Skocz do zawartości

Suplementacja


piti

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Sankti Magistri napisał:

Jeżeli ktokolwiek decyduje się na suplementację witaminy D3 to najpierw powinien zbadać sobie jej poziom i do tego dobrać ilość tej witaminy. Nie polecam brania więcej niż 12 tyś. na dobę. Nie słuchajcie Zięby i Czerniaka bo to nie oni później będą za Was biegali z hiperkalcemią. Witaminy D3 nie powinno się pod żadnym pozorem suplementować samej, minimum jakie należy dodać to wit K2.

D3 należy brać w protokole z innymi witaminami i minerałami aby działała w pełni.

Poniżej lista suplementów jakie należy stosować razem z D3 :

- EPA-DHA

- Inozytol

- Resweratrol

- Wit A,

- Wit K2 (100mcg k2 na każde 2000 iu d3),

- Wit E - warto do wit e dodać selen

- Magnez

 

Należy te substancje brać razem najlepiej do śniadania. Witamina d3 nie powinna być brana wieczorem ponieważ upośledza działanie melatoniny.

Zachodzi tu zjawisko synergii szczególnie między d3 a resweratrolem. Jeżeli zastosujesz wyżej wymienione suple razem gwarantuje dobrą regenerację i zdrowie - sprawdziłem na sobie. 

Dawka jaką ja stosuję to 6000-8000 iu na dobę.

 

Cynk tak jak wyżej ktoś wspomniał pikolnian ale nigdy sam zawsze z miedzią i nigdy razem z selenem.

 

Z ashwaghandą uważaj - to nie jest zabawka, stosuj doraźnie i dobrej jakości (np. ksm66). Obniża kortyzol ale nie można z tym przesadzać. Kortyzol jest bardzo ważny, gdyby nie był to organizm by go nie produkował. Musi być zachowana równowaga. Obniżenie kortyzolu nie koniecznie podbije Wam teścia, nie warto łapać się na chwytliwe teksty marketingowców. Ostrożnie z tym.

 

Możesz dorzucić też jod - jest bardzo ważny dla tarczycy, a co za tym idzie ma wpływ na produkcję energii dla całego organizmu.

 

Do zdrowego chudnięcia potrzebujesz testosteronu a to co najlepiej podbija teścia naturalnie to sen, wyżej wymieniony zestaw suplementów, dieta bogata w zdrowe tłuszcze i białko zwierzęce oraz BOR.

Nie będę tu się rozpisywał dlaczego bor jest taki ważny, poszukaj na yt, napiszę tylko że stosowałem suplementację jaką tu przedstawiłem i bardzo sobie to chwaliłem, a dodanie boru podbiło mi test całkowity o ok 20 %.

Dawki boru jakie należy przyjmować to 9-15 mcg, poniżej 9 nie działa.

 

Najważniejsza rzecz to odpowiednia dieta - każdy musi znaleźć odpowiedni dla siebie styl żywienia. W moim przypadku jest to paleo + węgle.

Warto do diety dodać wątróbkę i inne podroby. Zadbaj też obowiązkowo o probiotyki (vivomix, sanprobi).

 

Marki suplementów jakie preferuję i polecam to : Thorne, Holistic, Apollos Hegemony, Jarrow, ewentualnie NOW i Aliness - w tej kolejności. Cena = jakość.

 

To co tu przedstawiłem znajduje potwierdzenie w badaniach i zostało przetestowane przeze mnie. Jest to suplementacja dla osoby aktywnej i dbającej o zdrowie, nie dla obrzydliwego kanapowca pasącego się pizzą, makiem i chlejącego cole.

 

Suplementy to nie są tic taci. Uważajcie z tym.

 

Zaświadczam że jest to porada niemedyczna. Zachęcam również do samodzielnego sprawdzenia przytoczonych informacji na pubmedzie, YT i blogach .

 

 

 

 

POST MIESIĄCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EMKEJ Nie wiem gdzie o tym mówił, bo mnie to nie interesuje. Uważam tego człowieka za szkodnika i szura.

Wiem za to że branie wysokich dawek witaminy D3 jest szkodliwe. Dodatkowo w pewnym procencie populacji występują mutacje w genach odpowiadających za gospodarkę wapniem i fosforem które w przypadku połączenia z dużymi dawkami (nawet od 4000 iu) d3 mogą całkowicie zmieniać to jak ta witamina działa na organizm człowieka z daną mutacją - ale tu odsyłam do samodzielnego wertowania badań i książek.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.