Skocz do zawartości

Protesty w USA po zabiciu zatrzymanego przez policjanta


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

@leto Wszyscy czarni których w życiu poznałem, a było ich trochę, w przeszlości, bądź teraźniejszości, mieli, mają epizod kryminalny czyli najczęściej prochy, pobicia.

 

Kultura czarnych promuje głównie zachowania patologiczne, sebixowe, dużo mniej u nich kultury, sztuki, ogólnie pojętego  bątą.
 

Stąd czarni są też zazwyczaj lepsi z kobietami, bo się nie pierdolą, tak  jak arabowie.
 

Tu nie chodzi o mityczną czarną pałę.

 
Są jeszcze bardziej „ zwierzęcy” od białych.

 

Rasa biała jest zaś dużo bardziej „ zwierzęca” niż rasa azjatycka itd.

 

 

Wielokrotnie byłem w przeszłości nazywany rasistą, tylko z tego powodu że w towarzystwie mocno lewicowym poruszałem temat np. Ogromnego natężenia przestępczości wśród czarnych które jest faktem, już nie popełniam tego błędu  i zamykam gębę albo kłamie.

 

Prawda jest taka że o czarnych można mówić tylko dobrze, inaczej jesteś nazywany rasistą.

Edytowane przez RENGERS
  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Trevor napisał:

W wielu miastach USA wybuchły protesty po zabiciu przez policjanta zatrzymanego czarnoskórego. Dobrze sprawę opisuje Sierżant Bagieta. Dla zainteresowanych:

Policjant został oskarżony o morderstwo 3 stopnia i prowadzi się przeciw niemu postępowanie. 

 

 

Sprawa zaczęła się kilka dni temu w Minneapolis. Wybuchły zamieszki. Zajęto i spalono komisariat policji i wiele budynków w mieście. Masowa mobilizacja policji. Wysłano Gwardie Narodową na miejsce która znajduje się obecnie na miejscu pomagając policji. Wprowadzono stan wyjątkowy. 

 

 

W Atlancie protestujący chcieli wbić się do siedziby CNN. 

 

 

Pod Białym Domem.

 

 

Moim zdaniem nic nie usprawiedliwia zachowania tych ludzi. To jest dzicz.

Ameryka sama okręciła na siebie bata pozwalając na podgrzewanie karty rasizmu. Patrząc na to jak to wygląda tez uważam że to prowadzi prędzej czy później do wojny domowej. Nie wiadomo na jaką skalę i jak poważnej, ale tak to wygląda.

 

 

oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci ...

https://kstp.com/news/wife-of-minneapolis-police-officer-charged-in-george-floyds-death-files-for-divorce-may-29-2020/5745296/?fbclid=IwAR0_Qb4lyFCvNOJlcn9f2zPAOlFTqBmuA8ng7FXVrIPapznHdgYklGx3A2Y

Edytowane przez Personal Best
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, leto said:

 

Generalnie ta retoryka "czarni to przestępcy" jakoś tak mi się kojarzy z rokiem 1935.

Nigdzie nie napisalem ze "czarni to przestepcy". Wedlug mnie wykorzystuja poprawnosc polityczna dla swoich celow, tak samo jak kobiety.

W ubieglym roku bylem na wycieczce w Gambi i pojechalem na zwiedzanie sladami niewolnikow. Z Gambi pochodzil slawny niewolnik Kunegunda, o ktorym byl film. Jedyne co na tej wycieczce mowili to, ze "biali ludzie" ( wymienial panstwa) sa wszystkiemu winni i ze to ich wina ze kraj jest biedny.  

