Skocz do zawartości

Wybory2020, znowu nie mam na kogo głosować. Jak żyć?


Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, Szalony Koń said:

Szwajcaria jest w takiej sytuacji politycznej i takim otoczeniu że może sobie pozwolić nawet na nie posiadanie armii w ogóle. 

Gdy chcesz pokoju szykuj się do wojny. Tam każdy facet ma broń w domu i jest gotowy do partyzantki. Nawet III Rzesza dała sobie spokój z podbojem bo by skończyli jak Rosja z Finami. Właśnie dlatego że mają silną jak na ich warunku armię (zarówno zawodową jak i terytorialną) nikt ich nie atakuje. Historycznie sami wynajmowali swoją armię innym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz, deomi napisał:

Chcą powszechnego dostępu, a ja nie.

Bosak nie chce (ama na wykopie):

 - Panie Krzysztofie, co konkretnie oznacza łatwiejszy dostęp do broni palnej?

 - Ujednolicenie typów pozwoleń, uproszczenie regulacji dotyczących stosowania, przenoszenia i przechowywania, usunięcie arbitralności decyzji wydawanych przez policję, pozostawienie obowiązku rejestracji posiadanej broni.

 

Jeśli mamy ujednolicenie typów pozwoleń, to nie ma powszechnego dostępu do broni, bo trzeba spełnić wymogi.

Z grubsza Bosak postuluje to samo co jest tylko bez idiotyzmów w przepisach.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, deomi said:

socjal powinien być, ale minimalny.

Nie ma czegoś takiego. Albo jest socjal albo nie. Minimalny jest to pojęcie względne i zawsze będzie się zwiekszać. Czy udowodnisz mi że jeśli nie mam willi z basenem to popadam w depresję i moje minimum socjalne to 300m2 z basenem i ogrodem?

Just now, Szalony Koń said:

Z grubsza Bosak postuluje to samo co jest tylko bez idiotyzmów w przepisach.

Mały, ale zawsze to krok w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orybazy napisał:

Socjal przede wszystkim wspomaga urzędników, których liczba w Polsce się prawie potroiła od 1989 (170k->450k). Dobrobytu nie buduje się przekładaniem papierków. Nie buduje się go też karaniem ludzi podatkami za to że pracują. Jednocześnie pokazując że nie trzeba pracować bo jest socjal. Tyle już razy było to przerabiane USSR, Wenezuela, Korea Pln., ChRLD.

Minimalny to minimalny, nie biorący pod uwagę czyjejś depresji z tego powodu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orybazy napisał:

Gdy chcesz pokoju szykuj się do wojny. Tam każdy facet ma broń w domu i jest gotowy do partyzantki. Nawet III Rzesza dała sobie spokój z podbojem bo by skończyli jak Rosja z Finami. Właśnie dlatego że mają silną jak na ich warunku armię (zarówno zawodową jak i terytorialną) nikt ich nie atakuje. Historycznie sami wynajmowali swoją armię innym.

Wiem o tym doskonale, tyle że głosowanie nad samolotami to przejaw idiotyzmu.

W dzisiejszej wojnie karabinami się nie obronisz. Co oczywiście nie oznacza że zabieranie do domu broni na pamiątkę z wojska jest złym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, deomi said:

Minimalny to minimalny

Czyli co dieta 1000 kalorii, jedna rolka papieru toaletowego na tydzień, kto będzie ustalał te minima? Przypadkiem nie ci na których się glosuje? A oni będą kusić, zagłosuj na nas a my ci "damy" rolkę papieru ale nie z makulatury ale taki pachnący, głosuj na nas! Kolejni dadzą dwie rolki, kolejni papier trzywarstwowy aż w końcu będzie program Bidet+ :). 

Edytowane przez Orybazy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Orybazy napisał:

Czyli co dieta 1000 kalorii, jedna rolka papieru toaletowego na tydzień, kto będzie ustalał te minima? Przypadkiem nie ci na których się glosuje?

