Skocz do zawartości

PUA vs RP


czerwony

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Maniek92 napisał:

Szarpanek ładnie dzisiaj podsumował bezsens całego ruchu PUA:

Nie zauważyłem aby, podsumował że PUA jest bezsensu tylko właśnie potwierdził również moje obserwacje, że tu nie ma żadnych magicznych sztuczek tylko wszystko się rozgrywa o przekraczanie własnej strefy komfortu i działanie w praktyce, a teorie można sobie o kant dupy rozbić jeśli nie podchodzisz do dziewczyn i nie rozmawiasz z nimi na żywo, bo wszystko jest weryfikowane przez praktykę. Chodzi o nawyk podchodzenia do dziewczyny, np na ulicy, w sklepie, na poczcie jeśli masz na to ochotę i tak to działa, bo dziewczyny na ogół miło reagują na takie nienachalne podejścia np gdzieś w kolejce do banku, sam zagadałem ostatnio tak po prostu po dłuższej przerwie, bo jestem w związku i było to miłe dla mnie i dla dziewczyny bez napinania się na wynik, czy na cokolwiek.  Zresztą to nic odkrywczego bo podobne podejście było promowane na forach PUA, przynajmniej tych na których ja byłem, że teoria to 10 % sukcesu, a praktyka to 90 %.

Edytowane przez BrightStar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrightStar nie wątpię, ale jednak wskazał na jedną ważną rzecz, która powoduje że PUA, przynajmniej w Polsce, to jedno wielkie gówno.

 

Mianowicie wciskanie facetom z poziomu 4/10 i niżej, w tym wszelkiej maści białym rycerzom, spermiarzom i stulejarzom, że jak zaczną zachowywać się w taki a nie inny sposób i gadać oklepane formułki, to nagle staną się samcami alfa ruchającymi na potęgę. 

 

Sorry, ale tak to nie działa. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maniek92 napisał:

Mianowicie wciskanie facetom z poziomu 4/10 i niżej, w tym wszelkiej maści białym rycerzom, spermiarzom i stulejarzom, że jak zaczną zachowywać się w taki a nie inny sposób i gadać oklepane formułki, to nagle staną się samcami alfa ruchającymi na potęgę.

Każdy widzi to co chce widzieć. Ty widzisz że brzydcy faceci byli oszukiwani i wykorzystywani, pewnie w jakiejś części to występowało. Gdy facet płacił 3000 zł za 2-3 dni szkolenia i liczył na spektakularne efekty, to było to frajerstwo i naiwność z jego strony. Oklepane formułki, skończyły się w PUA z 10 lat temu i były modne na początku trwania tego ruchu jakieś NLS-y, hipnozy, Mystery Method to było również wyśmiewane przez samych PUAsów. Ja widzę Elementy z PUA które zostały i które mogą procentować pozytywnie na inne sfery życia jak choćby praca nad inner game, czyli praca nad własną psychiką, wewnętrznymi przekonaniami tak aby być pewniejszym siebie i wywalić syf który Cię hamuje( kompleksy, szkodliwe przekonania, napięcie), przełamywanie własnej strefy komfortu, czyli działanie mimo strachu i ograniczeń oraz looks maxing który dzięki zabiegom jak siłownia, dieta, dobry barber, dopasowane ciuchy mogą zrobić z takiego gościa 4/10 robi gościa 6/10 zresztą te rzeczy również zostały w jakiś sposób przejęte przez Red Pill. No wiadomo łatwiej i wygodniej, jest nic nie robić narzekać, że PUA to jakieś formułki dla frajerów, zamiast wyciągnąć z tego tylko to co może się przydać. 

 

A Red Pill niestety często teraz promuję postawę bierną czyli dorób się a laski potem same będą wskakiwać Ci do łóżka, mimo że nie masz prawie doświadczenia z nimi (zresztą czy taki związek gdzie młodsza panna jest z Tobą dla kasy jest taki atrakcyjny ?) i niestety hodują często frustrację i niechęć do płci przeciwnej, zamiast po prostu informować o zagrożeniach jakie mogą, choć nie muszą płynąć od kobiet.

