Skocz do zawartości

Dochód gwarantowany w Hiszpanii stał się faktem


Jaki masz plan zatem...  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jedziesz?

    • Pierdolę, nie robię!
      14
    • Pierdolę, jebię dalej.
      21


Rekomendowane odpowiedzi

Od czerwca, wg. tego źródła:

 

https://www.fxmag.pl/artykul/dochod-gwarantowany-w-hiszpanii-stal-sie-faktem

 

Znając tamtejsze ceny nieruchomości wyjeżdżasz pojutrze i robisz sobie prezent na dzień dziecka. Wakacyjne lądowanie na jakiś zbiorach truskawek w NL, doprawiasz w październiku zbiorami winogron po drodze we Francji i na jesień kupujesz tam za 10-15k€ chatkę.

 

Od października dostajesz tam twarzowego co miesiąc, jako człowiek bez dochodu, uwaga 462€ a jak przygarniesz sobie po drodzę jakąś kicię to 1015€

 

Prawo do świadczenia będą mieli nie tylko obywatele Hiszpanii, ale także imigranci, którzy mieszkają w Hiszpanii co najmniej od roku. 

 

A nie, czekaj. Rok będzisz musiał pożebrać pod lidlem :D 

 

Gratuluję, zostałeś właśnie mitycznym rentierem, choćbyś miał 20stkę na karku, możesz chlać pięciolitrowe sangrie po kres swych dni...

 

Cywilizacja zachodu osiagnęła właśnie socjalistyczną nirwanę, a reszta świata? Niech jebią dalej ;) 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 4
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka to i resztę świata, a przynajmniej Europę.

 

Stawiam, że to będzie jedna z zachęt do stworzenia państwa federacyjnego, obiecanie (i danie) lemingom minimalnego dochodu podstawowego.

 

Do tego regulacja cen podstawowych produktów, żeby z głodu nie padli jak inflacja się rozkręci i zacznie się jazda.  

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że zostanie to wprowadzone w Niemczech.

 

Kara dla Januszy biznesu, bardziej będzie się opłacało nic nie robić niż pracować u Janusza na jego wille i samochody. Ciekawe kto będzie u nich pracował haha. 

 

Drugi plus to szybszy upadek państwa na co bardzo liczę i czekam na zadymy.

Edytowane przez Analconda
  • Like 2
  • Haha 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, BumTrarara said:

milion arabów z Maghrebu jest w drodze, a następne 3 pakują burnusy.

Lekko tam nie mają sforsować tę granicę:

 

 

15 minutes ago, Analconda said:

Drugi plus to szybszy upadek państwa na co bardzo liczę i czekam na zadymy.

Ale ty naiwny jesteś. Naprawdę myślisz, że od tego prawdziwa władza się przekręci?

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mosze Red napisał:

Czeka to i resztę świata, a przynajmniej Europę.

 

Stawiam, że to będzie jedna z zachęt do stworzenia państwa federacyjnego, obiecanie (i danie) lemingom minimalnego dochodu podstawowego.

 

Do tego regulacja cen podstawowych produktów, żeby z głodu nie padli jak inflacja się rozkręci i zacznie się jazda.  

Dokładnie. Idealny przepis na niewolnika, przy jednoczesnym obniżeniu ryzyka jego buntu, do minimum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, absolutarianin napisał:

Ale ty naiwny jesteś. Naprawdę myślisz, że od tego prawdziwa władza się przekręci?

Patrzę na to co jest w mojej skali.

Prawdziwa władza mnie nie interesuje - chcę się nachapać. System w jakim żyjemy mi się nie podoba i chcę by upadł. Jak się to rozleci to ja nie stracę - bo ja nic nie mam.

Jak zresetują społeczeństwo to będę miał równe szanse.

 

Po za tym nie chce mi się pracować. Wolę żyć w gównianym systemie i nie pracować niż w najlepszym i tyrać na kogoś. 