No każda partia ma jakiś program który realizuje, jedni są za mniejszym socjalem, inni za większym. Jakoś to funkcjonuje, są jakieś granice. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Szalony Koń said:

Wiem o tym doskonale, tyle że głosowanie nad samolotami to przejaw idiotyzmu.

Dlaczego takie głupie, rząd wie że naród może powiedzieć nie, więc stara się dogadać dobry deal. Łapówki mają mniejsze znaczenie, jeśli wiesz że prasa cię zje żywcem a naród odrzuci np. zakup takich F16 dla Polski (lot pierwszej generacji 1974) czy F35 (tak 3-4 razy droższy niż F16). U nas ze skrajności w skrajność byle Amerykańskie (ci są znani z łapówkarstwa vide F104).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Orybazy napisał:

Dlaczego takie głupie, rząd wie że naród może powiedzieć nie, więc stara się dogadać dobry deal. Łapówki mają mniejsze znaczenie, jeśli wiesz że prasa cię zje żywcem a naród odrzuci np. zakup takich F16 dla Polski (lot pierwszej generacji 1974) czy F35 (tak 3-4 razy droższy niż F16). U nas ze skrajności w skrajność byle Amerykańskie (ci są znani z łapówkarstwa vide F104).

Dlatego że zarządzanie bezpieczeństwem państwa wymaga specjalistów a nie populistów.

Lepper świętej pamięci proponował zbudowanie lepszych samolotów niż F16. Idea piękna acz nierealna - wie o tym każdy kto ma choć blade pojęcie o wojskowości.

Acz takich jest mniejszość, coś poniżej setnej promila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Szalony Koń said:

Dlatego że zarządzanie bezpieczeństwem państwa wymaga specjalistów a nie populistów.

Gdyby rządzącym zależało na bezpieczeństwie państwa to każdy Polak miał by obowiązek posiadania broni w domu. Specjalistów można przekupić, w nich bym tak nie wierzył.

Obecne zakupy to czysta polityka (vide F16 czy F35, anulowanie zakupów śmigłowców). Ci którzy teraz decydują będą kiedyś w USA mieć przemowy na uniwersytetach po 50k USD za występ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deomi napisał:

@Imiennik Ale jeśli złodziej kradłby każdemu sklepikarzowi 100zł, a 600zł wydawał akurat u Ciebie? 

(...)

Jednak jeśli mam do wyboru partię, która pobiera podatki i część z nich zwraca w postaci socjalu, różnym grupom społecznym. 

a partię która pobiera podatki i są one rozdawana wyłącznie obrębie osób z danej partrii.

 

To wolę to pierwsze rozwiązanie.

Wówczas ogół "sklepikarzy" by stracił, tylko mała grupa zyskała. W przeliczeniu na przyszłość wszystkie sklepy padną przy takich praktykach ;)

 

Dlatego kobiet nie powinno pytać się o zdanie w polityce, wybierasz mniejsze zło, bierzesz to co Ci się daje na tacy. To tylko iluzja wyboru, zmiana jest jedynie kosmetyczna. Ludziom dali, tylko niektórym, a dla wszystkich większe wydatki. 

 

Prawo do posiadania broni jest podstawowym prawem człowieka. Sprawdź sobie co to hoplofobia.

 

W Minneapolis antifa rządzi, utworzyli nawet własne komunistyczne państwo w środku Seattle. Jak normalni ludzie sobie tam radzą? Dzięki posiadaniu broni, obejrzyj parę filmów na YT jak bronią własności prywatnej, gdy policja nie chce przyjechać z pomocą. Oczywiście na cuda nie liczę, ale może Ci to coś rozjaśni.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Imiennik said:

Dlatego kobiet nie powinno pytać się o zdanie w polityce, wybierasz mniejsze zło, bierzesz to co Ci się daje na tacy. To tylko iluzja wyboru, zmiana jest jedynie kosmetyczna. Ludziom dali, tylko niektórym, a dla wszystkich większe wydatki. 