Edytowane przez BrightStar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrightStarto już mówisz o BlackPillu, za którym szczerze mówiąc nie przepadam. Inną sprawa, iż niestety ostatnio za redpilla biorą się często sfrustrowani goście na poziomie incelstwa, którzy nie przepracowali swoich porażek w relacjach z kobietami. Dlatego mówię, umiarkowana dawka Redpilla jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wręcz przeciwnie. Jednak pójście w redpillowy radykalizm to droga ku mentalnemu i męskiemu samobójstwu. 

 

Co do PUA itp, jest kwestia taka, iż w Polsce jest paru ludzi tym się zajmujących, którzy wciskają kit beta facetom, że jak będą stosować jeden, zdaniem ich "idealny i zawsze sprawdzony sposób" w danej sytuacji, to na bank się uda, wyciągając z takich frajerów mega grubą kasę. 

 

Najlepszy tego jest przykład typy "Jak odzyskać Ex"? No kurła nie, moim zdaniem to się nie sprawdza, każda sytuacja, mimo swej schematyczności, jest na swój sposób w szczegółach inna. 

 

Najgorsze jest to że tacy właśnie "kołcze" są uznawani za ekspertów w tej materii. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maniek92 napisał:

Co do PUA itp, jest kwestia taka, iż w Polsce jest paru ludzi tym się zajmujących, którzy wciskają kit beta facetom, że jak będą stosować jeden, zdaniem ich "idealny i zawsze sprawdzony sposób" w danej sytuacji, to na bank się uda, wyciągając z takich frajerów mega grubą kasę. 

 

Najlepszy tego jest przykład typy "Jak odzyskać Ex"? No kurła nie, moim zdaniem to się nie sprawdza, każda sytuacja, mimo swej schematyczności, jest na swój sposób w szczegółach inna. 

Z tym się oczywiście zgodzę, ale wiesz jaka jest tego przyczyną, ano taka że mnóstwo gości po prostu poszukuję tego typu treści i jest na to nadal zapotrzebowanie (można to sprawdzić poprzez narzędzia sprawdzające ilość wyników wyszukiwania na konkretne frazy w google), a trenerki po prostu odpowiadają na zapotrzebowanie czyli jest popyt znajdzie się i ktoś kto zapewni podaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BlacKnight wiesz, to kwestia subiektywna. Nie patrzę tu tylko na sam wygląd.

 

Przyjmijmy że typowy polski, słowiański nerd ciemnoblond lub brunet, o jasnych oczach, z lekko przerzedzającą się lub hooyową fryzurą, często z pierwszymi objawami brzucha piwnego, a do tego mentalnie z totalnie sprasowanym mózgiem na temat relacji damsko-męskich, zastanawiający się, dlaczego ciągle dostaje od kobiet i życia po doopie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się PUA dawno temu, a na RP i na to forum trafiłem dopiero ostatnio. Tak jak Adept pisze, że jego zdaniem teoria RP jest spoko tylko dalej już czai się zło, tak ja uważam, że w PUA podstawy teoretyczne są spoko, bo też tłumaczą, jak to wszystko działa, ale dalej to już jest wyciąganie od ludzi kasy, dawanie im złudnej nadziei i tak jak @leto napisał - pomnażanie zasobów coachów PUA :) Te ich materiały działają jak narkotyk - człowiek po ich poczytaniu/posłuchaniu/obejrzeniu czuje się super, ale potem zderza się z rzeczywistością, czuje się jeszcze gorzej i chce znowu i więcej, więc kupuje kolejne "produkty" pełne truizmów. Ja na szczęście nie wydałem na to za dużo pieniędzy, bo ściągałem piraty z torrentów :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja kiedyś zajmowałem się intensywnie PUA przez wiele lat, poznałem wielu polskich i niektórych zachodnich trenerów.

 

Moja opinia o PUA jest bardzo zła, moim zdaniem ta społeczność kręci się głównie wokół oszukiwania frajerów przez cwaniaków.

