Skocz do zawartości

Protesty w USA po zabiciu zatrzymanego przez policjanta


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jan III Wspaniały napisał:

Cytujesz mnie a za chwile piszesz takie dyrdymały. Chyba wyraźnie napisałem:
według mnie jeśli ktoś się urodził w danym kraju, uczestniczy w jego kulturze, posługuje się językiem i czuje się obywatelem danego kraju, to tak jest.

I nie łącze narodowości z byciem obywatelem.

Ale ale. Mam odmienne zdanie to znaczy, że mam głupie myślenie?

 

 Dyrdymały to ty piszesz i do tego sprzeczne ze sobą bo najpierw piszesz mi takie zdanie " Swoją drogą uważam, że jeśli wymieniony Ahmed urodził się i wychował w Szwecji to tak, jest Szwedem- nawet jeśli rodzice są przybyszami ze wschodu." a teraz piszesz że nie łączysz narodowości z byciem obywatelem. Nie zaprzeczaj sam sobie, kolego. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Throgg said:

Zamiast oglądać obrazki, polecam też trochę poczytać.

(...)

Czyli to co wyżej zamieściłeś, to najzwyklejsza, nieudolna manipulacja.

Nie, to nie jest manipulacja. Co ma gęstość zaludnienia do biedy/bogactwa?

Co ma bieda do przestępczości? Rumunia jest dziesiątki razy biedniejsza od USA (relatywnie, o wartościach absolutnych nawet nie wspomnę), i nie ma takiej przestępczości jaką mają w Stanach murzyni. Miejsce tych bajek jest na półce z bajkami. Nie ma bezpośredniego przełożenia - bieda - przestępczość. Próbujesz usprawiedliwiać ich aspołeczne, grupowe, zachowania mityczną biedą. Marks robił to samo, jak nie wierzysz to sobie przeczytaj Kapitalizm - czystej klasy plemienna mentalność. Nasi cacy, obcy be.

 

11 hours ago, Throgg said:

Kiedy w rzeczywistości, faktycznie - Polacy kradną, ale Ci najbiedniejsi

Powiem ci coś, o biednych złodziejach.

 

Pracowałem kiedyś w firmie i miałem okazję pracować tam też na spedycji. Dzięki temu mogłem rozmawiać z kierowcami TIRów i się czegoś dowiedzieć o nich. Zarabiali oni wtedy między 2500 a 4500 PLN/mc. Okazało się, że kradną paliwo, ale nie wszyscy i nie po równo. Okazało się też, że najwięcej kradli ci, którzy zarabiali 4500 a najmniej ci, którzy zarabiali 2500. Wniosek? Bieda = przestępczość. Jasne.

 

Pokaż mi naukowe dowody na to, że murzyni w Ameryce kradną bo są biedni a wtedy przeproszę. Jak dotąd się to żadnemu nie udało. Życzę ci żebyś był tym pierwszym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Libertyn said:

Bo biali nie giną.  Białych się ulgowo traktuje. Preferencyjnie również. Białemu z dragami pokiwają palcem. Czarnego zapuszkują. Zabójstwa których ofiarami są białe osoby to znikomy procent. Ale też są najczęściej doprowadzane do końca

Czyli twierdzisz, że policja jest uprzedzona... przyjrzyjmy się z bliska.

Badanie przeprowadzone przez Washington State University [This study found race matters in police shootings, but the results may surprise you] pokazało, że nawet z białymi oficerami, którzy mają uprzedzenia rasowe, oficerowie są trzy razy mniej skłonni strzelać do nieuzbrojonych czarnych podejrzanych niż nieuzbrojonych białych podejrzanych.

Masz rację, Policja w Stanach jest uprzedzona. Wobec białych.

Ale to było badanie na symulatorze, to się nie liczy, prawda? No to może zobaczmy faktyczne dane.

Analiza policyjnej bazy danych o strzelaninach w Washington Post i federalnych statystyk przestępczości pokazuje, że 12% wszystkich białych i Latynosów, którzy zginęli w wyniku zabójstwa, jest zabijanych przez gliniarzy. Dla kontrastu, tylko 4% (słownie cztery) czarnych ofiar zabójstw jest zabijanych przez gliniarzy.

