Skocz do zawartości

Dlaczego kobiety z natury mają lewicowe poglądy?


Rekomendowane odpowiedzi

Kompletnie nie jestem w stanie tego pojąć dlaczego praktycznie wszystkie kobiety są lewakami, tak lewakami a nie o poglądach lewicowych bo każdy ogarnięty wie że lewak to osoba o poglądach skrajnie lewicowych wręcz komunistycznych.

Znacie osobiście jakąś kobietę która ma poglądy konserwatywno-liberalne ? czyli np popiera konfederację? jak miał bym siedzieć pod jednym dachem z babą która popiera socjalizm, związki partnerskie/homoseksualne i całe lobby LGBT nie daj Boże była by jeszcze weganką to chyba bym popełnił mentalne samobójstwo :lol: spróbujcie podjąć z obojętnie jaką dziewczyną dyskusję na temat że socjalizm to zło i nie popieracie związków tej samej płci, jak by mogła to by was udusiła. Do napisania tematu natchnął mnie związek brata mojego kumpla który siedzi właśnie z taką laską już 8 lat i stał się totalną ciotą do tego nasiąknął tymi samymi poglądami.

 

Nie wiedziałem do jakiego działu to pasuję więc ewentualnie proszę o przeniesienie.

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jedną tradkon-prawicówę, jedną politykosceptyczkę na granicy anarchizmu (antylewicowa), jedną politykosceptyczkę-ankapkę, kilka psychofanek PiSu.

 

Ale moje towarzystwo raczej nie jest typowe dla tego kraju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dążą do gromady.

54 minuty temu, farmer napisał:

Kobiety mają lewicowe poglądy bo prawicowe poglądy są po prostu seksistowskie i szowinistyczne. To jeden z głównych powodów. Prawicowe poglądy są za staroświeckim układem, gdzie kobieta raczej nie pracuje a jeśli to niedużo, jest zależna finansowo od męża, czyli po prostu ma przejebane. Lewicowe pozwalają jej natomiast na wolność.

Dawno nie czytałem większych debilizmów rozbawiłeś mnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bassfreak napisał:

Znacie osobiście jakąś kobietę która ma poglądy konserwatywno-liberalne ?

Tak, znam kilka i lubię z nimi rozmawiać o gospodarce czy polityce.

 

2 godziny temu, bassfreak napisał:

dziewczyną dyskusję na temat że socjalizm to zło

Teraz państwa socjalistyczne nazywa się państwami opiekuńczymi. @Dodarek już wspomniał jak ważne dla kobiet jest poczucie bezpieczeństwa. 

 

2 godziny temu, bassfreak napisał:

nie popieracie związków tej samej płci, jak by mogła to by was udusiła

Mają w sobie więcej współczucia, empatii, tylko nie rozumieją jak dalekosiężne plany lobby LGBT  są szkodliwe dla naszej cywilizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np wg Edlunda i Pande wzrost poparcia lewicowych partii przez kobiety, a zarazem spadek ich poparcia przez mężczyzn, jest ściśle związany ze spadającą ilością małżeństw i rosnącą ilością rozwodów.

 

Interesująca, postawiona przez autorów hipoteza:

Cytat

If marriage transfers resources from men to women, then the dramatic decline in marriage over the last thirty years made men richer and women poorer. This, we hypothesize, would impact on the political preferences of middle income groups but not those of the poor or the rich.

na polski (tłum. moje):

Cytat

Jeśli małżeństwo przenosi (pewne) zasoby mężczyzn na kobiety, to dramatyczny spadek ilości małżeństw mający miejsce w ciągu ostatnich 30 lat uczynił mężczyzn bogatszymi, a kobiety biedniejszymi. Stawiamy tezę, że jest to czynnik wpływający na preferencje polityczne klasy średniej (ale nie bogatych ani biednych).

 

Warto przeczytać całość, prezentują bardzo fajną analizę teoretyczną tych zjawisk (np wpływ antykoncepcji).

