Skocz do zawartości

Wybory2020, znowu nie mam na kogo głosować. Jak żyć?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

5 minut temu, Orybazy napisał:

Nie ci którzy są ubezwłasnowolnieni.

Oczywiście, bez względu na przekonania polityczne.

To dziękuję bardzo, postoję. I tak zachowa się większość środowiska posiadaczy broni, nie mówiąc o reszcie.

Nie chcemy kompromitacji słusznych poglądów.

BTW Tu nie chodzi o przekonania polityczne tylko rozróby na ulicach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Orybazy napisał:

Miejsce przestępców jest w więzieniach a z karalnością pozwolenia nie dostaniesz.

I temu służą pozwolenia właśnie. NAJPIERW dostajesz pozwolenie (a więc zostajesz sprawdzony) a POTEM możesz kupić broń.

Tak samo jak z prawem jazdy - NAJPIERW masz zdać egzamin, a POTEM możesz jeździć po ulicach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Radykalny feminizm na zachodzie doprowadził do tego, że każdy przejaw męskości jest uważany za coś złego, z czym należy walczyć, nazywa się to toksyczną męskością. Nie dajmy sobie wleźć na głowę." - jak ty mi zaimponowałeś Krzysiu w tej chwili.

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Piter_1982 napisał:

"Radykalny feminizm na zachodzie doprowadził do tego, że każdy przejaw męskości jest uważany za coś złego, z czym należy walczyć, nazywa się to toksyczną męskością. Nie dajmy sobie wleźć na głowę." - jak ty mi zaimponowałeś Krzysiu w tej chwili.

"Radykalny feminizm" jest jedynie częścią feminizmu. Wszędzie doszukać się można skrajności, aczkolwiek radykalne podejście nierzadko jest niepraktyczne. Pan Krzysztof również postrzega świat w sposób skrajnie radykalny i można to podpiąć pod toksyczną prawicę i katolicki fanatyzm. Zabronienie prawa do rozwodu i zakazanie antykoncepcji? Toż to strzelanie w piętę męskiej populacji zamieszkującej Polskę, ale panowie najwyraźniej sami sobie tego życzą. 

Może Pan Krzysztof nie przedstawia tego jasno w swoich postulatach, ale wystarczy przybliżyć sobie sylwetkę jego, oraz jego żony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie chce nikomu zabierać prawa do antykoncepcji ani rozwodu. Skąd takie pomysły? Mówi tylko, że on jako katolik się na to nie może zgodzić, ale obywatele o innych poglądach niech sobie robią co chcą, niech tylko nie mówią, że jest to zgodne z nauką kościoła (bo nie jest).

 

@melody - takie ocenianie po sylwetce prowadzi to do patologi i to w obie strony. Co byś powiedziała na skojarzenie gay - handlarz dziećmi dla pedofilii. Tak się kończy upraszczanie świata pod jedną ideologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Szalony Koń said:

I temu służą pozwolenia właśnie. NAJPIERW dostajesz pozwolenie (a więc zostajesz sprawdzony) a POTEM możesz kupić broń.

To oczywiste, ale pozwolenie nie może być zależne od tego czy jesteś członkiem ANTIFY, MW czy Kółka Gospodyń Wiejskich tylko czy byłeś karany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piter_1982 napisał:

Ale on nie chce nikomu zabierać prawa do antykoncepcji ani rozwodu. Skąd takie pomysły? Mówi tylko, że on jako katolik się na to nie może zgodzić, ale obywatele o innych poglądach niech sobie robią co chcą, niech tylko nie mówią, że jest to zgodne z nauką kościoła (bo nie jest).

 

@melody - takie ocenianie po sylwetce prowadzi to do patologi i to w obie strony. Co byś powiedziała na skojarzenie gay - handlarz dziećmi dla pedofilii. Tak się kończy upraszczanie świata pod jedną ideologię.

Przybliż sobie sylwetkę jego żony i jakie postulaty wyznaje katolicka organizacja w której pracuje. Już kilka osób powiązanych z nią jest w strukturach rządu i na dobre to Polsce i polakom nie wyszło. Oddawanie głosu na Bosaka z tak silnymi powiązaniami i jego osobistymi poglądami to ułatwienie dalszej ekspansji tejże sekty. Oni postulują m.in zakazanie rozwodu, ograniczenie antykoncepcji, klauzule sumienia na tabletki antykoncepcyjne i to nie tylko u ginekologa, ale również i farmaceuty.

