Skocz do zawartości

Płaskoziemcy, antyszczepionkowcy i inni


ATE50

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie to umieścić, ale facet powinien coś wiedzieć na ten temat i obracać się w nurcie nauki a nie wahadełek.

Proszę admina o umiejscowienie tego tematu w adekwatnym miejscu.

Na początek (znowu posługuję się innym forum) proponuję eksperymentalną weryfikację bzdur płaskoziemców (co wbrew pozorom nie jest takie proste do udowodnienia empirycznego dla laika) fizyka, który ... właśnie. Zapraszam do lektury.

https://ateista.pl/showthread.php?tid=14692

 

Oczywiście riposta była związana z licznymi postami pana płaskoziemca na tym forum..., no i się doczekał.

 

A tu następny temat: Wybacz mi Sofeicz

PS. Czas to pieniądz. Ostatnio oglądałem film fabularny o kolesiach, którzy postanowili przekopać tunel przez pół USA, żeby położyć swiatłowód i zyskać kilkadziesiąt milisekund w dostępie do giełdy, co przekłada się na realny, miliardowy zysk.
Kosmos.
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Hummingbird_Project

No i teraz, "argumenty" płaskoziemcy w tzw dyskusji...

https://ateista.pl/showthread.php?tid=13461&pid=670272#pid670272

a następnie coś dla koneserów, ja wymiękam po dwóch stronach, ale ... warto

https://ebvalaim.pl/2020/05/19/mierzenie-pozycji-iss/

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic innego jak nowe religie/ruchy wiary, histroia się powtarza - kiedyś Ziemia poruszała się na żółwiu :) 

Schizofremicy i fani spiskowych teori byli i będą.

 

No ale:

 

Przyjmijmy że Ziemia jest płaska co to zmienia w twoim życiu stajesz się bogatszy mądrzejszy lepiej Ci się żyje?

Dla mnie Ziemia może być w kształcie gruszki czy połowy naleśnika nie ma to wpływu na moje zycie po co mam gitare sobie tym zawracać?

Dla mnie Ziemia jest kulą dla ciebie może być kwadratowa który z nas jest lepszy? Czaisz? Kolejny podział społeczeństwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem do czego się tutaj odnieść w temacie. Osoby lubujące się w temacie kulistej ziemi lubią odrywać się od niej i lecieć w tak zwany kosmos. Próżnia, pasy van Allena, ISS to wszystko są pomysły, czasami wzajemnie się wykluczające. Muchy w próżni latać nie mogą ale tak zwane statki kosmiczne już tak. ISS powstał nagle i już jest w locie, brak informacji w jaki sposób był budowany "tam". Matematyka świetnie działa do wyjaśnienia tego co chcesz ale jest to tylko i wyłącznie język. 

Moim zdaniem glob to totalna wydmuszka, ale wtłaczana latami do głów od dziecka. Są pewne aspekty które glob by wyjaśniał ale sama idea jest dla mnie komiczna i zupełnie nie zgodna z realiami. 

 

9 godzin temu, smerf napisał:

nie ma to wpływu na moje zycie po co mam gitare sobie tym zawracać?

Tutaj już każdy do tego podchodzi indywidualnie. Dla mnie był dobrym startem aby przyjrzeć się otaczającej rzeczywistości i zacząć kwestionować inne sprawy jak np. obecna plandemia.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, smerf napisał:

Przyjmijmy że Ziemia jest płaska co to zmienia w twoim życiu stajesz się bogatszy mądrzejszy lepiej Ci się żyje?

Tak zmienia. To rewolucja. Miliony rzeczy przestaje funkcjonować, działać, nauka wywraca się do góry co wpływa na geopolitykę, etc, etc, etc...

9 godzin temu, smerf napisał:

Dla mnie Ziemia może być w kształcie gruszki czy połowy naleśnika nie ma to wpływu na moje zycie po co mam gitare sobie tym zawracać?

Naprawdę? Czy zdajesz sobie sprawę, że te nurty chcą odciąć ludzkość od naukowej pępowiny? 

Kurwa. Jak zagadałbyś z kimś z innej części globu jak płaskoziemcy narzucili by swoją doktrynę. Gdzie geosatelity, gdzie GSM, internet..., zdajesz sobie z tego sprawę. Chyba nie.

9 godzin temu, smerf napisał:

Dla mnie Ziemia jest kulą dla ciebie może być kwadratowa który z nas jest lepszy? Czaisz? Kolejny podział społeczeństwa.

No tego to już nie skomentuję. Przekroczyłeś granicę debilizmu.

25 minut temu, EMKEJ napisał:

Moim zdaniem glob to totalna wydmuszka, ale wtłaczana latami do głów od dziecka. Są pewne aspekty które glob by wyjaśniał ale sama idea jest dla mnie komiczna i zupełnie nie zgodna z realiami. 