 

Większość poznanych przeze mnie trenerów wcale nie była dobra w uwodzeniu, oni po prostu kłamali i oszukiwali ludzi. Niektórzy byli w stałych związkach ze średnimi lub brzydkimi kobietami, niektórzy chodzili na prostytutki, etc etc. W społeczności PUA oszustwo jest normą, a nie wyjątkiem. Wyjątkiem jest, gdy jakiś trener uwodzenia faktycznie umie uwodzić.

 

2. Poznałem na żywo, widziałem w akcji zalinkowanego trenera uwodzenia. Mógłbym dużo powiedzieć na jego temat, ale nie chce mi się, robi mi się niedobrze.

 

Powiem tyle, że swojego czasu oferował klientom "powiększanie penisa hipnozą".

 

Później usunął swoją stronę, ale została ona zapisana w internetowym archiwum:

 

http://web.archive.org/web/20120205181358/www.powiekszanie-penisa.org.pl/

 

Zacytuję trochę:  "Jak Raz Na Zawsze Pozbyć Się Wstydu I Zwiększyć Prawdziwe Rozmiary Twojego Penisa? "

 

"Czego Ty Powinieneś Się Dowiedzieć o Swoim PENISIE, Żeby Mieć Kobiety ?"

 

"Otrzymujesz ode mnie nagrania mp3 na skrzynke pocztową (maila) wraz z instrukcją stosowania i codziennie przez 3-4 miesiące (lub dłużej jeśli chcesz) odsłuchujesz je jako 20 minutowe nagrania hipnotyczne, mające na celu pobudzenie i powiększania Twojego penisa."

 

:D

 

Wracając do artykułu z jego bloga:

 

Spójrzcie na ten fragment tekstu, jako "Zarzuty wobec PUA":

 

„Społeczność PUA niby zajmuje się uwodzeniem i nauką bycia dobrym z kobietami, a w rzeczywistości ma z tym niewiele wspólnego. Tam jest bardzo dużo oszustów, którzy sami nie są wcale dobrzy z kobietami, ale takich udają i roztaczają przed innymi ludźmi fałszywe wizje sukcesu z kobietami, którego niby mogą ich nauczyć, „za odpowiednią opłatą”. Uczą ludzi niedziałających technik czy zachowań, itd itp. Przez co potem ci inni ludzie próbują swoich sił w uwodzeniu, działając w oparciu o błędne informacje i z reguły nierealne oczekiwania – przez co oczywiście im to słabo wychodzi, a u wielu z nich w pewnym momencie pojawia się myśl typu „te kobiety są jakieś pojebane, zbyt wymagające, mam tego dosyć””

 

Zaciekawiło mnie, skąd to jest. Więc wrzuciłem to do Google. Wrzućcie sami, zobaczcie co znajduje. :)

 

Google odnajduje ten tekst tutaj, na blogu Milroha:

 

http://uwodzenie-milroh.blogspot.com/2019/07/bliskosc-emocjonalna-9-wczesny-etap.html

 

Komentarz 11 lipca 2019 00:51, autorstwa Milroh - http://uwodzenie-milroh.blogspot.com/2019/07/bliskosc-emocjonalna-9-wczesny-etap.html?showComment=1562831498296#c4702544562558820036

 

Milroh jest naturalem piszącym o uwodzeniu i nie rozumiem, dlaczego pan PUA przytacza akurat jego opinię w tekście typu "PUA vs Red Pill". Szczególnie, że w tym samym komentarzu Milroh jedzie też po Red Pill, nazywajac obie społeczności "toksycznymi". Jest cytowany bez podania źródła,  przez co wygląda to tak, jakby była to opinia kogoś z Red Pill.

 

Wcześniej jest pozycja: "Kolejne zarzuty RP MGTOW wobec kobiet":

 

Potem to: "Zarzuty wobec PUA": Co wygląda tak, jakby były to kolejne zarzuty ze strony RP MGTOW, ale nie - to są zarzuty ze strony Milroha. To jest dziwne. Wygląda to tak, jakby Adept bał się przyznać, że po kryjomu czyta Milroha. Podobno każdy polski trener uwodzenia go czyta, ale niechętnie się do tego przyznają, bo to podkopuje ich autorytet.

