Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Panowie poradźcie. Moją pierwszą pracę po studiach skończyłem po roku, nie przedłużyłem umowy, bo źle się działo i w firmie i ze mną. Planowałem wypad do Norwegii, ale wiadomo jak było. Od początku tego roku pomagałem szwagrowi w rozkręcaniu firmy, byłem i jestem zarejestrowany jako bezrobotny. Zabrałem się za poszukiwanie pracy w zawodzie, ale nie podoba mi się ta luka w CV. Czy będzie problem jak wpiszę sobie w CV, że pracowałem w firmie szwagra mimo, że oficjalnie nie pracowałem? Drugą opcją jest wpisanie firmy z Niemiec, gdzie pracowałem wakacyjnie na studiach. Znam się dobrze z właścicielem. Może jakieś inne rozwiązanie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kleofas napisał:

Wpisz, że pracowałeś w biznesie rodzinnym. Przecież pracodawca nie będzie dzwonił do US, żeby sprawdzić czy płaciłeś podatki. 

Nie, ale daty na świadectwie pracy, o które na bank poprosi przy zatrudnianiu, już widział będzie i raczej zorientuje się, że na czarno robił. Pewnie nie będzie to miało znaczenia, ale różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FraterPerdurabo napisał:

Nie, ale daty na świadectwie pracy, o które na bank poprosi przy zatrudnianiu, już widział będzie i raczej zorientuje się, że na czarno robił. Pewnie nie będzie to miało znaczenia, ale różnie może być.

Nawet nie wiem, że coś takiego istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FraterPerdurabo napisał:

Nie, ale daty na świadectwie pracy, o które na bank poprosi przy zatrudnianiu, już widział będzie i raczej zorientuje się, że na czarno robił. Pewnie nie będzie to miało znaczenia, ale różnie może być.

Bank prosi o daty na świadectwach pracy przy zatrudnianiu? Nie wiem jak jest w innych branżach, ale w mojej wystarczyło CV i uprawnienia, żeby się dostać do pracy. Nikt o żadne świadectwa nie pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tygryseks napisał:

Może jakieś inne rozwiązanie?

Pozdrawiam!

Ja pisałem, że pracowałem w Holandii na pół czarno i nie mam żadnego udokumentowania bo mnie trochę zrobili w ciul z umową. Przeszło wszędzie, byłem jakiś czas w Holandii, ale po powrocie sobie odpocząłem zrovielkm prawko itp. Może tak sprobój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SławomirP napisał:

@amber99 Zawsze ma to znaczenie dla rekrutera, że oprócz studiowania pracowałeś.

No ale ja pomagam rodzicom na gospodarstwie więc to nie jest taka typowa praca od do. Wiadomo jak to rodzice zawsze można pójść pomóc a w razie nauki czy choroby siedzi się w domu. Poza tym to nie jest praca na umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, amber99 napisał:

Poza tym to nie jest praca na umowę.

Umowa tutaj nie jest ważna. Będziesz musiał przede wszystkim sprzedać siebie jako dobrze rokującego pracownika. Praca na roli nie jest jakimś super atutem, ale zawsze nie wypadniesz na kolesia, co na studiach zaocznych nie ruszył dupy z przed komputera, żeby coś ze sobą zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SławomirP napisał:

Umowa tutaj nie jest ważna. Będziesz musiał przede wszystkim sprzedać siebie jako dobrze rokującego pracownika. Praca na roli nie jest jakimś super atutem, ale zawsze nie wypadniesz na kolesia, co na studiach zaocznych nie ruszył dupy z przed komputera, żeby coś ze sobą zrobić.

No to np że nauczyłęm się szacunku do cięzkiej pracy że pomogła mi ona w lepszej organizacji pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.