Edytowane przez Analconda
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Analconda said:

System w jakim żyjemy mi się nie podoba i chcę by upadł. Jak się to rozleci to ja nie stracę - bo ja nic nie mam.

Jak zresetują społeczeństwo to będę miał równe szanse.

Tak. Hiszpania po 50 latach w bloku chińskim:

 

 

Nie stracisz powiadasz. No zobaczymy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to rozumowanie na temat mieszkań jest całkowicie bezsensowne i oczywistym jest, że jeśli byłoby więcej ludzi "tak o" stać na mieszkania, to ceny by podrosły, bo firmy budowlane nie nadążałyby z budową (a właśnie i kwestia ludzi pracujących na budowie i ich liczbie też powstaje - bo jak każdy wie nikt nie chce w tym robić, bo to bardzo uwłaczające). Ostatecznie będzie jak w Polsce - rozłoży się to po kościach przez wyższe ceny i będzie jak wcześniej - no może gorzej, bo niektórym w ogóle nie będzie się chciało pracować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, absolutarianin napisał:

Nie stracisz powiadasz. No zobaczymy :D

Super są te budynki, tak powinno się budować.

 

Co ja mogę stracić? Domu nie mam, samochodu, kasy - ja nic nie stracę po tym jak wszystko upadnie m.in. przez dochód gwarantowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, absolutarianin napisał:

Lekko tam nie mają sforsować tę granicę:

Ale próbują. Co będzie jak stanie ich tam 100k+?

Czy strzelanie, z ostrej broni, do imigrantów będzie po europejsku i lewicowemu? ;)

Zresztą, mafia zacznie ich wysyłać do Hiszpanii tak jak wysyłali Syryjczyków do Włoch. Kupią stary statek, co można zrobić od ręki, wyładują po korek imigrantami (po 10 tysi od łba) i puszczą na autopilocie w kierunku portu. I tak wyciągnie ich straż przybrzeżna albo inny lewacki NGOs, a potem wszyscy złoża podania o azyl.

 

19 minut temu, Analconda napisał:

Po za tym nie chce mi się pracować. Wolę żyć w gównianym systemie i nie pracować niż w najlepszym i tyrać na kogoś. 

Tylko, że socjalizm i tak padnie. Zobacz co się stało z Wenezuelą. Kraj z jednymi z największych złóż ropy, a musi ją importować. 

A co po socjalizmie? Czyżby Prorok?

Nie wiem czy w kalifacie będziesz miał lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Analconda napisał:

Co ja mogę stracić? Domu nie mam, samochodu, kasy - ja nic nie stracę

Stracisz szansę na zyskanie tego a co najważniejsze stracisz wolność wyboru swojego sposobu na życie. Dochód gwarantowany jest to współczesne niewolnictwo, twoje istnienie będzie całkowicie zależne od aparatu urzędniczego państwa a nie od  Twoich osobistych przymiotów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BumTrarara napisał:

Tylko, że socjalizm i tak padnie. Zobacz co się stało z Wenezuelą.

Ta ale jakiś czas będę mógł żyć z socjalu, bez pracy.

 

6 minut temu, Tatarus napisał:

Stracisz szansę na zyskanie tego a co najważniejsze stracisz wolność wyboru swojego sposobu na życie.

Wybór jest mały lub go nie ma. Po prostu wprowadzenie realnego socjalizmu a potem upadek jest bardzo korzystne dla niektórych ludzi.

 

7 minut temu, Tatarus napisał:

twoje istnienie będzie całkowicie zależne od aparatu urzędniczego państwa

Ja się bez problemu dostosuje do systemu byle bym nie musiał pracować.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, absolutarianin napisał:

Cywilizacja zachodu osiagnęła właśnie socjalistyczną nirwanę, a reszta świata? Niech jebią dalej ;) 

:

Od października dostajesz tam twarzowego co miesiąc, jako człowiek bez dochodu, uwaga 462€ a jak przygarniesz sobie po drodzę jakąś kicię to 1015€

Hmm, to brzmi tak, jakby chcieli sobie hodować ludzkie bydło..