 

Co do PUA vs Red Pill, to ja też uważam, że obie społeczności są toksyczne i pod pewnym względem bardzo do siebie podobne. W obu jest pełno idiotów, którzy nie znają się na kobietach, ale wmawiają sobie, że się znają.

 

W PUA idioci wierzą w bzdury typu "wygląd nie ma większego znaczenia, ważniejsza jest osobowość". Oni nie rozumieją, że to jest marketing trenerów, stworzony po to, aby sprzedawać produkty zdesperowanym, brzydkim facetom. U podstaw PUA leży ściema marketingowa, oszustwo, które ma sprzedawać produkty.

 

W Red Pill idioci mają dla odmiany obsesję na punkcie znaczenia wyglądu, "Chadów", etc. Wydaje im się, że kobiety mają nie wiadomo jak wielkie wymagania jeżeli chodzi o wygląd. Tak jakby nie można się było rozejrzeć w realnym świecie i zobaczyć, że tak nie jest. Wiele kobiet jest z facetami z wyglądem na swoim poziomie, albo i gorszym.

 

W PUA wartościowe jest to, że PUA uczy podchodzenia. Co jednak wbrew całej paplaninie pt. "wygląd nie ma znaczenia", przydaje się najbardziej...atrakcyjnym facetom. Bo dzięki podchodzeniu do nieznajomych kobiet, atrakcyjny facet może dotrzeć ze swoim "produktem" do wielu kobiet, z których jakaś część będzie chętna. Brzydki facet będzie zlewany, zlewany i jeszcze raz zlewany, jego efekty będą znikome. Wielu ludzi w PUA ma wyniki typu 1 zaliczenie na kilkaset podejść, tylko mało kto się do tego przyznaje, bo się wstydzą. Tu na forum jest (był?) użytkownik, który zrobił tysiąc podejść i uzyskał 0 seksu.

 

Jeżeli ktoś chce się bawić w PUA, to niech wie, że duża część informacji o kobietach z PUA jest błędna. Jeżeli ktoś już nauczył się podchodzić, to niech lepiej przestanie słuchać się PUA, bo prędzej mu to zaszkodzi niż pomoże. Najgorsze co można zrobić, to ciągle czytać/oglądać materiały trenerów - to jest szkodliwe pranie mózgu, a większość tych gości to oszuści, którzy się na tym nie znają i w tym co mówią są błędy. To jest syf, który potem może zostać w umyśle takiej osoby na długie lata i wcale nie jest łatwo tego usunąć.

 

W Red Pill moim zdaniem wartościowe jest to, że Red Pill ostrzega przed byciem wykorzystanym, przez głupimi decyzjami matrymonialnymi, etc. Tylko nie należy wchodzić w to zbyt mocno, bo bycie ostrzeżonym może się zmienić w fobię i paranoję.

 

 

Edytowane przez HodowcaKrokodyli
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 19:32, Maniek92 napisał:

@BrightStar nie wątpię, ale jednak wskazał na jedną ważną rzecz, która powoduje że PUA, przynajmniej w Polsce, to jedno wielkie gówno.

 

Nie tylko w Polsce, na Zachodzie też jest masakra. Miałem nieprzyjemność poznać niektórych zagranicznych trenerów.

 

BTW Polecam tę darmową książkę o toksyczności zachodniej społeczności PUA:  http://www.aaronsleazy.com/files/Aaron.Sleazy.Debunking.The.Seduction.Community.pdf

 

W dniu 14.06.2020 o 19:32, Maniek92 napisał:

Mianowicie wciskanie facetom z poziomu 4/10 i niżej, w tym wszelkiej maści białym rycerzom, spermiarzom i stulejarzom, że jak zaczną zachowywać się w taki a nie inny sposób i gadać oklepane formułki, to nagle staną się samcami alfa ruchającymi na potęgę. 

 

Sorry, ale tak to nie działa. 

