Skocz do zawartości

Protesty w USA po zabiciu zatrzymanego przez policjanta


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

On 5/30/2020 at 3:44 PM, maroon said:

W US nie było jeszcze naprawdę poważnej zadymy, ale powoli się na taką zanosi. Nawt LA w 72 to jeszcze nie było nic poważnego.

Wyobrażasz sobie co by się działo w Polsce gdyby proporcjonalnie 10 razy mniejsze zamieszki wybuchły? Matko świoto niepojoto!

 

Tak, że nit mów, że to nie jest poważna zadyma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/30/2020 at 5:36 PM, cst9191 said:

Poza tym nie sądzę, by biali handlarze wysiadali na plaży i szli od wioski do wioski i wyłapywali murzynów. To raczej ich elity ich sprzedawały.

No w końcu ktoś to zauważył.

 

W czasie tzw.transatlantyckiego handlu niewolnikami niewolnicy pochodzili od samych Afrykanów, lokalnych watażków i królów, którzy sprzedawali swoich "ziomków" handlarzom niewolników. Ni byli to tacy sobie ziomale ale niewolnicy, złapani w czasie wojennych wypraw albo zwyczajnie urodzeni niewolnikami. Niewolnictwo w tym czasie w Afryce było powszechne, nawet bardziej niż w Grecji i upadającym Rzymie.

 

 

 

 

--

On 5/30/2020 at 4:47 PM, leto said:

Ale wtedy USA stałoby się z powrotem krajem trzeciego (no, powiedzmy, drugiego) świata, którym było za czasów, gdy w pocie czoła, głodzie i błocie osiedlali się tam biali.

Wytłumacz mi w jaki to sposób murzyni przyczynili się do rozwoju powojennej (mowa o wojnie secesyjnej) ameryki skoro nie mieli pracy, nie mieli ochoty albo możliwości jej znaleźć. W ten sposób stanowili obciążenie a nie siłę napędową gospodarki. Przecież to jest sprzeczność.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/30/2020 at 5:37 PM, leto said:

Nie, nie dopuszczają się większości przestępstw (tego nikt nie wie na dobrą sprawę), tylko są najczęściej skazywani.

Bzdura to jest. Są częściej skazywani bo częściej dopuszczają się przestępstw.

Przykład (z 2017; przypominam, że murzynów jest w Stanach 13%, białych 60%, latynosów 18% ) (Crime in the U.S. 2017 by race and ethnicity /table-43; Federal Bureau of Investigation)

          | Wszystkich | biali+latynosi | murzyni | latynosi |
----------+------------+----------------+---------+----------|
kradzieże |   73,764   |     32,128     | 40,024  |  12,722  |
zabójstwa |    9,468   |      4,188     |  5,025  |   1,462  |
----------+------------+----------------+---------+----------+

 

 

--

20 minutes ago, leto said:
31 minutes ago, wrotycz said:

w jaki to sposób murzyni przyczynili się do rozwoju powojennej

Nic takiego nie sugerowałem.

Faktycznie, przepraszam. Nie mogę już edytować/usunąć.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, nowy00 said:

Naganne, ale widzę po prasie, że znowu jest spust nad martyrologią. A realnie co takiego Joe obchodzi jakiś Kostiuschko. Pewnie nawet nie wie kto to był. 

 

Historia pokazuje, że bezinteresowne walczenie za czyjąś wolność to ogólnie frajerstwo. Smutne lecz prawdziwe. 

1 hour ago, wrotycz said:

Wyobrażasz sobie co by się działo w Polsce gdyby proporcjonalnie 10 razy mniejsze zamieszki wybuchły? Matko świoto niepojoto!

 

Tak, że nit mów, że to nie jest poważna zadyma

 

Do tej pory takich poważnych zadym nie było. Ta jest poważna. 

 

W pl w latach 70-tych płonęły komitety centralne, były wiosny ludów w Czechach, czy na Węgrzech. Tłumiono to używając brutalnej siły i bratniej pomocy. Fakt inne były powody ruchawek, ale przemocowe stłumienie rozruchów powodowało, że w tyglu nadal się buzowało. 

 

Teraz w US jest podobnie. Dokręcą śrubę, a w tyglu nadal będzie bulgotać. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Throgg said:

A dopuszczają się częściej przestępstw, bo?

Bo się wychowują w kulturze przemocy, w gettach, bo słuchają zjebanego gangsta rapu, bo mają utrudniony dostęp do edukacji, bo są biedni, bo nie mają sensownej roboty, bo genetycznie są upośledzeni? Masa przyczyn i żadnego pomysłu co z nimi robić. 

