Skocz do zawartości

Protesty w USA po zabiciu zatrzymanego przez policjanta


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

 

 

@Shambler według mnie jeśli ktoś się urodził w danym kraju, uczestniczy w jego kulturze, posługuje się językiem i czuje się obywatelem danego kraju, to tak jest.

To masz głupie myślenie bo narodowość nie jest równoznaczna z byciem obywatelem. Liczy się tak naprawdę to za kogo się uważa a nie tylko papier wydrukowany w kraju czy PESEL. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

Ja nie wiem jak moi pradziadowie trafili na ziemie Polskie ale patrząc na moje nazwisko to raczej mam korzenie z innych ludów.

To nie ma chyba nic do rzeczy. Np. wielu Polaków pod zaborem pruskim był germanizowanych również w ten sposób, że że zmieniano im nazwiska. 

A nawet jeśli nie, to takiego Niemca, czy Szkota (wspominam o Szkotach, bo w XVI wieku przybyło ich do nas kilkadziesiąt tysięcy) łatwiej spolonizować, niż takiego Afrykańczyka. Właśnie ze względu na kolor skóry. I ludzie po prostu widzą, że jest odmieńcem. Trzeba kilku pokoleń "wybielania", by wyglądał jak inni biali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Shambler napisał:

To masz głupie myślenie bo narodowość nie jest równoznaczna z byciem obywatelem. Liczy się tak naprawdę to za kogo się uważa a nie tylko papier wydrukowany w kraju czy PESEL. 

Żydzi czy Romowie wg. mnie nie uważają się Polakami (no chyba że idzie o przywileje należne od Państwa za posiadanie dowodu). Mają naszą kulturę i historię daleko w dupie i nie są nią zainteresowani. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co o tym sądzicie? A tu link do onetu i od razu manipulacja:

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/protesty-w-usa-nowy-jork-szef-policji-ukleknal-przed-demonstrantami/29zqyht

 

W tytule jest podane, że oficer pada na kolana przed protestującymi, a w opisie że klęczy razem z nimi.

 

I jeszcze to:

 

Cytat

Tymczasem w internecie pojawiło się również inne nagranie, na którym widać, jak grupa białych Amerykanów klęka przed czarnymi współobywatelami, aby "wyznać swoje grzechy i błagać o litość".

 

 

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cst9191 napisał:

To nie ma chyba nic do rzeczy. Np. wielu Polaków pod zaborem pruskim był germanizowanych również w ten sposób, że że zmieniano im nazwiska. 

A nawet jeśli nie, to takiego Niemca, czy Szkota (wspominam o Szkotach, bo w XVI wieku przybyło ich do nas kilkadziesiąt tysięcy) łatwiej spolonizować, niż takiego Afrykańczyka. Właśnie ze względu na kolor skóry. I ludzie po prostu widzą, że jest odmieńcem. Trzeba kilku pokoleń "wybielania", by wyglądał jak inni biali.

Ale mulatki z 2-3 pokolenia już gładko i chętnie asymilowane do białego społeczeństwa.  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ignac napisał:

Żydzi czy Romowie wg. mnie nie uważają się Polakami (no chyba że idzie o przywileje należne od Państwa za posiadanie dowodu). Mają naszą kulturę i historię daleko w dupie i nie są nią zainteresowani. 

I właśnie o tym mówię. Niektórzy zapominają o tym że jak ktoś się nie uważa za Polaka(niezależnie od tego czy jest obcym czy też rodakiem genetycznie) to nawet jak będzie obywatelem naszego kraju to on nie będzie Polakiem. Taka jest prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

@Analconda jaką kurwa są mniejszością? Są pełnoprawnymi obywatelami.

Są mniejszością - teraz to nawet pokazali, że są afroamerykanami a nie amerykanami. Trzymają się razem, sami o sobie mówią nigger ale biały nie może. Uważają się za afroamerykanów, rozmnażają się między sobą, odzielają się od etnicznej ludności.

