Skocz do zawartości

Oszukany na pracy mgr


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, mac napisał:

 

Z drugiej strony, co to za wykształcenie warte 3 klocki ?

Ej no, tylko sam dyplom, resztę zajęć odbębnił samodzielnie ? 

 

Swoją drogą zabawny temat. Gościu chciał oszukać (tzn. mam nadzieję i zakładam, że to prawdziwy kolega a nie wyimaginowany i chodzi o @trop osobiście), ale teraz żal że jego oszukali. On chciał odpierdolić pracę, to mu odpierdolili pracę a jak trwoga to do boga i ratunku, oszukujo. Polska w pigułce ;) Ratunku, Niemcy mnie biją. 

Edytowane przez tytuschrypus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, tytuschrypus said:

a jak trwoga to do boga i ratunku, oszukujo. Polska w pigułce

Najlepsze i największe "wały" robi się tam, gdzie przyszła ofiara do samego końca myśli, że to ona kogoś oszukuje. Nie dotyczy to tylko Polski, a jest zjawiskiem światowym.

Ludzie to ludzie. Zwęszą "okazję" że "teraz kurna my", to instynkt samozachowawczy się wyłącza... i kupują wieżę Eiffla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tytuschrypus napisał:

(tzn. mam nadzieję i zakładam, że to prawdziwy kolega a nie wyimaginowany i chodzi o @trop osobiście), ale teraz żal że jego oszukali

???

Tytusie, ja to już dobijam do 40-tki.?

Moją pracę to pisałem w czasach gdy internet to był rarytas. 

Edytowane przez trop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Piter_1982 napisał:

Na wrzesień, bez problemu. 

Jeśli praca dyplomowa ma być słaba, mało stron, bibliografii oraz po najmniejszej linii oporu to pewnie tak. Raczej mało kto siedzi przy tym całymi dniami a i może sobie na to pozwolić ze względów czasowych, psychicznych czy fizycznych. Przede wszystkim trzeba najpierw wiedzieć czego się szuka, poszukać książek a potem je przeczytać. Jeśli praca magisterska to umownie minimum 40. Bez ułożenia planu ramowego będzie się miotał z pisaniem i niezbyt wiedział co robi. W dodatku teraz jest sezon sesyjny, więc prawdopodobnie już większość miesiąca przepadnie.

 

Zakładając, że ktoś decyduje się zapłacić, aż 2000zł za takie coś może to świadczyć o tym, że nawet w minimalnym stopniu będzie dla niego to trudne do zrealizowania. Stąd moje wnioski.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Maniek92 said:

Owszem, jest możliwość na zasadzie udowodnienia słownego, ale to praktycznie nie ma szans powodzenia.

Szanse są. Odpisują na emaile, więc poczta elektroniczna może i będzie stanowić dowód w sądzie. Mógłby też nagrywać ich rozmowy, jeśli do nich dzwoni.

 

20 hours ago, Zgredek said:

Firma boi się nie tego gościa, a węszenia wcześniejszych prac magisterskich, ponieważ odnalezienie tamtych plików może skutkować już faktycznie art 272 dla pozostałej maści klientów.

U to jest jego szansa. Ja bym szmaciarzom nie odpuścił, napisałbym, że to miała być merytoryczna pomoc, wzór do naśladowania a oni kopiując wikipedię, pewnie się do tego sprowadzało, dokonali oszustwa. Nie wiem czy bym wygrał ale to oni mają ciepło. On, też jeśli nie napisze tej pracy sam. Przypuszczam, że nawet by się mógł z promotorem dogadać ale o skończeniu w terminie to raczej mowy nie ma.

 

 

Mógłby tez znaleźć policjanta chcącego się wykazać i ten by się za nich wziął w zamian za "nieoficjalne" dane tej "firmy". Nie jestem prawnikiem a znając polską policję to oni tez są masakrycznie leniwi ale sprawa jest niejednoznaczna.

Maja racje ci, którzy mówią, że chciał oszukać a sam  został oszukany. I to prawda. Ale dokładnie to samo można powiedzieć o tej firmie. Jak ktoś jest oszustem, jak ta "firma" to musi się liczyć, że zostanie oszukany.

Oni są takimi samymi oszustami jak każdy inny oszust i będą go zwodzić, mówić że poprawią, i takie tam do usranej śmierci. Nie ma im co wierzyć - oszukali raz, to będą to robić cały czas aż ich ktoś nie usadzi. Jeszcze nie spotkałem oszusta, który by był uczciwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ksanti napisał:

Jeśli praca dyplomowa ma być słaba, mało stron, bibliografii oraz po najmniejszej linii oporu to pewnie tak. Raczej mało kto siedzi przy tym całymi dniami a i może sobie na to pozwolić ze względów czasowych, psychicznych czy fizycznych. Przede wszystkim trzeba najpierw wiedzieć czego się szuka, poszukać książek a potem je przeczytać. Jeśli praca magisterska to umownie minimum 40. Bez ułożenia planu ramowego będzie się miotał z pisaniem i niezbyt wiedział co robi. W dodatku teraz jest sezon sesyjny, więc prawdopodobnie już większość miesiąca przepadnie.

 

Zakładając, że ktoś decyduje się zapłacić, aż 2000zł za takie coś może to świadczyć o tym, że nawet w minimalnym stopniu będzie dla niego to trudne do zrealizowania. Stąd moje wnioski.

Kilka prac o objętości i złożoności jak ta do mgr napisałem w życiu. Nie róbmy z magisterki nie wiadomo czego. Chyba, że się obijał przez całe studia to rzeczywiście ma problem. Proces nauczania jest tak ułożony (a przynajmniej powinien), że nabierasz odpowiednich umiejętności przez całe studia (umiejętności a nie wiedzy). A więc na politechnice robisz sprawozdania z ćwiczeń, dzięki czemu opanowujesz rysowanie tabelek i wykresów. Jak kopiujesz cudze laboratowia to oczywiście potem praca dyplomowa to droga przez mękę. Podobnie na ASP. Oddajesz prace z różnych przedmiotów, a potem robisz dyplom. I znowu jak oddawałeś cudze prace to będzie problem z dyplomową. Na studiach humanistycznych też oddajesz co semestr przynajmniej jedną pracę kilkustronicową co prawda, ale dzięki temu nabywasz umiejętności operowanie słowem. Itd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orybazy napisał:

Znam gościa który pracę napisał w dwa tygodnie. Tylko on znał i interesował się tym o czym pisał.

Jest to to możliwe, jeszcze jak. Sam napisałem jedną ze swych prac dyplomowych w takim przedziale czasu. No ale właśnie, znałem się i interesowałem tematem o którym pisałem, a zdecydowaną większość źródeł i materiałów zebrałem już wcześniej. Wystarczy tylko chcieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.