 

U murzynów, i latynosów zresztą też, nie ma kultury pracy. I w sumie nigdy nie było. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich o to spytaj.

Kolonko powiedział o tej sprawie (ogólnie o rozróbach murzynów i ich wybrykach) tak: Ameryka nie ma problemu z murzynami, murzyni mają problem sami ze sobą.

 

 

Może należałoby wrócić do tematu. Chyba po raz pierwszy w historii tych burd biały sadystyczny glina przekroczył swoje uprawnienia i zabił murzyna nie w obronie własnej. Jak dotąd za każdym razem, wszystkie te rozróby okazywały były prowokowane przez śmierć bandziorów, którzy byli równie niewinni co Al Capone, a policjanci za każdym razem, jak się okazuje, działali zgodnie z prawem i procedurami. Tym razem najwyraźniej powody wydają cię być uzasadnione.

 

1 minute ago, maroon said:

bo mają utrudniony dostęp do edukacji

Nie mają utrudnionego dostępu do edukacji. Nie kombinuj.

2 minutes ago, maroon said:

bo są biedni

I co to ma do rzeczy?

 

third-position-beattyville-ky-view-park- 

 

Rich-vs-Poor.png?resize=678,512

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maroon napisał:

Bo się wychowują w kulturze przemocy, w gettach, bo słuchają zjebanego gangsta rapu, bo mają utrudniony dostęp do edukacji, bo są biedni, bo nie mają sensownej roboty,

Analogiczne warunki kształtowania się środowisk przestępczych występują również w Polsce, jak w i każdym innym państwie na świecie. Czyli dużo bardziej bliskim prawdy jest stwierdzenie, że większość przestępstw w USA popełniają klasy najniższe i najbiedniejsze, a nie ,,czarni w ogóle".

 

A to, że czarni stanowią większość wśród tych najniższych klas, to trochę inna para kaloszy, wynikająca z uwarunkowań historycznych, a nie przynależności rasowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział poniższe słowa? Biały rasista? Członek Blood&Honour? No nie. Bill Cosby w 2004 r.

 

Ludzie demonstrowali kiedyś na ulicach, byli obrzucani kamieniami, żeby zdobyć równy dostęp do edukacji. A dziś mamy głąby, chodzące bez celu. Ludzie z biednych rodzin nie dorastają do odpowiedzialności. Nie wychowują swoich dzieci! Kupują im buty sportowe po 500 dolarów za parę. A na podręczniki szkolne szkoda im 200 dolarów.

(...) [Czarni Amerykanie] Stoją tylko na rogu i nie znają nawet angielskiego. Ja nawet nie znam języka, którego oni używają: "Czemuś byś coś?", "Gdzieś ty byłem?". Winiłem za to te dzieciaki, dopóki nie usłyszałem, jak wyraża się ich matka. A potem usłyszałem ojca. Wszyscy wiedzą, że nauka angielskiego jest bardzo ważna, tylko nie te głąby. Przecież nikt nie zostanie lekarzem, gdy z ust wydobywa mu się tylko ten syf. Tych ludzi nic nie usprawiedliwia. Przecież od pokoleń mieszkają w Ameryce, a ich angielski jest gorszy od angielskiego Koreańczykow, którzy tu niedawno przyjechali.
 

 

Tak, wyrok w sprawie Brown kontra Wydział Edukacji [takim terminem określa się wyrok znoszący segregację rasową w szkołach - red.] przetarł nam drogę. Tylko co myśmy potem zrobili? Biali z tamtych czasów się śmieją! A jak mają się nie śmiać, skoro 50 proc. czarnych rzuca szkołę, a reszta siedzi w więzieniu

(...) [rodzice] rozpaczają, gdy ich syn musi założyć pomarańczowy kombinezon więzienny. A gdzie byliście, gdy miał dwa lata? Gdzie byliście, gdy miał 12 lat? Gdzie byliście, gdy miał 18? I jak to możliwe, że nie wiedzieliście, że ma pistolet? No i gdzie jest jego ojciec?

(...) Kościół jest otwarty tylko w niedzielę, nie możecie wciąż prosić Jezusa, żeby wszystko dla was robił. Nie możecie wciąż powtarzać, że Pan Bóg na pewno wam pomoże. Bóg ma was dosyć!