Jakby zabito białego to by nie protestowali. Ale zginął ktoś z ich enklawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cst9191 napisał:

W tytule jest podane, że oficer pada na kolana przed protestującymi, a w opisie że klęczy razem z nimi.

To jest nawiązanie do gestu Kaepernicka - klęknięcie celem pokazania solidarności z ofiarami rasizmu w USA. Na początku wykonywane było prawie wyłącznie przez czarnoskórych (zaczęło się od sportowców na meczach), stopniowo z poparciem dołączają biali.

 

Jak posłuchasz, co na nagraniu mówi ten gość, to jest to jasne - że on, jako zwierzchnik policji w NY, popiera pokojowe protesty w sprawie związanej z zabiciem George'a Floyda i uważa, że powinni te protesty (w sposób pokojowy) popierać ludzie niezależnie od koloru skóry.

Godzinę temu, cst9191 napisał:

I jeszcze to:

 

Cytat

Tymczasem w internecie pojawiło się również inne nagranie, na którym widać, jak grupa białych Amerykanów klęka przed czarnymi współobywatelami, aby "wyznać swoje grzechy i błagać o litość".

 

Zupełnie nie o to chodzi. Jest to po prostu gest solidarności.

 

Tak samo jak np w Polsce opuścili, z tego, co pamiętam, flagi do połowy z tytułu zamachów na WTC.

35 minut temu, Analconda napisał:

Uważają się za afroamerykanów, rozmnażają się między sobą, odzielają się od etnicznej ludności.

Nie chcę Cię martwić, ale dokładnie to samo robią biali, a szczególnie biała klasa wyższa.

Edytowane przez leto
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Analconda napisał:

Są mniejszością - teraz to nawet pokazali, że są afroamerykanami a nie amerykanami.

Kurka. Są taką mniejszością jak preppersi czy ludzie nie lubiący PIS.

 

Francuzi rozbierający Bastylie też stanowili może mniejszość? 

7 minut temu, Analconda napisał:

Trzymają się razem, sami o sobie mówią nigger ale biały nie może.

I mają do tego prawo 

7 minut temu, Analconda napisał:

Uważają się za afroamerykanów, rozmnażają się między sobą, odzielają się od etnicznej ludności.

Etniczna ludność USA siedzi w rezerwatach.

Reszta to Irish-American, Italo-American itp.

7 minut temu, Analconda napisał:

Jakby zabito białego to by nie protestowali. Ale zginął ktoś z ich enklawy.

Bo biali nie giną.  Białych się ulgowo traktuje. Preferencyjnie również. Białemu z dragami pokiwają palcem. Czarnego zapuszkują. Zabójstwa których ofiarami są białe osoby to znikomy procent. Ale też są najczęściej doprowadzane do końca. 

Zastrzelą murzyna - porachunki gangów -sprawa wygaszona.

 

Zastrzelą białego-  pełne dochodzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, leto napisał:

Nie chcę Cię martwić, ale dokładnie to samo robią biali, a szczególnie biała klasa wyższa.

Dowód?

 

1 minutę temu, Libertyn napisał:

I mają do tego prawo 

No to ja też mam i w internecie głównie używam n-słowa.

 

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Bo biali nie giną.  Białych się ulgowo traktuje. Preferencyjnie również. Białemu z dragami pokiwają palcem. Czarnego zapuszkują. Zabójstwa których ofiarami są białe osoby to znikomy procent. Ale też są najczęściej doprowadzane do końca. 

Nie białych ulgowo tylko czarni tak przeginają, że policja jedzie z nimi równo. Jakby największy gnój robili ludzie noszący różowe czapki to takich by traktowano gorzej.

 

3 minuty temu, Libertyn napisał:

Zastrzelą murzyna - porachunki gangów -sprawa wygaszona.