Harwardzki ekonomista Roland Fryer przeanalizował ponad 1000 strzelanin i doszedł do wniosku, że strzelaniny policyjne nie tylko nie wykazują uprzedzeń rasowych, ale oskarżenia o powszechne uprzedzenia i nierzetelność w raportach policyjnych były w dużej mierze nieuzasadnione. Jego badania nad strzelaninami policyjnymi w Houston wykazały, że prawdopodobieństwo, że  policjanci są o 24% mniej skłonni do strzelania do czarnych  niż do białych w sytuacjach, gdy są uzbrojeni lub działają w sposób zagrażający im/innym.

 

Quote

 

                      7 Statystyk, które pokazują, że "rasizm systemowy" nie istnieje w policji

Mimo że lewacy tacy jak Kim Kardashian marudzą o "rasizmie systemowym" w policji, statystyki pokazują, że "rasizm systemowy" w policji po prostu nie istnieje. Oto siedem statystyk, które tego dowodzą.

1. Policja jest bardziej skłonna strzelać do białych niż do czarnych.

Jak donosi The Daily Wire w poniedziałek, ostatnie badanie przeprowadzone na Harvardzie wykazało, że 1332 strzelaniny policyjne w latach 2000-2015 ujawniły, że w rzeczywistości prawdopodobieństwo strzelania przez policję do czarnych jest o 20 procent mniejsze niż do białych, mimo że czarni i biali mają takie samo prawdopodobieństwo posiadania broni.

Potwierdzają to również badania przeprowadzone przez adiunkta John Jay College of Criminal Justice, profesora Peter'a Moskos'a, który ustalił, że po skorygowaniu wskaźnika zabójstw, "prawdopodobieństwo, że biali zginą z rąk policji jest 1,7 razy większe niż czarni". Po uwzględnieniu różnic rasowych, przy których policja ginie w sposób przestępczy, prawdopodobieństwo, że biali zginą z rąk policji jest 1,3 razy większe niż czarni".

2. Policja jest również mniej skłonna strzelać do nieuzbrojonych czarnych podejrzanych niż nieuzbrojonych białych podejrzanych.

Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Washington State University, w których wzięło udział 80 policjantów - większość z nich to biali mężczyźni - z Departamentu Policji Spokane i umieściło ich w ponad 1500 symulowanych scenariuszach "obejmujących zarówno uzbrojonych, jak i nieuzbrojonych podejrzanych, którzy byli czarni i biali". Badacze doszli do wniosku, że policjanci byli trzykrotnie mniej skłonni strzelać do nieuzbrojonych czarnych mężczyzn niż nieuzbrojonych białych mężczyzn.

3. Według Petera Papaheraklesa z American Free Press, "Na każdego czarnego zabitego przez białego policjanta w USA każdego roku, jest około 71 czarnych zabitych przez innych czarnych."

Papaherakles doszedł do wniosku po zbadaniu danych FBI z lat 2007-2012, a także raportu Wall Street Journal podkreślającego "setki zabójstw popełnianych przez organy ścigania", które nie znajdują się w bazie danych FBI i porównującego je z 7,440 czarnymi zabitymi przez innych czarnych w 2007 roku:

    Dziennik przeanalizował "najnowsze dane ze 105 największych agencji policyjnych w kraju" i "stwierdził, że ponad 550 zabójstw popełnionych przez policję w tych latach nie znalazło się w ogólnokrajowym zestawieniu lub, w kilkudziesięciu przypadkach, nie zostało przypisanych do danej agencji". Wynik: Niemal niemożliwe jest określenie, ile osób jest zabijanych przez policję każdego roku".

    Zakładając, że ta rozbieżność jest prawidłowa, skorygowana roczna liczba zgonów wzrosłaby do 492 zabójstw policyjnych rocznie, zwiększając liczbę czarnych zabijanych rocznie przez białych policjantów w USA do 105.

    Ujmując te liczby w odpowiedniej perspektywie, na każdego czarnego zabitego przez białego policjanta w USA co roku przypada około 71 czarnych zabitych przez innych czarnych.

    Co gorsza, jeśli weźmiemy pod uwagę średnio 9 252 morderstwa czarnych na czarnych każdego roku przez ostatnie 35 lat, otrzymamy zdumiewającą liczbę 323 820 czarnych zabitych przez innych czarnych na wrednych ulicach Ameryki w ciągu zaledwie trzech i pół krótkiej dekady.

