Skocz do zawartości

Protesty w USA po zabiciu zatrzymanego przez policjanta


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze.

4 hours ago, Throgg said:

W chuj żałosne

Nie klnij, nie jesteś u siebie.

 

Po drugie, które kraje wobec ciebie są adekwatnymi przykładami?
Może porównajmy Stany (46,7) z Europą - ta sama kultura, ten sam system polityczny.

Największa przestępczość jest w Szwecji (47,1), Francji (46,8), Irlandii (45,4), Mołdawii (44,9), Włoszech (44,3), Belgii (44,0), Wielkiej Brytanii (43,7).

Poza jednym wyjątkiem (Mołdawii) są to najbogatsze, po Niemczech, kraje Europy. Najbogatsze.

 

Korelacja między przestępczością a PKB/os wynosi -0,1084, czyli bardzo, bardzo słaba, de facto brak korelacji.**

 

Tymczasem ty mi pokazujesz jeden (słownie: 1) artykuł, który nie został zweryfikowany ani nigdzie opublikowany (pewnie właśnie dlatego bo by nie przeszedł formalnej weryfikacji), w którym cała "nauka" jest robiona pod (polityczną) tezę i autorka się z tym nawet nie kryje. Do tego wychodzi jej korelacja 0,4 i twierdzi ona, że to jest dowód i "udało się udowodnić". Nawet w naukach społecznych 0,4 to jest słaby wynik. Autorka się nad tym nawet nie zastanowi, ważne, że we wnioskach jest "udało się".

 

Jest parę krytycznych prac wobec dogmatu bidnej przestępczości np.: "Risk, responsibilities and rights: reassessing the ‘economic causes of crime’ thesis in a recession", gdzie autor słusznie krytykuje powszechną wiarę w dogmat, która to wiara nie ma żadnego poparcia w danych. A skoro dane tego nie potwierdzają to o jest nieprawda***. W dodatku, ten artykuł jest zweryfikowany i opublikowany (DOI) i ma nie 15 a 87 pozycji bibliograficznych, jeśli już się chcesz licytować na autorytety.

 

Wniosek: Szkoda czasu na twoje żenujące, dosłownie i w przenośni wywody. Nie dość, że nie podpierają się żadnymi danymi to jeszcze chamsko obrażasz dyskutantów, tak dużo masz do powiedzenia. Szkoda słów.

 

 

** dane stąd (bo mają tam csv, nie trzeba nic przepisywać tylko wczytać do arkusza, polecam)

 

*** The Scientific Method-Richard Feynman; If it disagrees with experiment, it's wrong...

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, leto napisał:

Każdemu, kto jest zafiksowany na tego typu koncepcjach, polecam przeczytać Jedyny i jego własność Maxa Stirnera.

To nie są koncepcje, ale terminy naukowe. I ja nie jestem "zafiksowany" tylko studiowałem a potem badałem nie jeden raz związane z tymi terminami zjawiska.

Ot, i cała różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% osób, które pojawiają się we wszystkich protestach w USA (tu: BLM/Antifa, ale to się tyczy dosłownie wszystkich protestów lewicy), to dosłownie płatni protestujący wynajęci przez lewicowe firmy polityczne, takie jak Crowds on Demand i garstka innych za pośrednictwem Craig's List lub innych internetowych stron reklamowych, takich jak Google, a nawet lokalnych gazet. (90% of BLM & ANTIFA Rioters are Paid by Crowds on Demand via Craig's List and Google Ads)

 

Nic więc dziwnego, że tysiące demonstrantów pojawia się na protestach w sprawach, które są całkowicie sprzeczne z politycznym nastawieniem tego obszaru, wszyscy oni są opłaceni. Nie tylko nie są oni naprawdę członkami BLM i ANTIFA, biorą udział w zamieszkach bo to ich praca. Większość z nich nie mieszka nawet w okolicy, gdzie odbywają się rzeczywiste protesty.

Duża liczba protestujących, którą widzimy wszędzie, ma na celu wzbudzenie strachu wśród tych, którzy są amerykańskimi patriotami i wierzą w suwerenność Stanów Zjednoczonych jako kraju konstytucyjnego, i spowodowanie, by wierzyli, że są bardzo liczni.

