Skocz do zawartości

Autonomiczna dzielnica Seattle


Gołodupiec

Rekomendowane odpowiedzi

W Seattle Antifa protestująca pod szyldem Black Lives Matter przejęła i zablokowała kilka ulic tworząc tym samym autonomiczną strefę Seattle (Capitol Hill Autonomous Zone - CHAZ) nie podlegającą rządowi USA. Stworzyli swój utopijny świat bez policji, z darmowym jedzeniem, otaczając się ,,sztuką", żyjąc w namiotach, tworząc społeczeństwo troszczące się o swoich członków. Wszystko za przyzwoleniem władz Seattle.

 

 

PS:

 

- po jednym dniu skończyło im się jedzenie ponieważ zaproszeni bezdomni po prostu je rozkradli i teraz apelują o dostarczanie im wegańskich dań (tofu, owoców, substytutów dań mięsnych itp.). Czyli funkcjonowanie tej społeczności będzie oparte przede wszystkim na konsumpcji dóbr dostarczanych za darmo z zewnątrz - pasożytnictwie;

- po dwóch dniach rapper Raz Simone ogłosił się lokalnym przywódcą oraz stworzył swoją prywatną uzbrojoną policję, której nie waha się używać do utrzymywania porządku w tej dzielnicy;

- pojawiły się doniesienia (przedstawiciel policji mówił o tym na swojej konferencji prasowej), że protestujący domagają się od mieszkańców oraz właścicieli biznesów w ,,ich strefie" opłat za przebywanie/działanie na tym obszarze - czyli jest to przestępstwo zwane - wymuszeniem;

- typowo (jak dla tych środowisk) większość okolicy (budynki, chodniki) została zamazana (zniszczona) hasłami, malunkami itp.

 

Sytuacja jest rozwojowa.

 

https://www.foxnews.com/us/seattle-protests-armed-guards-local-businesses-extortion

 

https://www.barstoolsports.com/blog/2554416/antifa-is-asking-for-soy-milk-tofu-and-vegan-cheese-after-their-autonomous-zone-in-seattle-was-robbed-of-its-food

 

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu w akapitach pod filmem znalazłem odpowiedzi na szybkie pytania, które pojawiły mi się po przeczytaniu wstępu. 

Wszelkie odmiany komuny, mechanizmy i skutki nie są przecież takie trudne do zrozumienia dla przeciętnego umysłu, zwłaszcza mając tak bogaty materiał historyczny. To niesamowite, kiedy ludzie masowo tłuką się młotkiem w głowę po raz setny w nadziei że tym razem pękająca czaszka nie zaboli. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcących się zorientować, co tam się odpierdala i dlaczego bydło od człowieka o nazwisku trzaskowski w ramach 'alternatywy' dla pisu zrobi to samo, polecam ten film od wujka Timo:

 

 

 

Mówiłem Wam, że w polinie nadciąga neokomuna, bo komunizm jest zaplanowany w całym świecie zachodnim i to jeszcze w wersji hard, podlany feminizmem i tiktokiem. Ja naprawdę, zaznajomiłbym się z kilkoma wynalazkami białego człowieka, jeżeli kogoś takie rzeczy kręcą, bo to się może przydać w nadciągającej dekadzie, jak choćby ten:

 

 

I nie, nie namawiam do przemocy, tylko do samoobrony, przetrwania gatunku i naszej cywilizacji, że się tak wyrażę, w której jako jedynej respektuje się indywidualność człowieka i prawa jednostki.

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gołodupiec napisał:

pojawiły się doniesienia (przedstawiciel policji mówił o tym na swojej konferencji prasowej), że protestujący domagają się od mieszkańców oraz właścicieli biznesów w ,,ich strefie" opłat za przebywanie/działanie na tym obszarze - czyli jest to przestępstwo zwane - wymuszeniem

Jak to - wymuszenie? Podatek :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BumTrarara napisał:

największy gangus weźmie wszystko za ryj i zacznie zbierać haracze.

== Państwo :)

Skoro ta część nie należy już oficjalnie do stanów zjednoczonych, ani do Stanu, to znaczy, że Trump może sobie tam wjechać z Armią, a gubernator może mu naskoczyć.

Normalnie jest tak, że Stan to jakby oddzielne państwo, które jest w konfederacji z innymi stanami i prezydent ma ograniczone prawa. Ale skoro, to już nie jest część stanu,

to te prawa nie obowiązują..

