Skocz do zawartości

Sposoby na szybkie odstresowanie się


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie radzicie w sytuacji silnego stresu? Czy potraficie dość szybko uspokoić się, obniżyć poziom adrenaliny i wyjść z tego stanu silnego pobudzenia i ścisku żołądka? Jak to robicie? Przyznam, że od zawsze mam z tym problem. Jedna mocno stresowa sytuacja potrafi mi zepsuć pół dnia. Myślę, że to w dużej mierze kwestia osobowości i ciężko jest z tym coś zrobić, ale być może macie jakieś swoje patenty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej uspokaja w krytycznych sytuacjach przejście na poziom nieskończoności wszechświata i zmiana perspektywy. Wszystkie problemy tego świata to tak naprawdę problemy robactwa, więc co znaczą? Nic. I momentalnie spokój ducha.

 

Kolejna przydatna rzecz to rozrost mentalny. Przy spinkach rosnę w sobie psychicznie, staję się gigantem, rozszerzam ciało mentalne do poziomu planety i też pomaga bardzo. Czujesz, jakbyś patrzył z góry na każdego.

Edytowane przez mac
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doraźnie długie wydechy przez lekko zaciśnięte wargi (wydech ma być 1.5 raza dłuższy niż wdech). Stanie w pozycji zwycięzcy (ręce w górze, lekko uniesioną broda) przez 2 minuty (można zamknąć się w toalecie). https://kariera.sgh.waw.pl/artykuly/rozwoj-osobisty/pewnosc-siebie-w-dwie-minuty Możesz też położyć się na plecach na podłodze, podgiąć nogi, ręce na brzuch i chwilę poleżeć. Polecam też trening Jacobsona i trening autogenny Schultza, jest w necie sporo nagrań, które pomagają go ćwiczyć. Wszystkie techniki miałem na terapii poznawczo-behawioralnej.

Edytowane przez Chris82
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przestać się martwić i zacząć żyć! Dale Carnegie -- podczas słuchania/czytania warto wyobrażać sobie siebie w takich sytuacjach oraz przypominać sobie jakieś sytuacje ze swojego życia które były choć trochę podobne do tych omawianych w książce.   https://www.youtube.com/watch?v=gVfVkgFIcog

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byś się zapisał na jakieś sporty walki, mnie taki treningi pomagają w rozładowaniu tego stresu który się gromadzi przez wiele mniejszych czy większych sytuacji w ciągu dnia. Kiedy zrobię dobry trening jestem spokojniejszy, wyluzowany i dopiero wtedy potrafię ocenić coś z dystansu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, trop napisał:

Strzelnica. 

Dobre, tylko nie walenie w tarcze z wiatrówki , tylko z Kałacha, ile kosztuje taka przyjemność opróżnienia magazynka Kałacha ?

15 minut temu, Ceranthir napisał:

Zwal sobie. :D

I polej sobie śmietaną, dodaj porzeczki, żeby był lepszy efekt (efekt motyla) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo skuteczne są, z mojego doświadczenia: modlitwa (i mówię to jako agnostyk, heh) i mantry.

 

Poza tym zjedzenie czegoś pomaga, szczególnie cukry proste. Tekst z reklamy - "zjedz Snickersa, bo gwiazdorzysz" - wcale nie jest taki głupi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Boromir napisał:

Dobre, tylko nie walenie w tarcze z wiatrówki , tylko z Kałacha, ile kosztuje taka przyjemność opróżnienia magazynka Kałacha ?

AK47 wywalenie magazynko około 130 złociszy. Ale wolę inną broń. Choć nie powiem, kałasznikow stary i poczciwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dokładnie jaki masz mechanizm tego stresu.

Może to bardziej blokada czegoś.

Jakieś nieprzyjęte emocje kumulują się w ciele i nie chcą puścić.

Z reguły ciało radzi sobie ze stresem a później jest mały zjazd psychofizyczny, to naturalna fizjologia a sytuacje stresowe to przecież norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, trop said:

AK47 wywalenie magazynko około 130 złociszy. Ale wolę inną broń. Choć nie powiem, kałasznikow stary i poczciwy ?

Samo wywalenie magazynka - owszem.

Średnio jeden nabój 4 PLN, ale jeszcze strzelnica, opiekun, opłata za broń...

Jeśli się ma swojego to wcześniej trzeba było wyłożyć parę kilo PLN i to już inna bajka.

 

Co do odstresowywania się:

Nic tak życia nie upiększy jak dobra dupa i jeden głębszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.