Bo u nich to jest normalne, że sprawy między sobą załatwiają przemocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Analconda napisał:

czarni tak przeginają

Ale pamiętaj, że cała ta akcja zaczęła się od tego, że biały policjant, przy biernym współudziale innych białych policjantów, zabił nie stanowiącego żadnego zagrożenia, rozbrojonego, nie stawiającego oporu czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, leto napisał:

Ale pamiętaj, że cała ta akcja zaczęła się od tego, że biały policjant, przy biernym współudziale innych białych policjantów, zabił nie stanowiącego żadnego zagrożenia, rozbrojonego, nie stawiającego oporu czarnego.

Jakby zabił białego to by nie było tematu.

Dobra zabił go to zabił 300mln ludzi w USA i jedna ofiara.

Wyciągnąć konsekwencje jeśli policjant złamał procedury i po sprawie.

Bo jakby zabił białego to ludzie by zrozumieli - dobra zdarzyło się, gospodarka bez jednej osoby nie upadnie. Policjant grzywna / do paki zależy jak bardzo przegiął i za parę dni nikt by nie pamiętał.

Ale zabili czarnego i już, napady, kradzieże i pobicia. I jeszcze jakby im zależało - bo to ktoś od nich a oni mimo wszystko trzymają się razem. Ale nie - oni to wykorzystują by plądrować sklepy i bić ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał:

Czy wtedy miasta płonęły?

Stwierdziłem w pierwszym wpisie w tym wątku, że reakcja tłumu jest nieadekwatna. To oczywiste. Ale czy ktoś kiedykolwiek widział adekwatną reakcję tłumu?

 

Sytuacja w USA jest w tej chwili dość zradykalizowana, zpolaryzowana, m.in. przez wybór Trumpa i to, jak umocniło to zarówno skrajną prawicę (w poparciu), jak i lewicę (w nienawiści).

 

Nie wiem, czy gdyby np banda jakichś czarnoskórych zwyroli zgwałciła w tym samym momencie białą dziewczynę, nie skończyłoby się gorzej, z płonącymi domami czarnych i ludźmi wieszanymi na drzewach, jak za "starych czasów".

 

No ale to tylko gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leto napisał:

Nie wiem, czy gdyby np banda jakichś czarnoskórych zwyroli zgwałciła w tym samym momencie białą dziewczynę, nie skończyłoby się gorzej

Sprawdź sobie statystyki gwałtów w USA pod kątem rasy.

 

Zgadnij ile jest rocznie przypadków gdy czarnoskóry gwałci białą kobietę, gdy czarnoskórzy gwałcą czarnoskórą kobietę, a ile gdy biały mężczyzna zgwałcił czarnoskórą. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mosze Red napisał:

Sprawdź sobie statystyki gwałtów w USA pod kątem rasy.

 

Zgadnij ile jest rocznie przypadków gdy czarnoskóry gwałci białą kobietę, gdy czarnoskórzy gwałcą czarnoskórą kobietę, a ile gdy biały mężczyzna zgwałcił czarnoskórą. 

 

 

Nie jestem pewien, ale zdaje się statystyki z 2005 roku w tej kwestii podały, że biali zgwałcili 0 czarnych kobiet w USA. Przynajmniej według statystyk.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Libertyn napisał:

Zresztą. I tak tam jest spokój. Nie jak dzicz co ją robili biali jak im cło na herbate nałożono

Ale to byli biali vs biali, więc wrzucanie tego przykładu w tym wątku, gdzie jest mowa w 100% o "rywalizacji" pomiędzy rasami jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poniższego artykułu wynika, że najprawdopodobniej trzech murzynów zgwałciło i zamordowało białą kobietę podczas zamieszek w Minneapolis.
 

https://www.google.pl/amp/s/www.joshwho.net/woman-found-dead-in-car-in-minneapolis-following-night-of-kidnappings-random-cars-being-shot-at-by-rioters/amp/

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Libertyn said:

Bo biali nie giną.  Białych się ulgowo traktuje. Preferencyjnie również. Białemu z dragami pokiwają palcem. Czarnego zapuszkują. Zabójstwa których ofiarami są białe osoby to znikomy procent. Ale też są najczęściej doprowadzane do końca. 

Zastrzelą murzyna - porachunki gangów -sprawa wygaszona.

