca głowa), nawet pomimo braku jako tako widocznych uszkodzeń na ciele. Cios bez rękawicy działa na mniejszą płaszczyznę i przez to łatwiej zostawia ślady (uszkodzenia) na ciele. Ogólnie, ochraniacze wszelkiej maści (może poza szczęką) powodują, że w rzeczywistości otrzymujesz więcej obrażeń niż normalnie, tylko ich natura jest zgoła inna.

 

22 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

Mimo wszystko wolałbym więcej słabszych ciosów, niż jeden który Cię okaleczy.

W krótkiej perspektywie, pewnie tak, chociażby dlatego, że psychika to podpowiada-mniejszy ból, na dłuższa metę, nie jest to już tak jednoznaczne :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na GROMDA czyli walki bokserskie na gołe pięści
W dniu 29.05.2020 o 14:56, prod1gybmx napisał:

Może i będzie to widowiskowe, ale te chłopy za jakiś czas będą kalekami. Już nie mówię o względach fizycznych, tylko psychicznych. Można sobie poczytać o bokserach, którzy mieli dłuższe kariery niż kilka walk. Np o kliczkach. 

Od tego obijania łba cofają się w rozwoju, puszczają im nerwy i pamięć. Tutaj podejrzewam, że będzie to spotęgowane. (Nie maja rękawic-Nic nie absorbuje siły uderzenia).

Nie można też porównywać walki bokserskiej do walki stritce na gołe pięści. Mi się wydaje, że walka na gołe pięści sieje nawet mniejsze spustoszenie. Gdy uderzasz w rękawicy to siła ciosu przenosi się na całą głowę, co właśnie powoduje duże dysfunkcje. Uderzajac z gołej pięści siła ciosu dotyka jedynie pewnej części twarzy, ale z drugiej strony obrażenia są powazniejsze.

 

Edytowane przez rejdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sądzę, że była ok i przyćmiła Wotore. Organizatorzy między innymi Mateusz Borek jest doświadczony, jeśli chodzi o organizację gal oraz dosyć medialna osoba. Gala Wotore odbyła się wcześniej, dlatego Gromda wiedziała, jaki błędów nie popełnić. Ogólnie dzięki Mateuszowi Borkowi została bardziej rozgłośniona medialnie. Zapraszano nawet takie znane osoby z yt. Po walkach wiele więcej redakcji przeprowadzało z zawodnikami wywiady. A same wywiady mają bardzo dużo wyświetleń. Dużo więcej niż z zawodnikami z Wotore. Dochodzi niedługo kolejna organizacja tylko takie w formule coś pokroju k1. Sądzę, że Wotore może mieć problemy z Gromda. Co do samego wygranego gali. Kibic młodej Elany Toruń. Z Elana mi nie podrodze, ale szacunek dla niego, jak i dla wszystkich zawodników. W Wotore 2 też występował kibic Elany. Przegrał, ale w ładnym stylu. Widać, że miał duże umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam podniety dla cieniasów i bumów. Każdy z tych co tam biorą udział to zwykły bum którego w boksie poskładałby każdy z szerszej czołówki. Myślicie, że nagle bez rękawic to oni są kozakami? Jak dostawali wpierdol w rękawicach, to i bez rękawic by dostali. Podnieta dla naiwniaków nie znających się na boksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.