Kiedy w rzeczywistości liczby te są fałszywe i mylące. W rzeczywistości zarówno BLM, jak i ANTIFA nie mają nawet ułamka liczby członków, w których chcieliby, żebyśmy wierzyli, że tak jest i byliby niczym innym, jak garstką neonazistów bez głosu, gdyby nie pomoc udzielona im przez COD (Crowds On Demand) i innych aktywistycznych organizatorów.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z autopsji Georga F.: https://www.hennepin.us/-/media/hennepinus/residents/public-safety/documents/Autopsy_2020-3700_Floyd.pdf

Narkotyki, choroba wieńcowa?, COVID-19, brak uszkodzeń karku zagrażających życiu. Jedno złamane żebro po resuscytacji.

Ciekawe na ile to badanie jest obiektywne.

 

Badanie z 2018r., dotyczące przestępczości w USA (Tabela 12, strona 12, kolumna "offender to population"): https://www.bjs.gov/content/pub/pdf/cv18.pdf

 

I ciekawy wątek z FB dotyczący kolejnej wersji podejścia do statystyki (nie podejmę się przetłumaczenia):

4jY8ErRN7I2LYJrTNdLnicDkkms4FYT8.png

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polski szeryf popiera działania przedstawicieli lokalnych społeczności, którzy w wielu miastach stanęli na ulicach swoich dzielnic, pod domami i to uzbrojeni w karabiny i pistolety. Byli gotowi strzec majątku przed grabieżami. - Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Osoby, które mają legalną broń, znają prawo. Wątpię, że dadzą się sprowokować - dodaje.

 

Ameryka to wspaniały kraj i kultura.  Tutaj mamy najlepszy dowód: obywatel USA ma prawo do obrony swojej posesji, biznesu, Rodziny z bronią palną w ręku.

Poza tym jeżeli ktoś planuje inwazje na USA to musi najpierw wywołać ogromne zamieszki  społeczne, aby osłabić Państwo od środka. 

Taka moja  uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wrotycz napisał:

Po drugie, które kraje wobec ciebie są adekwatnymi przykładami?
Może porównajmy Stany (46,7) z Europą - ta sama kultura, ten sam system polityczny.

Największa przestępczość jest w Szwecji (47,1), Francji (46,8), Irlandii (45,4), Mołdawii (44,9), Włoszech (44,3), Belgii (44,0), Wielkiej Brytanii (43,7).

Poza jednym wyjątkiem (Mołdawii) są to najbogatsze, po Niemczech, kraje Europy. Najbogatsze.

Yhym. Czyli w takiej Szwecji, kradzieże i włamy popełnia statystyczny Eriksson, należący do klasy średniej, bo tak wynika ze statystyki. Bo skoro kraj bogaty, a przestępczość jest, to kradną wszyscy, nawet Ci co nie muszą.

 

W rzeczywistości Eriksson nic tak naprawdę ukraść nie musiał, ale mógł być zatrzymany za jazdę pod wpływem, kierując samochód za pół miliona. Wlicza się do statystyki przestępstw? Ano wlicza. Tak samo jak dając komuś po mordzie pod klubem.

 

Żeby zostać pedofilem, stalkerem albo stręczycielem, też nie trzeba żyć w biedzie, a statystykę i tak się zapełni.

 

Umyślnie zresztą pomijasz Niemcy, Austrię, Norwegię, Finlandię, Danię czy Holandię, które też mają niską przestępczość i też są w czołówce najbogatszych państw Europy - co więcej, mają też mniejszości kolorowe.

 

Powyższym przykładem udowadniasz więc, że wiadro wody i człowiek jest tym samym, bo statystyka pokazuje że w 80% składa się z tego samego - czyli najzwyklej w świecie statystyki nie rozumiesz.

6 godzin temu, wrotycz napisał:

Nawet w naukach społecznych 0,4 to jest słaby wynik.

Ale jest. W nauce, która musi brać pod uwagę wszelkie zmienne i korelacje o których pisałem powyżej i wcześniej. A to już co innego, niż bycie ,,mitem", w który walą pewne grupy z portali nacjonalistycznych, tworzące zmanipulowane wypociny, które łykasz jak Sasha Grey.

