Skocz do zawartości

Badanie swojego drzewa genealogicznego


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Czy kiedyś badaliście swoje drzewo genealogiczne ? Kim byli wasi dziadkowie ? Pradziadkowie ? Skąd przybyli ? Jaka historia ich łączy ? Ja jak zaczynałem dowiadywać się, pytać się o swoich pradziadków, szukać na starych zdjęciach odkryłem całkiem przypadkiem wiele zaskakujących informacji chociażby, że mój pradziadek od strony mojego ojca urodził się w Belgii z kolei jego ojciec, dziadek walczył w Powstaniu Styczniowym i przywędrował z  oddziałem aż z Białorusi przez połowę terytorium Polski, ojciec mojego pradziadka po klęsce powstania styczniowego wyemigrował do Belgii do pracy na kopalni, jego syn przed  I wojna światową  urodził się tam, służył w armii Belgijskiej, po rozgromieniu armii Belgijskiej, służył we Francuskiej, potem armia Hallera, powrót do Polski wprost na wojnę polsko Bolszewicką, wrócił w rodzinne strony do rodzeństwa swojego ojca, był żołnierzem w Kampanii wrześniowej. Po II wojnie światowej, jak wyszedł z niewoli, nie mogac wytrzymać tego, co przeżył w piekle okopowym I wojny światowej, wojny Polsko- Bolszewickiej, klęsce wrześniowej rozpił się. Miał straszne drgawki, po nocach całego go trzęsło. Z kolei od strony rodzeństwa mojej prababci od strony ojca, dwóch braci walczyło w wojnie Rosyjsko-Japońskiej. Obaj nie wrócili, a było ich przeszło 14 rodzeństwa. Tylko od strony mojej mamy nie jestem w stanie rozwikłać dziadek był tutejszy, pradziadek z kresów, po wojnie kolokwialnie rzecz ujmując zaruch@ł i został. Od strony babci mamy czarna dziura. Gdzie szukać informacji, kim byli moi pradziadkowie ? Korzystaliście kiedyś z usług genealoga ? Wiem, że pradziadek od strony ojca miał rodzeństwo. Jakiego specjalisty w takim wypadku pytać o pomoc. Pamiętam, że chyba podajże na TVP był program, gdzie rozwikłano, skąd są np. Cezarego Pazury, Tomasza Jacykowa pradziadkowie, Jerzego Stuhra

 

SZUKALIŚCIE KIEDYŚ SWOICH KORZENI ?

 

Proszę o rady i pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez Boromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.