Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
deleteduser10

Diora 1976 (antyreklama)

Recommended Posts

Co ciekawe mam teraz słuchawki Unitry sn 40, i są naprawdę przyjemne, bo na te starsze to nawet nie patrzyłem.
Ilu braci ma jakiś sprzęt polskiego producenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś kolumny altusa, deck i wzmacniacz unitry, do tego cd philipsa ale to dawno było. 

 

Teraz yamaha pianocraft i jestem zadowolony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posiadałem dawno temu telewizor Neptun D505.

Produkowany przez  Unimor (Gdańskie Zakłady Elektroniczne "Unimor") kineskop miał z Polkoloru z Piaseczna.

Kolumny Altusy i Altony produkował Tonsil z Wrześni

W Warszawie były Zakłady Radiowe Kasprzaka które produkowały radia, magnetofony kasetowe i szpulowe oraz magnetowidy

 

Tu jest cała grupa Unitra.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Przedsi%C4%99biorstwa_w_zjednoczeniu_UNITRA

 

 

Unitra Cemi produkowała układy scalone.

Edited by atras
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten model D505 to pierwszy produkowany seryjnie telewizor w pełni dwusystemowy – kolor PAL/SECAM i fonia 5.5/6.5 MHz. Teraz wart chyba 70-100 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troche odbiegne od watku glownego zostajac w temacie. Czy ktos wie cos na temat tych nowych konstrukcji Tonsil? Czy to nadal jest polskie czy ta sama strategia jak np. Romet?

Edited by taketwo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produkcja kolumn i głośników  jest dość prosta. To mogą produkować kolumny u nas na miejscu, tylko że teraz jest kilku firm polskich które właśnie tym się zajmują. Konkurencja jest duża.

 

http://stx.pl/

http://www.pylonaudio.pl/

http://www.tonsilproducent.pl/pl/nasza-firma

http://www.audioacademy.com.pl/

Edited by atras

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By Garrett
   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,25028333,nadchodzi-katastrofa-klimatyczna-dlatego-bedziemy-nazywac-rzeczy.html
    
   Radio Tok FM zaostrza język mówienia o zmianach klimatycznych:
    
   Grozi nam wymarcie. Nam i innym korzystającym z dobrodziejstw Ziemi gatunkom. Zmiany klimatyczne, problemy i ryzyko przerodziły się w klimatyczny KRYZYS, spodziewaną KATASTROFĘ i grożące nam na poważnie ZAŁAMANIE. Najwyższy czas zmienić język. O klimacie nie można już mówić "na miękko".
    
   Co o tym myślicie? Słuszny krok?
  • By SzatanKrieger
   Społeczeństwo Arabii Saudyjskiej wrze, gdy głos zabrała cicha większość. Lokalne feministki, bo ponoć takie tam istnieją, poszerzają swoje zdolności do oddziaływania na ludzi oraz rząd. Obok nowoczesnych mediów społecznościowych, uruchomiono właśnie pierwsze radio internetowe. Jego misja jest oczywista - propagowanie idei rozszerzenia praw kobiet w opresyjne nastawionym do wolności kraju arabskim.
    
    
    
   Stacja Nsawya FM (co można przetłumaczyć na Feminizm FM), utworzone przez skrywającą się za pseudonimem Ashar feministkę, zajmuje się wszelkiego typu kobiecymi problemami, m.in. problemem przemocy domowej w Arabii Saudyjskiej. Założono je na zagranicznym serwerze. Choć do tej pory w projekcie bierze udział tylko 2 prezenterów i 9 twórców materiałów, autorzy mają szerokie plany na rozwój w przyszłości. Największym problemem są, póki co, strefy czasowe  i wspólna praca - członkinie projektu żyją w wielu miejscach na świecie, tylko kilka z nich w samej Arabii.
    
   Decyzja o utworzeniu radia wynika z podejścia Arabii do wolności mediów. Według Ashtar, Twitter, główny kanał feminizmu w kraju, może zostać zablokowany w dowolnym momencie, potrzebne są więc inne drogi kontaktu. W obliczu częstych aresztowań działaczy feministycznych, dyskrecja jest niezwykle ważna. Póki co, większość społeczeństwa również stoi po stronie rządu. Przeciwnicy systemu nazywani są w mediach szpiegami lub "nie-Saudami", czy "cyfrowymi muchami". Trudno się jednak temu dziwić. W wywiadach Ashar wielokrotnie podkreśla, że wg niej kobiety są lepsze od mężczyzn, świat rządzony matriarchalnie byłby bezpieczniejszym miejscem - trudno w takiej sytuacji o sojuszników.
    
   Wielu krytyków feminizmu podkreśla brak działań w państwach, w których wiele kobiet jest w wyjątkowo złej sytuacji. Rażąca dyskryminacja, ale i pierwsze kroki lokalnych feministek mogą przynieść falę wsparcia z całego świata, a z czasem może nawet powolną przemianę kulturową Arabii Saudyjskiej. O ile do tego czasu radio nie zostanie zablokowane, a osoby za nie odpowiedzialne - postawione przed islamskim sądem.
    
   Ciekawy komentarz :
    
   Widać, że obecnym celem wszelkich ruchów na Ziemi jest destabilizacja wszystkich, ale to wszystkich państw.
   Widać, że w każdym destabilizowanym państwie obowiązkowym numerem jest rozbudowanie ruchu eministycznego.
   Wniosek: daj babom najmniejszą możliwość decydowania o czymkolwiek, a za kilka lat gwarantowany jest rozpierdziel na skalę kraju z wojną włącznie.
    
