Skocz do zawartości

Wybory2020, znowu nie mam na kogo głosować. Jak żyć?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

27 minut temu, Imiennik napisał:

Dobrobyt bierze się z pracy, nie z datków od państwa

To prawda, ale ten socjal  to jest wtórny obrót pieniędzy, który w jakiś sposób nakręca polską gospodarkę.

Za czasów PO te wszystkie pieniądze z podatków, gineły w odmętach niebytu, zasilały bardzo wąską grupę cwaniaczków. 

 

Wiem że część z Was nie popiera socjalu.

Ja również nie do końca, socjal powinien być, ale niski, tak by umożliwiał egzystencje, ale mobilizował do podjecia pracy, ale lepsze to, niż zasilanie portfeli bardzo wąskiej grupy osób, gdzie cała rzesza polaków tak naprawdę nic z tego nie miała.

 

A socjal w jakiś sposób wspomagał firmy ponieważ większą liczbę osób było stać na zakupy czy różne usługi. 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Adolf napisał:

Jak kurwa można głosować na kogoś kierując się jego urodą? Jprdl...?

Jak widzisz, można i co więcej taki głos się liczy tak samo jak wszystkie inne :D
Ach te piękne demokratyczne narzędzia.

Z drugiej strony, ja mam inne pytanie. Po co nam prezydent? 
Jakoś w ostatnich latach ten urząd wygląda na zbędny wydatek budżetowy.

 

10 minut temu, deomi napisał:

I zastanówcie się ile z obietnic zrealizował Trzaskowski jako prezydent Wawki.

Oj tam, kapitan paleta przecież nie marnuje publicznych pieniędzy na pierdoły jak np. Stos palet na bankowym za około milion :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Amperka napisał:

Ja czuję pustkę, jeżeli chodzi o reprezentację moich poglądów.

Z jednego się obecnie cieszę. Zauważyliśmy jako naród, że nie możemy działać na zasadzie bezmyślnej kserokopiarki. Mamy doświadczenie, które sugeruje, że wschodu nie możemy kopiować (już to przerabialiśmy), czar zachodu także prysł (a jak czar raz pryśnie, to już nie wróci) i okazuje się, że trzeba stworzyć własny, niepowtarzalny styl. Trzeba zadać sobie pytanie "Kim jesteśmy? Kim chcemy być?" i spróbować sobie na nie odpowiedzieć. Czas na to, żeby wypracowywać własny model. Jak to mówi jeden z publicystów "Polska trendsetterem narodów".

Spędziłam weekend w Bieszczadach (tam miałam klienta) i powiem wam, że piękny ten nasz kraj. Jak pomyślę o historii tego terenu, akcji "Wisła" (której nie oceniam krytycznie), tego jak ci ludzi obecnie tam żyją, to naprawdę nie rozumiem tego naszego "urojenia niższościowego". Chcąc rozprawić się z partyzantką ukraińską przenieśliśmy ludzi (Łemków) na tereny poniemieckich gospodarstw - taka oto skaza na naszym pancerzu. Nie chcę myśleć, jak postąpiłyby inne państwa.

To mnie obecnie najbardziej cieszy, że okazuje się powoli (to oczywiście proces), że inne państwa nie są już dla nas wzorcotwórcze i może dojrzejemy do tego, żeby zdobyć się na odwagę i być zachodem dla wschodu, a nie wschodem dla zachodu.

O, mądry, analityczny wpis. Takie lubię:)

Co do powyższego - pełna zgoda. To jest proces do którego dojrzewamy powoli acz nieustannie. A to że dojrzewamy - cieszy.

Kwestia poczucia niższości to kombinacja bycia pod zaborami, po niewłaściwej stronie Żelaznej Kurtyny, plus frustracja tego że kiedyś byliśmy potęgą a po upadku komuny średnia pensja to było 50 dolarów na miesiąc.

Co do akcji Wisła - nie wiem dlaczgo mielibśmy się wstydzić. Wstydzić to się powinni Ukraińcy za Wołyń.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Obliteraror napisał:

@tytuschrypus, to kolejny dowód, że zarówno damska i męska uroda to kwestia bardzo, bardzo ale to bardzo subiektywna : ))

To jest "oczywista oczywistość". Ale tu i tak będą krzyczeć, że jak mój radar wykryje chada w promieniu 15m to będę zostawiać za sobą ślad ślimaka??‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KrólowaŁabędzi napisał:

Hyh, dla mnie też abstrakcja, ale dawno temu w otchłani internetu czytałam, że tak wygrał wybory Kwaśniewski ?