 

Wedlug mnie, gdyby nie "biali" to ciagle by siedzieli w swoich lepiankach i zyli jak 2000 lat temu. 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leto napisał:

USA jest krajem silnie rasistowskim

Wobec białych chrześcijan. @leto, Ty mądry facet jesteś i wiesz, że to nie jest takie proste. Czarny rasizm jak najbardziej istnieje. To, jak wygląda obecnie np. Detroit jest m.in wynikiem rządów lewicy i czarnoskórych polityków, dominujących od lat w radzie miasta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror oczywiście że istnieje i biały, i czarny rasizm, tak samo jak istnieje np mizandria i mizoginia. Tyle że summa summarum, patrząc na cały kraj, wg danych i analiz, które widziałem (ale przyznaję bez bicia, nie spędziłem nad tym tematem jakichś długich godzin), czarnoskórzy pełnią tam rolę zbliżoną do mężczyzn przed polskimi sądami rodzinnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem w USA przez jakieś dwa lata. Mam tam rodzinę. Na przykładzie NYC, najniebezpieczniejsze dzielnice to dzielnice zamieszkałe przez ludność murzyńską i latynoską, tym samym przestępczość w tym grupach jest większa niż w innych, większość programów socjalnych na poziomie stanowym czy federalnych skierowana jest do tej właśnie ludności. Ludność ta w szkołach ma najgorsze wyniki ze wszystkich i tym samym jest gorzej wyedukowana i gorzej radzi sobie w życiu. Na odmiennym biegunie jest ludność biała i pochodzenia azjatyckiego. Najlepsze dzielnice, tym samym najbogatsze to właśnie zamieszkałe przez nich, oni są takze lepiej wyedukowania i stanowią "elitę" społeczeństwa w przeciwieństwie do innych. W szkołach najlepiej radzą sobie Azjaci, ale tu karta rasistowka jakoś nie obowiązuje. Przypadek? Nie sądzę;) Także tak rasizm, biedni czarnoskórzy. W przypadku latynosów jakimś dziwnym przypadkiem jest u potępowców cisza.

 

Miałem okazję pracować z murzynami i przyznam szczerze, że takich leni i partaczy jak dota w życiu nie spotkałem. Niemal zawsze trzeba było coś po nich poprawiać albo za nich robić. Przy okazji zauważyłęm, że są to straszne fleje i nie sporzątają po sobie za często. Murzynki jak wchodzą do sklepu z odzieżą, to bardzo rzadko odkładają to co oglądają na miejsce, często trzeba po nich sprzątać lub poprawiać.

 

Takiej pogardy w stosunku do mnie czy innych białych pracowników, którzy ze mną tam pracowali nie widziałem nawet wśród naszych rodzimych księżniczek. Także tak, rasizm działa również w tę drugą stronę i jest moim zdaniem silniejszy niż w przypadku białych jak wmawiają nam postepowe media. Nigdy jak tam byłem nie spotkałem się z sytuacją żeby biały czlowiek odnosił się lub traktował czarnoskórego z góry, z brakiem szacunku lub czymś podobnym, natomiast w drugą stronę jak najbardziej. Biali pracownicy od razu pierwszego dnia powiedzieli nam, aby nie zostawiać cennych rzeczy w szafkach, bo czarni mają lepkie ręce i zdarzają się włamania. Jeden z gości, który zaczął robote razem ze mną zostawił portfel po paru dniach w szafce i pech chciał, że stracił kilkadziesiąt dolarów.

 

Pamiętam, że jednego dnia na przerwie uciąłem sobie pogawędkę z miejscowymi i zrozumiałem z czego wynika ich postawa. Oni mają wobec białych po pierwsze straszne kompleksy, a po drugie siedzi w nich jeszcze przeszłość niewolników (na powitanie przecież mówią do siebie w tłumaczeniu na polski: jak się masz mój czarnuchu:D i jakoś tu karty rasistowkiej też nie ma). Pytali mnie skąd jestem itp. ja też ich podpytywałem i tak od słowa do słowa przeszliśmy na temat niewolników i powiedziałem im, że w Polsce nie było czegoś takiego jak w USA. Przy okazji też nigdy nie dawałem im odczuć, że ja jako biały jestem kimś lepszym, a oni jako czarni kimś gorszym, traktowałem ich normalnie i chyba te dwie rzeczy sprawiły, że z czasem zmienili do mnie nastawienie i atmosfera była dużo lepsza.

