Skocz do zawartości

Jakie książki mają realne przełożenie na nasze życie?


deleteduser88

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/16/2020 at 10:16 PM, Bartek2 said:

szukam książek „ dźwigni” które mają realne przełożenie na nasze życie. Interesuje mnie tematyka relacji międzyludzkich, zarządzania ryzykiem/ kapitałem. Ewentualnie coś o zasadach życiowych

Wszystko to ma taka mała książeczka... czekowa. I o zarządzaniu kapitałem i o relacjach międzyludzkich bardzo wiele można z niej wywnioskować :)

 

Poważniej Sun Tzu i Biblia była juz wzmiankowana. Szczególnie Biblia NT, są niczym genialna łamigłówka, na której można trenować logikę, zasady wnioskowania i krytyczne myślenie.

Z nie wymienionych: Richard Bach "Iluzje - O człowieku, który nie chciał być Mesjaszem".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież, Sun Tzu.

Lektura w szkole podstawowej.

Tyle że może chińskiej.

 

Czasami piszę co uważam za dobrą książkę, czasami czytam jak ktoś lekceważąco wyraża się o czymś, co uważam za prawie współczesne arcydzielo.

Skutek jest taki, że się nie wypowiadam na ten temat.

I tak każdy czyta to co mu pasuje i podchodzi do jego poglądów zamiast czytać to co się z nimi nie zgadza.

W ten sposób sobie potwierdza, że jest bardzo mądry.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj, bo bardzo ogólnie, ale rzuć okiem na to, nie widziałem, żeby ktoś polecał na forum

 

Kultura słowa. Podstawy retoryki klasycznej Piotr Jaroszyński, Czesław Jaroszyński

Sukces w relacjach międzyludzkich – alex w. barszczewski

Psychologia kłamstwa Witkowski Tomasz

Psychomanipulacje Witkowski Tomasz

Szantaż emocjonalny. Jak się obronić przed ...Forward Susan, Frazier Donna

Dzień dobry... i co dalej Eric Berne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.06.2020 o 23:01, Pancernik napisał:

Czytam, świetne to jest.

W dniu 16.06.2020 o 23:11, Bartek2 napisał:

Dziękuje za propozycję książek. Pozostaje teraz uszanować wasz czas i przeczytać wszystkie propozycję. Z jednym mam nadzieję wszyscy się zgodzimy- WARTO czytać i szukać dźwigni w życiu 

Polecam Talmud, ciężko dostępny, albo Torę.

 

https://allegro.pl/oferta/tora-piecioksiag-mojzesza-wydawnictwo-austeria-7917735289

 

https://allegro.pl/oferta/talmud-literatura-tematu-9350015858

 

https://allegro.pl/oferta/talmud-babilonski-tora-pardes-red-rabin-pecaric-8961925603?reco_id=d5a5f33e-be5d-11ea-ba23-b026284b9ca0&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.06.2020 o 23:10, dobryziomek napisał:

1 Sun Tzu - Sztuka Wojny (jest tam kilka uniwersalnych praw) 

2. Człowiek w poszukiwaniu sensu - Victor Frankl. 

3. 36 foteli - o chińskiej sztuce podstępu i planowania 

4.48 praw władzy - Robert Green

5.Finansowy Ninja - Michał Szafrański 

6. Fastlane milionera 

7.Czarny Łabędź. 

8. Wszystkie książki Tomasza Witkowskiego bardzo krytyczne spojrzenie na psychologię.

Czytałem wszystkie i muszę przyznać, że masz naprawdę świetne podejście do literatury, celów życiowych, rozwoju :)


Przypominasz mi trochę mnie jak byłem młodszy to miałem naprawdę podobne podejście. 

 

Wszystkiego dobrego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.