 

Oczywiście że tak. Spece od marketingu o tym wiedzą.

Po co inaczej Kwachu o zielonych oczach zakładałby niebieskie kontaktówki?

Ano bo niebieski kojarzy się z zaufaniem, a żeby było twarzowo to mu się podkolorowało oczy na niebiesko.

 

Mało tego - większość ludzi postrzegała Kwacha jako wysokiego.

Prawda jest taka, ze między nim a Kaczyńskim jest 2cm różnicy wzrostu.

Jak osiągnąć taki efekt wizerunkowy? Kwestia filmowania, nie stawania przy wysokich itp.

 

Można się zżymać, ale tak po prostu jest - w każdym kraju. Prawo wielkich liczb.

Godzinę temu, rycerz76 napisał:

Ludzie więcej srali i się zapchało, a czy to śp prezydent Warszawy Lech Kaczyński nie sabotował tego projektu to ja już nie wiem.

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/608858,awaria-czajka-gronkiewicz-waltz-wina-pis.html

Zwróć uwagę że to ZAWSZE wina tych drugich. Obojętne co kto spierdolił, ZAWSZE będzie zwalać na przeciwników.

Najbardziej mi się podobało że kontrakt, który Pawlak podpisał na gaz z ruskimi w 2009 to też była wina PiS:)

Analogicznie - o "winach Tuska" wszyscy słyszeli.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy mieli demokrację (demos = lud, kratos = władza) i obywatele by faktycznie byli pytani o zdanie. To:

- głosowalibyśmy na premiera, szefa NBP, prezesa Sądu Najwyższego czyli na te osoby które mają faktyczny wpływ na państwo

- były by referenda jak w Szwajcarii, "kupić Grippeny, czy nie?"

- była by opcja "żaden z powyższych", dopóki by wygrywał "żadem z powyższych", ponawiano by głosowanie a na stołku zostawał by obecnie je piastujący

 

To co mamy to szopka, nie ma się nią specjalnie co przejmować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, deomi napisał:

To prawda, ale ten socjal  to jest wtórny obrót pieniędzy, który w jakiś sposób nakręca polską gospodarkę.

(...)

A socjal w jakiś sposób wspomagał firmy ponieważ większą liczbę osób było stać na zakupy czy różne usługi. 

Nic nie nakręca, wręcz przeciwnie. Zabiera się ludziom pracy na rzecz nierobów. Żeby zabrać trzeba narzucić podatek, podatki obejmują również firmy. Podatki to hamulce gospodarki.

 

Przedstawię to co powiedziałaś na innym przykładzie: powiedzmy że prowadzę sklep. Przyszedł złodziej i ukradł mi 100zl z kasy, po czym za 100zl zrobił u mnie zakupy. Zyskałem czy straciłem? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, deomi said:

A socjal w jakiś sposób wspomagał firmy ponieważ większą liczbę osób było stać na zakupy czy różne usługi. 

Socjal przede wszystkim wspomaga urzędników, których liczba w Polsce się prawie potroiła od 1989 (170k->450k). Dobrobytu nie buduje się przekładaniem papierków. Nie buduje się go też karaniem ludzi podatkami za to że pracują. Jednocześnie pokazując że nie trzeba pracować bo jest socjal. Tyle już razy było to przerabiane USSR, Wenezuela, Korea Pln., ChRLD.

Edytowane przez Orybazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

To znaczy, że zagłosujecie za Trzaskowskim bo Chad.

Właśnie zobaczyłam Trzaskiwskiego na okładce Newsweeka. Przecież to ciepły klusio-misio, tylko trochę ponad przeciętnej gości w Polsce. Biedroń bez porównania przystojniejszy. 

Moim zdaniem, ofc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Maniek92 said:

Zagłosuj na mnie albo na innych mężczyzn z forum.

@mac Mac obieca że każdemu obywatelowi który przyjdzie ze słoikiem, to mu go odkręci. To by była pierwsza zrealizowana obietnica wyborcza! 

4 minutes ago, KrólowaŁabędzi said:

Przecież to ciepły klusio-misio

Jak Duda :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Orybazy napisał:

Gdybyśmy mieli demokrację (demos = lud, kratos = władza) i obywatele by faktycznie byli pytani o zdanie. To:

- głosowalibyśmy na premiera, szefa NBP, prezesa Sądu Najwyższego czyli na te osoby które mają faktyczny wpływ na państwo

- były by referenda jak w Szwajcarii, "kupić Grippeny, czy nie?"