4. Czarni zatrzymują się na postojach częściej niż biali, ale dzieje się tak dlatego, że czarni popełniają nieproporcjonalnie dużo przestępstw drogowych.

Jak pisze Heather Mac Donald w książce "The War On Cops: How the New Attack On Law and Order Makes Everyone Less Safe" (Wojna z gliniarzami: Jak nowy atak na prawo i porządek publiczny czyni każdego mniej bezpiecznym), Departament Sprawiedliwości próbuje stwierdzić, że uprzedzenia rasowe w Departamencie Policji w Ferguson były nieodłącznym elementem faktu, że w latach 2012-2014 czarni stanowili 85 procent wszystkich przystanków, mimo że stanowili zaledwie 67 procent mieszkańców miasta, podczas gdy biali stanowili 15 procent wszystkich przystanków, podczas gdy biali 29 procent mieszkańców miasta.

"Takie liczby są bez znaczenia, chyba że wiemy, na początek, jaki jest wskaźnik wykroczeń drogowych wśród czarnych i białych kierowców" - pisze Mac Donald. "Choć większość kryminologów jest przerażona badaniem tej sprawy, badania, które zostały przeprowadzone w New Jersey i Północnej Karolinie, wykazały, że czarni kierowcy poruszają się nieproporcjonalnie szybko. Na przykład w New Jersey w 2001 r. czarni kierowcy studiowali dwa razy szybciej niż biali (z prędkością definiowaną jako jazda z prędkością 15 mph lub więcej powyżej wyznaczonego limitu) i jechali z jeszcze większą nieproporcjonalnie dużą prędkością".

Potwierdza to sprawozdanie Krajowego Instytutu Sprawiedliwości z 2013 r., w którym ustalono, że trzech z czterech czarnych twierdzi, że zostali zatrzymani z "uzasadnionego powodu", oraz sprawozdanie Krajowego Zarządu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym stwierdzono, że "czarni po prostu naruszali przepisy ruchu drogowego w większym stopniu niż biali".

Ponadto, w raporcie DoJ stwierdzono, że prawdopodobieństwo przeszukania czarnych po zatrzymaniu ruchu jest większe niż białych, ponieważ 11 procent zatrzymanych czarnych zostało przeszukanych w porównaniu z pięcioma procentami białych, ale jak wskazuje MacDonald, czarni zazwyczaj mają "wyższy wskaźnik zaległych nakazów", co wyjaśnia tę rozbieżność.

5. Aktywiści rasowi oskarżają, że przestali być rasistami, a jednak odsetek czarnych, których zatrzymano, jest w rzeczywistości niewystarczająco reprezentowany, jeśli porównać

 

(tłumaczone automagicznie, po oryginał odsyłam do źródła)

 

 

 

mqdefault.jpg  Are the Police racist?

 

 

Na pytanie czy Policja jest uprzedzona, rasistowska, mogę odpowiedzieć tylko tak:

Tak, że masz rację - policja jest uprzedzona - nie dość że policjanci częściej strzelają do białasów, to jeszcze robią to (znacznie) skuteczniej. Na miejscu białych bym się bał policji.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wrotycz napisał:

Nie, to nie jest manipulacja. Co ma gęstość zaludnienia do biedy/bogactwa?

Wkleiłeś obrazek, na którym jakiś typ zestawił ze sobą wypizdowie gdzie psy dupami szczekają, z DZIELNICĄ największej metropolii w USA.

 

Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o gęstość zaludnienia, ale szkoda strzępić klawiatury na ten bzdurny przykład.

7 godzin temu, wrotycz napisał:

Co ma bieda do przestępczości? Rumunia jest dziesiątki razy biedniejsza od USA (relatywnie, o wartościach absolutnych nawet nie wspomnę), i nie ma takiej przestępczości jaką mają w Stanach murzyni.

A skąd wiesz, że nie ma?

 

Ale mniejsza z tym, bo ponownie użyłeś zupełnie nieadekwatnego porównania i nie rozumiesz metodologi. Porównujesz 19 mln kraj, którego przeważająca część społeczeństwa, żyje na zbliżonej stopie materialnej, z pond 300 mln molochem, w którym miliarderzy żyją obok ludzi egzystujących w skrajnym ubóstwie. Nie sama bieda jest tu jedynym warunkiem, a towarzyszące jej rozwarstwienie społeczne i też wiele innych czynników. Rumunia np. nie spełnia warunków do bycia rynkiem zbytu narkotyków w takiej skali, jakim są USA, a co w przeważającej mierze napędza przestępczość wśród najbiedniejszych (werbowanie do gangów, rozboje i kradzieże, żeby mieć kasę na kolejną działkę, porachunki gangsterskie, itp).