(...) [młodzi ludzie] Wkładają ubrania na lewą stronę. Czy to nie znak, że coś jest z nimi nie tak? Czapki zakładają sobie tyłem na przód. Spodnie im wiszą w kroku do ziemi. O czym to świadczy? Czekają, aż Jezus im podciągnie portki? A o czym świadczy, gdy dziewczyna zakłada sukienkę tak krótką, że jej widać krocze, a na całym ciele ma pełno powbijanych jakichś igieł i kolczyków? Z której części Afryki to się wywodzi? Przecież ci ludzie nie są Afrykanami, oni nie mają zielonego pojęcia o Afryce!

(...) Mają takie imiona - Shaniqua, Taliqua, Mohammed, jakieś inne bzdury. Wszyscy i tak trafią do więzienia.

(...) Koszykarze - multimilionerzy - nie umieją napisać nawet kilku zdań. Futboliści - multimilionerzy - nie umieją czytać. Tak, multimilionerzy!

(...) Nie możemy wciąż tylko winić białych. Biali przecież z nami nie mieszkają. Swoje sklepy w naszych dzielnicach zamykają wcześnie. Tylko Koreańczycy, którzy nas jeszcze nie znają wystarczająco dobrze, mają swoje sklepy otwarte 24 godziny na dobę.

(...) Kiedyś ludzie mieli trochę wstydu. A dziś? Jedna kobieta, ale ośmioro dzieci, dziesięciu mężów, facetów, czy jak tam się ich dziś nazywa (...) Przecież już nie wiecie, z kim to robicie. To może być wasza babcia! Mówię wam, przecież ona może być wystarczająco młoda. Wystarczy, że masz dziecko w wieku 12 lat. Twoje dziecko dochodzi do 13 lat i też ma dziecko. I ile masz lat? A już jesteś babcią. A więc w wieku 12 lat można uprawiać seks ze swoją babcią! Do czego będzie jeszcze dochodziło?

(...) A jak to jest z dziewczynami, które prześladują swoją koleżankę, bo ona chce pozostać dziewicą? Skąd się te cholerne czarne dzieciaki biorą? Dlaczego nikt ich właściwie nie wychował, nie pilnował, żeby trzymały buzie na kłódkę?

Panie i panowie, to jest choroba!

(...) A ci, co siedzą w więzieniach? To nie są żadni więźniowie polityczni. To są ludzie, którzy ukradli puszkę coca-coli. Dostają kulkę w łeb za kawałek ciastka. A my się oburzamy, krzyczymy, że policja nie powinna do nich strzelać. Tylko co oni do cholery robili z tym skradzionym ciastkiem w ręku?"
  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wrotycz napisał:

Spójrz 1 post wyżej i obejrzyj ze zrozumieniem obrazki.

Zamiast oglądać obrazki, polecam też trochę poczytać.

 

Beattyville ma tylko 1 307 mieszkańców, czyli mniej, niż większość miast powiatowych w Polsce. Podczas gdy View Park zamieszkuje ponad 11 tys. ludzi (na mniejszej powierzchni, niż zajmuje Beattyville), a na dodatek nie jest miastem, tylko dzielnicą LA, więc rzeczywista gęstość zaludnienia jest prawdopodobnie kilkukrotnie większa.

 

Czyli to co wyżej zamieściłeś, to najzwyklejsza, nieudolna manipulacja.

8 minut temu, wrotycz napisał:

To, że są biedni ich nie usprawiedliwia. Ja też nie jestem bogaty, czy to mi daje mandat żeby kraść?

Oczywiście, że nie. Tak samo jak nie usprawiedliwia blokowej patologii w Polsce, czy też w jakimkolwiek innym państwie. Tyle, że Twoja retoryka sprowadza się do zakamuflowanego wniosku, że większość przestępstw popełniają czarni, bo... są czarni.

 

To tak samo, jakbym postawił tezę, że Polacy kradną, bo są Polakami. Kiedy w rzeczywistości, faktycznie - Polacy kradną, ale Ci najbiedniejsi i najbardziej zdeprawowani, czyli jest to problem leżący u podstaw rozwarstwienia społecznego, a nie ,,uwarunkowań narodowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maroon napisał:

Naganne, ale widzę po prasie, że znowu jest spust nad martyrologią. A realnie co takiego Joe obchodzi jakiś Kostiuschko. Pewnie nawet nie wie kto to był. 

 

Historia pokazuje, że bezinteresowne walczenie za czyjąś wolność to ogólnie frajerstwo. Smutne lecz prawdziwe. 

