Skocz do zawartości

Honor mężczyzn czy on jeszcze istnieje?


Nokates

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, bullorbear napisał:

Co w przypadku gdy gośc nie miał zasady nieposuwania zajetych lasek? Tu mamy dwie opcje 

Nie wiem, czy posunąłbym się do formułowania punktów kodeksu honorowego społeczeństwa polskiego w 2020. Przypadek z tematu, jest moim zdaniem wypaczeniem idei honoru. O ile zgodzę się, że może być różnie rozumiany, honor podlega weryfikacji według norm społeczności. Idąc tym rozumowaniem, można określić, że @Nokates należy do społeczności "bolcowników bocznych", którzy za punkt honoru (ciekawie musiałby ten kodeks wyglądać) obierają sobie seks z osobami pozostającymi z związkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bullorbear napisał:

Własnie nie widze

To się nie patrzy, tylko czyta ze zrozumieniem. Jeżeli nie jesteś w stanie tego wykonać, to ja nie jestem Ci w stanie bardziej pomóc :)

 

@bullorbear Nie - z całą odpowiedzialnością i bez złośliwości piszę, że nie jestem w stanie Ci pomóc zrozumieć definicji honoru, jeżeli w dalszym ciągu rozumiesz ją w taki sposób, jak obszernie przytoczyłeś, czyli że każdy ma swój honor. 

 

12 godzin temu, bullorbear napisał:

Które z powyższych byś pod to podciągnął?

Czy znane Ci jest pojęcie "przykład"? Czy też nie i chcesz mi przez to napisać, że w tym miejscu Wikipedii są zapisane wszystkie rzeczy honorowe i niehonorowe? 

 

12 godzin temu, bullorbear napisał:

Jak już sie czepiasz tego że napisałem ze każdy ma swój honor( co jest kłamstwem) :

Ekhm... A co tu napisałeś poniżej? Podkreślenia moje:

 

13 godzin temu, bullorbear napisał:

Co w przypadku gdy gośc nie miał zasady nieposuwania zajetych lasek? Tu mamy dwie opcje 
1. Może on być uznany za niehonorowego przez tych którzy taką zasade wyznają ale być honorowym.
Zachowanie uznawane za honorowe w jednej grupie bedą uznawane za dyshonor w innej. Dlatego warto to zdefiniowac
2. Może on być uznany za niehonorowego przez tych którzy taką zasade wyznają i stracic przez to honor. 
W tym przypadku nie ma na swiecie honorowych ludzi. Np ja wymysle sobie zasade ze każdy kto nie odda mi swoich dóbr jest niehonorowy i już mamy prawie całe społeczenstwo bez honoru.

Podpowiadam - wymyślenie sobie zasady nie ma nic wspólnego z honorem, ponieważ honor jest pojęciem definiowanym społecznie. I w taki sposób jest ono używane przez Twoich adwersarzy w tej dyskusji. To, co napisałeś a co ja podkreśliłem to są rozważania na temat honoru 5-letniego dziecka, które się pierwszy raz zetknęło z tym pojęciem. 

 

Dlatego:

 

Prawdą jest, że honor może być różnie pojmowany przez ludzi różnych kultur.

Nieprawdą jest, że może nie być na świecie honorowych ludzi, bo ktoś sobie wymyśli zasadę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bullorbear napisał:

Żeby nie było może gdzieś w pewnych kręgach uzaje sie ze ruchanie zajętych jest niehonorowe, w moich winna jest panna i tyle. Dlatego pytałem zwyczajnie dlaczego

BRAWO! O to mi chodziło. Dokładnie tak jak mówisz. Czyli w Twoich kręgach, honorowym posunięciem jest ruchanie zajętych, a ponieważ Ty jak wspomniałeś, tego nie robisz, to wg Twojej własnej definicji i wartości Twojej grupy, jesteś po prostu człowiekiem bez honoru. Dziwię się, że grupa Cię akceptuje.

 

Clapping Applause GIF

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bullorbear napisał:

 

Własnie nie widze tam nic wskazującego na to że posuwanie lasek obcych typów to brak honoru.

A potępienie dla hien cmentarnych ? ?

 

 

Większość piszących rozpoznała problem, ale ja nadal myślę, że to jest trolling.

 

Zaczynanie ze zbulwersowaniem tematu honoru, po czym podawanie siebie, jako przykład osoby łamiącej jedną z podstawowych kulturowych zasad etycznych dla większości mężczyzn.

Biologicznie każdy facet chce ruchać, kogo może i mu pasuje.

W cywilizacji osiadłej - nie rucha się cudzych kobiet z własnej grupy. To sprawa zarezerwowana wobec obcych, i to wyłącznie dla "zasłużonych" - czyli np. podbój, wojna.

Poziom wyżej jest, że w ogóle na żonę trzeba sobie zasłużyć (być wojownikiem albo inny rodzaj inicjacji, mieć dużo kóz czy krów, itp - jest mnóstwo kultur, które tak działają jeszcze).

 

Oczywiście są grupy antyspołeczne, które mają swój "honor", np. złodzieje, przestępcy, wykolejeńcy.

Dlatego tradycyjnie są poza społeczeństwem, a bywało, że można ich było zabić na miejscu w każdej chwili.