7 godzin temu, wrotycz napisał:

Nie ma bezpośredniego przełożenia - bieda - przestępczość.

Oczywiście że nie ma bezpośredniego przełożenia, bo biedny przecież nie rozkręci karuzeli vatowskiej i nie skorumpuje urzędników, podobnie jak gwałciciel lub pedofil może być też zamożnym człowiekiem. No to jest ,,fucking obvious", że w określonej warstwie społecznej dominuje pewien wycinek przestępczości, a nie ,,przestępczość" w ogóle. Ale pośrednio, bieda wpływa na wzrost przestępstw przeciwko mieniu, takich jak kradzieże, rozboje czy włamania, właśnie wśród warstw najbiedniejszych. To, że prezes państwowej spółki, który zapierdala milion złotych, robi to z tych samych pobudek co blokowe obszczymurki robiące włam na kiosk, nie znaczy, że na drugi dzień ten sam prezes, będzie kradł samochody lub napadał na ludzi z nożem.

7 godzin temu, wrotycz napisał:

Pracowałem kiedyś w firmie i miałem okazję pracować tam też na spedycji. Dzięki temu mogłem rozmawiać z kierowcami TIRów i się czegoś dowiedzieć o nich. Zarabiali oni wtedy między 2500 a 4500 PLN/mc. Okazało się, że kradną paliwo, ale nie wszyscy i nie po równo. Okazało się też, że najwięcej kradli ci, którzy zarabiali 4500 a najmniej ci, którzy zarabiali 2500. Wniosek? Bieda = przestępczość. Jasne.

Bełkot.

7 godzin temu, wrotycz napisał:

Pokaż mi naukowe dowody na to, że murzyni w Ameryce kradną bo są biedni a wtedy przeproszę. Jak dotąd się to żadnemu nie udało.

Dziwne. Pierwsza strona google i jest - http://www.pseap.org/wp-content/uploads/2012/11/pseapivseminarium9mat.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Shambler napisał:

To masz głupie myślenie bo narodowość nie jest równoznaczna z byciem obywatelem. Liczy się tak naprawdę to za kogo się uważa a nie tylko papier wydrukowany w kraju czy PESEL. 

Liczy się tylko i wyłącznie pochodzenie etniczne,w domyśle rasowe,żadne papierki nie zmienią tego że murzyn żyjący w Polsce jest murzynem z afryki żyjącym w Polsce a nie Polakiem.

Te bajki o tym że skoro przyjmuje Polską kulture i żyje jak Biały Człowiek możesz wyrzucić do kosza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Jan III Wspaniały said:

wychował w Szwecji to tak, jest Szwedem

Obywatelem szwedzkim tak. Ale jeśli wychował się w arabskim getcie, w innej kulturze, mówi lepiej punjabi niż szwedzkim to Szwedem bym go nie nazwał. 

5 hours ago, wrotycz said:

Na miejscu białych bym się bał policji.

Widziałem nagranie z USA gdzie czarny śmiał się z policjantów "i co zrobisz, strzelisz, jestem czarny". Takie pokłosie "black life matters". Na własnej skórze odczułem jak to działa w UK z arabami. Policja nie była zainteresowana ukaraniem za przestępstwo araba. Problemem dla policji było to, że jak twierdzili nie otwiera drzwi gdy do niego przychodzą. Ucieczka z miejsca wypadku i uszkodzenie mienia nie miały dla nich znaczenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shambler ,,Swoją drogą uważam, że jeśli wymieniony Ahmed urodził się i wychował [...]”.

Faktycznie mogłeś nie zrozumieć co mam dokładnie na myśli, bo użyłem dużego skrótu myślowego. Zwracam honor.

 

Niemniej dalej uważam jak uważam, to jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, m4t napisał:

Biali nie chcą gwałcić czarnych? Gorsze są czy co?