- była by opcja "żaden z powyższych", dopóki by wygrywał "żadem z powyższych", ponawiano by głosowanie a na stołku zostawał by obecnie je piastujący

Czyli gwarantowany paraliż państwa:)

Szczególnie pytanie społeczeństwa o zakup samolotow, jest mądre:)

Może jeszcze o wersje wyposażenia i uzbrojenie?

Ech, niektórzy mocno odlatują tutaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Reflux said:

przyjdzie ktoś z mózgiem a nie rowerem w głowie

A jak ci A1 i obwodnicę Wawy na drogę rowerową EuroVelo przerobi to zobaczysz!

4 minutes ago, Szalony Koń said:

Szczególnie pytanie społeczeństwa o zakup samolotow, jest mądre:)

W Szwajcarii była debata publiczna, obywatele wyrobili sobie zdanie i odrzucili propozycję rządu. Kasa obywateli, to ich decyzja. Nie musi ona być "ekspercko-dobra".

Wielu w historii wiedziało co jest lepsze dla ludzi. Kończyło się to potem obozami i wojnami.

1 hour ago, bassfreak said:

Teraz trzech

+1, choć za idealnego kandydata go nie uważam (Thatcher nie żyje, Rand nie pchała się do polityki :) ale jest szansa że przy korycie nie zapomni o wszystkich swoich ideałach.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Orybazy napisał:

W Szwajcarii była debata publiczna, obywatele wyrobili sobie zdanie i odrzucili propozycję rządu. Kasa obywateli, to ich decyzja. Nie musi ona być "ekspercko-dobra".

Szwajcaria jest w takiej sytuacji politycznej i takim otoczeniu że może sobie pozwolić nawet na nie posiadanie armii w ogóle.  Pomysł poddania tego pod głosowanie jest kompletnie idiotyczny, ale niczym im póki co nie grozi.

U nas prędko by się skończyło tym, czym się skończyło w XVIII wieku. Wtedy też mieliśmy strategię nie posiadania zbyt licznej armii, by nie drażnić sąsiadów.

Potem wyewoluowało to w strategię: lepiej byśmy nie istnieli, by nie drażnić sąsiadów.

 

26 minut temu, Orybazy napisał:

Wielu w historii wiedziało co jest lepsze dla ludzi. Kończyło się to potem obozami i wojnami.

A przede wszsytkim sprawdzało się powiedzenie:

Kto nie chce utrzymać własnej armii, będzie utrzymywać cudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imiennik Ale jeśli złodziej kradłby każdemu sklepikarzowi 100zł, a 600zł wydawał akurat u Ciebie? 

 

Żeby nie było ja również uważam, że obniżenie podatków i tym samym zmniejszenie socjalów ( lub poddanie ich innym kryterium) jest najwłaściwszym rozwiązaniem.

I tutaj kłania się chyba Konfederacja?

 

Jednak jeśli mam do wyboru partię, która pobiera podatki i część z nich zwraca w postaci socjalu, różnym grupom społecznym. 

a partię która pobiera podatki i są one rozdawana wyłącznie obrębie osób z danej partrii.

 

To wolę to pierwsze rozwiązanie.

 

I o ile w dużym stopniu popieram politykę gospodarczą Konfederacji ( chociaż czasami myślę, że to przesadzają w drugą stronę, jakieś tam minimum najsłabszym grupom (chorym, dzieciom, nieudonym psychicznie lub fizycznie)) to nie popieram ich polityki obyczajowej, podejścia do aborcji, broni itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Orybazy napisał:

Socjal przede wszystkim wspomaga urzędników, których liczba w Polsce się prawie potroiła od 1989 (170k->450k). Dobrobytu nie buduje się przekładaniem papierków. Nie buduje się go też karaniem ludzi podatkami za to że pracują. Jednocześnie pokazując że nie trzeba pracować bo jest socjal. Tyle już razy było to przerabiane USSR, Wenezuela, Korea Pln., ChRLD.

True, dlatego socjal powinien być, ale minimalny.

 

 

2 minuty temu, Szalony Koń napisał:

A co nie tak z bronią?

Chcą powszechnego dostępu, a ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.