 

Tak, to tak nie działa. Najgorzej jest wtedy, gdy gość 4/10, albo co gorsza 3/10, uwierzy, że tylko się tego nauczy, a będzie sypiał z modelkami. Gdy ktoś (np. Ja) próbuje mu to wytłumaczyć, to jest to próba niszczenia jego snu, coś okrutnego dla jego emocji. On już się nakręcił, że będzie miał te modelki - więc gdy ktoś próbuje go wyprowadzić z błędu, to nie tylko odbiera mu wizję modelek, ale jeszcze uświadamia mu jego naiwność. Podwójne uderzenie w emocje.

 

W dniu 14.06.2020 o 20:22, Maniek92 napisał:

Jednak pójście w redpillowy radykalizm to droga ku mentalnemu i męskiemu samobójstwu. 

 

Tak.

 

W dniu 14.06.2020 o 20:22, Maniek92 napisał:

Co do PUA itp, jest kwestia taka, iż w Polsce jest paru ludzi tym się zajmujących, którzy wciskają kit beta facetom, że jak będą stosować jeden, zdaniem ich "idealny i zawsze sprawdzony sposób" w danej sytuacji, to na bank się uda, wyciągając z takich frajerów mega grubą kasę.

 

Tak, oni mają taki marketing, typu "to jest technika, która daje to", "to jest technika, która daje tamto".  "To robimy tak", "a tamto tak". Jakby to było takie proste, a nie jest.

 

W dniu 14.06.2020 o 20:22, Maniek92 napisał:

Najgorsze jest to że tacy właśnie "kołcze" są uznawani za ekspertów w tej materii. 

 

Ludzie są naiwni i uważają ich za ekspertów tylko dlatego, że oni tak o sobie mówią.

 

W dniu 14.06.2020 o 22:51, Uzytkownik43217 napisał:

Interesowałem się PUA dawno temu, a na RP i na to forum trafiłem dopiero ostatnio. Tak jak Adept pisze, że jego zdaniem teoria RP jest spoko tylko dalej już czai się zło, tak ja uważam, że w PUA podstawy teoretyczne są spoko, bo też tłumaczą, jak to wszystko działa, ale dalej to już jest wyciąganie od ludzi kasy, dawanie im złudnej nadziei i tak jak @leto napisał - pomnażanie zasobów coachów PUA :)

 

Tak. Sama koncepcja PUA jest ok i może być przydatna. Sam pomysł, że można podchodzić, rozmawiać i próbować jak najlepiej wyrwać laski. To później zaczynają się bzdury.

 

W dniu 14.06.2020 o 22:51, Uzytkownik43217 napisał:

Te ich materiały działają jak narkotyk - człowiek po ich poczytaniu/posłuchaniu/obejrzeniu czuje się super, ale potem zderza się z rzeczywistością, czuje się jeszcze gorzej i chce znowu i więcej, więc kupuje kolejne "produkty" pełne truizmów. Ja na szczęście nie wydałem na to za dużo pieniędzy, bo ściągałem piraty z torrentów :)

 

Tak, te materiały działają jak narkotyk, dają złudne poczucie mocy i powodują, że ktoś czuje się lepiej. To nie kupowanie jest największym problemem, tylko to, że oglądając te materiały, ludzie odlatują w wirtualny świat.

 

Ja miałem wiele rozmów tego typu:

 

Ofiara PUA, 4/10 : "Ja gdy uwodzę modelkę, to stosuję 2-3 NEGi i od razu spada jej Bitch Shield"


HodowcaKrokodyli: "Z iloma modelkami faktycznie się przespałeś?"

 

Ofiara PUA, 4/10: Mina wskazująca na zawieszenie systemu, mętne tłumaczenie.

 

Rzecz jasna nie przespał się z żadną, gość żyje w świecie marzeń wywołanych przez studiowanie materiałów. Opowiada o swoich wyobrażeniach w taki sposób, jakby były to realne doświadczenia. Takie zachowanie jest często spotykane w PUA, w ten sposób ofiary PUA szkodzą innym, wciągają ich w zbiorowe złudzenie, że to działa.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, HodowcaKrokodyli said:

1. Ja kiedyś zajmowałem się intensywnie PUA przez wiele lat, poznałem wielu polskich i niektórych zachodnich trenerów.

 

Moja opinia o PUA jest bardzo zła, moim zdaniem ta społeczność kręci się głównie wokół oszukiwania frajerów przez cwaniaków.