Według badań nad atrakcyjnością seksualną przeprowadzonych wśród przedstawicieli i przedstawicielek wszystkich ras wyszło jednoznacznie, że mężczyźni niezależnie od koloru skóry za najatrakcyjniejsze uważają białe kobiety, później kilka procent niżej Azjatki, później latynoski też mała różnica, a kobiety czarnoskóre dzieliła olbrzymia przepaść, uważano nie tylko za najmniej atrakcyjne, ale po prostu za nie atrakcyjne.

 

Taka była opinia mężczyzn, paradoksalnie czarnoskóre kobiety uważają same siebie za najbardziej atrakcyjne ze wszystkich ras. 

 

Oczywiście zdarzają się wyjątki, można spotkać hebanowe piękności (chociaż jak również wykazują badania najczęściej są to mulatki lub chociaż miały jakiegoś białego przodka).

 

Więc tradycyjnie 'most wanted' jest kobieta biała, najlepiej niebieskooka lub zielonooka blondynka z dużym biustem i ma to również odzwierciedlenie w statystykach gwałtów. Biologicznie gwałt to jest jedna ze strategii reprodukcyjnych, więc gwałciciel będzie wybierał najatrakcyjniejsze ofiary. 

 

    

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach pwnego wyjaśnienia słabej opinii o policji w Minneapolis -  https://theintercept.com/2019/05/02/minnesota-police-convicted-justine-damond/

Czarny policjant zastrzelił próbującą zgłosić gwałt białą kobietę - został osądzony i skazany za morderstwo. Pojawiły się zarzuty, że gdyby nie był muzułmaninem z Somalii - nie zostałby oskarżony.

W dniu wygłoszenia werdyktu pod sądem zgromadzili się aktywiści, domagający się kary dla policjanta... Jakoś obyło się bez rabowania sklepów, tłuczenia szyb, zamieszek - znaczy, można.

Chociaż okoliczności były dość niejasne: https://www.nytimes.com/2019/04/30/us/minneapolis-police-noor-verdict.html

Quote

Both Mr. Noor and his partner, Officer Matthew Harrity, had been wearing cameras that night, but neither officer had them turned on at the time of the shooting.

 

10 hours ago, wrotycz said:

czarni kierowcy poruszają się nieproporcjonalnie szybko.

Coś jest na rzeczy z uznaniem nas za honorowych Murzynów przez Haiti :)

 

A na koniec dla znających angielski, ciekawa opowieść nauczyciela z USA:

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Revolt napisał:

Liczy się tylko i wyłącznie pochodzenie etniczne,w domyśle rasowe,żadne papierki nie zmienią tego że murzyn żyjący w Polsce jest murzynem z afryki żyjącym w Polsce a nie Polakiem.

Te bajki o tym że skoro przyjmuje Polską kulture i żyje jak Biały Człowiek możesz wyrzucić do kosza.

Co najwyżej obcego można zasymilować ale różnice w fenotypie w przypadku ludzi z korzeniami subsaharyjskimi czy wschodnioazjatyckimi są przez więcej niż dwa pokolenia widoczne. Przywiązanie się do danej nacji się najbardziej liczy a nie jakieś dyrdymały spod znaku cywilnego nacjonalizmu. Trzeba też pamiętać o tym że u nas też są kosmopolici którzy nie mają przywiązania do ojczyzny mimo więzów krwi. 

 

@Jan III Wspaniały 

W porządku. Ja mam swoje zdanie a ty zaś masz swoje. Nie jestem człowiekiem który chce na siłę przekonać do swoich przekonań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Throgg said:

Wkleiłeś obrazek, na którym jakiś typ zestawił ze sobą wypizdowie gdzie psy dupami szczekają, z DZIELNICĄ największej metropolii w USA.

Po to by pokazać jak to bogaci czarni wyprzedzają biednych amerykanów w przestępczości. W tym momencie obaliłem twoją tezę. I nie zapomnij, że wkleiłem jeszcze jeden obrazek, tym razem na podstawie danych statystycznych, z wypizdowa zwanego Stany Zjednoczone.

 

6 hours ago, Throgg said:
Quote

Co ma bieda do przestępczości? Rumunia jest dziesiątki razy biedniejsza od USA (relatywnie, o wartościach absolutnych nawet nie wspomnę), i nie ma takiej przestępczości jaką mają w Stanach murzyni.

A skąd wiesz, że nie ma?

Bo mam internet i umiem czytać. Tobie też polecam.

 

Do tego znam osobiście wielu Rumunów, to wiem.