W takich dyskusjach trzeba wejść na wyższy poziom, co jest moralne a co nie? Czy Janosik to złodziej i rabuś czy bohater bo jak mu coś zostało to się podzielił. Też zauważyłem że bardzo mało kobiet zastanawia się nad tym co jest moralne, a co nie. Ważne jedynie czy to mnie się opłaca. A jak rabowanie innych sprawia że ludziom się nie chcę pracować to co to ma za znaczenie, mnie nie okradli. A cywilizacja stacza się po równi pochyłej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Imiennik said:

Wówczas ogół "sklepikarzy" by stracił, tylko mała grupa zyskała. W przeliczeniu na przyszłość wszystkie sklepy padną przy takich praktykach ;)

 

Dlatego kobiet nie powinno pytać się o zdanie w polityce, wybierasz mniejsze zło, bierzesz to co Ci się daje na tacy. To tylko iluzja wyboru, zmiana jest jedynie kosmetyczna. Ludziom dali, tylko niektórym, a dla wszystkich większe wydatki. 

 

Prawo do posiadania broni jest podstawowym prawem człowieka. Sprawdź sobie co to hoplofobia.

 

W Minneapolis antifa rządzi, utworzyli nawet własne komunistyczne państwo w środku Seattle. Jak normalni ludzie sobie tam radzą? Dzięki posiadaniu broni, obejrzyj parę filmów na YT jak bronią własności prywatnej, gdy policja nie chce przyjechać z pomocą. Oczywiście na cuda nie liczę, ale może Ci to coś rozjaśni.

Jak czytam to co piszesz, to mam takie skojarzenia?:

78848676_2687876287938549_80214765062303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazy Nasz guru nie raz w audycjach mówił o tym, jak to kobiety nie zachwycają się feminizmem, pełne prawa do dzieci, dom, samochód, alimenty od męża na siebie i potomstwo. Sielanka mija gdy jej synuś poznaje taką sukę jak jego mamusia, a w przypadku gdy synek z alimentami nie wyrobi, to kto go będzie według prawa spłacał? Mamusia oczywiście :D

 

Kobiety nie są od rządzenia, kto z kobietami (zwłaszcza przełożonymi) pracował, ten się w cyrku nie śmieje.

 

Cytat

Jak czytam to co piszesz, to mam takie skojarzenia?:

 

Aha

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Imiennik napisał:

Wówczas ogół "sklepikarzy" by stracił, tylko mała grupa zyskała. W przeliczeniu na przyszłość wszystkie sklepy padną przy takich praktykach ;)

Tak działa PO.

4 minuty temu, Imiennik napisał:

Dlatego kobiet nie powinno pytać się o zdanie w polityce, wybierasz mniejsze zło, bierzesz to co Ci się daje na tacy. To tylko iluzja wyboru, zmiana jest jedynie kosmetyczna. Ludziom dali, tylko niektórym, a dla wszystkich większe wydatki. 

Nie zagłosuje na Bosaka, ze względu na aborcje i z obawy o ograniczenie praw kobiet. O czym choćby Ty jako ich zwolennik, piszesz mi tutaj otwarcie. 

Chyba musiałabym być idiotką.

Z ich programem gospodarczym się zgadzam, ale nie będą mieli mojego głosu, dopóty dopóki będą mieli takie podejście do kobiet.

11 minut temu, Imiennik napisał:

Prawo do posiadania broni jest podstawowym prawem człowieka. Sprawdź sobie co to hoplofobia.

Możesz, się o prawo do broni starać, jeśli tak mocno Ci zależy, po co ją upowszechniać?

Ile było strzelanin w Polsce a ile w Stanach? 

 

Nie czułabym się bezpiecznie gdyby był powszechny dostęp, a i nie wyobrażam sobie takiej broni wszędzie ze sobą tachać ? w razie gdyby ktoś inny jednak zdecydował się jej użyć.

14 minut temu, Imiennik napisał:

W Minneapolis antifa rządzi, utworzyli nawet własne komunistyczne państwo w środku Seattle. Jak normalni ludzie sobie tam radzą? Dzięki posiadaniu broni, obejrzyj parę filmów na YT jak bronią własności prywatnej, gdy policja nie chce przyjechać z pomocą. Oczywiście na cuda nie liczę, ale może Ci to coś rozjaśni.