 

W Red Pill moim zdaniem wartościowe jest to, że Red Pill ostrzega przed byciem wykorzystanym, przez głupimi decyzjami matrymonialnymi, etc. Tylko nie należy wchodzić w to zbyt mocno, bo bycie ostrzeżonym może się zmienić w fobię i paranoję.

Kiedyś byłem na ukrytym polskim forum PUA. Całkiem ogarnięci goście tam pisali, ale nie pamiętam nazwy. Żaden konkretny coach nie był właścicielem, kojarzysz może? Jestem ciekawy czy jeszcze stoi.

 

Natomiast pytanie jest źle podstawione, bo nawet w czasach kiedy ja interesowałem się PUA a było to 12-15 lat temu to byli trenerzy którzy zwracali uwagę na aspekt fizyczny. To jest żeby wyglądać jak najlepiej się da, regularnie ćwiczyć. Być zadbanym. Ostrzyżonym, wydepilowanym, mieć wiecej barkach niż w pasie.  To przecież jest redpilowe "just go to gym bro"

5 hours ago, HodowcaKrokodyli said:

Tak, to tak nie działa. Najgorzej jest wtedy, gdy gość 4/10, albo co gorsza 3/10, uwierzy, że tylko się tego nauczy, a będzie sypiał z modelkami. Gdy ktoś (np. Ja) próbuje mu to wytłumaczyć, to jest to próba niszczenia jego snu, coś okrutnego dla jego emocji. On już się nakręcił, że będzie miał te modelki - więc gdy ktoś próbuje go wyprowadzić z błędu, to nie tylko odbiera mu wizję modelek, ale jeszcze uświadamia mu jego naiwność. Podwójne uderzenie w emocje.

 

Coache często sprzedawali swoje programy online, wtedy nawet nie wiesz czy gość 3/10 to kupił czy 7/10. Inna sprawa, że PUA przed tinderem i social media i PUA teraz to są dwie inne galaktyki. Teraz PUA to po prostu niesmaczny żart ale w 2008 roku niektórzy mogli jeszcze coś z tego mieć.  Pamiętam jednak jak PUA mieli imprezę z której usuneli fotki. Bo wielki melanż w wypasionej willi wyglądał tak, że było ze 100 chłopa i może 10 kobiet z których połowa miała wąsy większe niż Ci puasi. Gdyby ci wszyscy trenerzy i adepci byli skuteczni, to byłoby tam 2 razy więcej pięknych kobiet a nie festwal parówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miraculo napisał:

Kiedyś byłem na ukrytym polskim forum PUA. Całkiem ogarnięci goście tam pisali, ale nie pamiętam nazwy. Żaden konkretny coach nie był właścicielem, kojarzysz może? Jestem ciekawy czy jeszcze stoi.

 

Natomiast pytanie jest źle podstawione, bo nawet w czasach kiedy ja interesowałem się PUA a było to 12-15 lat temu to byli trenerzy którzy zwracali uwagę na aspekt fizyczny. To jest żeby wyglądać jak najlepiej się da, regularnie ćwiczyć. Być zadbanym. Ostrzyżonym, wydepilowanym, mieć wiecej barkach niż w pasie.  To przecież jest redpilowe "just go to gym bro"

Dokładnie, ja mam podobne spostrzeżenia z bywaniem na forach. Nikt tam nie wciskał jakichś kursów za 3000 zł, czy gotowych formułek zapewniających niby sukcesy z kobietami. Tylko był nacisk, na poprawę aspektu fizycznego, mentalnego i działanie w praktyce. Faceci nabierający się na tego typu kursy, czy szybkie formułki zawsze istnieli i będą istnieć w każdej grupie rozwojowej, bo wiadomo że tego typu łatwy schemat sukcesu jest atrakcyjny, naucz się kilku tekstów na pamięć i zostań królem kobiecych serc czy jakoś tak :P jest to łatwe, szybkie, atrakcyjne i dociera do pewnej grupy ludzi. A, że znałem kilku PUAsów znających osobiście tych trenerków wiedziałem, że tacy jak Merlin, O'Rety to ściemniacze, sami często nie umiejący podchodzić robiący szkolenie za 3000 zł z książki wartej 30 zł ;) sami nie mający żadnej wiedzy praktycznej i umiejętności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Miraculo napisał:

Kiedyś byłem na ukrytym polskim forum PUA. Całkiem ogarnięci goście tam pisali, ale nie pamiętam nazwy. Żaden konkretny coach nie był właścicielem, kojarzysz może? Jestem ciekawy czy jeszcze stoi.