Z racji iż obserwuje ich poczynania, spotkałam się nawet z przedstawieniem na dużej >100 tyś grupie stwierdzeń, że używanie prezerwatywy jest jednoznaczne z aborcją...
Przypomnijmy też, że Polska JUŻ ma najgorszy dostęp do antykoncepcji w Europie. 
 

Do stwierdzenia gej-handlarz dziećmi/pedofil powiedziałabym jedynie tyle, że niektóre osoby, na wysokich stanowiskach znakomicie wprowadzają opinię publiczną w błąd, a rzekoma seksualizacja i uczenie masturbacji dzieci to przejaskrawione wytyczne WHO, które z chęcią przypisuje się osobom np. homoseksualnym, aby wzbudzić powszechny niepokój i ukazać rządzących jako wybawicieli.

 

Staram się nie oceniać jedynie po sylwetce. Interesuję się polityką (ekonomią, energetyką, rozwojem społeczno-gospodarczym Polski, oraz innych państw...), przybliżam sobie nie tylko program, sylwetki, ale i powiązania poszczególnych kandydatów. 

Edytowane przez melody
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, melody said:

Przypomnijmy też, że Polska JUŻ ma najgorszy dostęp do antykoncepcji w Europie. 

Nie wiem czy śmiać się czy płakać? Kto tak powiedział?

 

Aż pójdę do apteki i się zapytam bezczelnie jak to jest z dostępem do antykoncepcji, jakie są dokładnie warunki reglamentacji i ograniczeń.

 

--

 

38 minutes ago, melody said:

Staram się nie oceniać jedynie po sylwetce. Interesuję się polityką (...), przybliżam sobie nie tylko program, sylwetki, ale i powiązania poszczególnych kandydatów. 

I chwała ci za to.


Mam zatem rozumieć, że ocieniać polityków powinienem po tym kto ma jaką żonę? No to sprawdźmy.

 

Agata Kornhauser Duda, która ma, wg jej brata, "umiarkowane" poglądy, ma brata, który jest zapalonym działaczem lewicowym. A może to nieważne. Może liczy się to, że jest nauczycielką, i potrafi się ubierać, tak dobrze, że nawet Melania ją chwali no i nie wtrąca się do polityki. Tak czy owak, zaiste rekomendacja dla aspirującego do mia,na czy raczej udającego prawicowego polityka.

 

Paulina Kosiniaka-Kamysz, tygrysica, o usposobieniu czirliderki, która chce referendum ws. pensji pierwszej damy, która napisała list do obecnej pierwszej damy w sprawie dzieci chorych na koronawirusa. Gadane to ona ma i na pewno jest doskonałą rekomendacją dla kandydata na prezydenta.

 

 

Małgorzata Trzaskowska. W 2007 roku rozpoczęła pracę w stołecznym ratuszu, gdzie zajmowała się promocją Warszawy. Co to za "promocja" i jak to się stało że dostała pracę w urzędzie w czasie gdy wszyscy wyjeżdżali z kraju za pracą? Na pewno to nie ma nic wspólnego z tym, że obecna prezydent Warszawy i pan Trzaskowski znali się z partyjnych ławek. W każdym razie to też jest rekomendacja.

 

A co z Danutą Wałęsową, żoną a co z Anną Komorowską, a co z Jolantą Kwaśniewską, a co z Melanią Trump, a co z Brigitte Macron a co z...

 

 

Czy o działaniach polityka decyduje jego żona czy też jego działania?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wrotycz napisał:

Nie wiem czy śmiać się czy płakać? Kto tak powiedział?

 

Aż pójdę do apteki i się zapytam bezczelnie jak to jest z dostępem do antykoncepcji, jakie są dokładnie warunki reglamentacji i ograniczeń.

https://www.contraceptioninfo.eu/node/72

To jest temat rzeka i można o nim opowiadać godzinami :) 

 

Jak słusznie zauważyłeś nauczycielka, ortodontka czy urzędniczka w ratuszu nie będą raczej miały wpływu na działalność polityczną męża, lecz w tym przypadku jest mowa o prawniczce organizacji, która ze wszystkich stron próbuje dostać się do rządu i wywrzeć wpływ na życie i reprodukcyjność polaków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat rzeka tylko prosta sprawa. Albo pani ma wpływ na swojego pana albo nie. W obu przypadkach to jest, tylko i wyłącznie, jego wybór.

