Skocz do zawartości

Szybki i komfortowy samochód dla młodego Samca.


Odyn

Rekomendowane odpowiedzi

Część Bracia w październiku planuje kupić nowe autko. Mój budżet to ok 20k przy czym celuje już jaki taki komfort i te ok 150 km żeby było z czego wyprzedzać. 

 

Zastanawiam się nad Audi A3 8P 2.0 TDI 140 KM ( najlepiej o o znaczeniu BMN) lub Seatem Leonem 2 FR 2.0 TDI 170 KM. Zdaje sobie sprawę z wad diesla ale raz że się 

 

zdążyłem przyzwyczaić a dwa kupując samochód byłbym przygotowany na to że może wypaść większa naprawa. Dodam że obecnie mam Forda Focusa 1 1.8 TDCI rdza 

 

zaczyna wychodzić ostro a samochód swoje zadanie spełnił bo się nauczyłem jeździć(prawko od 2 lat). Za wszelkie porady będę wdzięczny pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mnóstwo kanałów na YT, poświęconych tematyce zakupu aut do kwoty X. Warto się z tym zapoznać, bo często rzucą Ci światło bardziej globalnie na dane auto, ogólne wady, zalety, awaryjność jakie konkretne jednostki wybrać itp. Naprawdę polecam. (Kickster, m4k itp.)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Odyn akurat też zastanawiam się nad dokładnie takim samym problemem. 

Planuję zakup pierwszego swojego auta za ok. 20k pln.

Mam kilka pytań, do osób, które już nie jeden samochód w życiu mieli.

1. Zakładając, że kupuję samochód za 20k ile powinienem mieć oszczędności na niego? Chodzi mi o to ile gotówki trzymać w zanadrzu, bo na ten moment nie mam więcej, wpada mi miesięcznie około 2k wolnych środków. 

   Boję się, że kupię, zarejestruję, ubezpieczę, wymienię części eksploatacyjne i potem mi coś pierdolnie i będę musiał czekać do wypłaty.

   Czy jak kupię samochód za 20k, to 5k zapasu wystarczy?

 

Też wolałbym coś mocniejszego, bo jeździłem do tej pory 1.6 HDI 90km więc...

 

Poza tym zastanawiam się czy przystać na np. Audi A3 2.0TDI właśnie, albo coś z BMW seria 1, czy poczekać na auto przy którym serce mi mocniej bije czyli BMW e60 2.5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wolverine1993 napisał:

Jak ma być dla Samca to tylko i wyłącznie Alfa Romeo 159, ew Brera ale to już droższa zabawka ?

Ot to.

Nie rozumiem dlaczego ludzie tak na Alfę psioczą (większość z tych gdakaczy, nigdy takim nie jeździli a powielają tylko błędne opinie).

Bardzo fajne auta ale kompletnie nie wiem jakie silniki są w nich dobre a których unikać.

Jakbym kupował dzisiaj auto do 20 tyś, to myślę, że poważnie bym się właśnie nad modelem 159 zastanowił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Audi A4 B7 2,0 TDI 140 km także mogę co nie co powiedzieć o tym silniku. Samochód oszczędny i dynamiczny. Na trasie średnie spalanie 6- 6,5 litra przy dynamicznej jeździe. Trzymając się kurczowo przepisów myślę, że poniżej 6 litrów bym zszedł. Do wyprzedzania w zupełności wystarczy z racji momentu obrotowego, który jest kluczowy w dieslu 320 nm. Tylko licz się z tym, że Diesle to samochody na trasy. Jak będziesz go mulił na mieście to potem są wydatki Turbo, EGR, przepustnice i tak dalej. Obecnie za kwotę 20 tyś kupisz zadbane Audi ceny poszły w dół używanych samochodów nawet załapiesz się na pakiet S-Line. 

 

 

 

 

Edytowane przez Kimas87
Błąd
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Carl93m said:

 Boję się, że kupię, zarejestruję, ubezpieczę, wymienię części eksploatacyjne i potem mi coś pierdolnie i będę musiał czekać do wypłaty.

   Czy jak kupię samochód za 20k, to 5k zapasu wystarczy?

Kupowanie samochodu za całe swoje pieniądze jest nieodpowiedzialne i ma niewiele wspólnego ze skutecznym zarządzaniem własnymi finansami.

 

Nie rozumiem, dlaczego większość osób kupując samochód musi czyścić całe konto z pieniędzy, mądrzejsi zostawiają sobie kilka tys. na ewentualną naprawę.

 

Ale co z poduszką finansową?

 

Jeśli nie trafiłeś na niesamowitą okazję, to dlaczego by nie poczekać kilku miesięcy, żeby mieć np. extra 10-20 tys. zapasu gotówki? Dodatkowe pieniądze na koncie nie parzą.