Ten spust nad pomnikiem Kościuszki jest żałosny w mediach. Prawda jest taka, że nikt nie zdemolował tego pomnika, ponieważ przedstawia Kościuszkę. Chuligani zdemolowali wiele pomników oraz elewacji budynków w okolicy protestu (Lincolna, drugiej wojny światowej, okoliczny kościół, waszyngtońską siedzibę weteranów wojennych itp.). Najgorsze jest, to że większość chuliganów nie odpowie za te i inne akty wandalizmu.

Edytowane przez Gołodupiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, maroon said:

Masa przyczyn i żadnego pomysłu co z nimi robić. 

Taka opowiastka o dwóch synach ojca alkoholika jest. Jeden pił, bo alkoholizm jest u nich rodzinny a drugi był abstynentem bo wiedział że ma predyspozycję do alkoholizmu.

Zastanów się czemu Afryka jest takim niebezpiecznym kontynentem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2020 o 22:02, Analconda napisał:

A ja na to leje skąd oni są - po prostu jak ktoś jedzie do innego kraju i mu tam nie pasuje to normalna osoba się wyprowadza i nie płacze. Jakbym mieszkał w Japonii czy innych Indiach i tam by mi nie pasowało, nawet jeśli by mnie dyskryminowali bo jestem biały to bym się wyprowadził bo to ich kraj i ich zasady. I w USA jest rasizm - fakt - tylko, że to rasizm czarny.

Z tego co pamietam, to bez przerwy płaczesz, że tutaj pracodawcy to wyciskacze i złodzieje. Więc idąc Twoim tokiem rozumowania-

jak tak płaczesz to wyprowadź się do Szwecji czy gdzie tam możesz sobie w klapkach browarki za państwowe popijać i skończ narzekać.

 

Słusznie Tobie @mirek_handlarz_ludzmi prawi. Wrzucasz wszystkie kraje Afryki do jednego worka i dodajesz do tego jeszcze Kambodżę, to znaczy, że podstawową wiedzę masz nijaką.

PS: Jeśli ktoś się urodził i wychował w US, to chyba logiczne jest, że jest u siebie prawda? To gdzie ma wracać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

Wrzucasz wszystkie kraje Afryki do jednego worka i dodajesz do tego jeszcze Kambodżę, to znaczy, że podstawową wiedzę masz nijaką.

PS: Jeśli ktoś się urodził i wychował w US, to chyba logiczne jest, że jest u siebie prawda? To gdzie ma wracać?

8iwVOTp.jpg

 

Podsumowanie cytatu powyżej.

 

6 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

Z tego co pamietam, to bez przerwy płaczesz, że tutaj pracodawcy to wyciskacze i złodzieje. Więc idąc Twoim tokiem rozumowania-

jak tak płaczesz to wyprowadź się do Szwecji czy gdzie tam możesz sobie w klapkach browarki za państwowe popijać i skończ narzekać.

Ale dobra jakie to ma znaczenie do tematu? Mieszkam w DE bo muszę jeszcze troche i tyle.

 

6 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

Wrzucasz wszystkie kraje Afryki do jednego worka i dodajesz do tego jeszcze Kambodżę, to znaczy, że podstawową wiedzę masz nijaką.

Ta - wrzuciłem i napisałem dlaczego - by pokazać, że zlewa mnie to co się dzieje w krajach 3świata a po za tym nie rasistowsko "murzyn do afryki" tylko jak mu w USA nie pasuje to niech jadą do Japonii.

I tam nie ma żadnego rasizmu białych na czarnych.

Edytowane przez Analconda
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem rasistą. Nie lubię murzynów, nie jara mnie i nie rozumiem jak ludzie się podniecają czarną Afryką. Byłem raz na kontrakcie w Zairze (Kongo). Bieda, syf i dramat. I tony robactwa. 

 

Niemniej staram się racjonalizować i tłumaczyć różne zjawiska społeczne, bo problemów nie rozwiązuje się poprzez ich ignorowanie. A czarni w US to jest problem społeczny., niedługo też takim problemem będą latynosi. 

 

Dużo odpowiedzi dałoby zapewne porównanie zamożności, a nie przestępstw, bo to jest wtórne. 

 

Ciekawe, że dużo białych przyłącza się do tych protestów - czy dlatego, że lubią czarnych, czy dlatego, że dostrzegają nadużycia władzy i zamordyzm? 

Edytowane przez maroon
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda porównujesz Ahmeda, który urodził się w przykładowo drugim pokoleniu do ludzi, którzy są od wielu pokoleń częścią US. Swoją drogą uważam, że jeśli wymieniony Ahmed urodził się i wychował w Szwecji to tak, jest Szwedem- nawet jeśli rodzice są przybyszami ze wschodu.

