Skocz do zawartości

Ogolenie się na łyso


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Pancernik napisał:

Też kiedyś goliłem się prawie na zero, tylko co innego, gdy robisz to bo tak, a co innego jak nie masz za bardzo wyjścia. Mi w pewnym momencie się odwidziało, stwierdziłem, że jednak porobię sobie te "fantazyjne loczki" i znowu miałem dłuższe. Kolega @Rafał80, takiego wyboru nie ma, także tego.

 

Po prostu dla niektórych, to ciężka decyzja i tyle. Dla wielu facetów, łysienie to jednak jest, jakaś tam zadra w samoocenie.

Zupełnie szczerze odpiszę - tak, jest to dla mnie trudne jeśli chodzi o samoocenę. To znaczy, nie że od rana do nocy chodzę kanałami, ludzi się boję i unikam. Absolutnie nie, jestem bardzo towarzyski i zawsze byłem. Ale jednak świadomość, że w lustrze to już nie ten Rafał co 15 lat temu zaczyna mnie powoli smucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trzy opcje. 

 

1.Golisz się na lyso i zapuszczsz konkretną brodę.

 

2. Robisz przeszczep. 

 

3.Robisz pigmentacje. 

 

Ja wybrałem pierwsza opcje - tylko, że zamiast " na zero" gole się 2mm po bokach 6 mm na górze. 

 

Przeszczep jest na ostatnim miejscu na mojej liście wydatków. 

 

Wolę teraz oszczędzać hajs i żyć maksymalnie astetycznie niż się upiększyć. 

 

W sumie przeszczep można chyba w każdym wieku zrobić. 

 

 

 

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Ksanti said:

Mimo to jest jednak takie poczucie, że SMV jebło z całym impetem na ziemie z wysokiego wieżowca.

Znaczy od lat już się degradowało i zdążyłem to psychicznie zaakceptować, chociaż początki łysienia były bolesne.

 

To niestety nie jest tylko wrażenie, tylko dobrze odbierasz rzeczywistość.

47 minutes ago, Pancernik said:

Przecież Statham, ma dokładnie taką samą fryzurę, nie goli całej głowy na łyso. Tylko fakt, jemu to pasuje.

Statham jest znanym aktorem do którego twarzy zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Poza tym gość w tych rolach ma jednocyfrowy body fat. Do tego niezła czaszka i szczęka. Poza filmami jak sobie pozwala na więcej to wygląda dużo gorzej (wciąż lepiej niż typowy Janusz). Dlatego ważne jest mieć najlepszą możliwą sylwetkę.

The Complete Jason Statham WorkoutVS Muscle Maximizer Secrets Revealed: Jason Statham Workout Routine ...

16 minutes ago, Kapitan Horyzont said:

Łysą głowę można skompensować zarostem na mordzie.

Nie można, niczym nie zastąpisz włosów na głowie. Aczkolwiek zgadzam się z tym, że brodą można trochę podbić SMV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał80 napisał:

Ogólnie chcę to zrobić na dniach i przydałaby się jakaś opinia od was, totalnie obiektywna, bo odnoszę wrażenie, że w moim środowisku ludzie z życzliwości nie powiedzą co o tym myślą wprost, by nie urazić. Chyba, że mam złe wrażenie i jednak mówią prawdę szczerą.

 

Co sądzicie?

Po pierwsze spójrz co oznacza słowo obiektywnie i że tutaj ani w żadnym innym miejscu na naszej planecie od nikogo takiej opinii nie dostaniesz :) 

 

Do roboty

 

Najważniejsze co @Ważniak napisał żadnych półśrodków aka ratowanie trupa bo to jest jak 60latki w miniówkach to jest po prostu ble.

 

Obecnie mam 22lata 176 wzrostu 95kilo wagi i włosy coś koło 9-12cm zapuszczane od stycznia; mam zdrowe bardzo gęste włosy i przeszywające wprawiające w zakłopotanie i wywołujące ciarki spojrzenie.