 

Tomasz Sowell w jednej ze swoich książek opisywał przypadek Dunbar High School. Była to elitarna szkoła średnia tylko dla murzynów, w której nauczycielami byli tylko murzyni. W ogólnokrajowych testach jej ucznowie wypadali dużo powyżej średniej dla całych Stanów. Jej absolwenci dostawali się często na elitarne uczelnie i kończyli je rownież z bardzo dobrymi rezultatami. Pierwsza czarnoskóra kobieta po studiach w USA była po Dubarze, pierwsza kobieta czarnoskóra, ktora robiła karierę naukową rownież była po tej szkole, pierwszy czarnoskóry sędzia sądu najwyższego w USA również był po Dunbarze, tak samo jak i pierwszy czarnoskóry dowódca w amerykańskiej armii. 

 

Także reasumując: tak, USA to kraj wybitnie rasistowki gdzie murzyni są jak mężczyźni w sądach rodzinnych u nas obywatelami drugiej kategorii i wynika to tylko z tego, że są murzynami, a nie z tego z jakiego środowiska pochodzą, jakie wzorce zostały im przekazane, jakie wyniki w szkołach osiągają i że zgodnie z prawami Murray'a dzięki pomocy społecznej, która jest głównie do nich skierowana, nie rozwiązuje ich problemów. Wspomniany przeze mnie Sowell pisal także, że profesorowie wyższych uczelni w USA, którzy byli murzynami zarabiali więcej niż ich biali odpowiednicy.;)

 

Tak przy okazji: czy ktoś zauważył, że gość zapłacił ponoć w restauracji fałszywym banknotem i stąd zaczęła się ta cała historia? To pewnie wina białych:D

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ameryce wszystko jest większe - samochody, tyłki, to i zamieszki muszą mieć swój wymiar. Tak jak u nas kiedyś było z Przemkiem Czają (kto to pamięta?) tak tam do sprawy dołączyli kibole, tylko generalnie kolorowi. Nikogo to nie dziwi. Tak jak mnie nie dziwią niektóre teksty o niższości czarnych itd. Co jakiś czas mamy takie rewelacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cst9191 napisał:

Mogłeś jeszcze napisać, że czarnoskórzy stanowiąc 13-14% populacji USA, dopuszczają się większości przestępstw. Jeśli potrzebujesz źródeł, to mogę wrzucić.

Hmm. Większość przestępstw jest związana z nizinami społecznymi.  Nieraz to przestępstwa wiązane działające jak domino. 

Cytat

A jeśli się coś takiemu nie podoba, to wyzywa Cię od rasistów :)

Bo ja wiem. To naturalny mechanizm. Skrytykuj polską historie i postawy polaków to masa zacznie wyzywać od ojkofobów. Skrytykuj Izrael- wiadomo

Cytat

Słyszałeś o Detroit? Kiedyś świetnie rozwijające się miasto, później przybyło tam wielu czarnoskórych, rządzili czarnoskórzy i miasto zbankrutowało. Dom można tam kupić za 1$.

Detroit to większa historia. I nie jedyne upadłe miasto w stanach. 

W ekonomii jest teoria pierwotnego rynku pracy i wtórnego. 

W Detroit tym pierwotnym rynkiem były koncerny motoryzacyjne. GM, Ford, Chrysler.  Produkowały one na miejscu i zatrudniały masy ludzi, którzy tworzyli rynek wtórny.

To ściągało masę imigrantów. Czarnoskórych z południa ale też np. Polaków.  Ludzie się bogacili. Powstawały jednocześnie olbrzymie drogi. Ludzie zaczęli się  przenosić na przedmieścia. Razem ze swoimi podatkami. Nie mniej byli zastępowani przez innych.

Problem pojawił się z dezindustrializacją. 