Edytowane przez sargon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bullorbear napisał:

Jest, Wiem,

To jak wiesz, to po co odwołujesz się do listy przykładów zachowań honorowych i niehonorowych z Wikipedii wskazując, że tam nic takiego nie ma? 

 

12 godzin temu, bullorbear napisał:

BRAWO! Własnie o to  mi chodziło pytając dlaczego jest nie honorowy. A wychodzi na to że jest bo własnie ktoś  taką zasade wymyślił.  

Nie, nie właśnie. Ale owszem, te zasady ktoś wymyślił. Jak wszystkie normy moralne. Możesz się zdziwić, ale nawet pieniędzmi płacisz bo ktoś tak wymyślił. 

 

Nie jest to jednak jednostkowy pomysł, że Ty wymyślasz swoje zasady i kodeks i dzięki niemu jesteś honorowy albo nie, jak tam wyżej błyskotliwie usiłowałeś dowodzić. 

 

12 godzin temu, bullorbear napisał:

Oczywiscie rozumiem że twoje czy też Pancernika zasady są bardziej twojsze niż innych ludzi dlatego własnie uważacie że typ jest nie honorowy.

To kwestia kręgu cywilizacyjnego, w tym zakresie, nie moich zasad czy czyichkolwiek zasad personalnych, czego ewidentnie nie rozumiesz. Jakbyś czytał forum od jakiegoś czasu wiedziałbyś, jakie mam zdanie na ten temat, bo napisałem je wielokrotnie. Tak, absolutnie winna jest wyłącznie kobieta, co w niczym nie zmienia faktu że Twoje rozkminki tam wyżej są błędne i nie, to tak nie działa że masz swoje zasady więc jesteś honorowy według siebie samego, bo taką tam definicję ukułeś bystrze ;)

 

12 godzin temu, bullorbear napisał:

co w tym jest niehonorowego według definicji.

Dlatego pisałem Ci już wcześniej, że jeśli po jej przeczytaniu nie rozumiesz, co jest w tym niehonorowego i z czego to wynika to nie jestem w stanie Ci pomóc. Widzisz? Miałem rację ;)

 

7 godzin temu, sargon napisał:

ale ja nadal myślę, że to jest trolling.

Bardzo prawdopodobne, ale nie byłbym taki pewien ;)

 

7 godzin temu, bullorbear napisał:

Oczywiście wiesz lepiej co myśle i oczywiscie masz racje.

Wiem co piszesz, to wystarczy :) Peace! 

 

6 godzin temu, bullorbear napisał:

To o jednostkowych zasadach odnosiło sie do punktu "honorowych zasad" mianowicie 1 przestrzeganiem własnych reguł bez wzgledu na okoliczności

Tak, Twoja definicja honoru, którą tam podałeś była kulawa, dlatego naprowadziłem Cię na prawidłową. 

 

6 godzin temu, bullorbear napisał:

Coś w stylu tak juz jest i chuj :D

Bez urazy, ale brzmisz jak małe dziecko. Podałem Ci prewencyjnie przykład pieniędzy jako rezultatu konsensusu społecznego, ale to widać za mało. 

 

Więc tak - jeśli dla Ciebie ludzie płacą wymienialnymi walutami bo tak i chuj, to można to tak nazwać. Tak i chuj. 

 

6 godzin temu, bullorbear napisał:

Dobranoc

Papatki! Idź ruchać mężatki. 

 

Ale mi się rymło, że hej!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 20.06.2020 o 21:22, Adolf napisał:

Bo jest pizdą życiową.

Kurwa chłopaku, masz jakieś sztywne postanowienia w życiu, jakieś zasady?

Kręci Cię to? Robisz krzywdę ziomkowi, jprdl... spadaj chłopaku.

Warto? Moczycie na zmianę jak się całujesz to masz jego spermę w ustach i odwrotnie.

 

Nara!.

Każda poderwana może kogoś ma w stałym zwionsku tylko może z tego się nie zwierza. Jednakowoż, co innego o tym nie wiedzieć a co innego wiedzieć ale o tyle co innego jak dla mnie, że w tym drugim przypadku mnie taka obrzydza zwłaszcza gdy jej mężczyznę widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, JoeBlue said:

Nic innego prócz tłumaczenia samego siebie.

Pierdol każdą dupę jaka ci się kładzie i robi szpagat.

Od całkiem długiego czasu mam ten pogląd i działa.

Powiem, że nie trafiłem wielu przypadków obrony swojej niewinności nieskalanej.

Pierdolą się jakby nie widziały kutasa od dekady i mam wrażenie, że tak było.

 

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2020 o 12:12, giorgio napisał:

Eee tam, prawdziwy ogier to by puknął jeszcze jej chłopaka i matkę. 

W przeciwnym wypadku, nie ma się czym chwalić. 

Cucki niektórzy lubią wylizać po stosunku czy nawet pomagać włożyć byczkowi czy samemu possać bądź jako największe poniżenie oprócz lania drinków czy innych tego typu poniżeń nawet dać się posuwać. 

Byłem kiedyś w relacji jednej jako bull i to co koleś chciał to aż przechodziło wyobraźnie może kiedyś opiszę ten związek tutaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.