Skocz do zawartości

Dochód gwarantowany w Hiszpanii stał się faktem


Jaki masz plan zatem...  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jedziesz?

    • Pierdolę, nie robię!
      14
    • Pierdolę, jebię dalej.
      21


Rekomendowane odpowiedzi

On 5/30/2020 at 11:09 PM, absolutarianin said:

Gratuluję, zostałeś właśnie mitycznym rentierem, choćbyś miał 20stkę na karku, możesz chlać pięciolitrowe sangrie po kres swych dni...

I do tego dobra pogoda, czas się pakować.

On 5/31/2020 at 12:03 PM, Kleofas said:

Nie mówię już o etyce pracy, która jest lata świetlne od tej w Polsce.

Zasuwałem w Tesco UK na wózkach, managerka ustawiała mi zmiany pod zajęcia, dyrektor przychodził pogadać jak mi idzie na uczelni. Super ludzie i atmosfera nawet w takiej "głupiej" robocie, kwestia ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat, ale myślę że warto wspomnieć.

 

https://nczas.com/2020/06/13/w-odmetach-lewackiego-szalenstwa-hiszpanski-rzad-sprawdza-tabliczki-na-drzwiach-dzieciecych-pokoi/

 

Socjaliści w Hiszpanii opierają swoją władze na donosach. Artykuł powyżej opisuje 'ciekawą' historię. Władzy (lub przynajmniej urzędnikom) nie podobają się napisy na tabliczkach na drzwi, na których odróżnia się chłopca od dziewczynki. Ministerstwo ds. równouprawnienia (sic!) wysyła ostrzeżenie złemu przedsiębiorcy.

 

Cytat

„Instytut ds. Kobiet i Równości Szans, autonomiczny organ podlegający Ministerstwu Równości, zgodnie z powierzonymi mu funkcjami, zarządza Obserwatorium ds. Wizerunku Kobiet w celu zapewnienia właściwego traktowania kobiet w reklamie i mediach, zgodnie z obowiązującymi przepisami” – napisano do właściciela sklepu.

„Kontaktujemy się z tobą, ponieważ poprzez skargę otrzymaną przez Obserwatorium dowiedzieliśmy się, o sprzedaży przez twoją firmę modeli tabliczek do pokoi dziecięcych w różnych wersjach w zależności od tego, czy są dla chłopców lub dziewcząt” – pisze resort i wymienia przestępcze napisy na tabliczkach.

„Biorąc pod uwagę w szczególności odbiorców docelowych, ten rodzaj napisów przyczynia się do wzmocnienia stereotypów związanych z płcią, łącząc wyłącznie dziewczęta z tradycyjną rolą księżniczek i chłopców z bajek z rolami związanymi z działaniem, jak postacie pirackie lub superbohaterowie. W związku z tym mając na względzie społeczną odpowiedzialność, jako urząd muszą przekazać te uwagi i domagać się, aby były one uwzględniane przy projektowaniu twoich wszystkich produktów, a zwłaszcza tych skierowanych do dzieci. Dzięki temu przyczynimy się do budowania bardziej egalitarnego społeczeństwa dla kobiet i mężczyzn, dalekiego od stereotypowych i dyskryminujących ról. Dziękujemy za uwagę i czekamy na twoją odpowiedź. Pozdrawiamy”.

 

Jeśli to nie jest Orwellowski rok 1984, to pytam się co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.