Wskutek otwarcia się Chin na inwestycje z zewnątrz, masa fabryk przeniosła swoją produkcje zagranicę.

Ludzie w nich pracujący potracili pracę i naturalnie przestali kupować tyle samochodów co niegdyś. Kryzys naftowy zaś zmienił też ich zwyczaje. Krążowniki szos zaczęły ustępować bardziej ekonomiczym samochodom z Europy lub Azji. 

Koncerny motoryzacyjne zaś zaczęły szukać oszczędności. Outsourcing. Zamykanie fabryk. W Detroit została biedota  i management dojeżdżający z przedmieść. Sale widowiskowe służą teraz za parkingi.

U nas dokładnie to się działo bodajże w Wałbrzychu. Likwidacja kilku kopalni i masowe bezrobocie.

Cytat

Dokładnie. Tego typu zamieszki, choć na mniejszą skalę zdarzały się wcześniej, wystarczy że zastrzelono czarnego, który nie wykonywał poleceń policjanta, zachowywał się niepewnie.

Zdefiniuj co oznacza zachowanie niepewnie.

Cytat

A ja uważam, że tym którzy pracowali na plantacjach w USA żyło się lepiej niż tym, którzy pozostali w Afryce.

Niektórym  Polakom na robotach przymusowych w III Rzeszy też.

 

Czy oznacza to że powinniśmy być wdzięczni?

Cytat

Poza tym nie sądzę, by biali handlarze wysiadali na plaży i szli od wioski do wioski i wyłapywali murzynów. To raczej ich elity ich sprzedawały.

Arabowie, Berberowie. Plemiona zwycięskie handlowały pokonanymi.

Swoją drogą, na dworach szejków i innych berberyjskich władyków bywali biali niewolnicy, choćby marynarze. Zachowały się nawet wspomnienia jednego z nich.

 

Były czasy gdy Wiślanie sprzedawali Polan i na odwrót. Z jakiegoś powodu Słowianie w wielu językach brzmią identycznie co niewolnicy.

 

Cytat

 

To co się dzieje w USA jest najlepszym dowodem, że multikulturalizm/wieloetniczność to szambo.

W Singapurze by to nie przeszło. Mogę perły postawić przeciw kamieniom że uczestnicy zamieszek uważają się za patriotów. Wszak USA narodziło się od zamieszek

1 godzinę temu, leto napisał:

@Hubertius dzięki teledyskowi, który wrzuciłeś, zacząłem czytać o masakrze nankińskiej i Johnie Rabe. Niesamowita historia, normalnie dobry nazista ?

W Yad Vashem masz natomiast upamiętnionych Japońskich dyplomatów.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Chiune_Sugihara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Libertyn napisał:

Zdefiniuj co oznacza zachowanie niepewnie.

Głośno było o takim zdarzeniu w zdaje się 2016 roku, gdy policjanci zastrzelili młodego czarnoskórego. Nie wykonywał poleceń, gdy ci kazali mu wyjąć ręce z kieszeni. W pewnym momencie zaczął podchodzić do policjantów, więc strzelili. Cholera, nie pamiętam nic więcej z tego zdarzenia.

 

28 minut temu, Libertyn napisał:

Były czasy gdy Wiślanie sprzedawali Polan i na odwrót. Z jakiegoś powodu Słowianie w wielu językach brzmią identycznie co niewolnicy.

Określenie Słowian nie wzięło się od niewolników. Jeśli potrzebujesz źródeł, to jutro podeślę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, cst9191 napisał:

Określenie Słowian nie wzięło się od niewolników. Jeśli potrzebujesz źródeł, to jutro podeślę.

 

Bo było odwrotnie - określenie ,,slave" wzięło się od słowa ,,Słowianin". Samo określenie ,,Słowianin", - no jakby nie patrzeć - ma rodowód wyłącznie słowiański - bo wywodzi się od terminu ,,słowo", czyli w wolnym tłumaczeniu oznacza ,,ludzi, którzy znają słowa" (w odróżnieniu np. od ,,Niemców", czyli ,,ludzi niemych").