 

6 hours ago, Throgg said:

Ale mniejsza z tym, bo ponownie użyłeś zupełnie nieadekwatnego porównania i nie rozumiesz metodologi. Porównujesz 19 mln kraj, którego przeważająca część społeczeństwa, żyje na zbliżonej stopie materialnej, z pond 300 mln molochem, w którym miliarderzy żyją obok ludzi egzystujących w skrajnym ubóstwie. Nie sama bieda jest tu jedynym warunkiem, a towarzyszące jej rozwarstwienie społeczne i też wiele innych czynników. Rumunia np. nie spełnia warunków do bycia rynkiem zbytu narkotyków w takiej skali, jakim są USA, a co w przeważającej mierze napędza przestępczość wśród najbiedniejszych (werbowanie do gangów, rozboje i kradzieże, żeby mieć kasę na kolejną działkę, porachunki gangsterskie, itp).

Bardzo adekwatnego. To ty powiedziałeś że murzyni są tacy bo są biedni. To ci pokazałem biedniejszych Amerykanów, którzy nie są bandytami, jeszcze biedniejszych Rumunów, którzy nie są bandytami, a ten dalej swoje. I jeszcze zaczyna odwracać kota ogonem, że za małe rozwarstwienie. To się zdecyduj czy bieda czy rozwarstwienie.

Kombinujesz jak koń pod górę ale żadnych argumentów nie masz. Jakieś dane? Badania?

 

 

6 hours ago, Throgg said:

Bełkot.

Rzeczywistość, panie, rzeczywistość.

 

 

6 hours ago, Throgg said:
Quote

Pokaż mi naukowe dowody na to, że murzyni w Ameryce kradną bo są biedni a wtedy przeproszę. Jak dotąd się to żadnemu nie udało.

Dziwne. Pierwsza strona google i jest - http://www.pseap.org/wp-content/uploads/2012/11/pseapivseminarium9mat.pdf

Prosiłem o naukowy dowód.*


Moja odpowiedź będzie krótka:

 

10.png

 

Poverty and Crime, April 15, 2016, RyanFaulk

 (meta badanie na podstawie 167 i 153 badań, tak, że wiarygodność nieco większa niż pani Aleksandry)

 

Współczynnik korelacji z biedą wyszedł im 0,253, z nierównością (na którą się raczyłeś powołać) 0,207, z bezrobociem 0,135 i 0,043, więc jeszcze słabsza zależność. Zważywszy, że poziom 0,2 to słaba zależność, można sprawę uznać za niebyłą.

Na chłopskie oko widać że te wykresy się nie tylko nie pokrywają a wręcz rozjeżdżają; dobrze, że matematyka to potwierdza.

 

 

CrimeRatesExplained.jpg

 

 

Poverty, Race and Crime Bradford Hanson Bradford Hanson · 7 February, 2016

 

Tu wyszło aż 0,35, ale wciąż słabo, natomiast zależność od rasy sprawców, hmmm... Może pominę to milczeniem. Podobno jest złotem.

 

 

----

 

* Po przeczytaniu tego artykułu rozumiem dlaczego polska nauka ma się tak "dobrze".

 

Zacytuję tu tylko kilka zdań:

 

Praca  dotyczy  wpływu  zmiennych  ekonomicznych  na  zjawisko  przestępczości  ze szczególnym uwzględnieniem przestępczości przeciwko mieniu. Pierwszy  rozdział przybliża ekonomiczną  teorię  przestępczości.

 

Od razu uderza mnie słowo teoria...

 

Główna hipoteza badawcza mówi o negatywnym związku między  warunkami  gospodarczymi  a  przestępczością  przeciwko  mieniu.

 

Cieszy mnie, że autorka zakłada hipotezę...

 

Potwierdzenie wpływu  czynników  ekonomicznych  na  przestępczość  może  być  użyteczne  dla  państw walczących z wysokim  natężeniem  nielegalnych
działań.


I już po zachwycie, ona już wie, że ma potwierdzić a nie sprawdzić hipotezę, więc będzie standardowo.

 

W  pracy  udało  się  udowodnić  główną  hipotezę  mówiącą  o  zachodzeniu  związku pomiędzy  warunkami  gospodarczymi  a  przestępczością  przeciwko  mieniu.  Wyniki z wyestymowanego modelu w większości pokrywają się z oczekiwaniami, a ich uzasadnienie ma sens ekonomiczny.

