Skocz do zawartości

Wybory2020, znowu nie mam na kogo głosować. Jak żyć?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, Bartek2 napisał:

Chodzi o to iż pracownicy niewykwalifikowani( czyli większość narzekających) zawsze będą najmniej zarabiać i zawsze będą w opozycji do tych wykwalifikowanych lub zaradniejszych. Wartość pracy sprzątaczki zawsze będzie mniejsza niż wartość pracy budowlańca który rzekomo miałby wybudować jej dom.

Jeszcze więcej socjalu+ to na pewno nigdy już nie załapią, dlaczego tak jest.

Edytowane przez Conrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Legionista napisał:

Wybór  jest tylko jeden, ten wybór to A. Duda.  Dziękuje za uwagę.

Ale, ale, ale...dlaczego? :(

3 minuty temu, Lalka napisał:

Podbijam. ?

Ale jak to i dlaczego? 

 

《szok i niedowierzanie》

Edytowane przez KrólowaŁabędzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego.

Uwaga, uwaga zanim wyleje się morze gówna, wysłuchajcie moich powodów uważnie. Jako mieszkaniec Warszawy chcę się go zwyczajnie pozbyć jego i jego ekipy z ratusza. Dlatego Rafał ma mój głos a jako prezydent będzie miał raczej znikomy wpływ na politykę kraju. Więc niech ma chłopak, może na jego miejsce w ratuszu przyjdzie ktoś z mózgiem a nie rowerem w głowie.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, KrólowaŁabędzi said:

 

To teraz trochę konkretów. 

1. Na linii społecznej (sprawy typu LGBT, aborcja i te klimaty), ekologicznej, oderwanie kościoła od państwa, polityki międzynarodowej jestem umiarkowanie do skrajnie lewicowa. Zależy w jakiej dokładnie kwestii, ale to chyba nie jest bardzo istotne. 

 

2. Na linii gospodarki (podatki, prywatyzacja służby zdrowia, zniesienie 500+ i innych patopomocy), kwestii posiadania broni, roli państwa i jego przymusów jestem umiarkowanie do skrajnie wolnościowa/prawicowa.

Mam podobne poglądy jak Ty, zresztą też mieszkam za granicą. Kiedyś myślałam, że Nowoczesna będzie odpowiedzią na moje potrzeby ale aż żal patrzeć, co się stało z tą partią.

Nie znoszę PO, tego podlizywania się wszystkim, strachu przed jasnym opowiedzeniem się po jednej stronie. Ale mimo to wchodzi u mnie w grę tylko Trzaskowski - to chyba jedyny kandydat, którego nie będzie się trzeba wstydzić, ma świetne wykształcenie i zna języki. W dodatku miło popatrzeć?

Jak widzę jak obecny prezydent, który w dużej mierze jest dyplomatą nie potrafi sklecić sensownego zdania po angielsku, aż bolą mnie oczy. Dla mnie to powinien byc warunek obowiązkowy. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Hatmehit said:

Chciałabym prostoty. 

Nie masz wrażenia że za bardzo to komplikujesz? Brzmi to trochę jak byś podchodziła do sprawy jak do operacji na reaktorze nuklearnym a prawda jest taka że w tym kraju głosuje oszałamiająca ilość ludzi którzy nigdy nie powinni tego robić. Moim zdaniem liczy się zmiana. Jeśli jedni rządzą przez 4 lata to kolejni powinni ich zmienić. Mało tego to powinno być zapisane w konstytucji (żadnych drugich kadencji) to by zmusiło polityków do działania. Mają 4 lata i kolejna ekipa musi kontynuować to co zaczęła poprzednia bo nic bez tego nie zrobią. Dlatego warto moim zdaniem iść i zagłosować przeciw temu kto obecnie zasiada i przy zastrzeżeniu że prezydent jest z innej partii niż obecnie rządząca. W demokracji CHODZI o to żeby oni się tam żarli i dogadywali. Z tego samego powodu jestem za obniżeniem progu wyborczego do 2%. Wejdzie więcej małych partii będą zmuszeni się dogadywać. Tak wyglądał parlament w 1992 roku zanim doszło do tzw nocnej zmiany. To była prawdziwa demokracja którą w Polsce zduszono w zarodku. To co mamy teraz to raczkujący socjalizm. W konsekwencji będzie to prowadzić do sytuacji jaką mamy w Ameryce gdzie "wykształcone" na uniwersytetach opanowanych przez lewicowców gromady młodych ludzi bez przyszłości zabiorą się za zniszczenie starego porządku bo nie będą czuć jakiegokolwiek związku z Państwem w którym żyją. Dlatego potrzebna jest równowaga. Kiedy jedna strona wyraźnie wygrywa zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

 

Dzisiaj o tym rozmyślałem. Ludzie mówią że w Polsce nie było nigdy faszyzmu (źle rozumiejąc to pojecie) ale przecież faszyzm w Polsce miał się dobrze. Po zamachu majowym Polską rządzili wojskowi Piłsudskiego do momentu gdy ten zrzekł się władzy na rzecz Mościckiego. A faszyzm był właśnie ruchem który zrodził się z ruchów kombatanckich we Włoszech. Wbrew pozorom w tym krótkim okresie funkcjonował też w Polsce, ale u nas nie przerodził się w agresywną wobec sąsiadów odmianę z tego prostego powodu że nasze położenie geopolityczne nie pozwalało na szerszą akcję zbrojną i raczej wymuszało postawę defensywną (podobną zresztą do dzisiejszej - co moim zdaniem jest błędem). 