Edytowane przez leto
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, farmer napisał:

chyba sobie z nim nie poradzę, geniuszu.

Słusznie, trolować też trzeba umieć.

2 godziny temu, bassfreak napisał:

Znacie osobiście jakąś kobietę która ma poglądy konserwatywno-liberalne ?

Mikke powiedział, że kobieta przesiąka poglądami mężczyzny z którym sypia i to jest prawda.

Bierz pod uwagę, że w grupie kobieta nie powie co myśli naprawdę tylko powie co należy i przyjmuje za swoje poglądy to co jest obecnie modne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak polityka jastrzębi i gołębi. Gołębiowi będzie wygodnie i będzie sobie siedział w gnieździe ciepełko będzie i jedzonko będzie, ale nie będzie życia,przygody, postępu. Jastrząb będzie polować, kombinować, żyć. 

 

Prawicowa polityka jest bliższa życiu, postępowi. Lewicowa zatrzymuje je w miejscu. Obydwie są sobie sprzeczne i wzajemnie się zwalczają a to błąd bo potrzebne jest jedno i drugie. Żeby być człowiekiem nie można być ani lewakiem ani prawakiem. Skrajności są złe. Bliżej mi do prawej strony, ale tez widzę że trzeba z tym ostrożnie bo oszołomów nie brakuje po obydwu stronach barykady.

 

Kobiety są naturalnie bardziej lewicowe bo tak im nakazuje instynkt. Chcą bezpieczeństwa, i swojego gniazda. To normalne. Gorzej kiedy sie uczepią jakiejś ideologii w hardkorowy sposób i na przykład ona mięsa nie zje bo coś tam. Jeśli ma łagodny charakter to ok bo wszystko da sie na spokojnie przegadać. Gorzej jak to awanturnica. Wtedy na odległość kija trzymać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, farmer napisał:

popularność lewicowego światopoglądu wśród kobiet jest przyczyną spadku ilości małżeństw, a nie spadek powoduje światopogląd lewicowy

Myślę, że działa to w obydwie strony, istnieje tu sprzężenie zwrotne. Ten drugi mechanizm jest często pomijany, bo ludzie uważają, że świadomość kształtuje byt, ale prawda jest taka, że tak samo, albo bardziej, byt kształtuje świadomość (elo Marks).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety lubią lewicowe poglądy, bo oznaczają transfer pieniędzy od bogatszych/pracujących (statystycznie: faceci) do biedniejszych/niepracujących (kobiety/dzieci/rodzice). Lepiej, żeby ktoś na ciebie płacił, niż żeby nikt na ciebie nie płacił, nie?

 

Mężczyźni lubią prawicowe poglądy, bo każdemu nawet największemu przegrywowi się wydaje, że już za tydzień zabierze się za siebie i stanie się największym wygrywem na dzielni, prawdziwym samcem alfa, Putinem i Muskiem w jednym. Już za tydzień. Jak przeczyta podręcznik samorozwoju i obejrzy dwa motywujące filmiki na jutubie. A wtedy szkoda, żeby mu lewaki zabrały jego pieniądze (których nie ma i nigdy mieć nie będzie, BTW), nie?

 

Serio, to nie jest fizyka jądrowa.

  • Like 6
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką mają alternatywę jak w trakcie kryzysu ekonomicznego wychodzi przed kamerę Bosak Krzysztof i w towarzystwie podobnych sobie podtatusiałych harcerzyków opowiada o prawie do posiadania broni.  
Kobiety są bardzo pragmatyczne a podobny przekaz to dla nich jak recytacja poezji po łacinie. Większość postów na tym forum o tym własnie jest -co jest ważne dla kobiet i dlaczego nie są to jakieś tam górnolotne "idee" i "przemyślenia".