 

No jasne, że się udało, co by się miało nie udać. Jak się robi taką pseudonaukę pod tezę to musi się udać. Pani Aleksandra zasługuje na srebrnego Goebbelsa. Na złotego trzeba się trochę bardziej postarać.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mosze Red napisał:

 

Dokładnie, zgadzam się w 100% z tym co zostało tutaj powiedziane. 

 

Najgorsze, że murzyni skomentują to jako: "patrzcie, czarny a zachowuje się jak białas" mimo, że wyłożył argumenty, fakty oraz statystyki. 

 

Co do tematu. Stała się tragedia, zawiodło sito eliminacji, pewnie rutyna, odruchy ludzkie i zdrowy rozsądek. Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania i osądzenie go jest priorytetem. 

 

Niestety z powodu nagłośnionej sytuacji przykre, że w głowie może pojawić się "jeśli dostanie zbyt niski wyrok mogą wybuchnac kolejne zamieszki". Mam nadzieję, że tak się nie stanie. 

 

Co do rasizmu - rozumiem, gdyby akcja działa się we Włoszech czy w Polsce wśród kibiców, czyli grup kibicowskich o skrajnie rasistowskich poglądach jak chociażby Lazio Rzym, Petersburg czy Legia. Mamy tutaj jednak do czynienia z USA, gdzie rasizm lat 90 poszedł dawno w zapomnienie. 

 

Co do walki o "równouprawnienie", to tutaj zrobiły się 3 obozy. Policja, ludzie chcących sprawiedliwości, głoszących swoje niezadowolenie oraz wandali, którzy żerują na tym, że mogą napasc na sklepy i rabowac. Odnoszę wrażenie, że 3 grupa ma teraz najwięcej do powiedzenia i obecną sytuacja jej sprzyja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zgredek napisał:

"patrzcie, czarny a zachowuje się jak białas"

Oni mówią na ludzi, którzy mają czarny kolor skóry, a nie zgadzają się z ideologicznym rasowym bełkotem - oreo (jak ciasto, czarny na zewnątrz, biały w środku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, Perun82 said:

Dobre...

 

Quote

 

When black people kill black people they (BLM) don't come and do this crap.

They only come when the white person do this.

They are the racist!

 

You say I am black, I am oppressed. I am not oppressed, I am free.

This is a country (...) you do what you want, you do it. Stop forcing people to accept they are oppressed, they are not oppressed, I am no oppressed.

Stop making people accept they are oppressed, you're forcing rhetoric into your mind which is not true. Violence is wrong, period!

 

It's a violence problem. The blacks kill blacks in the black neighbourhood every single day, I've never seen BLM in those neighbourhoods. Never!

When a black person kill a black in black neighbourhood they come, and when police come you know what they say to police? Snitches get stitches. If the white person kill a black person "Black Lives Matter".

Stop the hypocrisy, nobody takes you seriously.

If it matter it should matter in black neighbourhood. You start cleaning at home.

 

 

To tyle w kwestii czy murzyni rozumieją sytuację. Doskonale rozumieją.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Po to by pokazać jak to bogaci czarni wyprzedzają biednych amerykanów w przestępczości.

Przecież to w ogóle nie wynika z tej grafiki. Gość określa dzielnicę LA jako ,,town", tym samym zamazując fakt, że przestępstwo odnotowane w tym rejonie wcale nie musi być popełniane przez jego mieszkańca. Nie ma też danych odnośnie tego, ilu mieszkańców View Park to czarni i jaki jest ich statut majątkowy, poza określeniem ,,richest black area". Beattyville ma o 19% niższą przestępczość z użyciem przemocy, ale jednocześnie 10 razy mniej mieszkańców, przez co jest mniejsza ich anonimowość i większa skuteczność prewencji. Wyższy wskaźnik przestępstw przeciwko mieniu w View Park wynika z tego, że to dzielnica bogata, jednak w żaden sposób nie wykazano, że zostały popełnione przez ich mieszkańców, a nie kogoś mieszkającego kilka przecznic dalej.

 

Serio muszą to Tobie tak łopatologicznie tłumaczyć?

Cytat

Bardzo adekwatnego. To ty powiedziałeś że murzyni są tacy bo są biedni. To ci pokazałem biedniejszych Amerykanów, którzy nie są bandytami,

Patrz wyżej.