 

Wracając jednak do wyborów. Nie uważam żeby niegłosowanie musiało się wiązać z jakimikolwiek wyrzutami sumienia. Do niedawna byłem zdecydowany nie glosować w nadchodzących wyborach bo uważałem że ich organizacja podczas pandemii to jawna pogarda wobec wyborców szczególnie w świetle tego co wyczyniała partia rządząca, ale widząc teraz że pandemii nie da się zatrzymać pójdę na wybory bo nie chcę tych ludzi na stanowiskach Państwowych ze względu na to jak zachowywali się podczas pandemii nasyłając na nas policję, strasząc a samemu nie stosując się do najprostszych zaleceń bezpieczeństwa.

 

Prostota jeśli chodzi o politykę bierze się z tego jak rozumiesz bieżącą sytuację. Nie możesz mieć pełnego oglądu sytuacji bo to w obecnie zaśmieconym informacyjnie świecie niemożliwe. Wybierasz najlepszą swoim zdaniem opcję i liczysz się z tym że możesz sie sromotnie pomylić albo rezygnujesz z udziału w wyborach i nie ma w tym nic złego. Całe to gadanie że głosowanie to powinność jest głupie, i nieodpowiedzialne bo większość nie powinna głosować tak samo jak większość nie powinna studiować, ale mamy demokrację. Dlaczego zatem z niej nie skorzystać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam swojego kandydata, oni wszyscy są jacyś mega poważni, zero dystansu, sztywniaki w gajerkach.

Każdy gada dyrdymały pełne żalu i hejtu a imo to teatrzyk dla chcących patrzeć.

 

Wybieram bawić się bez nich w moim życiu. Interesuje mnie tylko obowiązujące prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Quo Vadis? said:

@Cellardoor No podałem tych co ich najczęściej wymieniają panie, że przystojni :D

Raczej nie słyszy się aby tak mówiły o Żółtku, Bosaku czy Kosiniaku.

No nie, rzeczywiście reszta jest gorsza. Bosak wygląda jak taka mała szuja, choć wiem, że wielu go tutaj lubi.

No i najwyraźniej w damskiej wersji podoba się też wizualnie, np panu @SzatanKrieger

 

Swoją drogą byłam kiedyś na spotkaniu z Biedroniem, bo akurat robił je w hotelu nad morzem, gdzie spędzałam urlop. Robi ogromnie sympatyczne wrażenie ale aż za bardzo, taki trochę śliski. No i wiele osób pytało czy będzie kandydował a on ciągle unikał odpowiedzi, udawał że nie słyszy. Jakby nie mógł po prostu jasno powiedzieć, że to tajemnica albo że sam jeszcze nie zdecydował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Trevor napisał:

Nie masz wrażenia że za bardzo to komplikujesz?

Mam, przereagowuję coś na co realnie nie mam wpływu. A nawet jeśli mam, to i tak nie pójdzie tak jakbym oczekiwała. 

24 minuty temu, Trevor napisał:

Dlatego warto moim zdaniem iść i zagłosować przeciw temu kto obecnie zasiada

Oj tego ruchu jestem akurat bardzo pewna. Nie chcę kontynuacji 'rządów' pana od Ruchadła Leśnego i innych kompromitacji obyczajowo-politycznych:) 

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cellardoor Staram się skupić nie na tym co widzę a na tym jaki jest choćby program czy jakie poglądy mają kandydaci.

Tak samo, czasem słuchając jak ktoś śpiewa lepiej skupić się na samej muzyce niż na tym kto ją wykonuje.

 

8 minut temu, Cellardoor napisał:

Robi ogromnie sympatyczne wrażenie ale aż za bardzo, taki trochę śliski.

No aż za przyjemny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Lalka napisał:

Podbijam. ?

 

Ja też zagłosuję na Dudę, ale jako na mniejsze zło. 

 

40 minut temu, Cellardoor napisał:

Nie znoszę PO, tego podlizywania się wszystkim, strachu przed jasnym opowiedzeniem się po jednej stronie. Ale mimo to wchodzi u mnie w grę tylko Trzaskowski - to chyba jedyny kandydat, którego nie będzie się trzeba wstydzić, ma świetne wykształcenie i zna języki. W dodatku miło popatrzeć?

 

Słyszałaś o mafii reprywatyzacyjnej i o Jolancie Brzeskiej - spalonej żywcem aktywistce miejskiej?

 

Słyszałaś o pompowaniu funduszy w środowiska LGBT, czy też w kręgi związane z muzeum Polin? (pewnie też w wiele innych "ciekawych" środowisk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ViolentDesires napisał:

czy też w kręgi związane z muzeum Polin?

"W tym celu w lipcu 2005 Rada Ministrów ustanowiła program wieloletni na lata 2006–2009 pod nazwą „Budowa Muzeum Historii Żydów Polskich”, który we wrześniu 2009 został przedłużony na kolejne trzy lata[36]. Ze środków publicznych finansowana jest także bieżąca działalność placówki."

Takie punktowanie sprawia mi frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.