 

Czy masz może na myśli to forum zakamuflowane jako forum jakiejś klasy szkolnej?

 

4 godziny temu, Miraculo napisał:

Natomiast pytanie jest źle podstawione, bo nawet w czasach kiedy ja interesowałem się PUA a było to 12-15 lat temu to byli trenerzy którzy zwracali uwagę na aspekt fizyczny.

 

Tak, byli, ale główny nurt PUA zawsze to w jakimś stopniu negował. W mniejszym czy większym, ale zawsze.

 

4 godziny temu, Miraculo napisał:

Inna sprawa, że PUA przed tinderem i social media i PUA teraz to są dwie inne galaktyki. Teraz PUA to po prostu niesmaczny żart ale w 2008 roku niektórzy mogli jeszcze coś z tego mieć.

 

Moim zdaniem to bardziej kwestia tego, że wtedy mniej było mniej podchodzących facetów i kobiety reagowały na to lepiej, jako na wyróżnienie, a nie nękanie przed 10-tego z kolei.

 

Uwodzenie nadal działa, ale poprzeczka jest wyżej. Jeżeli ktoś ma je dobrze opanowane, to jest bardzo fajne. Za to jeżeli ktoś tego nie potrafi, to ma trudniej niż kiedyś. Mam tu na myśli także "typowych PUA", czyli gości którzy siedzą w tym wiele lat, ale pomimo stażu nadal nic nie potrafią i opierają się na "statystyce".

 

4 godziny temu, Miraculo napisał:

Pamiętam jednak jak PUA mieli imprezę z której usuneli fotki. Bo wielki melanż w wypasionej willi wyglądał tak, że było ze 100 chłopa i może 10 kobiet z których połowa miała wąsy większe niż Ci puasi. Gdyby ci wszyscy trenerzy i adepci byli skuteczni, to byłoby tam 2 razy więcej pięknych kobiet a nie festwal parówek. 

 

Project Hollywood?

 

Ja widziałem trochę fotek kobiet zachodnich "wielkich" trenerów i najczęściej nie wyglądało to super.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, HodowcaKrokodyli said:

Czy masz może na myśli to forum zakamuflowane jako forum jakiejś klasy szkolnej?

Było coś na rzeczy za kamuflowaniem tego forum. Pamiętam, że trzeba było tam na dzien dobry raport z ostatniego podbicia do panny opisać. Wyrzucali za nieaktywność i poleciałem wtedy bo miałem panne na stałe i tylko czytałem.

 

Natomiast ta impreza o której mówiłem była opisywana na którymś filmie od FACEandLMS ale nie chce mi się szukać którym, to już było po projekcie Hollywood raczej. Te wszystkie nazwy mi się już zacierają, pamiętam jak przez mgłę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, HodowcaKrokodyli napisał:

Tak, te materiały działają jak narkotyk, dają złudne poczucie mocy i powodują, że ktoś czuje się lepiej. To nie kupowanie jest największym problemem, tylko to, że oglądając te materiały, ludzie odlatują w wirtualny świat.

(...)

Rzecz jasna nie przespał się z żadną, gość żyje w świecie marzeń wywołanych przez studiowanie materiałów. Opowiada o swoich wyobrażeniach w taki sposób, jakby były to realne doświadczenia. Takie zachowanie jest często spotykane w PUA, w ten sposób ofiary PUA szkodzą innym, wciągają ich w zbiorowe złudzenie, że to działa

Masz rację, ale to nie tyczy się tylko obszaru PUA. Spotkałem się z twierdzeniem (bodajże Robbins), iż materiały dot. rozwoju i couchingu działają na krótką metę, tj. dają mentalnego kopa, ale wiele osób "przejada" ten haj, nie wykorzystuje go aby wzbogacić swoje życie. W efekcie zostają na tym samym poziomie i potrzebują co jakiś czas kolejnej dawki motywacji. Stąd też popularność spędów motywacyjnych, gdzie nierzadko Ci sami ludzie przyjeżdżają po to, aby pociągnąć kolejnego łyka pozytywnej energii.