Następny geniusz.

Kurwa, grawitacja na tym globie to też wydmuszka.

Jest z wami, płaskoziemcami  pewien problem, macie IQ... ślimaka.

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teoretyczne każdy może zrobić eksperyment jak w filmiku. Widać na nagraniu krzywiznę ziemi. 

 

11 minut temu, Obliteraror napisał:

Kwestionowanie kulistości Ziemi to prosty bilet do wariatkowa.

Dokładnie. Prawie wszystko co obserwujemy na niebie jest sferycze tylko Ziemia płaska... 

6 minut temu, Libertyn napisał:

Tyle że ziemia nie jest kulą. Jest elipsoidą :P

Geoidą, jeśli mamy być tacy dokładni. 

 

"... Ponieważ 71% powierzchni Ziemi stanowią oceany, najbardziej reprezentatywne przybliżenie figury Ziemi stanowi geoida.... " 

 

Źródło: Wikipedia. 

Edytowane przez Kali(NIE)baka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele teorii spiskowych, które po latach okazały się prawdą i pewnie duża część z obecnych teorii spiskowych tez jest prawdą.

No ale kurwa płaska ziemia? Serio?

Sam kiedyś zainteresowałem się tematem i część powiedzmy dowodów na poczatku brzmi rniby racjonalnie ale za chwilę miałem takie WTF? Ci ludzie nie ogarniają fizyki?

Tutaj analiza tych "dowodów".

 

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest taki (oni bazują na niewiedzy i na tym, że zwykły zjadacz chleba, pomimo, że wyedukowany w podstawówce nie ma pojęcia jak to wszystko wygląda), że - jak już pisałem - w sposób łatwy, szybki i eksperymentalny nie jest się w stanie tak dobitnie tego udowodnić. Stąd pomysły na tego typu doświadczenia:

https://ebvalaim.pl/2020/05/19/mierzenie-pozycji-iss/

21 minut temu, SSydney napisał:

Jest wiele teorii spiskowych, które po latach okazały się prawdą i pewnie duża część z obecnych teorii spiskowych tez jest prawdą.

No ale kurwa płaska ziemia? Serio?

Ubiegłeś mnie. Właśnie tego szukałem...aby to wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w ogóle zajebiste, że Płaskoziemców stawia się koło Antyszczepionkowców.

A dosłownie wszyscy, których znałem, którzy szydzili z antyszczepionkowców nie rozumieli, dlaczego są przeciw szczepionkom..

 

To tak jakby powiedzieć, wszyscy profesorowie i podludzie..

Edytowane przez StatusQuo
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, StatusQuo napisał:

To jest w ogóle zajebiste, że Płaskoziemców stawia się koło Antyszczepionkowców.

Widzisz, tutaj nie do końca masz rację, bo antyszczepionkowców można podzielić na trzy nurty:

 

1 Nurt zdroworozsądkowy, ludzie którzy nie mają nic przeciwko szczepionkom jako takim, rozumieją jakie one maja znaczenie, ale uważają że każdy preparat powinien być gruntownie przebadany pod kątem składu i skutków ubocznych, że powinny być prowadzone badania sprawdzające korelacje różnych preparatów i powinien być nad tym całym szczepionkowym biznesem konkretny nadzór. Są to ludzie, którzy nie chcą stosować nieprzetestowanych lub niewystarczająco przetestowanych preparatów, co jest jak najbardziej rozsądnym podejściem.  Sprawdzenie skuteczności, skutków ubocznych, oszacowanie ryzyka. 

 

2 Nurt religijny, ludzie, którzy ze względów religijnych odmawiają szczepień, czy innych zabiegów medycznych np. ratujących życie. 

 

3 Nurt fanatyczny, który łączy teorie spiskowe z różnymi prawdziwymi zdarzeniami np. nielegalnymi działaniami podejmowanymi przez branżę farmaceutyczną, do tego często domieszka dużej dawki niewiedzy i kilka dolanych litrów fanatyzmu i ciągły bełkot że wszystkie szczepionki są złe, że to planowane ludobójstwo itp. 

 

Na dodatek nurt 2 i 3 często się mieszają. 

 

Tak naprawdę wśród antyszczepionkowców najwięcej jest tych z nurtu 3 i 2, co powoduje że łątkę fanatyków przykleja się też nurtowi 1, który wyznaje zdroworozsądkowy sceptycyzm. Nie dość że takich ludzi jest bardzo dużo to spędzają mnóstwo czasu na propagowanie teorii spiskowych na temat szczepionek. 

 

Więc później nie dziwi, że większość społeczeństwa traktuje tych ludzi jak płaskoziemców. 