    
   No panowie myślałem, że nic mnie już nie zaskoczy ale feministki w Arabii to jednak jest coś bardzo zaskakującego  
   Wniosek ? Nigdzie już nie jest bezpiecznie  
    
    
   Źródło:
   https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/postep-dotarl-do-arabii-saudyjskie-feministki-uruchomily-wlasne-radio
    
   https://samiecweb.pl/post/1157/postep-dotarl-do-arabii-saudyjskie-feministki-uruchomily-wlasne-radio
    
   Temat warty audycji  
    
    
    
  • By MoszeKortuxy
   https://www.pch24.pl/feministki-z-czarnego-protestu-zapowiadaja-manifestacje-przed-siedziba-radia-maryja,59696,i.html
   Feministki będą robić zadymę pod Radiem Maryja Ciekawe co na to Ojciec Rydzyk
    
   „Urodzinowa chryja pod Radiem Maryja” – to hasło feministycznej manifestacji, która ma się odbyć 3 maja przed budynkiem katolickiej rozgłośni radiowej w Toruniu. Organizatorem protestu są środowiska zaangażowane w „Czarny Protest”.
    
   Przed budynkiem „Radia Maryja” w Toruniu, feministki zorganizowane w ramach tzw. „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet”, będą protestowały przeciwko działalności katolickiego radia. Oficjalnie manifestacja jest zaplanowana w związku z rocznicą urodzin założyciela rozgłośni – o. Tadeusza Rydzyka. Nie ma jednak wątpliwości, że feministki nie będą wyrażały swego poparcia dla redemptorysty, a ich celem jest wyśmianie zakonnika i działalności radia. „Przyjdź, zaskocz Ojca, chryjnij jego Radiu, pozdrów Rodzinę!” – czytamy w zapowiedzi manifestacji na Facebooku.
    
   „Kolektyw Manifa Toruńska i kolektyw Warszawski Strajk Kobiet, Ogólnopolski Strajk Kobiet, oraz Fundacja Nie Tylko Matka Polka postanowiły zatem, że Ojciec Dyrektor, obok oficjalnej imprezy urodzinowej, na swoje 73 urodziny (oraz niemalże 74-lecie istnienia, wliczając nienaganne życie płodowe) zasługuje też na małą niespodziankę” – piszą organizatorzy wydarzenia.
    
   Autorki wydarzenia w serwisie społecznościowym kpią z założyciela „Radia Maryja” i sugerują, że inicjatywy podejmowane przez o. Tadeusza Rydzyka są typową działalnością biznesową. „Wstąpił do seminarium, studiował teologię w Warszawie, otrzymał święcenia kapłańskie. Naturalną rzeczy koleją założył rodzinę, wybudował dom, posadził drzewo. Rozwinął firmę rodzinną (znaną jako Rodzina Radia Maryja), ustanowił fundację, dla zabicia czasu założył radio, telewizję, gazetę, szkołę, postawił skromny kościół” – czytamy w zapowiedzi protestu.
    
   Przypomnijmy, że środowiska związane z tzw. „Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet” nawoływały oraz brały udział w protestach przed kuriami biskupimi. Miało to miejsce w związku z poparciem Kościoła dla projektu „Zatrzymaj Aborcję”, który pozwoliłby na prawne ograniczenie liczby aborcji. Feministki podczas agresywnych protestów skandowały m.in.: „Słowa z ambony to zabobony”, „Kobieto szanuj się. Nie chodź do kościoła” oraz „Lekarzy nie misjonarzy”.
    
   „Bierzemy wieszak dla biskupa i idziemy ze słowem na niedzielę powiedzieć, co myślimy o urządzaniu nam życia i odbieraniu nam zdrowia, godności i wolności przez biskupów” – wzywała wówczas Marta Lempart, jedna z głównych organizatorek manifestacji.
  • By Tomko
   Siemanko. 

   Panowie, krótka piłka. Mam spray do czyszczenia styków elektrycznych NIGRIN Kontakt Spray. Czyszczę właśnie nim wzmacniacz gitarowy w środku i tam są styki na taśmach oraz styki na bolcach (np. od zasilania). Pierniczę się tam z wacikiem. Psykam na wacik i czyszczę piny jak się da, ale do wtyczki się nie dostanę. 

   Czy mogę psyknąć do środka wtyczki i po prostu wsadzić w gniazdo i iść dalej? Z tego co jest napisane na opakowaniu to trzeba psyknąć obficie wtyczkę i styki elektryczne. Z tymi wzmacniaczowymi też tak mogę zrobić? Te szyny z wieloma pinami zostawić lepiej luzem czy też mogę psiknąć?

   Bebechy z bliska i rodzaje wtyczek. 
  • By Marek Kotoński
   Planując dłuższe kłopoty (wojna, kataklizm, wirus zombie :>), warto mieć radio do słuchania stacji i z miejscem np. na kartę pamięci albo pendrive do muzyki albo np. nauki języka. Co sądzicie o radiach na dynamo? 
    
   Baterie najmniej kłopotliwe, ale po latach osłabną.
    
   Chciałem kupić takie radio na korbkę, ale nie mają wejścia na SD itd., tylko same radio, a szkoda.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.