Cytat

jeszcze biedniejszych Rumunów, którzy nie są bandytami,

Patrz mój poprzedni post. Zresztą stwierdzenie, że ,,znam paru Rumunów no i oni nie są w gangu", ma taką wartość merytoryczną, no że ja pierdole.

Cytat

I jeszcze zaczyna odwracać kota ogonem, że za małe rozwarstwienie. To się zdecyduj czy bieda czy rozwarstwienie.

A słowo ,,korelacja" coś Ci mówi? Czy tak się zacietrzewiłeś w swoim poglądzie, że będziesz udowadniał, że wiadro z wodą i człowiek to jest to samo, bo składa się w 80% z wody?

Cytat

Prosiłem o naukowy dowód.*


Moja odpowiedź będzie krótka:

 

10.png

 

Poverty and Crime, April 15, 2016, RyanFaulk

 (meta badanie na podstawie 167 i 153 badań, tak, że wiarygodność nieco większa niż pani Aleksandry)

 

Współczynnik korelacji z biedą wyszedł im 0,253, z nierównością (na którą się raczyłeś powołać) 0,207, z bezrobociem 0,135 i 0,043, więc jeszcze słabsza zależność. Zważywszy, że poziom 0,2 to słaba zależność, można sprawę uznać za niebyłą.

Na chłopskie oko widać że te wykresy się nie tylko nie pokrywają a wręcz rozjeżdżają; dobrze, że matematyka to potwierdza.

To ciekawe:

 

,,So, how should we interpret all this data? Well, here is one interpretation of this data which I find plausible: there is some factor about a subset of people which both makes them poor and makes them criminal. But it isn’t poverty itself. This is why the relationship between poverty and crime at the individual level is strong. The relationship between poverty at higher levels of aggregation is weaker because being in a poor area doesn’t make someone any more criminal, it just exposes them more often to that subset of people who are criminal, and poor, for some other reason. And crime doesn’t change consistently with poverty over time because temporary increases in poverty aren’t caused by people’s psychology changing to match the minds of those who are normally poor.

Obviously, this interpretation is not proven. But it fits the data better than any other I can think of. Maybe you can think of a better one. Or, maybe you are aware of some important empirical evidence I am ignoring. If so, feel free to leave a comment".

Cytat

 

CrimeRatesExplained.jpg

 

 

Poverty, Race and Crime Bradford Hanson Bradford Hanson · 7 February, 2016

 

Tu wyszło aż 0,35, ale wciąż słabo, natomiast zależność od rasy sprawców, hmmm... Może pominę to milczeniem. Podobno jest złotem.

Najpierw prosisz o dowód naukowy, a w odpowiedzi wklejasz mi jakąś wierszówkę z podrzędnego portalu publicystycznego, ze statystyką, która jest tendencyjna z tego powodu, o jakim wspominiałem na samym początku tej dyskusji. Pierwsze dwa wykresy wskazują na korelację między przestępczością a bezrobociem i ubóstwem, a trzecia - ni z gruchy,ni pietruchy - między przestępczością a pochodzeniem etnicznym, jednocześnie bez określenia, jaki stopień ubóstwa dotyka właśnie tą grupę. W artykule autor zaś stwierdza, że tak jest i chuj, jebać lewicę, alleluja i do przodu, czyli standardowy pakiet merytorycznej argumentacji charakterystyczny dla pracy naukowej.

Cytat

Od razu uderza mnie słowo teoria...

 

Cieszy mnie, że autorka zakłada hipotezę...

Widzę, że kolega pracę naukową to chyba pierwszy raz na oczy widział.

Cytat

No jasne, że się udało, co by się miało nie udać. Jak się robi taką pseudonaukę pod tezę to musi się udać. Pani Aleksandra zasługuje na srebrnego Goebbelsa. Na złotego trzeba się trochę bardziej postarać.

ROTFL

 

Trochę to żenujące, że dyskusja musi zejść do poziomu ,,jeśli fakty przeczą mojej teorii, to tym gorzej dla faktów" i personalnego ataku na autora, bez wysilenia się na merytoryczną próbę podważenia metodologii. a akademickiej pracy naukowej są przeciwstawiane jakieś wypociny z neta pisane przez randomów, przy jednoczesnym domaganiu się ,,dowodów naukowych" na tezę przeciwną.

Edytowane przez Throgg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.