6 godzin temu, wrotycz napisał:

Jest parę krytycznych prac wobec dogmatu bidnej przestępczości np.: "Risk, responsibilities and rights: reassessing the ‘economic causes of crime’ thesis in a recession", gdzie autor słusznie krytykuje powszechną wiarę w dogmat, która to wiara nie ma żadnego poparcia w danych. A skoro dane tego nie potwierdzają to o jest nieprawda***. W dodatku, ten artykuł jest zweryfikowany i opublikowany (DOI) i ma nie 15 a 87 pozycji bibliograficznych, jeśli już się chcesz licytować na autorytety.

Nie chce mi się specjalnie rejestrować, żeby przeczytać w całości ten artykuł, ale widzę że też go nie przeczytałeś, bo w już w samym streszczeniu masz jak wół - The article then assesses explanations for the changing relationship that suggest that youth justice policies have successfully broken the unemployment–offending link; and alternatively that delayed effects of recession have yet to materialize, by reference to the work of four inter-governmental organizations and to youth protests beyond the UK.

 

I na co Ty liczysz, że ja angielskiego nie znam? Jaka krytyka dogmatu? Jak artykuł bada zjawisko wpływu utraty pracy wśród młodzieży na wzrost przestępczości w trakcie recesji gospodarczej, podczas gdy nie ma mowy, że bada się tu tylko warstwę najbiedniejszą i nie bierze się pod uwagę młodzieży z klasy średniej, którą bezrobocie też dotyka, właśnie w czasie recesji. Czyli raz, że artykuł bada tylko pewien wycinek czasu obejmujący okres recesji gospodarczej, a dwa, pochyla się nad młodzieżą, czyli grupą wiekową, a nie określoną warstwą społeczną.

6 godzin temu, wrotycz napisał:

 chamsko obrażasz dyskutantów

Staram się być wyrozumiały i nie obrażam innych ze względu na ich wrodzone ułomności intelektualne, ale przy bezczelnym kłamstwie i manipulacji (tak, piszę o Rumunach, co do których nabrałeś wody w usta), sobie nie odmawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 hours ago, Throgg said:

Staram się być wyrozumiały i nie obrażam

Tak, oczywiście. Co widać w twoich wypowiedziach.

Quote
16 hours ago, Throgg said:

jedynie skomlesz. Trochę to żałosne.

16 hours ago, Throgg said:

W chuj żałosne.

On 6/3/2020 at 8:13 AM, Throgg said:

Bełkot.

 

Nie będę tego nawet komentował. Antifiarze też mają taką, dokładnie taką samą mentalność - Kali ukraś krowę - to dobrze, Kalemu ukraść krowę, oj to bardzo źle,

 

 

4 hours ago, Throgg said:

Czyli w takiej Szwecji, kradzieże i włamy popełnia statystyczny Eriksson

W rzeczywistości Eriksson nic tak naprawdę ukraść nie musiał...

Fakt, mógł zabić...

Dokładnie tak samo jak statystyczny Smith w Stanach.

To nie jest argument. Statystyki nie rozróżniają nazwisk, natomiast ty już zaczynasz kreatywną księgowość, wyliczanie, że to nie Eriksson. Dokładnie tak samo jest w Stanach.

 

Ale masz rację -  to nie Smith tylko Jackson popełnia większość przestępstw, tylko statystyka taka głupia i tego nie rozumie.

 

4 hours ago, Throgg said:

Nie chce mi się specjalnie rejestrować, żeby przeczytać w całości ten artykuł, ale widzę że też go nie przeczytałeś,

Czytałem manuskrypt (stąd), wystarczyło użyć Duckduckgo.

 

4 hours ago, Throgg said:
Quote

Nawet w naukach społecznych 0,4 to jest słaby wynik.