 

Dobrą strategią jest odłożenie tylu pieniędzy, żeby przeżyć co najmniej 3-6 miesięcy bez konieczności pracy.

 

Przykładowo, w razie zamknięcia gospodarki kolejny raz, lub w przypadku utraty pracy, nie będziesz musiał wystawiać swojego auta za pół darmo na otomoto, albo biec do providenta.

 

A  to tylko przykłady negatywnych scenariuszy, których jest cała masa.

Edytowane przez Master
  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Master napisał:

Kupowanie samochodu za całe swoje pieniądze jest nieodpowiedzialne i ma niewiele wspólnego ze skutecznym zarządzaniem własnymi finansami.

 

Nie rozumiem, dlaczego większość osób kupując samochód musi czyścić całe konto z pieniędzy, mądrzejsi zostawiają sobie kilka tys. na ewentualną naprawę.

 

Ale co z poduszką finansową?

 

Jeśli nie trafiłeś na niesamowitą okazję, to dlaczego by nie poczekać kilku miesięcy, żeby mieć np. extra 10-20 tys. zapasu gotówki? Dodatkowe pieniądze na koncie nie parzą.

 

Dobrą strategią jest odłożenie tylu pieniędzy, żeby przeżyć co najmniej 3-6 miesięcy bez konieczności pracy.

 

Przykładowo, w razie zamknięcia gospodarki kolejny raz, lub w przypadku utraty pracy, nie będziesz musiał wystawiać swojego auta za pół darmo na otomoto, albo biec do providenta.

 

A  to tylko przykłady negatywnych scenariuszy, których jest cała masa.

Stary to jest młody chłopak i auto za 20k, nie popadajmy w paranoje i nie odbierajmy mu tej odrobiny radości :), jak mu fura klęknie to najwyżej będzie tramwajem śmigał :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-30 tysięcy to jest taka trochę głupia kwota na zakup auta. To jest za dużo ,aby kupić jakiegoś gruza a za mało żeby kupić naprawdę coś sensownego. Takie ni w 5 ni w 10. Kupisz kolego za to auto ale licz się z tym że będą mankamenty i przy nowych lub nawet kilkuketnich autach wrażenia nie zrobisz.

Edytowane przez EricCantona
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

Ot to.

Nie rozumiem dlaczego ludzie tak na Alfę psioczą (większość z tych gdakaczy, nigdy takim nie jeździli a powielają tylko błędne opinie).

Bardzo fajne auta ale kompletnie nie wiem jakie silniki są w nich dobre a których unikać.

Jakbym kupował dzisiaj auto do 20 tyś, to myślę, że poważnie bym się właśnie nad modelem 159 zastanowił. 

1.9 JTD 150 KM to chyba najlepszy silnik w tym aucie. Ja kupiłem wersję 120 KM i po czasie żałowałem bo jednak ciut za mała moc na tą masę auta. 

Jeszcze dobry jest oplowski 1.8 MPI 140 koni ale też nie porywa dynamiką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic więcej nie poleci?

 

Wszyscy mi odradzają BMW E60 z dieselem 2.5, bo twierdzą, że będzie się psuł i będę tracił hajs, a po drugie to nie kupię nie wytłuczonego egzemplarza, a przynajmniej nie tak prosto.

 

Nie zawsze to co warto, się opłaca. Tak w tym przypadku mi się wydaje, że tu na zadupiu gdzie mieszkam, taki samochód zrobi kisiel w majtkach licealistek.

 

Ktoś coś powie więcej? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ATE50 napisał:

Nie no gdzie.

Wiatr szumi,wicher wieje,

słychać hondę jak rdzewieje.Do 10 może ale 20k za limitowany typeR z 2003 roku - mało opłacalny zakup.

 

A o Saabie 9-3 nie myślałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota corolla, za 20,30 koła kupisz młodą sztukę z dożywotnim rozrządem, nie ma pierdolnięcia, ale jest komfortowa i prosta jak budowa cepa ,dosyć duża.

 

Obczaj sobie kanał "Car wizard" na yt.

 

Gość jest mechanikiem który zna się na rzeczy i najbardziej ze wszystkich fur poleca toyoty- bo się nie psują, oczywiście omawia wiele marek i zwraca uwagę na konkretne modele i generacje - co brać, a co nie.

 

Co z tego że kupisz kozacki wóz, jak np. po paru miesiącach padnie Ci skrzynia biegów i koszt wymiany będzie wynosił np. 8 k pln - a furę kupiłeś za 20...

Edytowane przez RENGERS
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.