Kobieta chce w miarę bezproblemowo wychować zdrowe dzieci i tak jak wszyscy wygodnie żyć . Czy  to proponują jej osoby o wygladzie, który sam aż prosi sie o zaopiekowanie, typu Godek Kaja lub bezdzietni post-nastolatkowie typu Bosak Krzysztof czy Rola Marcin?

Edytowane przez Personal Best
układ tekstu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety są lewaczkami bo większość wie, że bez mężczyzn nie przeżyje miesiące bo miś nie kupi samochodu i domku...

Dobra to wiadomo - a jak są pazerne zostają feministkami.

 

Ogólnie lewakami są osoby które nie wiedzą co to ciężka praca. 

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bassfreak napisał:

Znacie osobiście jakąś kobietę która ma poglądy konserwatywno-liberalne ?

Olfaktoria :D

 

Co do powodów, dlaczego kobiety moga mieć skłonności lewicowe to tak jak ktoś tu wspomniał, należy rozpatrywać każdą kwestię z osobna i szukać w niej interesów kobiet. Są mniej przedsiębiorcze, więc wybierają socjalizm (olfaktoria jest przedsiębiorcza więc jest kapitalistką), feminizm daje im coraz to nowe prawa, więc dlaczego miałyby być przeciwko? Co do LGBT, myślę, że to bierze się z tego, że z natury bardzo wiele kobiet jest biseksualnych, dla nich pocałunek z dowolną płcią jest czymś miłym i przyjemnym, dlatego też nie czują takiej niechęci i odrazy do tych poglądów, jak mężczyźni.

Edytowane przez goryl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewica i prawica, to takie dwa wory w których recyklinguje się określone poglądy. Jeżeli mówicie o poglądach ideologicznych, to nigdy nie dojedziecie do porozumienia sięgając tylko do tych dwóch pojęć.

 

Jeżeli mówicie o poglądach prawicowych i lewicowych na gospodarkę, ekonomię, to można rozmawiać o faktach. Reszta bez znaczenia, niech każdy ma poglądy jakie chce.

 

@farmer Mówisz o konserwatywnym modelu rodziny. Tu nikt nie chce mieć kobiety tylko od dawania dupy i robienia obiadków. Główne założenie jest takie:

 

Wyłącznie pełna rodzina, to znaczy taka, w której dzieci mają w domu mamę i tatę, jest w stanie sprawić, by w przyszłości młodzi ludzie byli w stanie właściwie odnajdować się w „dorosłym życiu”, a przede wszystkim być osobami pozbawionymi problemów z definiowaniem własnej tożsamości.

 

 

Edytowane przez orkest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@farmerOczywiście, kobiety tego seksu nie chcą, dla nich to nie są miłe chwile. Może tylko z Tobą miały takie traumy :lol:

 

Masz na bakier z czytaniem ze zrozumieniem, bo nigdzie nie napisałem czego ja chcę, czego Ty chcesz, albo czego chcą mężczyźni i kobiety w ogóle.

5 minut temu, farmer napisał:

nie zamierzam dyskutować.

Tak, dyskusja z Tobą jest bez sensu i jedynie w tym masz rację.

 

Edytowane przez orkest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bassfreak napisał:

Kompletnie nie jestem w stanie tego pojąć dlaczego praktycznie wszystkie kobiety są lewakami, tak lewakami a nie o poglądach lewicowych bo każdy ogarnięty wie że lewak to osoba o poglądach skrajnie lewicowych wręcz komunistycznych.

Gdzie Ty takie wynajdujesz? Nie znam żadnej dziewczyny z takim poglądem na życie. Co innego zwolenniczki welfaryzmu ala Szwecja.

Cytat

Znacie osobiście jakąś kobietę która ma poglądy konserwatywno-liberalne ?

Osobiście nie. Nie mniej pewna @Fit Daria pod pewnymi względami do tego pasuje

Cytat

czyli np popiera konfederację? jak miał bym siedzieć pod jednym dachem z babą która popiera socjalizm,

Po jojczeniu na ceny mieszkań sam miałem cię za bliskiego socjalizmowi.

