Skocz do zawartości

Czego warto się nauczyć co można zamienić w pracę?


vand

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam ostatnio naprawdę duże pokłady wolnego czasu. Chciałbym się zabrać za coś, co mógłbym zamienić w pracę po odpowiednim opanowaniu danego skilla. Polecacie coś konkretnego albo jakieś konkretne kursy, które mogą mi z tym pomóc? Mówię o czymś co można ogarniać mimo tych wszystkich pandemicznych obostrzeń, które wciąż istnieją.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand

Jakąś konkretrna branżę masz na myśli? Z pewnością jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności to pomysł o IT. Próbuj swoich sił w programowaniu. Obecnie popularne języki w jakich dobrze płacą to Java, Python a nawet JavaScript.

Sprawdź sobie najlepiej płatne certyfikację w 2019 roku według Global Knowledge (z tym że jest analizują amerykański rynku pracy):

http://www.virtual-it.pl/9988-15-najlepiej-platnych-certyfikacji-w-2019-roku.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nowy00 napisał:

@vand

Jakąś konkretrna branżę masz na myśli? Z pewnością jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności to pomysł o IT. Próbuj swoich sił w programowaniu. Obecnie popularne języki w jakich dobrze płacą to Java, Python a nawet JavaScript.

Sprawdź sobie najlepiej płatne certyfikację w 2019 roku według Global Knowledge (z tym że jest analizują amerykański rynku pracy):

http://www.virtual-it.pl/9988-15-najlepiej-platnych-certyfikacji-w-2019-roku.html

 

 

Próbowałem przez pół roku, ale nie czułem tego w ogóle, może zły kurs czy coś, sam nie wiem, ale po prostu nie mogłem tego dobrze zaczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wejdź sobie na https://nofluffjobs.com i zrób sobie risercz co do ilości wakatów w danym języku (czy pakiecie skillów), w jakich miastach są zazwyczaj dostępne i ile chcesz zarabiać. Także weź pod uwagę ile jest dostępnych dla juniorów / e.w. midów. Jak już jakiś stack wpadnie Ci w oko, to kup jakiś 5 gwiazdkowy kurs na udemy i jak najszybciej zrób jakąś apkę, którą dajesz na githuba i zacznij spamować firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, larry napisał:

Może wejdź sobie na https://nofluffjobs.com i zrób sobie risercz co do ilości wakatów w danym języku (czy pakiecie skillów), w jakich miastach są zazwyczaj dostępne i ile chcesz zarabiać. Także weź pod uwagę ile jest dostępnych dla juniorów / e.w. midów. Jak już jakiś stack wpadnie Ci w oko, to kup jakiś 5 gwiazdkowy kurs na udemy i jak najszybciej zrób jakąś apkę, którą dajesz na githuba i zacznij spamować firmy.

No to widzę ewidentnie, że Java przoduje w mieście które mnie interesuje, ale próbowałem już kiedyś się tego uczyć i kompletnie nie umiałem tego ogarnąć. Nie wiem czy jestem tępy czy to faktycznie jest na tyle skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, larry napisał:

jak cięższych backendów nie ogarniasz na tą chwilę, to może taki właśnie lekki frontendowy framework jest dobrym startem. 

Nie wiem czy lekki, jedyne czego się chwytałem to html, css i js, ale na początkującym poziomie tak naprawdę. Także... Nie wiem nawet jak działa ten cały react.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, vand said:

Także... Nie wiem nawet jak działa ten cały react.

No od czegoś trzeba zacząć :). Wg mnie nauczenie Reacta powinno być łatwiejsze niż czystego JS, bo masz pewne schematy, których powinieneś się trzymać i kombinujesz. Ja osobiście najszybciej się uczę na cudzym kodzie, próbując pozmieniać coś tu i ówdzie. Może warto na githubie poszukać jakieś prostsze przykłady, uruchomić lokalnie i zacząć się bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vand napisał:

No dobra, ale musi być ktoś kto zapłaci za te umiejętności, a z tego co widzę, to ludzie szukają raczej front-endów właśnie z reactem itd.

Zapłaci Twój klient. Ogarnij do tego seo i pakiet adobe i będzie spoko. Frontendów z reactem szukają of course. Tylko weź poprawkę na to że na jedno miejsce spływa kilkaset cv nawet.

 

A na pozycji kogoś kto naklepał kilka stronek komercyjnie na wp  będziesz lepiej postrzegany niż masa ludzi co przeklepała ten sam  tutorial . 

 

9 minut temu, larry napisał:

Jesteś pewien? React raczej trenduje i dużo jobsów jest pod reacta.

Ile na entry level? Ilu seniorów? 

9 minut temu, vand napisał:

Nie wiem czy lekki, jedyne czego się chwytałem to html, css i js, ale na początkującym poziomie tak naprawdę. Także... Nie wiem nawet jak działa ten cały react.