 

Zastrzelą białego-  pełne dochodzenie.

Proszę o pokazanie mi tych danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheriff Grady - Hrabstwo Polk, Floryda

 

"Otrzymaliśmy informacje, że bandy kryminalistów planują przybyć do naszego hrabstwa. Powiem tak: jeśli cenią oni swoje życie, to na ich miejscu lepiej bym tego nie robił. Obywatele hrabstwa Polk lubią broń palną, posiadają broń palną, ja sam ich zresztą zachęcam do uzbrajania się, i dzisiaj wieczorem wszyscy będą u siebie z załadowaną bronią pod ręką. Jeśli spróbujecie włamać się do ich domów, aby kraść lub podkładać ogień, to zgodnie z moim zaleceniem, wykurzą was stamtąd używając tejże broni. Tak więc dla waszego dobra zostawcie nas w spokoju."

 

“The people in Polk County like guns, they have guns, I encourage them to own guns. — And if you try to break into their homes to steal, to set fires, I'm highly recommending they blow you back out of the house with their guns."

 

 

 

 :) prawo do własności i obrony.

Edytowane przez Voqlsky
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Master napisał:

Mógłbyś podać źródło?

Proszę bardzo:

https://lexic.co/sociobiology/shocking-stats-on-black-on-white-rape-in-usa

 

Cytat

In the United States in 2005, 37,460 white females were sexually assaulted or raped by a black man, while between zero and ten black females were sexually assaulted or raped by a white man.

 

To see the real truth of the matter, let us take a look at the Department of Justice document Criminal Victimization in the United States, 2005. (Go to the linked document, and under "Victims and Offenders" download the pdf file for 2005.)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Shambler napisał:

To masz głupie myślenie bo narodowość nie jest równoznaczna z byciem obywatelem. Liczy się tak naprawdę to za kogo się uważa a nie tylko papier wydrukowany w kraju czy PESEL. 

Cytujesz mnie a za chwile piszesz takie dyrdymały. Chyba wyraźnie napisałem:
według mnie jeśli ktoś się urodził w danym kraju, uczestniczy w jego kulturze, posługuje się językiem i czuje się obywatelem danego kraju, to tak jest.

I nie łącze narodowości z byciem obywatelem.

Ale ale. Mam odmienne zdanie to znaczy, że mam głupie myślenie?


Podaj mi Twoją definicje bycia obywatelem.

 

Bo ja takich niektórych obywateli, rdzennych od pokoleń Polaków widuje codziennie, mam z nimi codziennie styczność tak jak i Ty (często właśnie Oni bardzo podkreślają, to jakimi są patriotami, obywatelami naszego kraju świetnymi). Rzecz jasna nie dotyczy to wszystkich, umówmy się.

Przykładowo CODZIENNIE:

- stwarzają świadomie zagrożenie życia innych na drodze brawurową jazdą;

- dymają swój kraj jak mogą różnymi wałkami finansowymi

- śmiecą na potęgę w swoim kraju

- krzywdzą świadomie innych ludzi tej samej narodowości.

Mógłbym w sumie wymieniać bez końca.
 

I jeśli taki Ahmed, którego rodzice są z Iraku ale urodził się w Wałbrzychu, wychował się tutaj, mówi po polsku, akceptuje ten kraj dla mnie jest obywatelem tego kraju. To że ma korzenie inne nie ma dla mnie znaczenia, jeśli nie robi przykładowo to co wyżej napisałem tylko szanuje ten kraj i utożsamia się choćby w minimalnym stopniu z tym państwem to jest dla mnie obywatelem tego kraju takim samym jak ja.

I co najważniejsze, dla mnie jest dużo bardziej wartościowym obywatelem niż osoby, które codziennie kopią dołki pod swoim krajem (przykładowo takimi działaniami jak wymieniłem wyżej).

Bo patriotyzm zaczyna się od powiedzenia ,,dzień dobry” sąsiadce a nie to kto za kogo się uważa.

To na pewno nie są definicje z gatunku czarno-białych.

  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.