Skocz do zawartości

Czy iść na badania lekarskie do szpitala w czasie pandemii ?


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Forumowicze :)

 

Mam teraz taką rozkmine, w przeciągu 3 tygodni idę na badania bezdechu sennego, naczytałem się, nasłuchałem się różnych rzeczy, m.in. czytałem różne informacje o tym wirusie, że jest mega śmiertelny, że to jest jedna wielka ściema. I teraz nie wiem, czy iść do szpitala, słyszałem, że w szpitalach wirus roznosi się dużo częściej ? Większe prawdopodobieństwo zakażenia. Przed badaniem z samego rana mam badanie, czy jestem zakażony Koronawirusem, jeśli wynik będzie ujemny, to mnie przyjmują.

Przesunąć termin badania czy nie ? Proszę o radę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość skontaktowania się z lekarzem, który cię na to badanie skierował? Ja bym spróbował z nim pogadać i podzieliłbym się z nim swoimi wątpliwościami. Jeżeli nie jest kompetnym palantem (tacy też się zdarzają niestety) ta rozmowa może dać ci więcej niż opinie ludzi z forum.

 

Dosyć często obecnie słyszę podobne pytania. Odpowiadam zawsze: "To zależy". I faktycznie, zależy, od szeregu różnych czynników.   

Edytowane przez Tyson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Boromir napisał:

Mam teraz taką rozkmine, w przeciągu 3 tygodni idę na badania bezdechu sennego, naczytałem się, nasłuchałem się różnych rzeczy, m.in. czytałem różne informacje o tym wirusie, że jest mega śmiertelny, że to jest jedna wielka ściema. I teraz nie wiem, czy iść do szpitala, słyszałem, że w szpitalach wirus roznosi się dużo częściej ? Większe prawdopodobieństwo zakażenia. Przed badaniem z samego rana mam badanie, czy jestem zakażony Koronawirusem, jeśli wynik będzie ujemny, to mnie przyjmują.

Przesunąć termin badania czy nie

Ojciec miał badanie w szpitalu jak się pandemia zaczynała, nie było problemu, nie zaraził się, a wiek mocno zaawansowany. Na Twoim miejscu w pierwszej kolejności poszukałbym jakiegoś ośrodka, który realizuje takie badania (jeśli obawiasz się szpitala), prawdopodobieństwo potencjalnego zarażenia wydaje się tam mniejsze. Do szpitala to najlepiej gdy potencjalne zyski (naprawa poważnego problemu zdrowotnego) przeważają potencjalne zagrożenia (zakażenie koroną). Jeśli faktycznie od jesieni ma być druga fala to wtedy szansa na zakażenie w szpitalu może być większa. Z drugiej strony dużo jednak zależy od tego jaki szpital, czy były w nim ostatnio zakażenia..itd

Współczuję dylematów, sam miałem podobne odnośnie kolonoskopii (IBS), której finalnie nie zrobiłem, a pandemia miała też w tym swój udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.