Skocz do zawartości

Gdzie kupować dopasowane koszulki?


self-aware

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Pytanie do braci 175cm i szczupłych (koło 70kg wagi). Gdzie kupujecie koszulki? Od zawsze mam problem z ciuchami... Ciuchy są robione dziś dla gości 180+, praktycznie wszystko co mi w miarę pasuje jest "troszkę za długie". Koszulka zawsze za długa, albo rękawy jakoś chujowo... Wczoraj i dzisiaj spędziłem w galeriach łącznie z 10 godzin, cały czas zmarnowany...

 

Wiadomo, że wszystko dobrze leży na jakichś dokoksowanych kolesiach, ale nie ma ratunku dla zwykłego ziomeczka? Docelowo chciłbym przytyć jeszcze ze 2-3kg i to już będzie maks, ale to i tak wiele nie zmieni. Mimo, że wybieram praktycznie zawsze koszulki w rozmiarze S to i tak i tak są one trochę za długie. Wkurza mnie to... XS są ok na długość ale one są mega rzadko + mimo wąskiej budowy są dla mnie oczywiście za ciasne. Zresztą S też czasami mogłaby być delikatnie szersza, zależy od ciucha, ale ujdzie mimo wszystko bo w M to zawsze wieszak.

 

Jak Panowie mojego typu sobie radzą?

 

I przy okazji gdzie warto kupować koszulki w kontekście jakości? Za taką koszulkę mogę dać maks ze 100-120zł. Interesują mnie koszulki bez żadnych dziwnych napisów itd, raczej jednolite.

 

Pozdro.

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, BlacKnight said:

Prócz wzrostu powiedz jaka szerokość pleców ? 

Rozumiem, że pytasz o szerokość w barkach, tak? To 111.

 

11 minutes ago, Carl93m said:

Ja mam praktycznie te same wymiary i S leży na mnie tak, że kupuję niemal w ciemno. 

To zazdro. Pewnie delikatne różnice w budowie powodują, że tak jest.

 

11 minutes ago, Piter_1982 said:

Polecam TK Maxx, nie wiem jak twój wymiar, ja mam dość nietypową budowę ciała, a tam zawsze coś znajdę.

Ja tej mojej budowy ciała to już komentował nie będę, jest co jest... Ale zerknę w TK Maxx, może się uda coś :)

 

7 minutes ago, bassfreak said:

W 50style mają spoko krój (umbro albo feewear i lotto) albo w decathlonie czarne slim fit :D 

Dzięki za propozycje. Nie mam blisko do żadnego, ale będę pamiętał o tym :) 50style chyba nie pyknie bo to chyba typowo sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigStar - M leży na mnie idealnie, czasami są za ciasne, wtedy próbuje L - ale one wtedy są za długie.  Tu nie chodzi o to że koszulki są za długie, tylko o to że jesteś szczupły i ona na Tobie wisi - gdybyś był grubszy to koszulka miała by więcej ciała do objęcia (barki, plecy, klatka) tym samym skracała by sie jej długość (mam nadzieje że wiesz co mam na myśli)  Wymiary mamy te same oprócz obwodu barków mam 118cm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@self-aware Po pierwsze oprócz tego, że masz różne rozmiary t-shirtów (S, M, L itd) to masz też różne "kroje"?

Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale najczęściej dostępne koszulki np rozmiaru S czy M masz w kroju "regular", jest to napisane przy metce gdzieś.

Ty powinieneś szukać "slim" lub "super slim" i problem powinien być rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było, żebyś wrzucił foto i pokazał jak wygląda ta za długa S-ka. Bo ciężko mi w to uwierzyć. Chyba, że wybierasz jakieś o kroju oversize, loose fit itp. Koszulka o normalnym kroju nie powinna być za długa. Jak chcesz, żeby się opinała na ciele to wybieraj slim fit z dodatkiem elastyny, ale to wygląda dobrze tylko na kimś kto ma w miare umięśnioną sylwetkę. 100-120 zł to już bardzo dużo jak za koszulkę imho. Sam bym nigdy tyle nie dał za zwykły t-shirt. Na Zalando są ostatnio fajne promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piter_1982 napisał:

Polecam TK Maxx, nie wiem jak twój wymiar, ja mam dość nietypową budowę ciała, a tam zawsze coś znajdę.

Tutaj się dołączam, do opinii, ja bardzo lubię ten sklep, zazwyczaj po jednej sztuce z każdego rodzaju, albo pasi albo nie, nie ma jednej kurtki w 8 kolorach, że człowiek nie może się zdecydować :)

Ciekawe wzory, fajne kroje, firmy, które nie są popularne w PL, a naprawdę bardzo dobrej jakości, miałem okres, że sobie często tam wpadałem i można do tego wyhaczyć ubrania po bardzo korzystnych cenach. 

 

2 godziny temu, self-aware napisał:

I przy okazji gdzie warto kupować koszulki w kontekście jakości? Za taką koszulkę mogę dać maks ze 100-120zł. Interesują mnie koszulki bez żadnych dziwnych napisów itd, raczej jednolite.

