Skocz do zawartości

Cywilizacja miłości - od 2060


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle inspirujący wywiad od naszego wizjonera nt. tego, kiedy zdechnie cyfroza i narcyzm:

 

 

Oraz inne ciekawe przemyślenia:

 

- jak specjaliści używają social mediów do nakręcania ruchu w swoich branżach i interesach

- dlaczego ogłoszenia i ulotki już nie działają

- o pamięci internetu

- dlaczego do utrzymania kobiety kasa już nie wystarczy, trzeb jeszcze mieć zasięgi :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@absolutarianin w 2060 to ja już będę staruszkiem w bamboszach siedzącym przed kominkiem, ewentualnie buszującym w wirtualnych światach, jeśli rozwój technologii na to pozwoli, nawet jak genetyka po przodkach pozwoli mi dożyć wieku 90+, to w roku 2060 już niewiele będzie mnie interesowała cywilizacja miłości, będę się zastanawiał raczej jaką aktywność ruchową wybrać żeby mnie w kręgosłupie nie łupało ?

 

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej, niezwykle istotnej i przerażającej rzeczy się dowiedziałem z powyższego filmiku. Ludzie już nie czytają książek, dla większości młodych internet jest jedynym żródłem wiedzy oraz nałogowe korzystanie z internetu oznacza brak jakichkolwiek umiejętności interpersonalnych (rozmowa)= samotność itp. atrakcje. Przygnębiające.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Mosze Red said:

będę się zastanawiał raczej jaką aktywność ruchową wybrać żeby mnie w kręgosłupie nie łupało 

Może do tego czasu wynajdą hibernację prącia? ;) W dzisieszych czasach niczego nie można być pewnym, a co dopiero jutra.

Edytowane przez absolutarianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, absolutarianin napisał:

Może do tego czasu wynajdą hibernację prącia? ;) W dzisieszych czasach niczego nie można być pewnym, a co dopiero jutra.

Bardziej miałem na myśli wybór między nordic walking, a tai chi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mosze Red napisał:

w 2060 to ja już będę staruszkiem

Moge nie dociagnac.

 

13 minut temu, Mosze Red napisał:

wybór między nordic walking, a tai chi

Jak dozyje to chcialbym jeszcze samodzielnie sie wys...c.?

 

17 minut temu, absolutarianin napisał:

 W dzisieszych czasach niczego nie można być pewnym, a co dopiero jutra.

Zawsze gdzies byly takie czasy na swiecie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Stefan Batory napisał:

dla większości młodych internet jest jedynym żródłem wiedzy oraz nałogowe korzystanie z internetu oznacza brak jakichkolwiek umiejętności interpersonalnych (rozmowa)= samotność itp. atrakcje.

Coraz częściej widuję na ulicy pary = chłop + dziewucha spacerujące za rękę spokojnie chodnikiem, gdzie dziewczyna w drugiej dłoni ma przyspawany telefon.

Nie sądzę, aby służył jej w danym momencie do hmmm... robienia zdjęć, czy też tam nie miała go gdzie schować.

Według mnie podchodzi to już pod uzależnienie od smartfona. Uzależnienie od bycia wciąż online na komunikatorach, wymóg natychmiastowego reagowania na wiadomości / powiadomienia.

Ten trend zauważyłem również wśród moich znajomych. Chwila ciszy po zakończeniu tematu i już chwytają za telefon, sprawdzane jest co tam w necie piszczy.