Ale jest. W nauce, która musi brać pod uwagę wszelkie zmienne

Nie jest. O ile wiem to się interpretuje tak: Przyjmuje się progi, od 0,6 średnia, od 0,8 dość silna. Nawet jeśli to podzielić przez 1,5 to 0,4 jest nisko/średnia. Aż się prosi o interpretację i analizę tego wyniku, wzięcie pod uwagę wszelkich zmiennych. W pracy pani Aleksandry tego nie ma, jest natomiast "udało się udowodnić" (na stronie 42).

4 hours ago, Throgg said:

brać pod uwagę wszelkie zmienne i korelacje

Znaczy, które bo twój przykład miał tylko jedną (słownie: 1)

4 hours ago, Throgg said:

o których pisałem powyżej i wcześniej

jw.

 

4 hours ago, Throgg said:

Umyślnie zresztą pomijasz Niemcy, Austrię, Norwegię, Finlandię

Nie pomijam, po prostu nie mają najwyższej przestepczości.

Już samo jest to wystarczające do obalenia twojej tezy ale ty jeszcze do tego stosujesz kolejne manipulacje - wybierasz rodzynki z ciasta i twierdzisz, że sernik to kutia.

Jedna jaskółka, w twoim przypadku, Mołdawia, wiosny nie czyni. Nie można budować reguł na wyjątkach - w tym momencie przestają być regułami.

Bieda wcale nie tłumaczy przestępczości. Kropka. Ma jakiś znikomy wpływ ale to za mało żeby wytłumaczyć zjawisko.

 

Każdy kto w to wierzy jest dokładnie tym - wierzącym. I nieistotna jest religia, wyznawcy są wszyscy tacy sami. Rozmowa z nimi jest niemożliwa.

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, cst9191 said:

Gadowski mówi co nieco o tym co się dzieje w USA aktualnie i potwierdza słowa @wrotycz o wynajętych gałganach robiących burdel na ulicach.

Nie ja pierwszy i nie ostatni to zauważyłem. To było wiadomo od dawna tylko nikt na to nie zwrócił uwagi a i mi się przypomniało nie tak od razu.

Quote

Kiedy w grudniu ubiegłego (2016) roku byłem w Nowym Jorku, przez który jedna za drugą przeciągały demonstracje przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi, to wpadła mi w ręce ulotka werbująca ochotników na te demonstracje stawką 18 i pół dolara za godzinę. Wszyscy mówili, że płaci za to stary finansowy grandziarz Jerzy Soros, który ostatnio wyłożył aż 18 miliardów dolarów na takie rzeczy. Ciekawe, według jakich stawek demonstrują nasi obrońcy demokracji i praworządności.

 

Ważne żeby mieć tego świadomość i to ujawniać za każdym razem. Inaczej się im w łbach poprzewraca i pomyślą, że mogą nam wcisnąć wszystko.

 

Swoją drogą, jakby ktoś wypatrzył takie ogłoszenie/a na naszym podwórku to ja, w miarę wolnego czasu mogę się przejść. Trzeba by tylko wszystko nagrać a potem opublikować dla potomnych. Niech też się pośmieją. Jeśli to w ogóle jest śmieszne.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podręcznika "antyfaszysty"
 

Quote

Ruch antyfaszystowski wywodzi się z wielu nurtów teoretycznych; opiera się na porozumieniu co do taktyki, a nie ideologicznej jednolitości. W Stanach Zjednoczonych większość działaczy jest anarchistami, choć kilku z nich to maoiści lub antypaństwowi marksiści. (W innych krajach ruch ten jest w przeważającej mierze marksistowski.) Istnieje powszechna zgoda na to, by żyć i pozwalać żyć nieporozumieniom politycznym, które powodowałyby rozłam w innych kręgach aktywistów.

Poza śledzeniem i przeciwdziałaniem faszystom i białym supremacjonistom, to do ciebie należy wybór tego, na czym Twoja grupa chce się skupić. Niektóre grupy antyfaszystowskie zwracają różną uwagę na inne radykalne siły prawicowe, takie jak ruch antyimigracyjny, ruch patriotyczny i milicyjny, islamofobów, działaczy na rzecz praw mężczyzn, homofobów itp. Jeśli chodzi o radykalne ruchy, które aktywnie wspieracie, to jest to również wasz wybór, z kim chcecie się związać. Dzisiaj jest to często Black Lives Matter i inne działania przeciwko uciskowi policyjnemu społeczności czarnych, ruchom imigrantów i uchodźców, pracą z więźniami.