 

To co opisujesz pokazuje, iż jedno to wiedza, a drugie przełożyć ją na siebie, dobrać skuteczną taktykę, opartą o swoje ograniczenia i zalety. Jak człowiek jest w kropce to prędzej poszuka eksperta (lub osoby się za niego podającej) - z nastawieniem: on pomoże mi na 100%, a nie wyciągnie z jego rad to co jest mu akurat potrzebne.

W dniu 15.06.2020 o 17:25, HodowcaKrokodyli napisał:

Milroh jest naturalem piszącym o uwodzeniu i nie rozumiem, dlaczego pan PUA przytacza akurat jego opinię

Też się zdziwiłem, bo z ciekawości też wrzuciłem w przeglądarkę, ale nie kojarzyłem postaci Milroha.

Szacunek za profesjonalne podejście do tematu i wypunktowanie

W dniu 14.06.2020 o 19:28, BrightStar napisał:

Zresztą to nic odkrywczego bo podobne podejście było promowane na forach PUA, przynajmniej tych na których ja byłem, że teoria to 10 % sukcesu, a praktyka to 90 %.

W każdej czynności, w której chce się być dobrym "praktyka czyni mistrza". W PUA jest to utrudnione bo dochodzą oczekiwania, problemy z reakcjami (nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać). Jest wspomniane o klepaniu formułek, że to zabija po części naturalność.

 

Swego czasu słyszałem taką historię bodajże o indyku (dokładnie nie pamiętam, chodzi o sens). Ktoś zapytał laski, czemu dzieli go na części, skoro może całego włożyć w naczyniu do piekarnika. Okazało się, że robiła tak, bo tak robiła matka. Poprzez obserwację wyciągnęła wniosek, że tak powinno się postępować. Nie spytała: "dlaczego tak?", po prostu wzięła za pewnik.   A matka miała do dyspozycji mniejszy piekarnik, mniejsze naczynia, więc siłą rzeczy musiała go dzielić :)

Edytowane przez lync
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś czas temu nie znałem w ogóle terminów Red Pill. Zainteresowałem się tym tematem trochę szerzej po czym poznałem kolejne wyrazy, które byłyby w tej materii. Terminy miały nazwę Blue Pill oraz Black Pill. Po ich przeczytaniu zdałem sobie większą sprawę, że za bardzo tkwiłem w pewnych sprawach i miało swego rodzaju nazwę. Chodziło dokładnie o Blue Pill. Poczytałem trochę o Red Pill i rzeczywiście po uświadomieniu sobie pewnych rzeczy czasem dobrze jest przyjąć tą ,,pigułkę". Jednak jak że wszsystkim również z taką idealogia nie należy przesadzać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środowisku PUA spędziłem kilka dobrych lat, nie powiem dużo mi pomogło z moimi kompleksami, relacje z kobietami się poprawiły ale jak reszta mówi zbyt wiele jest tam oszustwa i sciemniania.

Poznałem trenerów Instynktownego Uwodzenia, właściciela byłego forum AlphaMale, widziałem w akcji pierwszego właściciela Perfect dating (porażka, chłop nie ma pojęcia o czym mowi zresztą zobaczcie filmiki z nim).

Na forach pia jest pełno gości którzy zwyczajnie ściemniaja, wymyślane Field reporty, wielu z nich posiadających dużo postów ale jak widzisz go w realu to jakimś cudem czuć że nie rucha.

Dużo by opowiadac, może temat rozwinę jak będą chętni.

Ogółem niektóre rzeczy są ok ale naprawdę trzeba gęsto filtrować co się wam opowiada i używać mózgu bo można się nieźle zawieść.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.