Bardzo możliwe, że to zagrywka właśnie po to, żeby to Trump zrobił, a zaprzyjaźnione media, już zacierają ręce na medialną nagonkę, którą sobie urządzą..

Wybory w stanach w listopadzie, a deep state już zgrywa swoje najlepsze karty.. myślę, że te cyrki potrwają do końca roku..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2020 o 10:23, Gołodupiec napisał:

W Seattle Antifa protestująca pod szyldem Black Lives Matter przejęła i zablokowała kilka ulic tworząc tym samym autonomiczną strefę Seattle (Capitol Hill Autonomous Zone - CHAZ) nie podlegającą rządowi USA. Stworzyli swój utopijny świat bez policji, z darmowym jedzeniem, otaczając się ,,sztuką", żyjąc w namiotach, tworząc społeczeństwo troszczące się o swoich członków. Wszystko za przyzwoleniem władz Seattle.

 

 

 

- po jednym dniu skończyło im się jedzenie ponieważ zaproszeni bezdomni po prostu je rozkradli i teraz apelują o dostarczanie im wegańskich dań (tofu, owoców, substytutów dań mięsnych itp.). Czyli funkcjonowanie tej społeczności będzie oparte przede wszystkim na konsumpcji dóbr dostarczanych za darmo z zewnątrz - pasożytnictwie;

Mamo, tato skończyły mi się pieniądze na kolonii. Doślijcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zorganizowana rządowa akcja, elity bawią się na całego. Ktoś ma jeszcze złudzenia, że to przypadek? Ciekawe po co tyle ciapatych w Europie, czyżby coś się tutaj również szykowało?

 

No tak, jestem zwykłym foliarzem, a wszystkie państwa mają suwerenne rządy dbające o obywateli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Imiennik napisał:

Kolejna zorganizowana rządowa akcja, elity bawią się na całego. Ktoś ma jeszcze złudzenia, że to przypadek? Ciekawe po co tyle ciapatych w Europie, czyżby coś się tutaj również szykowało?

Czemu tylu Europejczyków jest w ZEA?  Czemu ludzie zawsze ciągną tam gdzie wydaje się że jest lepiej.

Cytat

No tak, jestem zwykłym foliarzem, a wszystkie państwa mają suwerenne rządy dbające o obywateli :D

Obywatele nie istnieją. Masz grupy interesów. Sprzecznych. Obywatele się rodzą przy zagrożeniu z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Libertyn napisał:

Czemu tylu Europejczyków jest w ZEA?

Europejczyków nie zwozi się statkami, Europejczyków nie sponsoruje Soros, Europejczycy nie mają żadnych przywilejów na emigracji, nie dostają zasiłków za siedzenie na dupie, nie mają niższych progów zdawalności na uczelniach.

 

58 minut temu, Libertyn napisał:

 Czemu ludzie zawsze ciągną tam gdzie wydaje się że jest lepiej.

Dziwnym trafem jest lepiej tam, gdzie są biali ludzie, spójrz na RPA. Czarni w większości potrafią się tylko rozmnażać, głodzić i robić rozpierdol.

58 minut temu, Libertyn napisał:

Obywatele nie istnieją. Masz grupy interesów. Sprzecznych. Obywatele się rodzą przy zagrożeniu z zewnątrz.

Jakich sprzecznych interesów? Nowomowa siadła mocno. 

Zagrożenie jest z wewnątrz mistrzu. To nie druga wojna światowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Jakich sprzecznych interesów?

Nie wiedziałem że jesteś za 500 +. Jak zaś nie jesteś to masz sprzeczny interes z kimś kto jest

Cytat

Nowomowa siadła mocno. 

Nie. Realizm. Mikroprzedsiębiorca ma inne potrzeby niż właściciel takiego Maspexu. Drobny rolnik który by chciał zarabiać na domowych alkoholach ma sprzeczny interes z takim koncernem tworzącym tysiące litrów dziennie.

 

Cytat

Zagrożenie jest z wewnątrz mistrzu. To nie druga wojna światowa.