A skoro tak to wygląda to może faktycznie ten react. Ale zrób coś włanego bo burger builder się opatrzył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Libertyn napisał:

Zapłaci Twój klient. Ogarnij do tego seo i pakiet adobe i będzie spoko. Frontendów z reactem szukają of course. Tylko weź poprawkę na to że na jedno miejsce spływa kilkaset cv nawet.

No nie wiem, moim zdaniem znalezienie klienta to jest najtrudniejszy element całej układanki. ;)

 

2 minuty temu, Libertyn napisał:

A skoro tak to wygląda to może faktycznie ten react. Ale zrób coś włanego bo burger builder się opatrzył. 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, vand said:

faktycznie okej zlecenia to chyba tylko z polecenia.

No najlepszy skill w jaki możesz zainwestować to marketing siebie. Gadanie z ludźmi, np. idziesz do fryzjera czy lokalnej knajpy i podpytujesz się czy mają stronę, bo gdyby mieli fajną zrobioną przez Ciebie, to wygeneruje X więcej klientów.

 

No chyba, że jesteś typem geek'a, który nie potrafi z ludźmi gadać. Wtedy jedyna droga wyjścia to być lepszym niż inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle rad i chyba ani razu pytania.

Co lubisz, co cię wciąga i sam się za to bierzesz gdy się zdarzy okazja?

Zarobić można na wszystkim, ale jeśli będziesz robił rzeczy których nie cierpisz zwarujesz i się wypalisz.

Wszystkie rady o programowaniu a może gość jest bardzo dobry w obsłudze piły spalinowej?

Ktoś jeszcze wyobraża sobie, że można pracować fizycznie i przebijać finansowo kilkakrotnie prace umysłowe?

 

Był taki tekścik kiedyś:

Przyszedł hydraulik do profesora, zrobił mu coś tam w łazience.

- Ile? - pyta profesor.

- 300 pln.

- Panie! Ja jestem profesorem i biorę za godzinę wykładu 100 a pan chce 300 za tyle samo.

- Rzuć pan tę profesurę, u mnie zarobi pan 150 jako pomocnik.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JoeBlue napisał:

Tyle rad i chyba ani razu pytania.

Co lubisz, co cię wciąga i sam się za to bierzesz gdy się zdarzy okazja?

Zarobić można na wszystkim, ale jeśli będziesz robił rzeczy których nie cierpisz zwarujesz i się wypalisz.

Wszystkie rady o programowaniu a może gość jest bardzo dobry w obsłudze piły spalinowej?

Ktoś jeszcze wyobraża sobie, że można pracować fizycznie i przebijać finansowo kilkakrotnie prace umysłowe?

Lubię rzeczy powiązane z IT, sam siedzę w jednej z działek, ale jest ciężko na rynku jak się nie ma wyrobionej marki czy paru lat doświadczenia.

 

Co do pracy fizycznej itd. to nie wiem czy sprawiałaby mi przyjemność czy nie, bo nigdy nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie!

A warto.

Zmienia ci się punkt widzenia i to bardzo.

Jak to czasami mówią: "Papier wszystko przyjmie".

Napiszesz coś nie tak czy zrobisz błąd we wnioskowaniu - zazwyczaj nic się nie stanie, twoje dzieło pójdzie do segregatora i z nim do archiwum.

Za to jak spieprzysz mocowanie w jakiejś konstrukcji - coś komuś spadnie na głowę i wtedy masz rajdy po sądach.

Tak człowiek uczy się odpowiedzialności, gdy odpowiada głową za to co zrobił.

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież!!!

Odpowiedzialność to poważna rzecz, nie warto się w nią pakować.

Nie to co bycie doradcą finansowym doradzającym obrót cudzymi pieniędzmi.

Nawet posłuchałbym takiego doradcy gdyby zagwarantował mi finansowo, że gdy pójdę za jego radami i stracę to on mi to zrekompensuje.

Póki tak nie robią dziękuję im za usługi.

Jednak to za odpowiedzialność bierze się kasę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JoeBlue napisał:

No przecież!!!

Odpowiedzialność to poważna rzecz, nie warto się w nią pakować.

Nie to co bycie doradcą finansowym doradzającym obrót cudzymi pieniędzmi.

Nawet posłuchałbym takiego doradcy gdyby zagwarantował mi finansowo, że gdy pójdę za jego radami i stracę to on mi to zrekompensuje.

Póki tak nie robią dziękuję im za usługi.

Jednak to za odpowiedzialność bierze się kasę.

 

Jak to się mówi, wszystko zależy.

3 godziny temu, NiesamowitySzymi napisał:

@vand I co wymyśliłeś? 

Sam nie lubię odpowiedzialności, bo mnie za dużo kosztuje, stresu, nerwu, rzutuje, to na mój czas wolny, czy weekend, a ten nad wyraz cenię. Ja planuję, prawko C, może później coś dalej, tak na luzaku. 

Mam pewien pomysł, zobaczę jak mi pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.