 

Tam, znajdziesz firmy typu Replay, Pepe jeans, Airwalk np z jednym małym napisem w fajnym kontraście do koloru koszulki, lub tylko małe logo. Jest też dużo wybór polo czy koszul z krótkim rękawkiem są Bą Tą silwuple i te dla luzaków z bloków! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NiesamowitySzymi napisał:

Pepe jeans,

To są niestety bardzo słabe jakościowo rzeczy. Przejechałem się dokładnie 3 razy a szkoda, bo fason i nadruki bardzo mi odpowiadały.

5 godzin temu, self-aware napisał:

I przy okazji gdzie warto kupować koszulki w kontekście jakości? Za taką koszulkę mogę dać maks ze 100-120zł.

W takim przedziale nie pomogę :( Dobre jakościowo i sprawdzone mam koszulki Aeronautica Militare. Można dostać też czyste, tylko z logo. Koło 150 w promo, zwykle 200, ale robią robotę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, mph25 said:

BigStar - M leży na mnie idealnie, czasami są za ciasne, wtedy próbuje L - ale one wtedy są za długie.  Tu nie chodzi o to że koszulki są za długie, tylko o to że jesteś szczupły i ona na Tobie wisi - gdybyś był grubszy to koszulka miała by więcej ciała do objęcia (barki, plecy, klatka) tym samym skracała by sie jej długość (mam nadzieje że wiesz co mam na myśli)  Wymiary mamy te same oprócz obwodu barków mam 118cm

No widzisz, te same a jednak barki masz o 7cm większe :) To spora różnica. Ja jestem niestety mega wąski ziomek. Jak kupowałem garnitur to był duży problem. Nigdzie nie było dobrego, musiało się skończyć u krawca.

 

4 hours ago, Kimas87 said:

Również polecam Big star. Wczoraj kupiłem czarny t-shirt 65 zł ale jakościowo dobry. Nie wierzę, że nie potrafisz nic dobrać pod siebie. Od rozmiaru S do XXL jest bardzo duża różnica. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Trochę fajnych widziałem, ale ta cholerna długość znowu :)

 

4 hours ago, Quo Vadis? said:

Po pierwsze oprócz tego, że masz różne rozmiary t-shirtów (S, M, L itd) to masz też różne "kroje"?

Tak, wiem o tym wszystkim ;)

 

3 hours ago, NoName said:

Najlepiej by było, żebyś wrzucił foto i pokazał jak wygląda ta za długa S-ka. Bo ciężko mi w to uwierzyć. Chyba, że wybierasz jakieś o kroju oversize, loose fit itp. Koszulka o normalnym kroju nie powinna być za długa. Jak chcesz, żeby się opinała na ciele to wybieraj slim fit z dodatkiem elastyny, ale to wygląda dobrze tylko na kimś kto ma w miare umięśnioną sylwetkę. 100-120 zł to już bardzo dużo jak za koszulkę imho. Sam bym nigdy tyle nie dał za zwykły t-shirt. Na Zalando są ostatnio fajne promocje.

Dla mnie dobra koszulka to taka, że jej długość jest gdzieś do połowy rozporka. A większość tych ESEK jest taka, że wychodzi mi z 2-3cm poza rozporek. Dla mnie chujowo to wygląda. 6-7cm wzrostu więcej i problemu by nie było. Ewentualnie z 10cm więcej w brakach, ale to musiałbym przytyć mega dużo a to nie wchodzi w grę.

 

W bytom byłem i akurat same EMKI a te dla mnie są zdecydowanie za duże :) Żadnej ESKI nie było. Może za miesiąc się wybiorę znowu to coś będzie.

 

@tytuschrypus - Niestety 200zł za koszulkę to już zdecydowanie nie na moją kieszeń. Ta kwota 100-120 co podałem to już i tak wymaksowane mocno, w praktyce szukam i tak w przedziale 40-70. Ale dzięki, może kiedyś kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, self-aware napisał:

Niestety 200zł za koszulkę to już zdecydowanie nie na moją kieszeń. Ta kwota 100-120 co podałem to już i tak wymaksowane mocno,

Zobacz czy znajdziesz jeszcze jakieś koszulki Naketano. Marka się dopiero co zwinęła  z Polski, ale coś jest jeszcze do kupienia. Mają dość krótkie fasony a są bardzo dobre jakościowo, z tego co pamiętam to kosztowały właśnie koło 100 zł. Przyjemny materiał, większość gładkich i ciekawe kolory, w tym kilka melanżowych w każdej kolekcji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&M koszulki slim fit, jakość nie najlepsza bo się rozciągają i po praniu oddają kolor lecz i tak świetnie leżą i bardzo dobrze wyglądają zero napisów, bardzo ładne a i kosztują mało bo jakieś 30zł. Nic lepszego nie znalazłem w sieciówkach, teraz jak potrzebuje to w ciemno wchodzę wybieram mój rozmiar, kolor który wiem, że mi pasuje i prosto do kasy. (PS. jak nie jesteś przypakowany to nie wybieraj tych w wersji v-neck)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, self-aware napisał:

I przy okazji gdzie warto kupować koszulki w kontekście jakości? Za taką koszulkę mogę dać maks ze 100-120zł. Interesują mnie koszulki bez żadnych dziwnych napisów itd, raczej jednolite.

Diverse, Reserved, Bershka tam mają bardzo fajne, stonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.