 

Nie, no nic zupełnie nie ma wspólnego Twoje podejście do tego co proponujesz wszystkim niezadowolonym murzynom.

W OGÓLE nic a nic.

Jeszcze raz napisze, jak przeczytam gdzieś że narzekasz to od razu zaproponuje Tobie, że jak Tobie nie pasuje to wyprowadź się do Afryki ,,budować dom z krowich placków”, nie będziesz na czyjeś bogactwo zapierdalać. Będziesz sobie żyć w spokoju szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

którzy są od wielu pokoleń częścią US. Swoją drogą uważam, że jeśli wymieniony Ahmed urodził się i wychował w Szwecji to tak, jest Szwedem- nawet jeśli rodzice są przybyszami ze wschodu.

Czarni w USA są potomkami niewolników - nie przyjechali tam dobrowolnie. Przyjechali zbierać bawełnę i tytoń.
Dzisiaj żyją potomkowie ludzi których złapano w siatkę - czy znaleźli się tam dobrowolnie?

Nawet jak tak to wiesz - siłą nikt ich tam już nie trzyma i mogą wyjechać.

Ale wolą robić gnój na ulicy bo 1 osoba zginęła.

 

O dziwo jak tylko się coś dzieje to właśnie głównie afroamerykanie wychodzą na ulicę by niszczyć, kraść. To znaczy, że to im coś nie pasuje.

Kolejna sprawa to taka, że są mniejszością i więc mają się dostosować do większości społeczeństwa. Bo podział jest to oni go tworzą zamiast się dostosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

@Analconda porównujesz Ahmeda, który urodził się w przykładowo drugim pokoleniu do ludzi, którzy są od wielu pokoleń częścią US. Swoją drogą uważam, że jeśli wymieniony Ahmed urodził się i wychował w Szwecji to tak, jest Szwedem- nawet jeśli rodzice są przybyszami ze wschodu.

 

Nie jest Szwedem ponieważ narodziny w danym kraju nie oznaczają z automatu że ten ktoś należy do narodu większości a co najwyżej jest jego obywatelem. Jako przykład podam Niemców z Opolszczyzny. Też nazwiesz ich Polakami bo urodzili się w Polsce? Właśnie nie bo Obywatelstwo ≠ Narodowość. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda jaką kurwa są mniejszością? Są pełnoprawnymi obywatelami.


Ja nie wiem jak moi pradziadowie trafili na ziemie Polskie ale patrząc na moje nazwisko to raczej mam korzenie z innych ludów. To co mam wypierdalać z Polski jak coś mi się nie spodoba czy nie? Jestem pełnoprawnym obywatelem czy nie?

Dalsza dyskusja nie ma sensu. Nie rozumiem Ciebie kolejny zresztą raz i raczej nie zrozumie.

 

Aaa i żeby nie było. Zamieszek nie popieram.

 

@Shambler według mnie jeśli ktoś się urodził w danym kraju, uczestniczy w jego kulturze, posługuje się językiem i czuje się obywatelem danego kraju, to tak jest.

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz warto dodać, że w samym Waszyngtonie aż 40% młodych mężczyzn afroamerykańskich siedziało bądź siedzi w więzieniu. 

 

I jeszcze to:

Cytat

U.S. Census data from 2010 reveal that more African-American families consisted of single mothers than married households with both parents.[32] Most recently, in 2011; it was reported that 72% of Black babies were born to unmarried mothers.[26]

https://en.wikipedia.org/wiki/African-American_family_structure

 

Jak już wcześniej mówiłem, wieloetniczne państwa to tykająca bomba. Tak było z I i II Rzeczpospolitą, Rzymem który pozwalał osiedlać się w swoich granicach obcym ludom, a teraz USA.

 

Poza tym mam nadzieję, że Trump zrobi porządek z tym szambem, które rozlało się po USA. Banda kretynów atakuje niewinnych ludzi i dewastuje wszystko dookoła.

 

31 minut temu, maroon napisał:

Osobiście jestem rasistą. Nie lubię murzynów, nie jara mnie i nie rozumiem jak ludzie się podniecają czarną Afryką.

Osobiście nie mam nic do czarnych. Jeśli siedzą u siebie to super, jeśli przyjeżdżają do Europy, to super - ale jeśli zamierzają dostosować się do panujących tutaj zasad. Jeśli nie - to paszoł won.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.