 

Cały zeszły rok byłem łysy 15 stycznia 2019 zgoliłem się i utrzymywałem na 0, 13 stycznia 2020 zapuściłem włosy aż do dzisiaj

Obserwacje z bycia łysym:

-jak jesteś niski i nie masz włosów u panienek duży minus bo włosy dają wizualnie kilka cm + poprawiają niedoskonałości twarzy

-ja mam ciemną karnacje skóry i miałem skórę na głowie blada jak śnieg więc przez pierwszy miesiąc wyglądałem jak pajac aż na solarce wyrównałem koloryt

-spadek zainteresowania kobiet

-ogólnie ludzie w ogólności zaczęli mnie traktować życzliwiej

-jak masz brzydką cerę nie goli się włosów chyba że łysiejesz

-musisz się dobrze ubierać a i perfum nie zaszkodzi

 

Wcześniej posiadałem taką fryzurę, d której również i teraz dążę

slick-back-mens-hair-e1516201275320.jpg

 

PS: gęba nie moja ja jestem brzydszy

 

Wcześniej włosy zgoliłem sam, żeby zobaczyć jak to jest a jest normalnie świat się nie zawalił bo się zgoliłem.

 

No i @dobryziomek ma rację jak jesteś mięczak to z byle jaką fryzura nim zostaniesz nie szata czyli człowieka  czy jakoś tak... :) 

Edytowane przez Maszracius_Iustus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że facet z włosami wygolony na łyso wygląda jednak lepiej od lysego, widać, że włosy są. Brak włosów i jasna skóra rodzi skojarzenia onkologiczne. 

35 minut temu, dobryziomek napisał:

@Kapitan Horyzont i jakieś dobre męskie perfumy i przede wszystkim jaja. 

Słusznie. A jeszcze dodam, że jeśli dojrzały facet ma przesadne kompleksy na tle mesko-damskim z powody łysienia, to warto sobie uświadomić, że po dwóch tygodniach bez dostępu do farb do włosów większość rówieśniczek nie mogłaby się pokazać na ulicy.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pancernik napisał:

 

Przecież Statham, ma dokładnie taką samą fryzurę, nie goli całej głowy na łyso. Tylko fakt, jemu to pasuje.

 

Who is the most handsome bald celebrity? - Quora

 

 

No chyba, że wyglądasz jak Stanley, wtedy bez masy też spoko

 

Stanley Tucci as Cadenza | Beauty and the Beast: The Complete Cast ...

W moim odczuciu żaden z nich nie wygląda dobrze. Statham wygląda jak niedogolone jaja. 

@Rafał80 Jeżeli najdzie cię na przeszczep to spokojnie mogę polecić Samira Ibrahima w Poznaniu. 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam ale man dwóch kumpli z podobnym problemem i na całkiem łyso wyglądają zajebiście, jeden 30 drugi 40. I baby się koło nich kręcą.

 

Tutaj pan tlumaczy postępowanie:

 

Edytowane przez Imbryk
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pancernik napisał:

No to teraz, grubo poleciałeś @CzikaBoom

 

Właśnie oni wyglądają, jak mężczyźni w moim odczuciu (gdy już to łysienie nastąpi), a nie jak jacyś pizdusie.

 

Możesz wrzucić jakąś fotę, która w Twoim odczuciu pokazuje dobrze wyglądającego, łysiejącego faceta?

 

 

Tobie podoba się to, a mi to i tyle w temacie. 

@Imbryk mnie wyprzedził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do bardzo dobrego, drogiego fryzjera męskiego, poszukaj. Wyjaśnij i poczekaj na odpowiedź. Uwierz, że dobry fryzjer ci ogarnie temat.

 

Powiem tak. Jak coś rośnie, w miarę normalnie wygląda jeszcze to kwestia stylizacji. Masz gumę do włosów, masz puder do włosów (świetne rozwiązanie), żel.

 

Z włosami mężczyzna lepiej wygląda, zawsze. Niestety, prawo natury.

 

A laski cię okłamały, krótko mówiąc. Nie wierz nigdy kobiecie, kojarzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, CzikaBoom napisał:

Tobie podoba się to, a mi to i tyle w temacie. 

@Imbryk mnie wyprzedził. 

I co, to co dał @Imbryk, a wnioskuję, że Ci chodzi o tego gościa z filmu, stoi w sprzeczności z przykładami podanymi wyżej (tak na marginesie, moim zdaniem ten gość też dobrze wygląda) ?

 

Wiesz co, może faktycznie wracaj do rezerwatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę dni 40. W kwarantannie ogoliłem się na łyso. Miałem lekkie zakola i połowę włosów siwych. Nie wracam juz do włosów na głowie. Wiele osób mówi, że wyglądam dobrze. Nawet jakby tego nie mówili to doszedłem do takiego etapu życia, że nie interesuje mnie opinia innych ludzi. Spróbuj, od zera do tego co nosisz to tylko kilka tygodni. Niczym nie ryzykujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzikaBoom dzięki za uwagi, ale proszę sio do rezerwatu, szanuj nasze zasady :)

(Chyba że ten dział jest rezerwatowy, ale po tytule nie sondzem)

Ewentualnie tam stwórz temat "Dotyczy: łysoli" i też będzie git.