Rozmnażajcie się, ale bez możliwości akumulacji bogactwa..

 

Tylko nie rozumiem, czemu wciąż tam jest dzietność 1.1. Ciekawe jak to jest, że mają tyle czasu na ruchanie, a jakoś nie przekłada się to na "rezultaty",

czyżby oni już osiągnęli następny level mentalny i się "realizują" :) ?

 

Chyba, że dopiero teraz ma się zacząć "pączkowanie" na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StatusQuo

Rozmnażają się jak mniemam tylko przyjezdni jeszcze i są podciągani pod statystykę, Hiszpanie już dawno wiedza, że nie ma co sobie kobiety do domu brać, przecież wystarczy że babka zadzwoni, że mąż na nią źle spojrzał i adijos z domu :) 

 

Mężczyzna w Hiszpanii jest zdany na humor kobiety, kto normalny będzie wchodził w relację małżeńską, skoro jutro może dosłownie pod mostem się znaleźć. To, że dzieci jest 1,1 to i tak probsy dla Hiszpanów, powinno być 0,3 ;) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, absolutarianin napisał:

co miesiąc, jako człowiek bez dochodu, uwaga 462€ a jak przygarniesz sobie po drodzę jakąś kicię to 1015€

Swoją drogą ciekawe jakby w Niemczech dali. Bo za te 460€ to nie ma szans przeżyć, chyba, że dadzą też kasę na mieszkanie wtedy bez problemu.

Bo za 1000€ w 2 osoby da się przeżyć normalnie. Więc to troche bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Analconda napisał:

Ja się bez problemu dostosuje do systemu byle bym nie musiał pracować.

A baby były na kartki ?

 

4 minuty temu, StatusQuo napisał:

Tylko nie rozumiem, czemu wciąż tam jest dzietność 1.1. Ciekawe jak to jest, że mają tyle czasu na ruchanie

Dzietność robią tam głównie muzułmanie.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Analconda napisał:

Ja się bez problemu dostosuje do systemu byle bym nie musiał pracować.

No właśnie Ch*dy dostały bonusy od natury, kapitalizm i konsumpcjonizm ich wspiera, więc niech tyrają na bety - taka tam socjalistyczna (psia) karma ;D 

 

A tak w sumie życie z dochodem gwarantowanym i oparte na samym ruchaniu bez zmartwień #rentierzrurkąwkokosie hmm no w sumie i tak chyba do tego dążymy.

 

Jakby ludziom się nudziło to sami z siebie zaczęliby tworzyć sztukę a patologia by się wybijała albo by samoistnie malała.

 

Ciekawe jakby to wyglądało, zwłaszcza w Polsce - jeszcze tak zablokować podwyżki cen. 

 

Tłumiąc pragnienia posiadania ponad stan może i laski by znormalniały, kto wie.

 

Ciekawią mnie takie eksperymenty, ale obcy kulturowo imigranci znacznie psują studium przypadku.

 

Myślę, że normalne społeczeństwo nawet ze skrajnego socjalizmu by stworzyło dobrobyt.

 

1 minutę temu, SzatanKrieger napisał:

wystarczy że babka zadzwoni, że mąż na nią źle spojrzał i adijos z domu :) 

No stary ale jak nie ma się domu na własność i hajs gwarantowany to tego typu problemy magicznie znikają ;D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ksanti napisał:

No stary ale jak nie ma się domu na własność i hajs gwarantowany to tego typu problemy magicznie znikają ;D

 

Hiszpania zbiera swoją karmę, byki za jaja wiązali na korridzie to teraz im związano jaja i nie mogą nawet zareagować - swoją drogą niezły terror ;) 

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.