Skocz do zawartości

Jak powstały religie?


NEO

Rekomendowane odpowiedzi

Mówi się, że to mity i prymitywizm ale okazuje się, że wiele tam mądrości i słów pisanych w taki sposób, że dzisiaj można interpretować to na różne sposoby i każda religia jakoś się łączy co wykorzystują ci od New Age tworząc swoje teorie. No i jak myślicie skąd te powiązania, proroctwa czy piramidy i starożytne budowle położone w jednej linii, która na dodatek odzwierciedla pas oriona? Odrzucam Biblię bo jest niemoralna ale dyskusje z chrześcijanami nieraz są ciężkie bo przytaczają jakieś cytaty z Biblii, które dosyć dobrze opisują dzisiejsze czasy a wtedy były proroctwami czyli tamtejsi ludzie przewidzieli dzisiejsze czasy, podobnie jak Majowie, dla których dzisiejszy świat jest końcem świata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem stary ale ja pamietam przez wiele wiele lat modlilem sie do Boga o rozne rzeczy ,nawet w cwilach najwiekszego zwatpienia prosilem go o interwencje =Cisza! Wczesnie tlumaczylem sobie ze moze Bog wie lepiej ze moze nie wsluchuje bo chce mnie nauczyc cierpliwosc i tak dalej ,wekszosc byla takze oparta na strachu .Moja relacja z Bogiem byla oparta na ogromnym srachu ,poczuciu winy i leku co ze mna po smierci.Kiedy przyszedl moment w ktorym po raz kolejny sie zalamalem odrzucilem to ,widocznie albo go nie ma a jak jest to ma mnie w dupie...Plakalem ,szlochalem i dupa! Wracalem do punktu wyjscia ...Jezeli istenieje jakis Bog milosci,milosierdzia to fajnie chcialbym go poznac ale jesli jest taki jakiego ja sobie wyobrazam i jak mnie zycie nauczylo to mam go w dupie! I pisze te slowa w pelni pocztalny...Zawsze ze swoimi problemami bylem sam i tylko sam...Przez 23 lata cierpialem ,modlilem sie cierpialem plakalem i czekalem na cud ...Cud nie nadszedl...W Bibli Jezus uzdrawia ,jest milosierny pelen milosci dlaczego do mnie nie moze przyjsc taki Jezus ? Pierdole to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, ja też olałem :) Potem przyszła ezoteryka i różne glupie teorie, które są tak wymyślone, że brzmią jak prawda. Ja się tylko zastanawiam skąd to wszytko się bierze, czy faktycznie nie maczała w tym palców jakaś obca cywilizacja albo może nawet nie jedna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.