 

Jeśli ktoś miał jakieś wątpliwości co do tych ludzi i ich zamierzeń to już chyba teraz nie ma.

Zwracam uwagę, że poza tym, że chcą wprowadzić komunizm, chcą też zwalczać wszystkie wolnościowe ruchy z naszym włącznie.

 

 

Tak, ich strona nazywa się "it's going down". Na pewno nie chodzi o to, że oni idą w dół tylko system/państwo, które chcą rozmontować.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wrotycz napisał:

Bieda wcale nie tłumaczy przestępczości. Kropka. Ma jakiś znikomy wpływ ale to za mało żeby wytłumaczyć zjawisko.

W dniu 3.06.2020 o 08:13, Throgg napisał:

Oczywiście że nie ma bezpośredniego przełożenia, bo biedny przecież nie rozkręci karuzeli vatowskiej i nie skorumpuje urzędników, podobnie jak gwałciciel lub pedofil może być też zamożnym człowiekiem. No to jest ,,fucking obvious", że w określonej warstwie społecznej dominuje pewien wycinek przestępczości, a nie ,,przestępczość" w ogóle. Ale pośrednio, bieda wpływa na wzrost przestępstw przeciwko mieniu, takich jak kradzieże, rozboje czy włamania, właśnie wśród warstw najbiedniejszych. To, że prezes państwowej spółki, który zapierdala milion złotych, robi to z tych samych pobudek co blokowe obszczymurki robiące włam na kiosk, nie znaczy, że na drugi dzień ten sam prezes, będzie kradł samochody lub napadał na ludzi z nożem.

Już dawno się do tego odniosłem, ale dziwnym trafem przemilczałeś ten fragment, podobnie jak wiele innych, żeby móc się zapętlać w swoim bełkocie.

 

To tyle ode mnie, nie mam zamiaru się użerać z mitomanem, co dyskutuje sam ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2020 o 10:57, Throgg napisał:

Analogiczne warunki kształtowania się środowisk przestępczych występują również w Polsce, jak w i każdym innym państwie na świecie. Czyli dużo bardziej bliskim prawdy jest stwierdzenie, że większość przestępstw w USA popełniają klasy najniższe i najbiedniejsze, a nie ,,czarni w ogóle".

 

W dniu 2.06.2020 o 10:57, Throgg napisał:

A to, że czarni stanowią większość wśród tych najniższych klas, to trochę inna para kaloszy, wynikająca z uwarunkowań historycznych, a nie przynależności rasowej.

 

Nie odniosłeś się. Twierzdiłeś i twierdzisz, że jest to główny powód.

 

Nie jest główny, nie jest to nawet znaczący powód, jest to co najwyżej powód marginalny. Nie wymawiaj się wyjątkami, które cytowałeś bo reguł się na wyjątkach nie buduje.

 

-> "prawda o niewolnictwie"

-> "I used to teach in a black inner city school. Their issues are their own fault and I’m tired of pretending otherwise."

 

 

To jest wątek o zamieszkach. Jak chcesz się bawić to chodź na prywatny ring, albo załóż wątek o powodach przemocy w Stanach. Tam możemy się naparzać do bólu w temacie.

 

Jak nie, to czytaj/oglądaj Richard Feynman on the Scientific Method (in 1 minute)Global Warming and the Feynman test tak długo aż zrozumiesz - jeśli dane tego nie potwierdzają to to nie prawda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłkarz zwolniony za wpisy żony na Instagramie na temat protestów (określiła tych ludzi bydłem)

https://sport.onet.pl/ofsajd/aleksandar-katai-zwolniony-z-la-galaxy-chodzi-o-rasistowskie-wpisy-jego-zony/4pwgpkg

Fajnie, że ponosisz konsekwencje za kogoś innego.

 

A tu zdjęcia z protestu w Warszawie:

 

82430398_10223784485665826_8362335882618

103076071_10223784486345843_436820418497

102396801_10223784484865806_864519466772

101661578_10223784485345818_158410439541

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.