 

Oczywiście możesz wierzyć w swoją wersję, ale przypomnę ci, że skrzętnie pominąłeś Kwaśniewską, która się polityką zajmowała i jakoś, wygodnie, o tym nie wspomniałeś.

 

--

2 hours ago, melody said:
  2 hours ago, wrotycz said:

Nie wiem czy śmiać się czy płakać? Kto tak powiedział?

Teraz już wiem, że mam płakać. Płakać nad jakością tego "argumentu".

 

Zacytuję ci najważniejsze stwierdzenie z tego raportu:

 

Quote

Policies related to supplies and counselling / counselling / level of available, accessible, and affordable consultation : Similar to other (countries)

Reszta dotyczy refundacji,  legalności antykoncepcji (która jest nielegalna tylko w Turcji i Andorze), czy wymagania recepty (tak, recepta jest wymagana, tak ja w wielu innych krajach). Reszta to dostępność (Excellent) i przyjazność dla użytkownika informacji online - cokolwiek to znaczy - bo jakoś nie mam problemu wpisać w wyszukiwarkę "antykoncepcja" i dostać setki tysięcy wyników.

Refundacja nie powinna być przedmiotem oceny. Refundacja czegokolwiek to socjalizm i najwyraźniej to jedyny aspekt działalności tzw. państwa (polskiego) gdzie tego socjalizmu brak.

 

Ten raport jest, pokazuje dokładnie to co napisali na stronie:

Quote

The Atlas serves as a useful indicator of the extent to which governments prioritise people having autonomy over their reproductive lives (*)

Raportem na temat socjalizmu w kwestii antykoncepcji.

 

 

* Pogrubienie oryginalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wrotycz napisał:

To nie jest temat rzeka tylko prosta sprawa. Albo pani ma wpływ na swojego pana albo nie. W obu przypadkach to jest, tylko i wyłącznie, jego wybór.

Poprosiłabym o rozwinięcie tematu.

5 minut temu, wrotycz napisał:

Oczywiście możesz wierzyć w swoją wersję, ale przypomnę ci, że skrzętnie pominąłeś Kwaśniewską, która się polityką zajmowała i jakoś, wygodnie, o tym nie wspomniałeś.

Nie jestem zaznajomiona z polityką Kwaśniewskiego i sylwetką jego żony. Z tego co wiem jego prezydentura przypadała na lata 1995-2005, więc jak zakończył pełnić ten urząd byłam jeszcze bobasem.

 

Dla mnie normalną sytuacją nie jest, gdy mieszka się w stolicy województwa a po receptę trzeba jechać do miasta oddalonego o 90 km, a następnie szukać apteki w której się go dostanie (a lek trzeba przyjąć w przeciągu kilkunastu godzin). Podczas gdy w innych krajach idziesz do apteki i kupujesz bez recepty. Normalnym też nie jest, gdy to weterynarz przepisuje leki antykoncepcyjne, bo ginekolog odmówił. To są polskie absurdy.

 

Rozumiem mężczyzna ma wazektomię lub gumki i problemu od drugiej strony nie dostrzeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 14:54, Orybazy napisał:

Miejsce przestępców jest w więzieniach a z karalnością pozwolenia nie dostaniesz.

Znam osoby po wyrokach (zatartych, ale w papierach policyjnych zostaje ślad), które jednak dostały. Przestępstwa z kategorii przeciwko zdrowiu i życiu. Jeden chyba nawet był w grupie, ale nie wiem czy miał za to wyrok.  

 

W tej chwili pozwolenie dostać nie jest jakimś trudnym wyczynem. Tylko, że wysiłek jest totalnie bezsensowny. Wkładasz go w udowodnienie, że jesteś np. sportowcem czy kolekcjonerem. Lepiej gdyby był większy nacisk na szkolenie i selekcję pod względem psychologicznym, ale bez uznaniowości policji jak jest teraz. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, melody said:
6 hours ago, wrotycz said:

To nie jest temat rzeka tylko prosta sprawa. Albo pani ma wpływ na swojego pana albo nie. W obu przypadkach to jest, tylko i wyłącznie, jego wybór.

