Skocz do zawartości

Co się dzieje z naszym słońcem?


TruthInPlainSight

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, TruthInPlainSight napisał:

Zakładam ten temat dość zaintrygowany i zaniepokojony. Ktokolwiek z was ma za sobą 30/40/50 lub więcej wiosen i oczy które widzą zapewne pamięta czasy gdzie na słońce, ba na chmury nie można było patrzeć gołym okiem. Jako dziecko i nastolatek w latach 80 i 90 pamiętam czasy gdy w okularach przeciwsłonecznych siedziałem nawet w domu, tak było jasno. Popatrzenie w słońce było nie możliwością poza godzinami wschodu i zachodu (sungazing).
Ostatnie kilka dni spędziłem w miejscu w którym było sporo słońca. Jako, że mamy przesilenie słoneczne, najdłuższy dzień, słońce w szczytowym punkcie w naszej lokacji ,lato zacząłem przypatrywać się słońcu. Ku mojemu zdziwieniu mogę wpatrywać się w słońce w południe z otwarciem powiek około 1/3. Spokojnie również mogę patrzeć na słońce jednym okiem bez jakiegokolwiek poczucia ,że zaraz stracę wzrok. Jest to dla mnie sytuacja nie do pomyślenia.

 

Jestem na pewnym forum zagranicznym (forum ludzi z teleskopami m.in) i postanowiłem poszukać czy inni też to zauważyli. I nie rozczarowałem się, ludzie w różnych miejscach na ziemi praktycznie potwierdzają moje obserwacje, coś jest nie tak. Spotkałem się nawet z teorią ,że mamy do czynienia z "symulatorem słońca", a prawdziwe słońce jest przezeń zasłaniane.

Czy ktoś z was też to zauważył? Wiem, że słońce w dzisiejszych czasach już nie świeci na żółto,a na biało. Zrobiłem nawet zdjęcie i zdziwiło mnie to co zobaczyłem.
1ffeee61f33b.jpg

Po pierwsze zapoznaj się z pojęciami akomodacji, adaptacji i starowzrocznoscią. Ewidentnie masz jakąś wadę.

 

Ocenianie "barwy"  naszej gwiazdy za pomocą zrobionego zdjęcia jest głupie (kłania się teoria fotografii cyfrowej, matryc w aparatach cyfrowych i wyswietlaczy lcd), od tego jest inna aparatura pomiarowa jaj spektometr.

 

Kto jeszcze w dzieciństwie siedział w domu w okularach przeciwsłonecznych, bo miał za jasno? 

 

Wszystko co napisałeś nie ma potwierdzenia w pomiarach.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Czy można zrobić zdjęcie Słońca w nocy?
Poniżej widzicie obraz naszej gwiazdy wykonany przez Super-Kamiokande, wodny detektor promieniowania Czerenkowa, zbudowany w nieczynnej kopalni w Japonii mający na celu wykrywanie i badanie neutrin. Neutrina mogą powstawać w wyniku reakcji termojądrowych we wnętrzu gwiazd. Źródłem neutrin jest także nasze Słońce. Mogą one z łatwością przeniknąć przez całą planetę nie wchodząc w interakcję z żadną inną cząstką. W każdej sekundzie nasze ciała przenikają miliardy neutrin i w ogóle tego nie czujemy. Wobec tego wykrywanie neutrin jest bardzo trudne, a naukowcy robią to wykorzystując specjalnie przygotowane w tym celu "obserwatoria". Super-Kamiokande to wielki, ciemny, podziemny basen 
Na ten obraz składają się dane z 500 dni obserwacji, pole widzenia obejmuje 90° x 90°
Może być zdjęciem przedstawiającym kosmos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie odpowiedź jest w linku poniżej. Jeżeli w każdej minucie są dziesiątki tysięcy samolotów (razem z wojskowymi) to mogło to przez te 20-30 lat ostatnich lat wytworzyć swego rodzaju warstwę zanieczyszczenia, coś jak bufor w atmosferze między słońcem a ziemią. W perspektywie kolejnych 50-100 lat w takim tempie rozwoju cywilizacji może to być tragedia.

 

https://www.flightradar24.com/12.38,4.53/2

 

 

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć że był taki żart za komuny  jak byłem Dzieckiem.

Ruskie Kosmonauty zamierzają lecieć na  Słońce Statkiem Kosmicznym Sojuz.

Dziennikarze z zachodu na konferencji prasowej pytają się naiwnie:

Panowie ale jak uniknięcie spalenia w takiej piekielnej atmosferze; ?.

Na co uczony Radziecki odpowiada zupełnie poważnie: Polecimy w nocy.

😜

Edytowane przez Legionista
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.