Skocz do zawartości

Dieta - garść ciekawych informacji


Wincenty

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, meghan napisał:

@Anna
Widziałyśmy się, Aniu? :) Na pewno nie mam podobnej sylwetki do Twojej. 
Nigdy nie byłam szczupła, ani wyrzeźbiona, (też) stąd ten cel. 

Pisałaś wcześniej o swoim wyglądzie dość szczegółowo, nawet mamy ten sam wzrost 160cm, jakoś się w tych opisach odnalazłam  wiec pozwoliłam sobie zauważyć podobieństwa. Ja kiedyś spadłam do 50kg i przy mojej budowie czułam się za chuda.

 

Co do wysportowanej sylwetki to daleko mi, ale Chodakowska obiecuje cuda :)

Edytowane przez Anna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2022 o 14:31, Amperka napisał:

No właśnie. Ja zawsze trzymałam się najlepiej na tym poście, gdzie jesz 8h dziennie. Wydaje mi się, że to nie była kwestia 8/16 h, tylko tego, że nie będąc jakimś obsesyjnym obżarciuchem nie jesteś w stanie nachapać się w 8 h tyle, ile normalnie byś zjadł przez 12 h. Kolacja często wtedy odpada i już jest spadek kalorii.

 

To taka trochę gunwo-prawda, choć na pierwszy rzut oka brzmi logicznie. Dla kogoś z CPM 4000kcal to może się sprawdzi, ale dla mnie z CPM 2100kcal to niestety nie działa. 

Niemniej IF z oknem 6-8h stosuję z krótkimi przerwami od lat i mi taki sposób żywienia pasuje, ale rozumiem, że nie każdemu musi. 

 

Od kilku miesięcy jestem na redukcji i zeszło 12kg, ale ostatnio nie mam siły trzymać tego i odpuściłam, przez co prawie kilogram wrócił, ale od przedwczoraj wróciłam na właściwe tory i walczę dalej 🌱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.07.2022 o 19:03, meghan napisał:

Wracając do ćwiczeń. 
To jakie jeszcze programy Chodakowskiej polecacie? Najważniejsze - w domu mam dużo pomieszczeń, ale o małych metrażach, więc skoki, ogromne wymachy nie wchodzą w grę. 

Ćwiczcie vaccum, dzięki czemu systematycznie (2-3 serie dziennie) i niewielkim wysiłkiem w 2 miesiące można stracić do 4cm w pasie. Nazwa wywodzi się od wciągnięcia brzucha by stworzyć efekt próżni w jamie brzusznej. Ta metoda, polega na aktywacji głębokiej warstwy mięśni brzucha. Ćwiczenie wpływa na wygląd brzucha no i  sprawdzi się tez w problemach kręgosłupa lędźwiowego.

 

Jak robić vacuum:

 

-Weź głęboki wdech a następnie całe powietrze wypuść.

-Zassaj powietrze jamą brzuszną.

-Trzymaj ok 10-15 sekund.

-Wypuść powietrze

 

Arnold słyną z osiągnięcia spektakularnych efektów w obrębie talii praktykując vaccum:

c845ed5de509.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anna Dzięki, spróbuję sobie to wdrożyć.

Ja robię plank już 4 minuty bez przerwy, a do końca miesiąca muszę dobić do 5 minut i potem już się tego trzymać, chociaż są dni, że jest regres i nie mogę dobić do 3 minut. Poza tym cały czas te przysiady i brzuszki. Idę po życiową formę. Już nie mogę się doczekać, aż moje dzieci podrosną i będę ich uczyć grać w ping-ponga i squasha, w końcu będę miała pod ręką zawsze jakiegoś sparingpartnera :D

Już słyszę te dialogi:

- Mamo, ale ja mam jutro dwa sprawdziany i kartkówkę z przyry,

- Nie świruj, cho pogramy, poprawisz te sprawdziany najwyżej za tydzień

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Anna napisał:

Jak robić vacuum:

 

-Weź głęboki wdech a następnie całe powietrze wypuść.

-Zassaj powietrze jamą brzuszną.

-Trzymaj ok 10-15 sekund.

-Wypuść powietrze

 

Tu inaczej:

Na czym polega vacuum?

Vacuum jest pewnego rodzaju manewrem oddechowym. Polega na wstrzymaniu małej objętości powietrza w płucach oraz uniesieniu i rozszerzeniu klatki piersiowej za pośrednictwem aktywności licznych mięśni oddechowych. W pierwszej kolejności należy wypuścić powietrze z płuc w sposób pogłębiony aż do objętości wydechowej zapasowej oraz „zamknąć” głośnię (element krtani). Wsparcie wydechu mięśniami brzucha skutkuje uniesieniem i rozszerzeniem klatki, które utrzymać należy przez 3 – 15 sekund (w zależności od poziomu zaawansowania). Traktowane jest to jako jedna seria, po której należy wykonać 1 – 3 pełnych wdechów i wydechów oraz kolejną serię. Ćwiczenie wykonywać można zarówno na stojąco, jak i siedząco, najczęściej z ramionami nad głową.

 

https://potreningu.pl/artykuly/trening/czym-jest-vacuum-jak-wytrenowac-vacuum-7072

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Anna napisał:

@Amperka wczoraj mi zabrakło 12 sekund, dziś zrobiłam 2 minuty, ale to była raczej kwestia siły woli niż mięśni, ile Ci zajęło czasu wypracowanie tych 4 minut?

 

Długo, bo żaba ze mnie trochę jest.

Chyba zaczęłam 23 czerwca (bo miałam urlop od tego dnia i byłam u siebie na rodzinnej wiosce) - wtedy zaczęłam robić tę deseczkę. Czyli minął miesiąc. Powinnam już robić 5 minut według założeń, ale ja się nie fiksuję tak na szybkich efektach - najważniejsze, że jest progres i zawziętość.

Mi to bardzo pomogło na bolące barki. Raz byłam u fizjoterapeutki i powiedziała mi, że jestem bardzo spięta przy szyi. Teraz wydaje mi się, że czuję większy luz w tych okolicach.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.