Poprosiłabym o rozwinięcie tematu.

Czytałeś Makbeta? Powinieneś, chyba, że zakończyłeś edukację na podstawówce. Makbet zabił za namową żony, czy to go czyni niewinnym? Nie, wciąż to on jest mordercą. To on dokonał wyboru, to on jest odpowiedzialny.

 

5 hours ago, melody said:

Nie jestem zaznajomiona z polityką Kwaśniewskiego i sylwetką jego żony.

To się zaznajom. Pani Kwaśniewska była największą adwokatką feministyczną jaką znała Polska. Czy Kwaśniewski był przez to feministą? (Podpowiem ci to jest pytanie retoryczne, a odpowiedź, oczywista dla tych którzy to widzieli, brzmi NIE)

 

Podpowiem ci jeszcze coś, nie patrz na to jakie polityk (zwłaszcza konserwatywny w dzisiejszym tego słowa znaczeniu) ma koleżanki a na to jakich ma kolegów. To oni decydują o polityce, oni i jego mentorzy, którzy wyznaczają jego ideologię, a nie ich konkubiny. Ideologia ma znaczenie. Co więcej - jest najważniejsza a ideologia Bosaka czy w ogóle Konfederacji i Żółtka, który de facto też jest kandydatem merytorycznym, jest oparta na klasycznym liberalizmie a nie na antykoncepcji.

Od ideologii, czyli od metody osiągnięcia celu, się wszystko zaczyna i na ideologii się kończy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, melody napisał:

Rozumiem mężczyzna ma wazektomię lub gumki i problemu od drugiej strony nie dostrzeże

Co kurwa? 

Nie no kobieta ma minimum 8 skutecznych metod anty koncepcji a mężczyzna tylko 2, z czego gumki zaliczyłbym do "wspolnej", przecież jak kobieta powie, że nie da bez gumy co jest bardzo rozsądne, szczególnie z niezbyt stałym partnerem to gość nie zamoczy. ? 

Wazektomia też nie jest dostępna w każdym sklepie z tego co wiem. Mylę się? 

I kto tu drugiej strony nie dostrzega co? ☺

 

Co do tabletki "dzień po" to jestem jak najbardziej dla liberalizacji dostępu.

Bo to też w naszym interesie, przecie gumy pękają. Nie wiem jak jest z innymi środkami dla kobiet ale ja bym nie przeszkadzał wam w dostępie.

Dla naszego państwa takie problemy, czy te związane z LGBT nie są problemem ale fajnie działają na emocje

Mamy masę problemów gospodarczych a politycy zajmują się zaglądaniem ludziom pod pierzynę.

Pszypadeg? ?

 

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Makbet zabił za namową żony

Wystarczy wejść do świeżakowni jak skutecznie Panie potrafią odciąć mężczyznę od kolegów i rodziny, żeby przekonać się czy żona na prawdę nie może mieć wpływu na mężczyznę.

Nie mówię, że w każdym przypadku tak musi być ale jest takie realne zjawisko.

 

Co do żony A. Dudy to @melody to nie jest "tylko nauczycielka". 

Poczytaj kim był jej ojciec, jakie ładne kłamstwa pisał na Polaków z Kielc i jakie miał poglądy na temat Towarzysza Lenina. No ale dzieci nie mogą odpowiadać za grzechy rodziców. ☺

Tylko tym samym osobom, które mówią te słowa nie sprawia problemu mówić, że ja jako biały mężczyzna z Polski odpowiadam za handel niewolnikami w Ameryce przez białych kolonialistów z W. Brytanii czy Hiszpanii. To są jakieś jaja.

 

Jak tak patrzę na żony prezydentów to dziwnie duża część z nich jakoś śmierdzi mi czosnkiem. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, SSydney said:
3 hours ago, wrotycz said:

Makbet zabił za namową żony

Wystarczy wejść do świeżakowni jak skutecznie Panie potrafią odciąć mężczyznę od kolegów i rodziny

I jeśli on zrobi to co ona chce to jest jej wina czy jego? Przystawiła mu pistolet do głowy czy jak?

Zrozum kontekst wypowiedzi a nie twórz swój.

 

Żaden z byłych prezydentów nie był sterowany przez żonę. Kropka. Szkoda czasu na te bzdurne dywagacje.

Do tego dajesz się podpuszczać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.