Edytowane przez Imbryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum większość znowu zamiast robić dla siebie to wszystko pod cipska. Nie na łyso bo dla panny masz chujowe jakości geny, z włosami lepiej bo panny. Swojego czasu ojebany na łyso wyglądałem jak rakowiec i co chuj kiełbasę na to kładę. Już dawno żyje po swojemu. Bez zawracania sobie głosy łysiną itp. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CzarnyR napisał:

Nie na łyso bo dla panny masz chujowe jakości geny, z włosami lepiej bo panny. Swojego czasu ojebany na łyso wyglądałem jak rakowiec i co chuj kiełbasę na to kładę. Już dawno żyje po swojemu. Bez zawracania sobie głosy łysiną itp. 

Tak tobie prywatnie to nie przeszkadza, mnie prywatnie to nie przeszkadza. ALE LUDZI OBCHODZI i to nie jest z mojej strony ulegnięcie systemowi tylko pomyśl sobie, że dobrze ubranych i wypachnionych wyfryzjerowanych ludzi lepiej się obsługuje, pomaga im itd itp...

 

Pamiętam raz jak poszedłem do sklepu w garniaku i na drugi dzień do tego samego sklepu w prawie pidżamie i różnica była gigantyczna to @Messer pisał w poście o ubiorze, że możesz mieć swoj wygląd w doopie, ale niestety żeby czerpać z tego życia maxa musisz o to dbać czy się podoba czy nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami męscy styliści. Tutaj porównanie łysych cele brytów i łysych celebrytów z doklejonymi w Photoshopie włosami :) 

 

https://www.buzzfeed.com/crystalro/famously-bald-men-if-they-had-full-manes-of-hair?utm_term=.jhnwANb1KG

 

Wnioski? Włosy jak każdy element męskiego wizerunku są ważne. Nieważna jaka fryzura, musi być zadbana. Podobnie ciuchy. Nawet najdroższa wymiętolona i przepocona koszula nie zrobi dobrego wrażenia.

 

Ogól się na łyso i sprawdź efekty, a nie pytasz wszystkich dookoła o zgodę. Rozumiem gdyby to były dredy czy długie włosy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rafał80 napisał:

Ogólnie chcę to zrobić na dniach i przydałaby się jakaś opinia od was, totalnie obiektywna, bo odnoszę wrażenie, że w moim środowisku ludzie z życzliwości nie powiedzą co o tym myślą wprost, by nie urazić. Chyba, że mam złe wrażenie i jednak mówią prawdę szczerą.

 

Co sądzicie?

Bezdyskusyjnie zgolić na łyso, to jedyne dobre wyjście, żeby wyglądać na poziomie, no chyba, że chcesz się bawić w przeszczepy. Tylko jeżeli już się ogolisz, to musisz zadbać o odpowiedni ubiór, bo to on zadecyduje o tym, czy będziesz wyglądał jak dres, czy jak biznesmen (łysym zazwyczaj pasuje bardziej elegancki strój, niż tym z włosami). Ponadto sprawdź różne typy zarostu i wybierz najlepszy dla siebie.

Edytowane przez goryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wygląd suchoklatesa czy nalanego kanapowca to żadna gęstość fryzury Ci nie pomoże. Ilu to pizdusiów z modną teraz zaczeską jest aseksualnych dla kobiet, a z drugiej strony łysy, słusznych proporcji facet ma kobiety do każdego palca! Nie słuchaj tych co pitolą, że włosy zawsze są ważne, bo to z dupy teoria oparta chyba o tinderowy plastik. Gdyby tak było to łysi w powiedzmy 90% mogliby mieć co najwyżej laski 6/10.

 

Jasne, że są kobiety, dla których facet musi mieć gęstą czuprynę, tak jak są faceci dla których kobieta nie może przekroczyć jakiejś tam wagi, ale jest mnóstwo gustów m.in. taki w który i właśnie łysi się wpisują.

 

Ja też się kiedyś przejmowałem, że zakola, że łysienie, a jak będę wyglądał, no lament kurwa. Dziś wiem, że pewnie sporo kobiet uznałoby mnie za mało atrakcyjnego, bo łysy, ale są takie, którym by to nie przeszkadzało, a podobno i są takie, które taką aparycję preferują. I tyle.

Edytowane przez Kim Un Jest?
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.