Skocz do zawartości

Jak zwiększyć produktywność?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie znacie sposoby, aby zwiększyć produktywność i efektywność swoich zadań? U mnie osobiście to bardzo kuleje i kulało, mam wrażenie że potrzebuję znacznie więcej wysiłku i czasu, aby osiągnąć ten sam efekt co inni, przy mniejszym zaangażowaniu z ich strony. Próbowałem różnych life hacków, jak pomodoro, rozpisywanie, planowanie w różnych planerach i nigdy nie potrafię się ich w 100 % trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupić się maksymalnie na jednym zadaniu. Po prostu skoncetrować się na maksa. Nie porównywać do innych.

 

Miećdobre nastawienie do jakiegoś zadania. Zamiast mówić - nie uda mi się, powiedzieć próbuję bo tylko ryzyko i ciągły trening daje efekty. We wszystkim co masz osiągnąć liczy się jak największa liczba ćwiczeń. Trening czyni mistrza. Szukać rozwiązania problemu, a nie skupiać się na problemie. Dużo daje planowanie sobie dnia.

Polecam przeczytać książki jakieś książki autora t.j Brian Tracy. Oprócz tego pozycję:

1 Siła nawyku

2 Potęga podświadomości 

3 Droga miłujacego pokój wojownika 

 

 

Edytowane przez nowy00
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie paradoksalnie pomogło stosowanie się do reguły wolnych weekendów. Jeszcze niedawno w tygodniu pracowałem i uczyłem się, a  weekendy poświęcałem prawie w całości na naukę. Obecnie w weekendy nie uczę się. Sport, odpoczynek, książka. Dzięki temu moja praca i nauka stały się efektywniejsze, choć poświęcam im mniej czasu. 

 

Co do efektywnej nauki,polecam kapitalny wykład:

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.