Skocz do zawartości

Usuwanie starej farby z balustrady


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Libertyn napisał:

Jak w temacie. Remontuje sobie mieszkanie i teraz czeka mnie odświeżenie balkonu.

Nie mniej obecna farba ma jakieś 20 lat i miejscami jest spękana.  Znacie jakiś szybki sposób  na jej usunięcie? Drugi dzień już męcze się z jej zdrapywamiem.

Jest w Castoramie taki żel który nakładasz pędzlem i on "wgryza się" w farbę która lekko zrapujesz szpachelka. Co potrzebujesz? Żel, szpachelke, drobny pędzel, gumowe rękawice chemiczne. Po nałożeniu odczekujesz chwilę i zrapujesz. Tego żelu nie zdrapuj opalarka, opary ponpodgrzaniu są bardzo szkodliwe bo ten żel jest bardzo kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, również polecam ten żel, aczkolwiek strasznie chemicznie pachnie. Po nałożeniu odczekaj z 15 minut, farba będzie schodzić lepiej, ale i tak, jak to było w moim przypadku będziesz musiał się namęczyć. Jeśli masz dostęp to użyj również szlifierki elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiertarka, szczotka metalowa, okulary i trochę samozaparcia.

Sprawdzi się nieduża stara Celma lub coś produkcji CCCP. Nie do zajechania przy takich pracach.

 

@Pancernik

Wiertarka z twojego zdjęcia raczej nie dotrwa do końca prac. Ta konstrukcja to jest parodia wiertarki, Tam jest wszystko na plastiku i ona się potrafi spalić od samego leżenia:)

Pomysł bardzo dobry, ale szkoda pieniędzy na kupno tej konstrukcji. Wiem, bo kiedyś miałem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.