Wolałabym aby takie sytuacje w ogóle nie miały miejsca i aby zajmowały się tym odpowiednie służby, a nie przeciętni, (nie zawsze pełna rozumu) obywatele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cellardoor Dlaczego więc nie można wprowadzić dobrowolności?

 

Chcesz socjal - płacisz podatki jak teraz.

Nie chcesz - podpisujesz i zrzekasz się Zusu, podatku dochodowego i innych takich wynalazków. 

 

Jakby to wyglądało? 

 

Ciekawe jakby tak każdy mógł wybrać - zarabiać brutto czy w netto? Pewnie nauczyłabyś się sprawnie liczyć i sama zrezygnowała z dobrodziejstw socjalizmu.

 

Wszyscy dobrze wiemy dlaczego jest przymus.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, deomi said:

Możesz, się o prawo do broni starać, jeśli tak mocno Ci zależy, po co ją upowszechniać?

Starać oznacza uznaniowość a nie prawo. Powszechny dostęp do broni to także dobra rzecz dla kobiet. Nawet 50kg niewiasta z shotgunem obroni swój dom przed 100kg napastnikiem.

 

3 minutes ago, deomi said:

Ile było strzelanin w Polsce a ile w Stanach?

Spokojnie, kolejna wojenka w Europie i te strzelaniny w USA to będzie betka. Poczytaj też gdzie są te strzelaniny, często w strefach bez broni albo stanach typu NY gdzie broń mają głównie przestępcy i policja ale nie normalni obywatele. 

6 minutes ago, la paloma adieu said:

zarabiać brutto czy w netto

Nawet brutto to nie wszystko, jest jeszcze "składka" płacona przez pracodawcę na ZUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orybazy napisał:

Starać oznacza uznaniowość a nie prawo.

No i tak powinno pozostać.

7 minut temu, Orybazy napisał:

Nawet 50kg niewiasta z shotgunem obroni swój dom przed 100kg napastnikiem.

O ile on jej wcześniej nie kropnie.

7 minut temu, Orybazy napisał:

Poczytaj też gdzie są te strzelaniny, często w strefach bez broni albo stanach typu NY gdzie broń mają głównie przestępcy i policja ale nie normalni obywatele. 

A w Polsce nie ma ich w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, deomi napisał:

Tak działa PO.

A PiS już nie? Ciekawe.

 

26 minut temu, deomi napisał:

Nie zagłosuje na Bosaka, ze względu na aborcje i z obawy o ograniczenie praw kobiet. O czym choćby Ty jako ich zwolennik, piszesz mi tutaj otwarcie. 

Nie jestem przeciw aborcji i od tych wyborów przestaję głosować, czyli nie mam kandydata tak dla jasności.

 

Prawa kobiet to nadwyżka korzystnych praw względem mężczyzn, czyli nierówność. Odebrałbym prawa wszystkim ludziom, większość to i tak debile. Od doradzania są doradcy, specjaliści co zęby zjedli na swym fachu, a nie zwykli oglądacze telewizji.

26 minut temu, deomi napisał:

Możesz, się o prawo do broni starać, jeśli tak mocno Ci zależy, po co ją upowszechniać?

Ile było strzelanin w Polsce a ile w Stanach?

Strzelanin? W Stanach poprzez zabójstwo zginęło 210 osób w 2019, w Polin 520 w 2018, a Polin jest sporo mniejsze. Czujesz czaczę?

26 minut temu, deomi napisał:

Nie czułabym się bezpiecznie gdyby był powszechny dostęp, a i nie wyobrażam sobie takiej broni wszędzie ze sobą tachać ? w razie gdyby ktoś inny jednak zdecydował się jej użyć.

Teraz może jej użyć każdy, tylko debil użyje legalnej broni do popełnienia przestępstwa i jeszcze na dodatek swojej :D

26 minut temu, deomi napisał:

Wolałabym aby takie sytuacje w ogóle nie miały miejsca

A ja bym wolał kisiel truskawkowy i tolerancję dla faszystów...