 

Zaś tożsame brzmienie słów ,,niewolnik" i ,,Słowianin", w językach germańskich i zachodnich, wzięła się z tego, że potentatem niewolnictwa we wczesnośredniowiecznej Europie byli Wikingowie, którzy swój ,,towar" eksportowali na zachód Europy z terenów Rusi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w USA trwa walka przedwyborcza. Biden vs Trump. Jeśli się orientujecie, to kilka dni temu na ukrainie, była afera, bo wyciekły taśmy Bidena i ex-prezydenta Poroszenko z 2016, gdzie jest mowa o korpucji i nadużyciu władzy przez tego pierwszego, to go mega mocno pogrąża, bo za podatki amerykańskiego podatnika zmienił prokuratora generalnego na ukrainie, by nie było postępowania karnego przeciwko jesgo synowi. Te zamieszki w USA to odwet za te taśmy. Zauważcie, że te zamieszki są w stanach rządzonych przez demokratów. Chodzi o skasowanie poparcia u Trumpa.

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zbierzmy to do kupy i porównajmy z Polską.

Rosnące ceny wszystkiego - cisza.

Malejące ceny płodów rolnych - ok, protest Pana Michała Kołodziejczyka w Warszawie.

Emerytura po 67r.ż - szczekanie w sieci, cisza na ulicach.

Przekręty, złodziejstwo, miliony na rydzyka/muzeum polin (bez znaczenia która część ludzi z jednej partii popis była przy władzy) - szczekanie, na ulicach cisza.

447 - niewielkie zainteresowanie, Roty Niepodległości działały w tym temacie i parę internetowych mediów, wysyłałem petycję przeciw do znajomych - 80 procent nawet mi nie opisała tak, nie, mam to w dupie itd. W sumie ludzi których to wgl zainteresowało było ok 200 000, tylu zostało prawdziwych Polaków? Bardzo niewielu. Przykre.

Acta 2 -jw podsyłałem znajomym linki, większość nie podpisała, były jakieś protesty ale to za mało, szkoda że byłem wtedy za granicą i niewiele więcej mogłem zrobić, dlatego tylko informowałem, rozsyłałem, podpisałem. Szkoda gadać o postawie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rp.pl/Polityka/190729393-Antifa-organizacja-terrorystyczna-w-USA-Reakcja-niemieckiego-Twittera.html

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał na Twitterze, że w jego kraju Antifa zostanie wpisana na listę organizacji terrorystycznych.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK MEDIA CIĘ OSZUKUJĄ W SPRAWIE ŚMIERCI GEORGA FLOYDA | TEGO NIE ZOBACZYSZ W TELEWIZJI

Tatuaż Georga, nazywa się „Ordo ab chao” jest to masoński symbol i oznacza „porządek z chaosu” czyli chodzi o wprowadzenie NWO-new world order po polsku „nowy porządek świata” Dodatkowo okazuje się, że „policjant” również grał w filmach dla dorosłych, ale tematyka homoseksualna. Więc policjant, pracownik klubu i „aktor”. Dwóch aktorów? na samochodzie zamiast rejestracji jest napisane POLICE, zazwyczaj policja ma jakieś numery. Być może w Minneapolis jest inaczej? dlaczego inni funkcjonariusze go aresztują na początku, a potem zabierają jeszcze inni? Dlaczego też zabierają go na drugą stronę, skoro wóz policyjny jest obok jego samochodu? policjanci mają inne odznaki. Azjat i ten który klęczy byłą żoną policjanta jest modelka Kelli, jednocześnie siostra Azjaty lekarz, który robił autopsję Jeffrey Epsteina, robi rzekomo autopsję też Georga

https://www.youtube.com/watch?v=vo5nhETbvDo&feature=youtu.be

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.