Wiem. Ale wojna nas jednoczy. Inaczej mamy grupy interesów, które ciągną w swoją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:

 

- Trump jest bardzo niezadowolony z tej sytuacji. Określił osoby okupujące CHAZ terrorystami. Zagroził wysłaniem wojska, co Mayor Seattle uznała za nielegalne i niekonstytucyjne. Bez wysłania takiej prośby o wsparcie przez Mayora/Gubernatora, prezydent nie może podjąć takiej decyzji;

- Mayor miasta nie ma pojęcia co robić dalej, nawet nazwała okupację dzielnicy ,,imprezą osiedlową" (block party) i w sumie ona popiera tę inicjatywę. Wiele dni może potrwać przywrócenie sytuacji do normalności, planowane jest, aby doszło do tego w drodze negocjacji ze stronami protestu [osobiście przypuszczam, że później ta strefa po otwarciu zostanie symbolem BLM w Seattle i wielkim Squatem dla bezdomnych/lewicowców i będzie miejscem zgromadzeń antyrasistowskich];

- z relacji wynika, że za dnia dużo ludzi przychodzi do CHAZ, aby sobie porobić zdjęcia, miejsce wygląda niczym jarmark;

- policja planuje odzyskać przejęty przez protestujących posterunek policji (w pokojowy sposób) ponieważ teraz czas przyjazdu patrolu we wschodniej części dzielnicy miasta zwiększył się z 5 minut do 18 minut;

- od początku istnienia CHAZ, na jednym ze skrzyżowań odbywają się przemówienia każdej chętnej osoby. Wczoraj zaczęły się pojawiać wystąpienia CZARNYCH kobiet (African American Community), które wsparły Szefa Policji (kobietę) i stwierdziły, że poprzez przejęcie tej strefy miasta, głównym tematem przestaje być to, co spowodowało protesty, czyli rasizm. Tłum wybuczał kobiety i szybko odebrano im mikrofon;

- ktoś (afroamerykanin) próbował podpalić opuszczony posterunek policji, teraz szuka go policja. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gołodupiec napisał:

Trump jest bardzo niezadowolony z tej sytuacji. Określił osoby okupujące CHAZ terrorystami.

Może dlatego, że jest debilem i koniunkturalistą grającym na najniższych instynktach swojego elektoratu?

 

Prawda jest taka, że w CHAZ nie dzieje się nic nadzwyczajnego, ot, postawili parę barykad (które zresztą chyba później zostały rozmontowane), powypisywali sprayem na ścianach trochę "bojowych" haseł, i tyle.

 

Nie jest to zbrojne wyzwanie rzucone władzy. Nikt tam nie stawia aktywnego oporu policji.

 

Rację ma ta burmistrzyni Seattle, bardziej to przypomina happening, niż realną rewoltę.

2 godziny temu, Gołodupiec napisał:

policja planuje odzyskać przejęty przez protestujących posterunek policji

Warto chyba wspomnieć o tym, że policjanci parę(naście?) dni temu sami spierdolili z tego posterunku.

2 godziny temu, Gołodupiec napisał:

od początku istnienia CHAZ, na jednym ze skrzyżowań odbywają się przemówienia każdej chętnej osoby.

Hyde Park. Wspaniała inicjatywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda

Wbijasz ? :P 

 

A ja bym tam tych chętnych czarnoskórych z całego kraju wsadził tam i nawet zapłacił z kasy państwa za transport, niech sobie tam żyją, póki smród własnej głupoty by ich nie wykończył. Oczywiście na teren USA, wstępu by już nie mieli, więc żyli by w tym terenie na własne życzenie. 

Jak długo i jak?

 

Nie wiem, ale to już ich sprawa. 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taktycznego i strategicznego punktu widzenia nie tłumiąc tego rząd USA robi błąd. Choć te sprowokowane protesty (ich przyczyna jest bez znaczenia) to o wiele głębszy proces, którego ich władze nie rozumieją. Ja bym na miejscu eskimosów już się zastanawiał gdzie się bezpiecznie przenieść. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SzatanKrieger napisał:

A ja bym tam tych chętnych czarnoskórych z całego kraju wsadził tam i nawet zapłacił z kasy państwa za transport, niech sobie tam żyją, póki smród własnej głupoty by ich nie wykończył. Oczywiście na teren USA, wstępu by już nie mieli, więc żyli by w tym terenie na własne życzenie. 

Jak długo i jak?

 

Nie wiem, ale to już ich sprawa. 

Mówisz o wyjeździe do Afryki? Ciekaw jestem czego oni by nauczyli swoich braci z Afryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.