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red podobnie można podzielić pro-szczepionkowców.

Warto też poczytać o genezie szczepień, których promotorem był nie kto inny jak sam Napoleon Bonaparte. :D

 

Eksperyment tego gościa z poziomnicą i samolotem to tez jest mistrzostwo świata XDDD Albo mówienie, że rzeka płynie "w górę" kuli. :DDDDDD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red

Ale 1 i 3 też się łączą. Wiele szczepionek nie jest przebadanych, ma skutki uboczne, a korporacje umywają ręce, a udowodnienie czegokolwiek graniczy z cudem.

Teorie spiskowe biorą się ze sposobu wytłumaczenia, dlaczego nie ma tych badań i tego co dokładnie w szczepionkach jest..

Zdrowy rozsądek zakłada, że operujesz wiedzą, którą możesz operować do wyciągania wniosków.

A wiedza, to jest coś podparte faktami..i tu się zarzynają teorie..

Dlatego ja koncernom i farmacji nie ufam z defaultu..

 

Z tego co rozumiem, bardziej ufam szczepionkom dla bydła niż dla ludzi. Bo bydła nie opłaca się leczyć i ma być zdrowe, więc jak się ładuje w nie szczepionki, to

te szczepionki mają dokładnie robić to co deklarują, że robią.. To co robią szczepionki dla ludzi, to tak na prawdę nie wiesz..

Niby możesz się podeprzeć wiedzą, ale wiedza, którą sprzedają koncerny na temat swoich produktów na których zarabiają, dzisiejszych czasach jest tak rzetelna jak i propaganda..

Więc pozostaje kwestia zaufania, a tego mam mniej niż zero..

Edytowane przez StatusQuo
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, ATE50 said:

Płaskoziemcy, antyszczepionkowcy i inni

Co  mają do tego tzw. antyszczepionkowcy? Albo nie rozumiesz znaczenia słowa albo wcisnąłeś ich do jednego wora z przyczyn propagandowych.

Jak nie rozumiesz a co ci tzw antyczczepionkowcy walczą to po co ich imię przyzywasz?

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ATE50 napisał:

Przekroczyłeś granicę debilizmu.

Wez się katapultuj może do średniowiecza tam byś się odnalazł ze swoimi teoriami za głoszenie że ziemia jest okręgiem palili na stosie, zapewnie pierwszy byś chrust podkładał :D 

Z domu chociaż wychodzisz czy juz NASA cie namierza technologia 5g? 

 

Wpis jest trochę ofensywny ale to taki zimny kubeł na głowe za nim zupełnie nie odlecisz.

 

 

Edytowane przez smerf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ATE50

Tak po prawdzie to już... było ;)

 

 

Temat co prawda zamknięty, ale dość szybko można się zorientować, kto jest po której stronie.

Wtedy trzeba się było jeszcze nieco hamować - teraz na Arenie w końcu będzie można nazwać rzeczy (i niektórych użytkowników) po imieniu.

 

Ja jeszcze do tego zestawu dołożyłbym mój ulubiony wątal™:

 

 

Niestety 2 głównych oponentów już nie ma, ale być może znajdą się kolejni chętni do grillowania :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia psychiki pewnego typu osób. Podejrzliwosci, paranoi, negowania wszystkiego, co wykracza poza filmy z żółtymi napisami. I nie moja to wina, że tej grupie tak blisko od płaskiej ziemi, przez chemtrails, 5G aż do negowania każdej szczepionki. Widać to po wysypie szurskich kanalòw na YT, gdzie ww. teorie często się zazębiają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, EMKEJ napisał:

Muchy w próżni latać nie mogą ale tak zwane statki kosmiczne już tak.

Ryby mogą żyć pod wodą, ale ludzie już nie. Wytłumacz to!

@Ancalagon Heheh pamiętam pamiętam te tematy. Mój ulubiony to był eksperyment geodezyjny i linka rozciągnięta na jeziorze na dwóch kołkach :)

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno, zainspirowany pośrednio dyskusjami z @absolutarianin, zrobiłem sobie maly research tych źródeł "wiedzy alternatywnej". Bo czułem, że wiele mnie omija.

 

Nie pomyliłem się : )

 

Od neokomuchòw, pogrobowców Moczara i Siwaka, turbosłowian, przez szuròw ekonomicznych, po popaprańcòw w wojskowych mundurach, dowodcòw nieistniejacych armii, po chinsko - rosyjskich prowokatoròw, generujacych antysemickie tresci rodem z Protokołów Mędrców Syjonu.

 

Zaiste, Internet to wielki skarb, źródło wiedzy, nauki i dobrych pieniędzy. Jak i kloaka.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.