Cytat

związki partnerskie/homoseksualne i całe lobby LGBT nie daj Boże była by jeszcze weganką to chyba bym popełnił mentalne samobójstwo 

No cóż. Dlatego nie tylko wygląd jest ważny

Cytat

:lol: spróbujcie podjąć z obojętnie jaką dziewczyną dyskusję na temat że socjalizm to zło i nie popieracie związków tej samej płci, jak by mogła to by was udusiła.

Socjalizm to zło. Stwierdzenie na poziomie 6 latka. Często nie poparte niczym poza szczeniackim "bo tak, jak tego nie wiesz toś głupi komuch"

Cytat

Do napisania tematu natchnął mnie związek brata mojego kumpla który siedzi właśnie z taką laską już 8 lat i stał się totalną ciotą do tego nasiąknął tymi samymi poglądami.

Totalną ciotą?  Czyli? Z drugiej strony kim jesteś by oceniać? 

A może dla niego synonimem cioty jesteś Ty?

 

 

Pod pewnymi względami wszyscy tu są lewakami. Zależy co uznamy za prawicę.

Dla pana poniżej nawet konfederacja jest zbiorem lewactwa:

800px-Prince_Metternich_by_Lawrence.jpeg

Klemens Lothar hrabia von Metternich.

Kanclerz Cesarstwa Austrii. Architekt ładu europejskiego po 1815. Zwolennik ancien regime. Ze stołka wykurzyła go dopiero Wiosna Ludów.

 

A tym co uznają socjal za coś stricte lewicowego przypominam że pierwszym państwem które wprowadziło programy socjalne było Cesarstwo Niemieckie pod kierownictem Otto von Bismarcka. Zaś w UK programy socjalne były głównie wprowadzane przez Torysów

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, orkest napisał:

Lewica i prawica, to takie dwa wory w których recyklinguje się określone poglądy. Jeżeli mówicie o poglądach ideologicznych, to nigdy nie dojedziecie do porozumienia sięgając tylko do tych dwóch pojęć.

To po primo i  z takiego punktu trzeba zawsze wychodzić

Wersja z poczuciem bezpieczeństwa świetnie brzmi.

 

Może by szukać przyczyn również w braku chęci/zdolności intelektualnych do konfrontacji swoich poglądów względem rzeczywistości, co często wynika z lenistwa oraz już utrwalonego wzorca programowania społecznego - my(dobrzy)>oni(źli)?

Facetów o takich zatwardziałych poglądach też przecież spotykamy(ot mój ojciec, który ma bardzo jedynkowe podejście do pisu).

 

Również emocjonalny sposób, w jaki głoszone są takie poglądy, świetnie wpasowujący się w soft bazowy i oczywiście ten programowalny - to już domena Pań.

Jeżeli chodzi o soft bazowy, to właśnie odwołanie do szeroko pojętego poczucia bezpieczeństwa.

 

Sam kiedyś miałem ochotę poruszyć ten temat na forum po rozmowie ze znajomym na temat jego koleżanki, którą przez liczne osiągnięcia muzyczne oraz szkolne podejrzewał o możliwość większego obiektywizmu jak i szerszego spojrzenia na świat. Rzecz w tym, że zwerbowała się do takiej radykalnej grupy lewicowej i odkąd utożsamiła się z tą grupą, jej umysł zamknął się nawet na zwykłą próbę podjęcia towarzyskiej, błahej wręcz rozmowy, szukając w każdym słowie próby podważenia jej poglądów. Jest to jednak dość radykalny przypadek stoczenia się.

Kontrastowo znam jedną Panią otwartą na dyskusje, również na tematy dotykające  delikatnych spraw, czy ofensywne wobec kobiet(często radykalne). Dziewczyna ta działa w środowisku politycznym, mając kontakt głównie z mężczyznami.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.