 

Niestety to się dzieje, a jedynym wyjściem z tej sytuacji z zachowaniem wolności jest obrona ofensywna.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@la paloma adieu Zacny pomysł :D:D 

@Orybazy Wyrównuje szanse, ale zwiększa ryzyko większych/ poważniejszych obrażeń, w tym śmierci. 

@Imiennik

PIS zabrałby po 100 zł i oddał każdemu po 30.

18 minut temu, Imiennik napisał:

czyli nie mam kandydata tak dla jasności.

No niestety to też jest decyzja.

18 minut temu, Imiennik napisał:

Od doradzania są doradcy, specjaliści co zęby zjedli na swym fachu, a nie zwykli oglądacze telewizji.

A Ci doradcy na jakiej podstawie mieliby być wybierani?

18 minut temu, Imiennik napisał:

Strzelanin? W Stanach poprzez zabójstwo zginęło 210 osób w 2019, w Polin 520 w 2018, a Polin jest sporo mniejsze. Czujesz czaczę?

No właśnie przed chwilą sprawdzałam, że zabójstw w Stanach jest 2 razy wiecej niż w Polszy, oczywiście biorąc pod uwagę liczebę ludności. I 3/4 z nich są właśnie z udziałem broni.

W Stanach zabójstw jest ok 20 tys rocznie. W Polsce ok 1 tys. Przy prawie 10 krotnie mniejszej populacji

Tutaj źródła:

https://trybun.org.pl/2019/08/26/lepiej-czy-gorzej-co-mowia-dane-o-zgonach-w-wyniku-uzycia-broni-palnej-w-usa/

https://bezprawnik.pl/liczba-zabojstw-w-polsce/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Imiennik napisał:

Teraz może jej użyć każdy, tylko debil użyje legalnej broni do popełnienia przestępstwa i jeszcze na dodatek swojej

No coś ty, przecież każdy kto chce mieć legalną broń to morderca, który tylko czeka aby kogoś kropnąć.

Tak jakby nie można było zabić nożem, samochodem czy nawet gołymi łapami... xD

To jest niezły kek ten temat.

Oglądałem wywiad z Bosakiem w TVPIS i dali babę, która emocyjkami wywiad ten spierdoliła.

Tak sobie czytam co poniektóre Panie(przypadek xD) i mam coś takiego:

 

Nie jestem ani za prawicą ani za lewicą ale nie lubię takiego pierdolenia.

Ja na wybory nie idę bo szkoda mi czasu, wolę ciekawsze rzeczy robić, nie wiem kurwa patrzeć jak trawa rośnie.

Ewentualnie mógłbym zagłosować na Bosaka, chętnie zobaczyłbym ile z tych ich poglądów zostałoby, gdyby dorwali się do koryta.

PIS darł japę o nepotyzm i co? Kurwa GÓWNO to co za PO się działo to jest kurwa przedszkole a wiem co mówię bo mam dostęp do pewnych kręgów w więcej niż jednej specjalistycznej branży.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to masakr z użyciem broni palnej jest w Czechii czy w Niemczech ?

Tam jest kilka razy więcej broni, niż u nas (na osobę).

 

O, była jedna. W Niemczech facet zabił kilka osób. Z kuszy.

Do tego tygodniki dla kobiet zaczęły drukować teksty, jak szybko opatrzyć ranę od noża.

A na peronach dworców pojawiły się tabliczki ostrzegawcze przed "żartami" - "Uwaga! Goście Merkel popychają pod pociągi!"

 

Jakby wszystko ustalać na podstawie urojonych lub wyolbrzymionych lęków kobiet, to nadal siedzielibyśmy po jaskiniach, bez ognia - bo przecież ogień jest niebezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adolf napisał:

Kompletnie nie jarzę o co Ci chodzi, np. czy o to żeby się wypalił i odszedł z polityki?

"... sprawę, że niewiele zwojujemy w kampanii prezydenckiej, więc nie chce spalić się w tych wyborach - tłumaczy taktykę Kalinowskiego jeden z ludowców. - Porażka..."

Tak a odejść nie odejdzie ale drugi raz już go nie wystawią na prezydenta czy premiera i mniej będzie znaczył w Konfederacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.