Raz jeden znajomy przy wspólnej popijawie, wyciągnął telefon i sprawdził prawdopodobnie facebooka. Tak go przekierowało, że trafił na promocję jakiegoś sprzętu i zaczął robić zakupy przez telefon. Odleciał na 15 minut zapominając, że gorzałka polana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Transfer umysłu wcale jednak nie musi prowadzić nas tylko w cyfrowe zaświaty. Nieśmiertelność moglibyśmy uzyskać także w świecie rzeczywistym, np. pod postacią androidów i to rozwiązanie jest absolutnie fascynujące, choć z obecnego punktu widzenia może wydawać się trochę niepokojące. Dzięki temu jednak znikłyby wszystkie ograniczenia ludzkiej formy chociażby w podróżach kosmicznych na ogromne odległości. Ludzki umysł w formie cyfrowej nie wymagałby hibernacji ciała, nie wymagałby jedzenia, ani picia, ani nawet powietrza. Wystarczyłoby trwałe źródło energii i ew. elementy zamienne.Nieśmiertelność na Ziemi też otworzy zupełnie nowe możliwości. Nie da się jednak uniknąć dylematów etycznych, prawnych i moralnych. Czy skopiowany umysł należy traktować jako faktycznie kopię, czy może jako niezależny byt? Logika oczywiście podpowiada, że to drugie, wszak umysł-klon będzie mieć tylko pamięć dawcy i od momentu uruchomienia będzie działać samodzielnie."

Fragment z artykułu purepc.

 

Myślę, że do 2060r Neuralink Elona Muska stworzy już pierwsze cyborgi, androidy z ludzkim softwarem. To będzie nowa era.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BlacKnight napisał:

@filosofe Pisząc dramat miałem na myśli to że w 2060 będe jeszcze pracował.

 

Co mam wspólnego z @Stefan Batory ? 

Nic, pomyliłem się.

Dla mnie smutne życie to prowadzi ktoś, kogo szczęście jest zależne od posiadania kogoś obok. Miałem tak kiedyś i pamiętam, że to właśnie wtedy nie byłem szczęśliwy. Ciągle byłem zależny od mojej lubej. Obecnie moje szczęście jest całkowicie niezależne od posiadania bliskich osób obok i cenię sobie ten stan. Jestem po prostu wolnym człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy materiał, ale odkrywczości w nim niewiele, szczególnie dla kogoś kto od dawna zna siłę Internetu, prowadzi działania contentowe i monetyzuje ruch. I prawda jest, ze w zależnosci od grupy docelowej latwiej czasem zmonetyzować kilkaset wyswietlen niz x razy wiecej, szczegolnie w branżach opartych na wiedzy i merytoryce, niz rozrywce. W tej drugiej stricte liczy sie efekt skali.

 

Oczywiście żadnego resetu nie będzie, podobnie jak dominacji Biedronki : ) To są bzdury, które akurat "Pan Zagłada", jak nazywają Pana Grafa jego krytycy uwielbia powtarzać w swoich materiałach. 

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, w 2043 miałem kończyć spłacać kredyt hipoteczny z moją pierwszą małżonką ?

 

Co więcej, skrada się w naszym kierunku neokomuna i słyszysz przecież o sklepach spożywczych państwowych, których sieć ma być wprowadzana i inne tego typu rozwiązania. Co ciekawie, wiemy, że państwowe nie działa. Każdy, kto musiał skorzystać z usług wymiaru sprawiedliwości, czy służby zdrowia publicznej, to to zauważył. Natomiast to się wszystko toczyło w świecie, który miał koniunkturę, po drugie prowadzili to ludzie wychowani na muminkach, a nie na tiktoku. Zobaczymy, jak bedą wyglądały usługi państwowe w Polsce, w dekoniunkturze, prowadzone coraz bardziej przez ludzi wychowanych na tiktoku. Będzie grubo. :D 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/11/2020 at 7:01 PM, BlacKnight said:

W 2060 roku jeszcze powinienem pracować bo do emerytury ciut ciut już za rogiem. 

Optymista, do 2060 ZUS zbankrutuje X razy, będzie już IV, V czy VI RP która się odetnie grubą kreską od zobowiązań emerytalnych. 

On 6/12/2020 at 7:52 AM, Baca1980 said:

Tak to będzie wyglądać :).

Świetny film, uczy i bawi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Graf zaczyna się znać na wszystkim, a to zawsze jest niepokojące ?

 

Co do tematu to śmiałe założenie, że w 2070 będzie jeszcze w ogóle istnieć nasza cywilizacja, a że to będzie cywilizacja miłości to już mocno odważnie. Zmierzamy do całkowitej cyfryzacji życia a to nie sprzyja budowaniu relacji opartych na miłości. Wirtualny świat i rozwój AI raczej stworzy homo sapiens "androidus"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.